Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Koliko će ova Vlada trajati?
Cijeli mandat 22 66.67%
Imat ćemo opet prijevremene izbore 11 33.33%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2016., 07:52   #81
Quote:
boske94 kaže: Pogledaj post
Sve prognoze nas forumaša o rezultatima izbora (natjecateljske prognoze) možete vidjeti, na jednom mjestu i u tablici, na ovom linku: http://www.filedropper.com/prognoze
Ukupno, u 90/94 smislenih prognoza rezultati su, u prosjeku:
http://www.igreklik.com/slike/images...9762790542.png

thx

sad još samo da vidimo kako će završiti
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 11.09.2016., 08:06   #82
Quote:
boske94 kaže: Pogledaj post
Na prošlim smo se izborima epski ispromašivali, Most nas sve uništio. Sad je vjerojatnije da ipak neće biti takvog efekta
Za Most doista nisam očekivao da će toliko dobro proći
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 11.09.2016., 08:22   #83
Ajmo, ajmo, ajmo.... na birališta!

Jedan tviteraš:
#Drama na izbornom mj.Zeni s isteklom osobnom nisu dali glasati, ova se dere da su izbori neregularni i da ce zvati svoje u HDZ da to rijese

DJTcro is offline  
Old 11.09.2016., 08:26   #84
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
prvo - plaćanje poreza nije i ne bi smjelo biti parametar
parametar je da na vlastitoj koži proživljavaš na dnevnoj bazi to što si iskoristio svoje pravo da biraš - pa pobijedili tvoji ili drugi, bio ti zadovoljan ili ne

koji porez plaćaju u RH oni koji rade vani?
U to ne idu porezi i dažbine za stan, kuću ili kaj već imaju, komunalije i slične stvari jer to plaćaju i stranci koji su vlasnici nekretnina u RH.

a sve ostalo je ŠBBKBB

ak idemo tvojom logikom uspoređivanja i novčanim doprinosima onda pravo glasa treba dati i svim turistima

brkaš kruške i jabuke
gdje god živiš komunalije moraš plaćati
vrlo je jednostavno - živiš u RH - glasaš, ne živiš - ne glasaš
porez na kamate i kapitalne prihode, prihode od nekretnina konkretno.... nigdje nisam govorila da je porez kriterij, vec ako bi bilo kako forumasi cesto zazivaju, kakva bi bila jednakost. Ako je zivot u RH, koliko dugo zivota bi bilo dovoljno za racionalnu odluku- 5 godina, 30? sto se smatra zivljenjem- zivotarenje i rasprave o severini na rivi, ili rad, imanje djece, zavrseni studij, dosegnuta mirovina- kako bi filozofski definirali tko zivi i razumije prilike a tko samo tamo jest i preko 18 je? Znam xy ljudi koji pojma o pojmu nemaju o kandidatima koje podrzavaju ili protiv kojih su. Zive u RH.

I sto mislis zasto vecina ode van? Zato da im guza vidi puta a doma iz Zoki i slicni dvore? I mislis li da vani pecene patke i piceki padaju svakom Hrvatu koji dode? Ja imam srecu s poslom- daleko od toga da puno ne radim, ali je respected poprilicno.

anyhow i u svijetu koji cesto velicate a daleko je od perfektnog- ne glasuju ljudi koji zive tu, vec koji su gradani/drzavljani. tako da ukoliko se pokrene inicijativa dusebriznika da RH odstupa od nacela, osobno cu se pravno aktivirat.


Podrzavam inicijativu da ovo nije tema, vec glasovanje.

Nazalost zao mi je sto su opet izbori, i nadam se da nece biti opet za godinu dana. Ovo je igranje ljudskim sudbinama, a ne film.
Tutankhamon is offline  
Old 11.09.2016., 08:29   #85
Most me najvise zanima iskreno, i vjerujem da je moguce i pozitivno i negativno iznenadenje. Vise vjerujem u negativno. Glasaci su dominantno bivsi SDP, i sad ce po mom misljenju u SDP. Kako je u medijima da je glas mostu glas HDZ-u i crkvi, ocekujem pad mosta.

A da ne velim da objektivno nisu nista ni pokusali napraviti osim se uhljebiti. kao i oni koje kritiziraju.
Tutankhamon is offline  
Old 11.09.2016., 08:35   #86
Quote:
boske94 kaže: Pogledaj post
A tu su sve prognoze (bez 4 nemoguće, koje su u excelu navedene), kronološki
Može pitanje...
Zbog čega li je to moja prognoza nemoguća

Koliko ja znam ima sasvim normalan naziv stranaka, ima točan broj zastupnika i ne vidim u čemu je problem
Ili je nemoguća zato kaj po mojoj prognozi SDP nije pobjednik izbora, a takaj to nije ni HDZ

Znam da je to poprilično neočekivana i vrlo malo vjerojatna varijanta, al sasvim sigurno nije nemoguća
A još manje su nemoguće one od ostale trojce po kojima Most dobiva cca 30 zastupnika...
The Best F1 Driver is offline  
Old 11.09.2016., 08:36   #87
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Most me najvise zanima iskreno, i vjerujem da je moguce i pozitivno i negativno iznenadenje. Vise vjerujem u negativno. Glasaci su dominantno bivsi SDP, i sad ce po mom misljenju u SDP. Kako je u medijima da je glas mostu glas HDZ-u i crkvi, ocekujem pad mosta.

A da ne velim da objektivno nisu nista ni pokusali napraviti osim se uhljebiti. kao i oni koje kritiziraju.
Evo ja dao glas Crkvi...
__________________
Kad bi čovik ima 32 oka, ka šta ima 32 zuba, bili onda i oči moga plombirat
Nabiguzoje is offline  
Old 11.09.2016., 08:41   #88
Mene iskreno najviše zanima Pametno. Mislim da bi oni mogli iznenaditi sa više mandata nego je bilo očekivano.
Dobro su se nosili sa svim eventualnim napadima, već su situirani pa ne idu u sabor po pare i nemaju ljage od nekih starih gafova.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 11.09.2016., 08:44   #89
Quote:
Nanook kaže: Pogledaj post
Mene iskreno najviše zanima Pametno. Mislim da bi oni mogli iznenaditi sa više mandata nego je bilo očekivano.
Dobro su se nosili sa svim eventualnim napadima, već su situirani, ne idu u sabor po pare i nemaju ljage od nekih starih gafova.
Pametno će ugodno iznenaditi.
DJTcro is offline  
Old 11.09.2016., 08:50   #90
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
K@RLO da ovdje postoje imena i prezimena jebo mi pas ako te ne bi prijavila za govor mrznje- sudski
nadam se da doma nemaš bernardinca
Quote:
Ti i takvi kao sto sam nekoliko puta napisala rade vani, po vise od 10 sati, placaju porez u RH sukladno poreznim propisma RH, nisu bili na grbaci radnika RH koji su manjina u RH, i rekla bi zasluzili su zaokruziti jedan listic. Koji kreira i njihovu sudbinu i sudbinu njihovih obitelji.
vrlo interesantni navodi :klap:
Quote:
Znaci ok je da netko zivi u rh na racun drugih i glasuje, ali ako netko stvara izvan rh- on je on i takav? sramotno, odvratno i rekla bi u stilu rasnih propagatora...
ako netko može dešifrirati što je pisac htio reći, bio bih mu zahvalan
Quote:
Pizdarije na predesetu, da pizdarije na pedesetu....
je baš cijeli tvoj post

modovi, oprostite na offu, mada je i glasanje dijaspore direktno vezano za naslov teme
K@rlo is offline  
Old 11.09.2016., 09:12   #91
Quote:
K@rlo kaže: Pogledaj post
modovi, oprostite na offu, mada je i glasanje dijaspore direktno vezano za naslov teme
Što je je, naravno da je vezano. Samo ste nam malo dojadili jer je bilo kratko samo o tome
Ma preskočimo mi lako postove koji nas ne interesiraju. Normalno je da ima više različitih rasprava u topicu ovog tipa.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 11.09.2016., 09:14   #92
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ajmo, ajmo, ajmo.... na birališta!

Jedan tviteraš:
#Drama na izbornom mj.Zeni s isteklom osobnom nisu dali glasati, ova se dere da su izbori neregularni i da ce zvati svoje u HDZ da to rijese

Kod mene nesto slicno. Neki fosil dosao sa Jugoslavenskim pasosem i kad mu nisu dali da glasa prijeti kako ce zvati Mesica i Zokija da ih sve strpa u zatvor. Jedva ga smirili.
GojkoVelicanstv is offline  
Old 11.09.2016., 09:15   #93
Glasala, penzići bili, niš posebno.
KatarinaRi is offline  
Old 11.09.2016., 09:16   #94
Quote:
Nabiguzoje kaže: Pogledaj post
Evo ja dao glas Crkvi...
Dobit ce Crkva danas dosta glasova.
GojkoVelicanstv is offline  
Old 11.09.2016., 09:17   #95
Quote:
Nabiguzoje kaže: Pogledaj post
Evo ja dao glas Crkvi...
Ne razumijem, jel Košić bio na listi?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 11.09.2016., 09:25   #96
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Glasala, penzići bili
Kako ono, similis simili gaudet?
Lord Byron is offline  
Old 11.09.2016., 09:27   #97
Quote:
GojkoVelicanstv kaže: Pogledaj post
Kod mene nesto slicno. Neki fosil dosao sa Jugoslavenskim pasosem i kad mu nisu dali da glasa prijeti kako ce zvati Mesica i Zokija da ih sve strpa u zatvor. Jedva ga smirili.
I kod mene nešto slično.Došao na biralište neki albino s tamnim naočalama u gestapovskom kaputu koji je umjesto osobne imao člansku iskaznicu Opus Dei-a.Kad mu nisu dali da glasa prijetio je da će zvati Petrova i Grmoju da ih sve strpaju u deveti krug pakla.Jedva su ga smirili.

Što se tiče Pametnog,oni će biti veliko iznenađenje ovih izbora(slično kao Most na prošlim,ali s puno manje mandata).Od susjeda,poznanika i prolaznika po gradu svako malo čujem kako će glasat za Pametno ili znaju nekog tko će glasat za Pametno.Jučer sam u tramvaju čuo neku žensku koja kaže da se vratila iz Minhena samo da bi mogla glasat za Pametno...Moram priznat da sam i ja o njima razmišljao,ali ipak sam glasao za Partiju.Sigurno je sigurno .

Nego,što mislite,kako će Đimi Fontana proći?
prac1X2 is offline  
Old 11.09.2016., 09:30   #98
Quote:
prac1X2 kaže: Pogledaj post
Moram priznat da sam i ja o njima razmišljao,ali ipak sam glasao za Partiju.Sigurno je sigurno .
Ali i dalje vjeruješ da svi koje si pobrojao neće napraviti isto .
Lord Byron is offline  
Old 11.09.2016., 09:31   #99
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako ono, similis simili gaudet?
Jesam stara, ali ne toliko.
Ali stvarno imat listu kao mi je za plakat, Opačić, Beljak, Zmajlović, Saucha.
KatarinaRi is offline  
Old 11.09.2016., 09:34   #100
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Porezi, famozna tema danasnjice. U drugim drzavama cak ni porezni rezidenti ne mogu glasovati za predsjednicke ili parlamentarne izbore jer nisu drzavljani. Iako zive tu. Austrija.

A kad bi placanje poreza bilo kriterij mnogi nikad zaposleni Hrvati ne bi mogli glasovati. Mnogi mnogi- vecinom skloni jednoj politickoj opciji. Ja placam porez u obje drzave, i glasat cu, danas za drzavu koje sam drzavljanin, drzave ciji drzavljanin planiram ostati, i rekla bih kojoj sam platila dovoljno poreza da dobijem pravo glasa. Druge ili trece generacije Hrvata u inozemstvu bi rekla da imaju manje spona s Hrvatskom, ali mi je nejasno da li oni mogu glasovati- drzavljanstvo and all.

Mozda jednom i udem u avanturu zvanu RH politika i tada se jako veselim diskusijama s mnogim privilegiranim porezno neplatnim segmentima hrvatskog drustva- tipa vjecnim studentima, vjecnim sjedacima po klupama, vjecnim uhljebima itd itd. Ili porezno platnim tatinim i maminim sinovima i kcerima koji lakiraju nokte na poslu.
Partijski internet ratnici su prevareni da je to sto oni rade posao i da su oni ustvari porezni obveznici. Nemojmo im rusiti tu iliuziju.
GojkoVelicanstv is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.