Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2014., 11:17   #4881
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
S obzirom da su mijenjali ime, nadam se da su zadržali kvalitetu.
Navodno (nisam sigurna, samo prenosim što sam čula) drugi gazda i novi pizajol.

Nisam bila prije, ali sam čula da su ljudi izbjegavali i da je bila bzvz.

I tek što ih pohvalim ovdje jučer dođem na jednu Desiree pizzu i nema ni rukole ni crnih maslina
Ali cijena je ista, najskuplja pizza. Ako nemaš sastojaka, onda ih nemoj ni naplatit.
Ali i bez toga mi je bila fina pa neću previše pljuvati.
Stickers is offline  
Old 01.09.2014., 18:57   #4882
Nisam bila otkad je primijenjeno ime, ali prije mi se baš nije dopalo osoblje. Malo previše nezainteresiranosti, arogancije i kuler stava za praznu pizzeriu. Ali je pizza bila dobra. I lijepi ambijent. I parking.
Marra is offline  
Old 01.09.2014., 21:07   #4883
Konačno probala pizzu u Italiji. Roman style, jer debele ionak ne jedem (mada sam na nekim mjestima vidjela nekih cutova koji su mi ekšli izgledale apetitlih, kaj mi se kod nas nije dogodilo od kad nema cutova u Hambyju u Neboderu. Tj. njega nema.).

Napravila istraživanje na Tripadvisoru (komentari i, važnije, fotke), rezervirala (uobičajeno za to mjesto, nisam htjela riskirati stajanje u redu jer bi vjerojatno odustali). Uzeli funghi i quattro formaggio. Tanka, hrskava, iako rubovi nisu bili napuhani (drugima jesu, valjda im peć još nije bila dosta zagrijana, jer smo bili prvi gosti nakon godišnjeg i nismo uzeli predjelo nego odmah pizzu). Piše na webu da tijesto odležava 24-48 sati, "pa ne sjeda teško na želudac". Koji god razlog bio, nije teško pala. Možda i zato jer je manja od Karijoline ili Duksine, to nas je mrvu šokiralo, jer smo temeljem fotki očekivali veću, ko kod nas. Vrlo, vrlo slična ovima tu, ali nekak... nježnija. Tijesti jako ukusno, koliko god tanko. Mozzarela mi se čini puno kvalitetnija (nije buffala), mekša, jako se razvlači i nimalo gumena, tu zna brzo pogumeniti čim se počne hladiti.

Zaključak: sviđam. I ovi naši ne zaostaju gotovo uopće. Rimska mi je bolje sjela, možda jer je manja, možda zbog cijelog doživljaja. Trebala bi još testirati: jedna tamo, jexna tu, jedna tamo, jedna tu...

E, da, cijene: od cca 5,50€ (čini mi se) nadalje, većina je oko 7,00.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 02.09.2014., 06:43   #4884
Jučer sam prolazio kraj restorana kuhinja, pa reko da oprobam tu pizzu kad se toliko priča o njoj

Uzeo Lovačku, i to sam našao na jelovniku preko moba jer je konobaru trebalo preko pet minuta da dođe do mene. To me prvo malo ljutilo, ali kasnije sam skužio da sam poslužuje preko 10 stolova, tako da mu je oprošteno.

Bio sam prvo malo razočaran, ali onda sam skužio da velika pizza košta 40 kn, i shvatio da dugo nisam jeo tako jeftinu pizzu, a da nije Margarita .. Za te novce skroz OK pizza.
Pizza majstor je zabunom napravio veliku pizzu, iako sam tražio malu, ali su mi naplatili malu
Ostatak sam ponio sa sobom, i pojeo kasnije te mogu reći da mi je hlladna bila čak ukusnija.

Htio sam i konobaru ostaviti koju kunu za slonski posao kaj je obavljao, ali u jurnjavi mi je naplatio netko drugi.. valjda šef, pa sam ostavio samo kunu viška..

Vidio sam da imaju i razne gablece, a i hrpa ljudi se stalno izmjenjivala tamo, tako da mogu predpostaviti da su dobri gableci?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 02.09.2014., 08:37   #4885
Lignje su im dobre (samo treba paziti da ti 2x ne naplate pomfri)...mislim da sam to već napisala. Ostalo nisam probala.
Marra is offline  
Old 04.09.2014., 11:16   #4886
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Napravila istraživanje na Tripadvisoru (komentari i, važnije, fotke), rezervirala...
Greška...na Tripadvisoru uglavnom pišu strani turisti...odi tamo gdje je najveća gužva i buka koju rade domaći ljudi.
Marra is offline  
Old 04.09.2014., 12:43   #4887
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Jučer sam prolazio kraj restorana kuhinja, pa reko da oprobam tu pizzu kad se toliko priča o njoj
Uzeo Lovačku,
Bio sam prvo malo razočaran
, ali onda sam skužio da velika pizza košta 40 kn, i shvatio da dugo nisam jeo tako jeftinu pizzu, a da nije Margarita .. Za te novce skroz OK pizza.
Ostatak sam ponio sa sobom, i pojeo kasnije te mogu reći da mi je hlladna bila čak ukusnija.
Lovačka ni meni nije bila dobra a još sam tražio da izbace šunku jerbo je to "šunka za picu" po 19.99 kila... u toj piceriji uglavnom uzimam 4 sira i Slavonsku, jednom sam bio uzeo sa pršutom & rikulom & čeri paradajzima i bila je dosta dobra.
Krkimir is offline  
Old 04.09.2014., 13:06   #4888
jučer sam opet jeo 4 sira iz kuhinje.
jako dobra i zasitna. za 2 osobe sasvim dovoljno!
vladjan1901 is offline  
Old 04.09.2014., 13:24   #4889
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Greška...na Tripadvisoru uglavnom pišu strani turisti...odi tamo gdje je najveća gužva i buka koju rade domaći ljudi.
Bez brige, znam procijeniti. Bitna mi je fotka i komentar. Recimo, kad neko tu na forumu veli "super je pizza, bogata", znam da mi ne paše. Kad je komentar "hrskava, tanka, nećeš se najest", ok je. A ima i Talijana na Tripadvisoru. I radi samo navečer o uredno ne rade za ferragosto, za razliku od turističkih mjesta koja su stalno otvorena, imaju jelovnik na engleskom vani i pokušavaju te zahaklat na cesti. Kako bilo: dobra je bila, to je bitno!
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 04.09.2014., 13:36   #4890
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Kad je komentar "hrskava, tanka, nećeš se najest", ok je.
i platit ćeš ju barem 60 kuna... sa pivom sve zajedno 80
Krkimir is offline  
Old 04.09.2014., 15:28   #4891
Fotka mi ništa ne znači...pizza može super izgledati, a da je preslana, kiseli paradajz, previše origana, loša šunka, bezokusni sir.
Najbolje pizze u Italiji sam jela na mjestima koja bi u luku zaobišla da me nije vodio talijan. A pizzeria iz koje je moj ex redovno naručivao u rangu je sa šupom koja prodaje burek na desnoj strani na placu u Crikvi (vjerujem da dosta forumaša zna o čemu pišem)...nisam mogla vjerovati kad smo se pored provezli (imaju samo dostavu).
Marra is offline  
Old 04.09.2014., 15:35   #4892
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
pizzeria iz koje je moj ex redovno naručivao u rangu je sa šupom koja prodaje burek
Ja sam godinama jeo pizzu iz garaže u Kušlanovoj, kuća pored kineskog restorana
i bila je nevjerojatno dobra.
Krkimir is offline  
Old 04.09.2014., 16:12   #4893
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i platit ćeš ju barem 60 kuna... sa pivom sve zajedno 80
Nope, nikad. Jer ne jedem obe s pršutom i tim stvarima. Nikad nisam pojela skuplju od 46. A ionak pizzu jedem svake prijestupne. Al da MORAM jest pizzu i mogu birati, biram onu koja mi oaše, a ne oni od koje mi je zlo, neovisno o cijeni. Srećom, niko me ne tjera
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 04.09.2014., 18:51   #4894
pizzeria raj u kursancu ima prefine pizze iz krusne peci (i jos bolje sendvice iz krusne peci), pa ako vas put nanese prema vz ili ck, definitivno preporucam

edit, isprike, tek sad vidim da je topic o pizzama u zg
forzaMILAN is offline  
Old 04.09.2014., 20:05   #4895
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
pizzeria raj u kursancu ima prefine pizze iz krusne peci (i jos bolje sendvice iz krusne peci), pa ako vas put nanese prema vz ili ck, definitivno preporucam

edit, isprike, tek sad vidim da je topic o pizzama u zg
ma jok, samo piši. svaki info o dobroj pizzeriji je dobrodošao!
vladjan1901 is offline  
Old 04.09.2014., 21:37   #4896
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Fotka mi ništa ne znači...pizza može super izgledati, a da je preslana, kiseli paradajz, previše origana, loša šunka, bezokusni sir.
Bit će da imam ludu sreću ili sretno oko. Po fotkama sam ubola i poadinu u Bologni, u (blago rečeno) neuglednoj piadineriji u uskoj uličici i doživjela izvantjelesno iskustvo. Bila je i bolja nego sam mogla zamisliti. I super ocijenjena na Tripadvisoru, od Talijana. I domaći su bili

Luda sreća, dobro oko, sile svemira, whatever, ali do sad mi je išlo.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 04.09.2014., 22:38   #4897
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Lovačka ni meni nije bila dobra a još sam tražio da izbace šunku jerbo je to "šunka za picu" po 19.99 kila... u toj piceriji uglavnom uzimam 4 sira i Slavonsku, jednom sam bio uzeo sa pršutom & rikulom & čeri paradajzima i bila je dosta dobra.
Da, stvarno, šunka mi je najmanje pasala
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 12.09.2014., 17:42   #4898
Nisam dugo, išla bih na pizzu (makar će mi bit zlo od glutena...), zadnje bila u Fianoni na Laništu.

Kakve su trenutne preporuke? - ne jedu mi se suhi mlinci niti kruhaste pizze, a pogotovo ne onaj tip tijesta ko iz pekare. Volim tanko fino ne žilavo tijesto s finim mekim bucmastim rešanim rubovima (ne zagorjelim, već fino ispečenim).
tweetee is offline  
Old 12.09.2014., 18:41   #4899
Žac definitivno po postavljenim kriterijima
Levistej is offline  
Old 12.09.2014., 18:53   #4900
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Žac definitivno po postavljenim kriterijima
Nisam tamo nikad bila... koliko su velike pizze?
tweetee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.