Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2004., 15:39   #1
Vratna kralježnica - bolovi, problemi, operacija...

moj muž se već mjesec dana žali na bolove i zatezanje u vratnoj kralježnici. problem je u tome što mu je posao takav da 8 sati sjedi s pognutom glavom nad aparatima koje popravlja. to zatezanje ponekad prati i pritisak u donjem dijelu glave. međutim, ono kaj mene najviše brine je to što se njemu ljulja u glavi stalno. on to opisuje kao kad popiješ dvije pive - nisi pijan, a nije ti baš ni čisto u glavi. ljulja mu se konstantno bez obzira na bolove u vratu. takav je problem imao i prije 2 god. - bili smo kod neurologa i ovaj mu je rekao da nije niš ozbiljno i dao mu da pije ginko. nakon ginka je prošlo i bilo je sve ok do sad. sad opet pije ginko, ali mi se čini da je manja doza i ne pomaže.
neurolog ga je poslao i na pretrage - okulist, otorinolaringolog, color doppler i još nekaj, ali kak mu je bilo bolje nije to obavio.
zanima me jer to kaj opasno i jel ima još netko takvih problema?
puno hvala!
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 09:28   #2
Jao, konacno da netko ima moje simptome! Obicno sam cijeli dan za stolom ili kompjuterom, uglavnom jako se malo krecem, i kako mi je glava pognuta a i imam nepravilno drzanje osjecam pritisak i napetost u vratu. Nedavno me poceo boljeti i donji dio glave, nekakva tupa bol, a od duzeg gledanja me jako bole oci....
Ja sam to pripisala umoru, stresu, nepravilnom drzanju, nebavljenju sportom....a mozda mi trebaju i naocale
Nadam se da ce bit sve ok I pozdrav muzu
__________________
"Ona ga je slušala, ali nju nije smisao njegovih riječi ni najmanje zanimao; ona je živjela o zvuku njegova glasa, o mirisu njegova bića, o pogledu njegova oka. Za sve ostalo bila je ona i slijepa i gluha."
Lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:18   #3
velim da me jače brine to ljuljanje, tj. nestabilnost u glavi. jučer bili kod neurologa, rekao je da nije niš ozbiljno. stvar je u slabijoj cirkulaciji u vratnoj kralježnici. dao je lijek betacris ili nekaj slično i opet dao da se naprave pretrage. i rekao je da je to kronično stanje, ali neopasno! pao mi je kamen sa srca. stvarno sam se preplašila.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:19   #4
Quote:
Lolita kaže:

Nadam se da ce bit sve ok I pozdrav muzu
i ja se nadam da će i tebi biti sve ok. držim ti fige!
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 10:20   #5
Nešto slično je i mene pogodilo! Riješio to kod kiropraktičara i sad sve 5 !
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 22:01   #6
Moze mi netko reci sto znaci sy cervicobrachiale i sy lumbale,sto je afekcija pleksusa,tinel i phalen karpalno.Radi se o vratnoj kraljeznici.Gledala sam na tv kako kiroprakticar radi,ja se toga plasim i ni puskom me nitko nece na to natjerati.Postoji valjda nesto drugo?
Maree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 23:03   #7
Quote:
Maree kaže:
Gledala sam na tv kako kiroprakticar radi,ja se toga plasim i ni puskom me nitko nece na to natjerati.Postoji valjda nesto drugo?
Nemoj budaliti i ja sam tak mislil kad sam gledal kak mi starog trga! Sad mi je žal da nisam prije otišel! Samo se treba paziti ovih kvazija i onih debila koji se predstavljaju kao american kiro!
Ti će te odrat, a niš konkretno napraviti!
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 12:55   #8
Quote:
Maree kaže:
Moze mi netko reci sto znaci sy cervicobrachiale i sy lumbale,sto je afekcija pleksusa,tinel i phalen karpalno.Radi se o vratnoj kraljeznici.Gledala sam na tv kako kiroprakticar radi,ja se toga plasim i ni puskom me nitko nece na to natjerati.Postoji valjda nesto drugo?
Sy cervicobrachiale:
Pripada u skupinu vertebrogenih bolnih sindroma koji su dobili svoje ime po tome što potječu iz kralježnice, a očituju se podalje od nje, u ovom konkretnom slučaju bol se širi od kralješnice u ruku. Uzrokovani su degenerativnih promjenama u jednom ili više veertebralnih dinamičkih segmenata. Jezgra diska ili osteofiti podraže susjednu živčanu ili žilnu strukturu i otud bol.

Afekcija plexusa:
Pretpostavljam da se radi o plexusu brachialisu (koji je mreža živaca koji vode signale od kralješnice u ruku). To znači zahvaćenost plexusa, vjerojatno postoji kompresija na neki od živaca brahijalnog plexusa što se može prepoznati osjetilnim ili motoričkim ispadima funkcije (npr. viseća šaka).

Sy lumbale:
Ubraja se u skupinu vertebralnih sindroma, lokalizirano na lumbalni dio kralješnice. Nastaje zbog degenerativnihg promjena, ali bez podraživanja živčanih ili žilnih struktura oko kralješnice.

Tinelov znak:
pri perkusiji ručnog zgloba na strani dlana pacijent osjeti trnce u prva tri prsta.

Phalenov znak:
kad se iste smetnje pojave pri sklapanju ruku, kao "na molitvu"

Oba znaka pomažu pri utvrđivanju dijagnoze kompresije n. medianusa (pritiska na živac medianus)

Zadovoljna?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 12:58   #9
Prije nego se podvrgnete tretmanu kiropraktičara, upitajte ga koji su rizici njegovih manipulacija na kralješnici. Ukoliko vam ne odgovori ili ne zna odgovoriti, onda je šarlatan.

(Jedan od rizika manipulacije kralješnice u vratnom dijelu je i inzult (moždani udar), pogotovo u osoba malo starije životne dobi).

Ja nikad ne bih otišla kiropraktičaru, a vi kako želite.

BTW, navedeni problemi rješavavaju se dosta uspješno i fizioterapijom, ali kod nas je malo dobrih fizioterapeuta.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 13:09   #10
I moj muž ima probleme sa vratnom kralježnicom - i upravo ovakva 'ljuljanja' kakva opisuje roberta, vrtoglavice, i slično - tj. imao je baš gadne probleme prije nekoliko godina. Kod njega je to isto povezano s profesijom.

Isto je prošao razne pretrage, a i raznorazne terapije - i kiropraktiku i akupunkturu i fizikalne terapije i razne vrste masaža i razne alternativne tretmane - ništa od tih tretmana nije učinilo čudo, ali sve mu je pomalo pomoglo - uglavnom, akupunktura mu je dosta pomogla, a pomažu mu i obične lagane vježbe za vrat koje mu je fizioterapeut pokazao, samo bi trebalo zaista redovno vježbati. Uglavnom, kad mu je baš loše ode na neku od terapija koja mu je taj tren najdraža trenutačno je to nekakva kombinacija reikija i shiatzu masaže.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2004., 17:28   #11
Quote:
lahor kaže:
Prije nego se podvrgnete tretmanu kiropraktičara, upitajte ga koji su rizici njegovih manipulacija na kralješnici. Ukoliko vam ne odgovori ili ne zna odgovoriti, onda je šarlatan.

(Jedan od rizika manipulacije kralješnice u vratnom dijelu je i inzult (moždani udar), pogotovo u osoba malo starije životne dobi).

Ja nikad ne bih otišla kiropraktičaru, a vi kako želite.

BTW, navedeni problemi rješavavaju se dosta uspješno i fizioterapijom, ali kod nas je malo dobrih fizioterapeuta.

Potvrdujem u potpunom Lahor, kao vecina znade ja imam sa cijelom kicmom probleme...imao sam mozda oko stotinu posjeta kiropracticaru ,ali to je bilo 30-15 godina unatrag...kiropraktor ako je dobar moze pomoci sa misicnim povredima ili malom manipulacijom kraljeznika...ali nikada povredjenih kraljeznika ili diska.

Ja imam tri vratna degenerated diska/kraljeznika povredjena,
koja mi daju mnogo problema, samo sam se vratio sa operacije ledja L4-5 i L4-3, a imam neuspjelu operaciju na L5-S1.

Tako tko ima problema pazite sta radite i koga vidite.
Mnogi vide sa malim problemom kiropraktora i onda misle da oni mogu izlijeciti sve, ne zaboravite bodi se i samo lijeci ,kada vam je najgorje proci ce za 4-6 tjedna ,jer toliko treba za oporavak samog tijela, a tablete pijete za vase ublazenje bolova.

I slusajte tijelo ,ako vas boli ono vam salje signale da nesto nije u redu.



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 09:05   #12
Quote:
verica kaže:
I moj muž ima probleme sa vratnom kralježnicom - i upravo ovakva 'ljuljanja' kakva opisuje roberta, vrtoglavice, i slično - tj. imao je baš gadne probleme prije nekoliko godina. Kod njega je to isto povezano s profesijom.

Isto je prošao razne pretrage, a i raznorazne terapije - i kiropraktiku i akupunkturu i fizikalne terapije i razne vrste masaža i razne alternativne tretmane - ništa od tih tretmana nije učinilo čudo, ali sve mu je pomalo pomoglo - uglavnom, akupunktura mu je dosta pomogla, a pomažu mu i obične lagane vježbe za vrat koje mu je fizioterapeut pokazao, samo bi trebalo zaista redovno vježbati. Uglavnom, kad mu je baš loše ode na neku od terapija koja mu je taj tren najdraža trenutačno je to nekakva kombinacija reikija i shiatzu masaže.
jel ti muž bio kod neurologa? i koja mu je dijagnoza? moj tek treba obaviti pretrage i onda se javiti.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 09:28   #13
Iskreno rečeno, kako je ovo kod mog muža započelo prije nekih 7 godina, ja se ne sjećam točno koje je preglede obavio. Sjećam se da je obavljao veliki broj pretraga, ali da li su ga slali kod neurologa ne znam. Uglavnom, njemu se na snimci kralježnice vidi neki mali poremećaj u zadnja dva kralješka. Sve druge pretrage koje je obavio bile su uredne.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 10:24   #14
Hvala Lahor
Doktor mi je ovo trebao reci.Dao mi je terapiju,ali treba cekati dva mjeseca.A kiroprakticarima jednostavno ne vjerujem i nema sanse da me netko od njih dirne.Mozda sam u krivu,no nema nacina da im povjerujem.
Maree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 12:12   #15
imam ja neke dobre vjezbice za vratnu kraljeznicu i ramena.jednostavne su i pomazu. tko treba neka ostavi mail na pm
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 12:20   #16
vrat

Nepravilan položaj glave pri spavanju ne samo da deformira kralježnicu već izaziva i grčenje mišića ramena i vrata što dovodi do smanjene prokrvljenosti mozga te time do glavobolje, smetnji vida, vrtoglavice, osjećaja gubljenja ravnoteže. Loš položaj tijekom dana, te loš položaj pri pavanju dovodi do narušavanja zdravlja. Svi koji imaju bilo kakve probleme sa vratnim dijelom prvo trebaju nači jastuk koji mogu prilagoditi svom obliku glave i vrata što će smanjiti prije navedene probleme.
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:12   #17
Problemi s vratnom kraljeznicom

Bok svima,

Dakle, evo već me to drži jedno 4 mjeseca, i ne prestaje. Jako čudan osjećaj koji teško da mogu kako opisati (barem se meni tako čini ). Uglavnom, imam glavobolje (ajmo reć svaki drugi dan po jedno pola sata-sat) koje su popraćene nekakvom vrtoglavicom, a čini mi se kao da sve to dolazi iz vrata (vratna kralježnica). Naravno da sam otišao doktoru, koje me je poslao kod neurologa, a neurolog me standardno poslao na slikanje vratne kralježnice, EEG, CT, i sve OK. Prošlo je jako puno vremena dok sam to sve uspio obaviti, a stvar je skoro pa ista, ovo "skoro" = čini mi se da se ništa nije promjenilo ali se moje tijelo naviknulo na to (??). Neki kažu da imam problema s živcima, te da se takvi simptomi znaju javiti živaca radi?(primjetio sam da se u stresnijim situacijama bol povećava). Da li je itko imao slična iskustva? Ako me može tko utješiti i reći da nije to ništa strašno
Hvala!
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:41   #18
hm....ne bi loše bilo uraditi color doppler UZV vertebraliki i karotida i krvnu sliku, lipide...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:41   #19
hm....ne bi loše bilo uraditi color doppler UZV vertebraliki i karotida i krvnu sliku, lipide...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:11   #20
Quote:
ante dumbledore kaže:
hm....ne bi loše bilo uraditi color doppler UZV vertebraliki i karotida i krvnu sliku, lipide...
...krvna slika napravljena-sve OK, na CD čekam red...
__________________
A wise man can hear profit in the wind.
dinkudis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.