Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 21:42   #1921
S Njuškama se nešto dogodilo od premijere do ljeta. To su dvije različite predstave.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 21:54   #1922
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
S Njuškama se nešto dogodilo od premijere do ljeta. To su dvije različite predstave.
A znaci tako..jel ovo je bilo negledljivo, nikad nisam otisla sa predstave do sada..
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:01   #1923
Meni je bilo tako. Prvi put su mi se svidjele, a sad u MUO-u sam ih doživjela nekako kao i ti. I publika je bila u mirovanju, a kad sam bila prvi put bilo je smijeha (makar ajde to i nije mjerodavno). I svi koji su tada bili sa mnom su ih otišli gledati još jednom koliko su bile dobre.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:51   #1924
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Michelangelo Buonarroti

Predstava nastala prema predlošku djela M. Krleže o umjetnosti, sumnjama i unutarnjim demonima Michelangela. Od repetitivnih scena razuzdanih likova pa do završne scene s križem i ogromnim zlatnim kovanicama-jer valjda mi ne kužimo da to ide skupa pa nam to moraju nacrtati, najbolje su mi bile lutke. E da, i trenutak kad je papa malo pokisnuo jer je krov dominikanske crkve u kojoj se održava predstava napuknut a vani je lijevalo ko iz kabla. Glumci su bili super, ali uz ovako slabu priču ne pomažu ni glumci ni lutke.
Meni je ta predstava (ako pričamo o onoj upizorenoj u centralnoj nacionalnoj teatarskoj kući) bila posve isforsirana. Ideja se činila dobrom, ali na kraju ostaneš zatečen, ne u pozitivnom smislu, svim tim izljevima Pandurovog osobnog preseransa. Ako se nema što drugo pogledati onda će i ovo poslužiti, ali inače prepustiti crvene-baršun-stolce drugima.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 09:29   #1925
Zadnja predstava koju sam gledao je bila This Casting iliti Disgusting na zatvaranju Noći Teatra Exit u Muzeju za umjetnost i obrt.

Predstava me ugodno iznenadila, zanimljiva je i provokativna, a prostor ostavljen za interakciju sa publikom ima potencijal da pomakne granice jako daleko. Čak su po meni glumice u potencijalno najprovokativnijem dijelu mogle malo više 'matretirarati' svoje odabranike u službi predstave, makar je teško očekivati da će publika svaki put surađivati.

Čak postoje i momenti koji aludiraju na stanovite poznate psihološke eksperimente vezane za poštivanje autoriteta i test su za svakoga u publici. U svakom slučaju, vrijedi pogledate.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:08   #1926
Zar nisu ljene noći Exita obično i krajem osmog? Gledam pa nema ništa ni tamo ni u Amadeu. Na Histrione mi se fakat ne da.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 04:08   #1927
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Zar nisu ljene noći Exita obično i krajem osmog? Gledam pa nema ništa ni tamo ni u Amadeu. Na Histrione mi se fakat ne da.
Ove godine nisu, Exitove noći su bile u 7. mjesecu. Ta završna predstava na zatvaranju koju sam ja gledao je bila 2. osmog.

Scena Amadeo je također bila tijekom srpnja.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:35   #1928
Gospon Vinski Opatovinski meni odlična!
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:05   #1929
gledala sam 'njuške' ovog ljeta i bilo je pomalo bezveze. moram reći da je onaj mršavi dečkić ok, a enes vejzović je smiješan samo kao afganistanski hrt. također mi se dosta svidio sempl el bahatteejeve pjesme 'svaki pas ima svoj dan' koji su povremeno puštali, to je baš fino uklopljeno. ostalo mi nije bilo toliko smiješno. skužila sam na kraju hommage pokojnom kolegi glumcu i njegovom psu, ali nekako me ni to nije dirnulo.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 09:48   #1930
U srpnju Munchausena teatra Exit u okviru Ljetnih noći.Vili Matula to radi stvarno odlično

Poršli tjedan Gospon doktor Vinski Opatovinski.Zabavn obrada Moliera u histrionskom stilu.Nasmijali su me i oraspoložili.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 02:10   #1931
Matula i Munchausen su vrhunski.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 12:17   #1932
Kad se planira u ZKM-u Grobnica za Borisa Davidoviča?

Malo sam gledao jesenski repertoar ZKM-a i nisam pretjerano oduševljen ponudom.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 00:48   #1933
Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post
Kad se planira u ZKM-u Grobnica za Borisa Davidoviča?

Malo sam gledao jesenski repertoar ZKM-a i nisam pretjerano oduševljen ponudom.
Na jesen.
I to ne bilo koju. 19. 10. je izvedba prva "Grobnice..." u ZKMu, za dvadesetak dana.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:38   #1934
Ove jeseni je repertoar u ZKM-u osjetno lošiji nego prijašnjih godina.
turtl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:40   #1935
Quote:
turtl kaže: Pogledaj post
Ove jeseni je repertoar u ZKM-u osjetno lošiji nego prijašnjih godina.
Da slažem se sa tobom upotpunosti , Gavella je za njih Microsoft .
El Shamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:07   #1936
Gola u kavezu sinoć,nakon dugogodišnjeg odgađanja.

Dobra predstava,ali očekivala sam više ili možda drugačije,nisam sigurna.

Sama gluma kao takva stvarno je bila dobra.Ani,Barbari i Eciji sve pohvale.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 10:40   #1937
don juan, gostovanje bitef dance company u zkm-u. predivna predstava.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 12:19   #1938
Ana Karenjina, HNK Osijek.

Dojmljivo dinamiziranje priče u 3 sata trajanja predstave, izmjene scena su respektabilne...
Tintor izvrsno nijansirao Vronskog od prve pojave pred Karenjinom kao pompozni ruski oficir u bijeloj uniformi koja odiše plemenitaškom uzvišenošću, kojem je cijeli Svijet pod nogama, do scene u kojoj Karenjina vodi bitku sa sepsom, a Vronski stoji pogurenih ramena,u maslinasto-zelenkastoj uniformi, poput pogana iz praskozorja civilizacije kad mu Bogovi Groma, Poplave, Oluje kroje sudbinu...

I o ostalima (Lončarić Tankosić, Perči), bi se dalo podosta hvala ispisati...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 15:23   #1939
Gavella i ZKM nemaju veze jedno s drugim, to je različit tip kazališta i ne može se tako načelno uspoređivati, osim prema subjektivnim ukusima.
Koliko vidim na popisu, ZKM ima ovaj mjesec dvije premijere i baš me zanima kako je Psihoza izvedena.

Zadnja pogledana predstava Potop u Teatru &td u petak. Sjajan pregled hrvatskog društva kroz nekoliko generacija jedne obitelji uz obljetnicu velike poplave u Zagrebu i skokove u radnji između te točke od prije 50 godina i današnjice.
Mama osnovnoškolskog uzrasta je zakon.
KhalxDrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:14   #1940
Thumbs up

Quote:
KhalxDrogo kaže: Pogledaj post
Gavella i ZKM nemaju veze jedno s drugim, to je različit tip kazališta i ne može se tako načelno uspoređivati, osim prema subjektivnim ukusima.
Koliko vidim na popisu, ZKM ima ovaj mjesec dvije premijere i baš me zanima kako je Psihoza izvedena.

Zadnja pogledana predstava Potop u Teatru &td u petak. Sjajan pregled hrvatskog društva kroz nekoliko generacija jedne obitelji uz obljetnicu velike poplave u Zagrebu i skokove u radnji između te točke od prije 50 godina i današnjice.
Mama osnovnoškolskog uzrasta je zakon.
Slazem se da usporedivati Gavellu i ZKM nema smisla,

Repertoar ZKM-a u globalu je los, ali ih gostovanja su nesto sasvim drugo.
Gledao sam Don juan, stvarno sam odusevljen u svakom pogledu!
Pozz
turtl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.