Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 18:27   #1
Školska lektira

osim u knjižnicama i u papirnatom obliku danas sve više i sve češće knjige možemo čitati i na ekranima.
pišimo ovdje o naslovima (isključivo naslovima koji su školarcima zadani za lektiru) koji se mogu naći na internetu u formatima za čitače (book reader), skidanje, o formatima, aplikacijama, linkovima. linkovi koje ćemo ovdje podijeliti moraju biti legalni, naravno, a najdraži su nam došli oni s besplatnim knjigama


angry bird



Da li netko zna tko je autor teksta kišne kapi koji se koristi u trećem razredu o.š. odnosno da li netko zna gdje se taj tekst množe pročitati, nabaviti, vidjeti, kupiti... Bilo kakva informacija o tome

unaprijed hvala
Boris

Zadnje uređivanje Angry Bird. : 08.12.2015. at 21:41. Reason: dodani obojani tekst u uvodu
hele478 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 10:22   #2
Uh, kao da mi je to ostalo u memoriji da su to radili na dramskoj (ili me memorija vara?)... Imas nekog tko bi mogao provjeriti s nekom uciteljicom koja vodi dramsku grupu kod vas?

Btw modovi, mozemo ovaj topic malo prosiriti? Ja sam vec htjela otvoriti topic za lektire. Mislim da svi znamo koje je zlo nabaviti neke lektire. Od stotina knjiga na Carnetovoj e-knjiznici nekad nema bas one koju trebam, skolsku i gradsku knjiznicu necu ni spominjati, scribd mi je skup, planet9 su ugasili... Skracene i prepricane lektire sa interneta necemo... Nije mi frka ni platiti razumnu cijenu (ali preko 100 kn u knjizarama mi je stvarno puno), na planetu9 sam nalazila knjige po 25 kn i to mi je bilo super. Pa ako netko ima savjet gdje se moze naci lektire za free download ili razumnu cifru (legalne stvari, naravno, znamo pravila foruma :-D) ...
Meni je trenutno frka za Emila i detektive...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 21:39   #3
evo. editirala sam uvodni post, proširila temu i zaista se nadam dobrom odazivu

emil i detektivi veliš, shtefy?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 09:12   #4
http://www.lektire.org/ Tu sam znala skidati ponekad lektiru za osnovnu i srednju. U osnovnoj nisam baš čitala sve, ali u srednjoj smo pisali male isptiće vezano za neko djelo i sve sam čitala.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 09:17   #5
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
evo. editirala sam uvodni post, proširila temu i zaista se nadam dobrom odazivu

emil i detektivi veliš, shtefy?
Joj Angry, hvala ti!

Je, jos se mucimo s tim. Na internetu nigdje nisam nasla. Cak im je uciteljica odgodila jer gotovo nitko iz razreda nije nasao knjigu.
A bas bi htjela da je procita cijelu, sjecam se da je meni to bila jedna od boljih.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 11:32   #6
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Joj Angry, hvala ti!

Je, jos se mucimo s tim. Na internetu nigdje nisam nasla. Cak im je uciteljica odgodila jer gotovo nitko iz razreda nije nasao knjigu.
A bas bi htjela da je procita cijelu, sjecam se da je meni to bila jedna od boljih.
ak sam dobro shvatila, po drugim postovima, vi ste u manjem mjestu?
imate knjiznicu samo u skoli ili i jos negdje?

ne znam kako je sada po skolama sa knjiznicama, ali recimo kod mene u OS, pogotovo u doba kada je isla moja sestra, knjiznicarka je ogranicavala lektiru na 4 dana. mozda cu sada napamet luptiit dane, ali nekako je bilo ako si posudio u pon, da si morao vratiti u petak, cetvrtak u pon, i tako. znam da je funkcioniralo, bila je povezana sa profama iz HR i ako se nije vratila na vrijeme, da su dobivali jedinicu iz lektire.
i znalo se kod koga je knjiga, knjiznicarka je otvoreno nekome tko je dosao posuditi rekla da su knjige sada kod tog i tog iz A, B, C (neke profe su cak i radile raspored posudjivanja), pa je postojala mogucnost vrsnjackog pritiska.

meni je to skroz okej, mislim da se lektire u OS mogu procitati za par dana, a isto tako potice odgovornost i svijest da knjiga treba i drugima.

ovo da se po knjiznicama drze knjige tri tjedna, nema smisla, pogotovo kada je dostupno 4-5 primjeraka.
niti nema smisla da se roditelje tjera da kupuju knjige, niti da se djecu potice da skidaju ilegalne sa neta i/ili da prepisuju.

inace bila sam bas protiv ove tema na roditeljima, jer mislim da niej roditeljeva uloga da trazi djetetu lektiru (moramo dijete osamostaliti), ali mislim da jest roditeljeva uloga da dijete potice da kada posudi knjigu procita sto prije, i da ju vrati na vrijeme.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 14:02   #7
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
http://www.lektire.org/ Tu sam znala skidati ponekad lektiru za osnovnu i srednju. U osnovnoj nisam baš čitala sve, ali u srednjoj smo pisali male isptiće vezano za neko djelo i sve sam čitala.
hvala, ovo će sigurno nekome poslužiti ali ne i nama koje bismo radije da nam djeca zbilja čitaju ta djela.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:31   #8
Uh, dokopali smo se Emila..

Ja inace inzistiram da procita cijelo djelo, skracene verzije dopustam tek kad je vec napisala koncept za skolu. Carnet ima odlicnu besplatnu e-knjiznicu, desetci cjelovitih djela, prijava je besplatna... Samo se ponekad zalomi da bas nema nekog djela, ali uglavnom su ok.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:37   #9
Je, mi smo u malom gradu, imamo skolsku i jednu gradsku knjiznicu, ali obje su prilično otužne. Meni je to tuzno, ja jako volim knjige, strasno su mi vazne i vidim kako to djeluje na ubijanje volje za citanjem kod klinke. A onih djecijih romana koji bi joj bili zabavni na internetu ima jako malo. Ili su skupi kao tiskana izdanja..
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:05   #10
Pozdrav svima.Treba mi hitno cijela knjiga od 120 stranica:

Medo Winnie zvani Pooh


Hvala
grendel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 11:53   #11
gdje si tražila (i ne našla)?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:28   #12
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
gdje si tražila (i ne našla)?
Na internetu.Samo nalazim neke sažetke,a meni treba cijela knjiga.
Po mogučnosti besplatna
grendel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:50   #13
Roditelji, imate stranicu http://lektire.skole.hr na koju se treba registrirati podacima kojima pristupate e-Dnevniku ili stranici upisi.hr. Tu su sva lektirna djela kojima su istekla autorska prava. Knjige su cjelovite i nudi se više formata za svaku.
__________________
promijenila riba more, rob čuvara, zvjerka gore, kožu zmija, duga boje, a ti samo tjeraš svoje....
cekačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:36   #14
molim vas da pogledte prvi post, prije nego stavite linkove
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:47   #15
Evo vam linkic od kuda mozete skidati lektire, nema sve ali dobr dođe i ovo:

http://www.os-granesina-zg.skole.hr/lektire.html
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:25   #16
Quote:
cekačica kaže: Pogledaj post
Roditelji, imate stranicu http://lektire.skole.hr na koju se treba registrirati podacima kojima pristupate e-Dnevniku ili stranici upisi.hr. Tu su sva lektirna djela kojima su istekla autorska prava. Knjige su cjelovite i nudi se više formata za svaku.
Uhh..šteta što treba registracija, vidim po popisu da se radi o zlatnom rudniku
CChanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:20   #17
Quote:
CChanel kaže: Pogledaj post
Uhh..šteta što treba registracija, vidim po popisu da se radi o zlatnom rudniku
dobro je da je potrebna registracija, jedino vidim da je diskrimincija od skole do skole, tj onih koje koriste e dnevnik i one koje ne
pa ispada da ovi koji su se informatizirali mogu koristit knjige u e formatu,a ovi koji nisu ne mogu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 07:06   #18
ne mora škola biti u sustavu e-dnevnika da roditelji za učenika zatraže carnetovo korisničko ime, a ono je, ako se dobro sjećam, uvjet za registraciju. (ispravite ako sam pogriješila)
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 09:04   #19
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne mora škola biti u sustavu e-dnevnika da roditelji za učenika zatraže carnetovo korisničko ime, a ono je, ako se dobro sjećam, uvjet za registraciju. (ispravite ako sam pogriješila)
Da. Moja je registrirana carnetovim accountom od prvog razreda. I za to i za besplatni Office365. A ednevnik su dobili tek iduce godine
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:04   #20
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Da. Moja je registrirana carnetovim accountom od prvog razreda. I za to i za besplatni Office365. A ednevnik su dobili tek iduce godine
vau, ovo nisma znala da se moze - ja tuka mislila da se mora imati e-dnevnik
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.