Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 15:21   #2861
Bas sam jucer razmisljao, ok, Centar ima zbilja fantasticno gradene zgrade (pod uvjetom da ne bude potresa), ali za ljude koji voze auto... je l' njima narusena kvaliteta zivota? Gdje ti ljudi parkiraju, koliko moraju svakodnevno kruziti i nadjebavati se s parkirnim mjestima, pitaj boga gdje tocno od stana. Zivi tko u Centru i vozi auto?
Zli Mali Medo is offline  
Old 19.10.2017., 17:05   #2862
Najam stana

Pozdrav,

dečko i ja tražimo stan. Mladi smo (relativno on 31, ja 27), on radi, ja studiram (zadnja godina) i radim. Nepušači smo, iznimno uredni (časna riječ) i tražimo stan za cca 350€ + režije. Imamo jako puno svog namještaja pa bi nam odgovaralo i da je stan polunamješten. Molimo ako netko ima dobru/ozbiljnu ponudu da mi se javi u pm. Unaprijed zahvaljujem
CooperM is offline  
Old 19.10.2017., 18:58   #2863
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Bas sam jucer razmisljao, ok, Centar ima zbilja fantasticno gradene zgrade (pod uvjetom da ne bude potresa), ali za ljude koji voze auto... je l' njima narusena kvaliteta zivota? Gdje ti ljudi parkiraju, koliko moraju svakodnevno kruziti i nadjebavati se s parkirnim mjestima, pitaj boga gdje tocno od stana. Zivi tko u Centru i vozi auto?
Iz osobnog iskustva... Neke zgrade u strogom centru imaju unutrašnja dvorišta u kojima vlasnici stanova slobodno parkiraju, bez naplate, i za sve ima dovoljno mjesta. Osim toga, u nekim ulicama nije problem pronaći slobodno mjesto, naravno, uz plaćanje mjesečne karte.

Nije baš sve crno, kao što se čini. Da si mogu priuštiti, pronašla bih neku dobru lokaciju i uživala u mogućnosti da svuda mogu otići pješice. Neprocjenjivo!

Uostalom, problem parkiranja imaju i neki novi kvartovi, jer vlasnici stanova nemaju novac za kupnju garaže, pa parkiraju na ulici, a i sve veći je broj obitelji sa više od jednog auta.
saurus is offline  
Old 19.10.2017., 21:14   #2864
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Bas sam jucer razmisljao, ok, Centar ima zbilja fantasticno gradene zgrade (pod uvjetom da ne bude potresa), ali za ljude koji voze auto... je l' njima narusena kvaliteta zivota? Gdje ti ljudi parkiraju, koliko moraju svakodnevno kruziti i nadjebavati se s parkirnim mjestima, pitaj boga gdje tocno od stana. Zivi tko u Centru i vozi auto?
prijatelj živi u Palmotićevoj, ima parking u unutarnjem dvorištu zgrade.
nekad ga i mi koristimo kad idemo autom u centar.
jojo21 is offline  
Old 19.10.2017., 21:18   #2865
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
prijatelj živi u Palmotićevoj, ima parking u unutarnjem dvorištu zgrade.
nekad ga i mi koristimo kad idemo autom u centar.
Sad bas gledam google maps. Pa neki imaju prave male parkirne oaze. Svasta nesto se dogada unutar tih blokova u Centru.
Zli Mali Medo is offline  
Old 19.10.2017., 22:35   #2866
Zanima me kakvi su neboderi u Aleji pomoraca? Ima tko kakvih iskustava?
cabotin is offline  
Old 20.10.2017., 11:27   #2867
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Sad bas gledam google maps. Pa neki imaju prave male parkirne oaze. Svasta nesto se dogada unutar tih blokova u Centru.
i unutarnje vrtove i dvorišta i svašta

ima i svašta koma ali ima i lijepoga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 20.10.2017., 11:31   #2868
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
i unutarnje vrtove i dvorišta i svašta

ima i svašta koma ali ima i lijepoga
Da, pogledaj ove, pa imaju mini park unutra.

Uopce ne bi bilo lose prosetati jedan dan i pogledati taj dio Zagreba koji rijetki vide.

https://www.google.hr/maps/place/Pal....9818632?hl=en
Zli Mali Medo is offline  
Old 20.10.2017., 22:03   #2869
Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
Zanima me kakvi su neboderi u Aleji pomoraca? Ima tko kakvih iskustava?
Živjela u jednom 35godina, mama mi je još tamo(ona doselila dok još ni struje nije bilo, nisu svi stanovi ni bili dovršeni) Računaj da neboder ima 17 katova, 2 ulaza, na katu 5 odnosno 6 stanova (kako koji ulaz), što znači jako puno ljudi. Neki zidovi koji dijele od susjeda su tanki tako da se sve čuje, doslovno se može čuti razgovor. Meni to nije smetalo. Raspitaj se da vidiš kakvi su susjedi. Pitaš općenito ili za određeni ulaz?
enigmatic is offline  
Old 21.10.2017., 11:59   #2870
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Živjela u jednom 35godina, mama mi je još tamo(ona doselila dok još ni struje nije bilo, nisu svi stanovi ni bili dovršeni) Računaj da neboder ima 17 katova, 2 ulaza, na katu 5 odnosno 6 stanova (kako koji ulaz), što znači jako puno ljudi. Neki zidovi koji dijele od susjeda su tanki tako da se sve čuje, doslovno se može čuti razgovor. Meni to nije smetalo. Raspitaj se da vidiš kakvi su susjedi. Pitaš općenito ili za određeni ulaz?
E hvala ti, super. Ne znam točno koji ulaz još. Čuo sam da su liftovi mali i da su samo dva, što je dosta loše...
A, ako je loša zvučna izolacija, kakva je onda izolacija krovišta...
cabotin is offline  
Old 21.10.2017., 21:48   #2871
Pa liftovi su prep pre mali. Prvotno je trebao biti jedan mali lift i jedan teretni ali su se predomislili i umjesto teretnog napravili mali lift i garsonjeru. U neboderu u kojem je moja mama krovište je sređeno prije nekolikp godina, liftovi su promijenjeni prije nekih 10g,malo više. Kako je u drugim neboderima ne znam. U nekima su ulazi odvojeni, tj svaki ima svog predstavnika, a u maminom su zajedno. Ako će te još nešto zanimati pitaj.
enigmatic is offline  
Old 21.10.2017., 22:10   #2872
Ja sam živjela u ulazu do Enigmatic... vis meni je zvučna izolacija bolja bila u aleji p. nego tu gdje smo sada (možda smo tamo samo imali dobre susjede ).. Lift mi nimalo ne fali, sjećam se kada smo selili da je malo falilo da moramo teglit frižider dolje s desetog kata jer je na knap stao u lift. al naša zgrada je bila super odrzavana (posebno kada usporedim koliku pričuvu sada plaćam u što dobivam za to (al Jbga za to se moralo i istrpit i odredjenu predstavnicu stanara ) sve u svemu meni su te zgrade za 8preporuku... E sad sam se sjetila jedne velikeeeee mane... Mi smo imali zohara kojih se nismo mogli nikako rješiti I ono što je meni osobno falilo u tom dijelu kvarta je što nema poštenog kafića u blizini...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 22.10.2017., 08:49   #2873
razmisljam o kupnji stana za (35-40m2)50000€...u zagrebu....ali ja nemam pojma sta se tice zagreba...kvartovi....ulice...i ostalo...moze biti 10 km od trga bana jelacica...samo da je neka normalna zgrada sa normalnim sredenim okolisem oko nje

Zahvaljujem
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 22.10.2017., 13:49   #2874
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Pa liftovi su prep pre mali. Prvotno je trebao biti jedan mali lift i jedan teretni ali su se predomislili i umjesto teretnog napravili mali lift i garsonjeru. U neboderu u kojem je moja mama krovište je sređeno prije nekolikp godina, liftovi su promijenjeni prije nekih 10g,malo više. Kako je u drugim neboderima ne znam. U nekima su ulazi odvojeni, tj svaki ima svog predstavnika, a u maminom su zajedno. Ako će te još nešto zanimati pitaj.
Mislim da je ovo broj 19, kod vrtića.

Da, to je najpametnija moguća odluka, 17 katova i odustati od teretnog lifta :klap:
Ima tih nebodera u Zagrebu (pa i ne samo nebodera, nego i malo većih zgrada do 10 katova) s malim liftom, što je totalna debilana. Mislim, u to neke se ne može unijeti bicikl, a kamoli fotelja...
Aleja mi se sviđa, ima zelenila, baš ima potencijala, ali osim Spara nema ništa, to je baš šteta.
cabotin is offline  
Old 22.10.2017., 13:55   #2875
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
razmisljam o kupnji stana za (35-40m2)50000€...u zagrebu....ali ja nemam pojma sta se tice zagreba...kvartovi....ulice...i ostalo...moze biti 10 km od trga bana jelacica...samo da je neka normalna zgrada sa normalnim sredenim okolisem oko nje

Zahvaljujem

Uh, baš ta kvadratura drži puno višu cijenu, trenutno, a i inače, čini mi se. U starogradnji su stanovi te kvadrature lošeg tlocrta (bar po mom mišljenju), a u novogradnji su puno skuplji (iako su i u starogradnji prilično skupi). Eventualno Novi Zagreb i neki stanovi koje je potrebno adaptirati. Prvo sam tražio tu kvadraturu i odustao sam kad sam vidio kaj se sve prodaje, za koje novce i u kojem stanju.
cabotin is offline  
Old 22.10.2017., 13:58   #2876
Quote:
cabotin kaže: Pogledaj post
Uh, baš ta kvadratura drži puno višu cijenu, trenutno, a i inače, čini mi se. U starogradnji su stanovi te kvadrature lošeg tlocrta (bar po mom mišljenju), a u novogradnji su puno skuplji (iako su i u starogradnji prilično skupi). Eventualno Novi Zagreb i neki stanovi koje je potrebno adaptirati. Prvo sam tražio tu kvadraturu i odustao sam kad sam vidio kaj se sve prodaje, za koje novce i u kojem stanju.
Slazem se. Starogradnje te kvadrature uglavnom imaju uzasne tlocrte od kojih samo pozelis zatvoriti Njuskalo i bogato se ozeniti.
Zli Mali Medo is offline  
Old 22.10.2017., 21:52   #2877
Ne znam kako vi, ali stan koji ima jedan prozor, i opcenito je ful mracan, na starim Vrbanima, ne moze kostati vise od 1300 eura. Stare gradnje. Sve ostalo su fiks ideje.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-23750441
Zli Mali Medo is offline  
Old 23.10.2017., 02:09   #2878
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ne znam kako vi, ali stan koji ima jedan prozor, i opcenito je ful mracan, na starim Vrbanima, ne moze kostati vise od 1300 eura. Stare gradnje. Sve ostalo su fiks ideje.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-23750441
Tolika bi trebala biti cijena novogradnje na takvim lokacijama. 500m dalje je kraj grada.
NotSure is offline  
Old 23.10.2017., 11:14   #2879
Evo primjera dvije sulude cijene, u skladu sa ovim višim cijenama u zadnje vrijeme:

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-14394555

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-23642799
BB9 is offline  
Old 23.10.2017., 11:17   #2880
Slazem se

I ovaj na ,,Horvacanskoj ima predivan pogled na most
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.