Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2013., 11:31   #41
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
naravno da SE PODRAZUMIJEVA, da taj dan nema puno sati nastave, ili ne stigne doći do škole na vrijeme, pa joj se opravda prvi sat,za sada je uspijevala stizati na sate, jedino me plaši sada kada zapadne snijeg, kako će to moći s obzirom da joj je škola udaljena 2 puna h od doma, 2 prelaza tramvaja, ujutro upada u prvu špicu, i kada se vraća iz školle.
A sto onda znaci ovo? Da bi ostala doma 2x mjesecno?
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
slažem se, ja jedino nakon bolesti opravdam ili ako sama kaže da bi ostala doma možda 2x mjesečno
Tesko da si mislila da to znaci da bi ona 2x mjesecno ostala doma prvi sat...tj. bar ne zvuci tako.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 11:49   #42
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
slažem se, ja jedino nakon bolesti opravdam ili ako sama kaže da bi ostala doma možda 2x mjesečno
Ovo je čista znatiželja, ali na koji način opravdaš tolike izostanke?
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:35   #43
Jednom prakticirali ove godine i ne grize me savjest. Jedan petak nije bio spreman za test iz matematike i rekla sam ok, ali imas se spremiti tokom vikenda. Ispostovao je dogovor. Ne znam je li tako u svim skolama, ali kod nas mi se cini da je ogroman presing s ocjenama. Neki dan je donio iz skole papir sa svim ocjenama na kraju polugodista i kad sam sve zbrojila u tri i pol mjeseca skole i iz 11 predmeta ima sveukupno 94 ocjene. Vodeca je matematika sa 17 ocjena. I ne radi se o ispravcima, jer nikad nista nije ispravljao. Nekako mi se cini previse.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:00   #44
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
Ovo je čista znatiželja, ali na koji način opravdaš tolike izostanke?
kada završi školu, onda me pitaj
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:03   #45
moja je odlikaš, nema neopravdane sate, večina opravdanih je zbog bolesti, ući po cijele dane, bez obzira bila bolesna ili ne, tako da nije problem, riješiti ako neopravdano izostane, hvala bogu još 2,5 g pa gotovo.

sa njima treba puuuuuuuuuuuuuuuuuuuno razgovarati, reći im dobre i loše strane izostanka pa neka sami zaključe što je ok za njih, ako su dovoljno zreli da si biraju sami srednju, onda su zreli i da završe istu
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 17:07   #46
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
moja je odlikaš, nema neopravdane sate,[B] večina opravdanih je zbog bolesti[B], ući po cijele dane, bez obzira bila bolesna ili ne, tako da nije problem, riješiti ako neopravdano izostane, hvala bogu još 2,5 g pa gotovo.

sa njima treba puuuuuuuuuuuuuuuuuuuno razgovarati, reći im dobre i loše strane izostanka pa neka sami zaključe što je ok za njih, ako su dovoljno zreli da si biraju sami srednju, onda su zreli i da završe istu
što si zapravo htjela reći, da stalno uči i samo izostaje kad je bolesna i 2X puta mjesečno onak bezveze..i kad ne stigne na bus...i..
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:33   #47
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
što si zapravo htjela reći, da stalno uči i samo izostaje kad je bolesna i 2X puta mjesečno onak bezveze..i kad ne stigne na bus...i..
i ........
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:38   #48
Ako TI imas pravo na "call in sick" i izostati s posla iako nisi stvarno sick, zasto onda tvoje dijete nema isto to pravo u skoli bez obzira na pravi razlog?
Nije li to malo stereotipicno razmisljanje?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 07:08   #49
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Vodeca je matematika sa 17 ocjena. I ne radi se o ispravcima, jer nikad nista nije ispravljao. Nekako mi se cini previse.
Odakle mu 17 ocjena iz matematike kad se ima prostora za ukupno 12 ocjena?
Usmeno, pismeno i domaća zadaća za 9,. 10., 11. i 12. mjesec? (3x4 = 12 ocjena)

Eventualno može biti dodano Valadanje na satu u 4. redak!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 08:25   #50
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ako TI imas pravo na "call in sick" i izostati s posla iako nisi stvarno sick, zasto onda tvoje dijete nema isto to pravo u skoli bez obzira na pravi razlog?
Nije li to malo stereotipicno razmisljanje?
Zato sto se skolarcima jos izgradjuje radne navike, osjecaj odgovornosti i sl. I zato da nauce da su odrasli cesto licemjerni i da vole demonstrirati moc...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 11:55   #51
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ako TI imas pravo na "call in sick" i izostati s posla iako nisi stvarno sick, zasto onda tvoje dijete nema isto to pravo u skoli bez obzira na pravi razlog?
mogla bih reći da se slažem s tobom, ima dana koji su jednostavno 'teški', pa i djetetu. kod nas se to primjenjuje kad stvarno vidimo da mu je koma dan u školi, a to bude možda 2-3x godišnje i ne vidim nikakve štete od toga. bolje da mi otvoreno kaže da nije spreman/siguran da ne pobere lošu ocijenu, no da mi mulja ili markira.

nije baš svako dijete lijeno, ako nije potpuno spremno za svaki sat. jedino 'super štreberi' uvijek sve znaju, a takvih obično ima možda par u cijelog generaciji, ako.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 20:08   #52
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ako TI imas pravo na "call in sick" i izostati s posla iako nisi stvarno sick, zasto onda tvoje dijete nema isto to pravo u skoli bez obzira na pravi razlog?
Nije li to malo stereotipicno razmisljanje?
Tko to radi? Ne znam, mene bi previše grizla savjest.

Neki roditelji svoju djecu previše gledaju u sadašnjem trenutku. Neće uvijek biti maleni, treba ih usmjeravati za život. Neće ni uvijek roditelji biti tu da opravdaju sve njihove gafove. Kakvi će to sutra biti ljudi i radnici? Aha, nisam pripremio projekt o kojem ovisi budućnost tvrtke, idem javiti da sam bolestan? Pročitala sam nedavno dobru izreku, nije zahod predaleko, nego si ti prekasno krenuo. Tako je i s učenjem.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 13:45   #53
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
[B]Kakvi će to sutra biti ljudi i radnici? Aha, nisam pripremio projekt o kojem ovisi budućnost tvrtke, idem javiti da sam bolestan? Pročitala sam nedavno dobru izreku, nije zahod predaleko, nego si ti prekasno krenuo. Tako je i s učenjem.
je, svakako je jednako shebati 'projekt o kojem ovisi budućnost firme' i izostanak jednog školarca s nastave.

sry, al koja glupost
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 14:41   #54
Školarcu je jedini posao ići na nastavu i učiti. Ako se nije spremio, mora snositi posljedice, a ne da ga mame spašavaju - od čega? Lošije ocjene?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 20:08   #55
Nisam nikad tako što dozvolila, a nisu me puno ni gnjavili jer su znali odgovor.
Baš ću ja sebe dovoditi u situaciju da mi poslije kaže A onda sam mogla

Idi, napiši šta znaš i zdravo đaci.

Moram priznati da nisam imala pojma da je to toliko rašireno
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 15:25   #56
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
je, svakako je jednako shebati 'projekt o kojem ovisi budućnost firme' i izostanak jednog školarca s nastave.

sry, al koja glupost
pa zapravo i nije glupost.
I doista je ista stvar - imati odgovornost prema zadacima koji su nam povjereni.
Nema tu neke velike razlike. Princip je isti.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:02   #57
Apsolutno sam protiv.
Probala me mala pitati prije godinu-dvije ali sam kategorički odbila.
Jedino što u životu ima za raditi je učenje. Pa nek uči. Ako se nije spremila jer je zaboravila, jer je fejsala, jer je bla, bla, bla... - nek snosi posljedice.

Ja se tako ponašam prema svojoj firmi i svom poslu a ona se tako treba ponašati prema školi i učenju.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:03   #58
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Apsolutno sam protiv.
Probala me mala pitati prije godinu-dvije ali sam kategorički odbila.
Jedino što u životu ima za raditi je učenje. Pa nek uči. Ako se nije spremila jer je zaboravila, jer je fejsala, jer je bla, bla, bla... - nek snosi posljedice.

Ja se tako ponašam prema svojoj firmi i svom poslu a ona se tako treba ponašati prema školi i učenju.
tak su i moji bili sa mnom
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 20:25   #59
meni je to normalna stvar. i moji su meni tako pravdali sate kad ne bih stigla sve naučiti. činjenica je da nam je školski sustav ionako debilan, i da nam pune glave kojekakvim informacijama koje ničemu ne služe.
dovoljno je već što takve gluposti mora učiti. samo još fali da mu to ruši prosjek.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 08:33   #60
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
meni je to normalna stvar. i moji su meni tako pravdali sate kad ne bih stigla sve naučiti. činjenica je da nam je školski sustav ionako debilan, i da nam pune glave kojekakvim informacijama koje ničemu ne služe.
dovoljno je već što takve gluposti mora učiti. samo još fali da mu to ruši prosjek.
wow!
Super stav.
Tak i s posla izostaneš jer ti je šef naporan,a i nije neka plaća? Samo ne znam tko piše ispričnice.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.