Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2005., 11:56   #1
Stitnjaca

Zanima me jel postoje neki prirodni (domaci) lijekovi koji pomazu za rad stitnjace?
Ja sam nedavno bila operirana i izvadena mi je lijeva strana gdje je bio nodul. Sada su nalazi T3, T4 i TSH u redu i odbila sam uzimanje hormona makar je endokrinologica preporucila da ih dozivotno uzimam tako da se slucajno opet ne pojavi tumor. Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.
Jel ima neko slicna iskustva?
mon is offline  
Old 04.05.2005., 13:21   #2
hoces "domaci lijek za stitnjacu"?

paz vamo:

zakoljes kokosh staru tri mjeseca i sest i pol dana u noci punog mjeseca, okrenuta licem prema sjeveru. kokosiji rep usmjeri ka jugu, i pazi da krv ne padne na zemlju. izvadis kokoshki srce, u stvari iscupas, i stavis u tri litre devinog mlijeka da se namace na toplom jedno 13 dana.

svaki dan do kraja zivota pijes po pola deci tog mlijeka ujutro, tocno kad sunce izlazi. ne smijes zakasnit, jer onda nece djelovat!
violent_femmes9 is offline  
Old 04.05.2005., 13:33   #3
Ljudi moji, pa kada ćete jednom shvatiti da "domaća medicina" nije uvijek i u svakom slučaju alternativa oficijelnoj?
Kako to da si uopće otišao/la na operaciju štitnjače a ne nekoj seoskoj babi da ti "iščupa gušu"?

Ne moraš ti uopće lijekove uzimati, nitko te bičem ne tjera
No, jednog ćeš dana obilaziti od vrata do vrata liječnike i vapiti :"Pomozite!"...a tada će možda biti kasno...

Treba ljudima jednog dana postati jasno da je sudjelovanje u liječenju na način da se sluša savjet liječnika njihova obaveza, a ne samo pravo.
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Old 04.05.2005., 13:38   #4
hoces reci da ti se moj prijedlog nije svidio?

violent_femmes9 is offline  
Old 04.05.2005., 13:39   #5
A ti Riječanka obožavaš određene smajliće. Ove vragove i anđeljeke.
MilkyWay is offline  
Old 04.05.2005., 14:25   #6
Re: Stitnjaca

Quote:
mon kaže:
Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.


neki lijekovi služe da bi nalazi ostali normalni
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Old 04.05.2005., 14:28   #7
Re: Stitnjaca

Quote:
mon kaže:
Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.
Tocno, tocno!

Jebo te lijekove, doktori vas sve pokusavaju poubijati!!!

Ja vam kazem, prirodna selekcija i danas postoji i funkcionira besprijekorno!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 04.05.2005., 14:33   #8
Quote:
violent_femmes9 kaže:
hoces reci da ti se moj prijedlog nije svidio?

Ma tvoj prijedlog je ABSOLUTELY FABOULOUS
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Old 04.05.2005., 14:35   #9
Quote:
violent_femmes9 kaže:
tri litre devinog mlijeka
svaki dan do kraja zivota pijes po pola deci tog mlijeka
zao mi je sto ti moram to rec, ali tvoj prijedlog joj je dao ravno 60 dana zivota!!!

tri litre=30 deci, po pol deci svaki dan, 60 dana!

Jebga, ti si ju ubila brze nego stitnjaca!!!


__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 04.05.2005., 17:52   #10
Quote:
kemik kaže:
zao mi je sto ti moram to rec, ali tvoj prijedlog joj je dao ravno 60 dana zivota!!!

tri litre=30 deci, po pol deci svaki dan, 60 dana!

Jebga, ti si ju ubila brze nego stitnjaca!!!


zar mislis da bi zdurala dulje od par dana pijuci mlijeko u kojem se namakalo kokoshje srce i to 13 dana NA TOPLOME
violent_femmes9 is offline  
Old 04.05.2005., 19:16   #11
Joj sta ste svi pametni!


I ja imala problema sa stitnjacom.
Isto tako, doktor me je krcao tabletama da sam u 6 mj. dobila 20 kg., nisam se osjecala dobro, a on je govorio, samo ti to pij jer u tablicama stoji da tako mora biti i ne mozes smanjiti dozu.
Onda sam otisla kod druge doktorice, zena se samo uvatila za glavu i isti tren prepolovila dozu ljekova, pa onda opet pola od pola doze... sad sam nesto manje od god. dana bez lijekova i nalazi su u redu.

Mon, pitaj najmanje jos jednog doktora za misljenje.
Denys is offline  
Old 04.05.2005., 19:17   #12
u jamerici je bio neki incident kada su u mesnici u mljeveno meso za hamburgere dospijevale štitnjače, pa su ljudi imali "nuspojave". Eto, nemoj namakat srce, namači štitnjaču nekog goveda - postupak ti je opisala violent
eena_ is offline  
Old 04.05.2005., 21:52   #13


E, kak' ste me nasmijali s ovom temom.

A za mon: da bi skuzila zasto je vazna supstitucijska terapija i zasto je bitno piti Euthyrox (ili kaj vec ima na HR trzistu) trebas razumjeti mehanizam rada stitnjace. A za to se trebas malo informirati, ne trebas ti sada citati medicinsku patofiziologiju, neg' nekakve osnove procitati, ili najmanje pitati svojega endokrinologa (ili lijecnika opce medicine). Mozda onda skuzis zasto je vazan tiroksin i da s travama s proplanka nema nikave veze. Kakav si ti bolesnik kada pojma nemas o svojoj bolesti?

Quote:
Denys kaže:
samo ti to pij jer u tablicama stoji da tako mora biti i ne mozes smanjiti dozu.
Pa ne znam kakve tablice, ali se doza prije svega mora prilagoditi nalazima T3, T4 i TSH. Dal' si ti hormone redovito kontrolirala? I gdje je to bilo, u USA?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 04.05.2005., 22:44   #14
Quote:
FFE kaže:
Pa ne znam kakve tablice, ali se doza prije svega mora prilagoditi nalazima T3, T4 i TSH. Dal' si ti hormone redovito kontrolirala? I gdje je to bilo, u USA?
Kontrolirala i jos uvijek kontroliram, inace imam i dva dobrocudna cvorica (14mm i 6 mm). Trenutno imam dva doktora, u NL gdje zivim i u Belgiji jer im je bolje zdravstvo.
Prvi doktor od kojeg sam pobjegla je bio holandez.
Denys is offline  
Old 05.05.2005., 08:24   #15
Quote:
violent_femmes9 kaže:
zar mislis da bi zdurala dulje od par dana pijuci mlijeko u kojem se namakalo kokoshje srce i to 13 dana NA TOPLOME
pa kaj ja znam, ti dosta dobro zgledas, a kako si opisala postupak, cinilo se da ga opisujes iz prve ruke!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.05.2005., 08:31   #16
pih, da samo znash shto sve ja konzumiram, a kako izgledam


samo...sve recepte prvo provjerim kod VF9
magic is offline  
Old 05.05.2005., 08:33   #17
Quote:
magic kaže:
samo...sve recepte prvo provjerim kod VF9
naravno...

nasa in silico prijateljica je zapravo prikrivena vracara, gatara i spraviteljica ljekovitih napitaka!!!

btw, cestitam na prijedjenih 20000! skoro ko moj auto kilometara
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.05.2005., 08:40   #18
ma to se meni, kao jednom od posljednjih relikata, zbrajaju oni od '99 na ovamo
magic is offline  
Old 05.05.2005., 08:45   #19
Quote:
Denys kaže:
Mon, pitaj najmanje jos jednog doktora za misljenje.
Cekaj, pa njoj nitko od nas nije rekao da mora slijepo slusati svog endokrinologa, ja joj sasvim sigurno takvo nesto nikad ne bih rekla. Ona je dosla ovdje traziti "prirodni lijek za stitnjacu", jer je odbila uzimati hormone "jer joj je glupo uzimati lijekove kad su joj nalazi dobri".

Naravno da je potrebno ponekad otici k drugom lijecniku, i naravno da je tesko pogoditi pravu dozu Euthyroxa (jos uvijek ponekad sanjam kako ih rezem, jebali majku svoju onako mali i pijenje 3/4), ali ona uopce ne pise o tome, nego o potpunom prestajanju uzimanja zivotno vaznog hormonskog nadomjestka!


A to da smo mi pametni, naravno...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.05.2005., 14:46   #20
Re: Stitnjaca

Quote:
mon kaže:
Zanima me jel postoje neki prirodni (domaci) lijekovi koji pomazu za rad stitnjace?
KELPSAN, homeopatski proizvod, od A. Vogel, stimulira metabolizam, sastav-alga kelp (macrocystis pyrifera), 1 tableta= 0,2 mg joda.
Quote:
mon kaže:

Ja sam nedavno bila operirana i izvadena mi je lijeva strana gdje je bio nodul. Sada su nalazi T3, T4 i TSH u redu i odbila sam uzimanje hormona makar je endokrinologica preporucila da ih dozivotno uzimam tako da se slucajno opet ne pojavi tumor. Meni se to ucinilo cudno da uzimam lijekove kad su nalazi normalni.
Jel ima neko slicna iskustva?
Operacija nije zezancija, tumor takodjer, zato jos jednom, posavjetuj se sa najmanje jos jednim endokrinologom, ali mu nemoj reci sto ti je rekla tvoja endokrinologica, prije nego sto on/ona izrece svoje misljenje.
Denys is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.