Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2007., 20:40   #201
preporučam dr.Budanko i Medved sa KBC Rebro
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:07   #202
Quote:
ivana2009 kaže:
dal se ona bavi hipnozom..?
jep,vele da je ta metodika među najuspješnijima među terapijama, te da je bolja od bihevioralne i neuro lingvističke....
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:11   #203
Quote:
jockerr kaže:
jep,vele da je ta metodika među najuspješnijima među terapijama, te da je bolja od bihevioralne i neuro lingvističke....
ako je tako ima li tko broj od dr banec ili nekog drugog koji je malo jeftiniji...
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:03   #204
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
Nikakvih 10 godina.
sve su završile edukaciju 2003-e. znaci 2-3 godine!


Ne znam otkud ti računica pošto kod nas ne postoji 4-ero godišnji fakultet (ili sad 5 godina) za psihoterapeuta!!
Zavrsile naprednu edukaciju, ne edukaciju, sto znaci da su radile i prije toga, ako su fakultet zavrsile sa 22 (a na edukaciju krenule jos za vrijeme fakulteta) ostaje do sada skoro pa deset godina (znam za jednu od njih da je kontinuirano u psihoterapiji).
Tvoj decko vrlo vjerojatno laze, ili ti izmisljas.
Hajde pisi ovdje o vlastitom iskustvu, jer gle, meni je jedna žena rekla da si ti pokvarena i luda i ja to mogu napisati ovdje, ali nemam vlastito iskustvo o tome, pa necu.

Ovaj topic ima smisla JEDINO ako u njemu konkretno pisu ljudi koji imaju izravnog iskustva pa mogu i obrazloziti sto pisu. Rekla kazala su babske price.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:57   #205
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
preporučam dr.Budanko i Medved sa KBC Rebro
Ja nikako ne preporučam dr. Budanko, za što god bi je trebalo preporučiti. Nemam ništa direktno protiv nje, ali pričati sa zidom 45 minuta sam mogao i sam doma.
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:27   #206
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
ja sam bez pol beda dobila kod nje.

inace, nisam cula za adolescentsku dnevnu bolnicu, koliko to sati traje i gdje je to? u kukuljevicevoj ili na rebru?
Imala si srece sto se tice V.Rudan. Sto se tice dnevne bolnice to je na rebru u sklopu klinike za psiholosku medicinu i sefica je V.Rudan, to je sad nesto jako frisko.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:33   #207
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
ok, ali sto se tice udruga psihologa, tipa Modus, pa Udruga Potjeh, itd. cula sam samo loše komentare.
Kod Modusa mi je išla poznanica, mjesecima, jako loši su joj bili, nikakav pomak.
U udrugu Potjeh mi je dečko otišao jednom i rekao da su to djevojčice došle tek sa fakulteta i da ništa ne kuže , ali mislim da nije problem što su mlade nego što rade CBT itd.

Kognitivno bihevioralnu i DBT itd ne bih nikome preporučila !!!
Slazem se sto se tice udruge potjeh, ne znam kako funkcionira modus, ali u udruzi potjeh ne rade psiholozi, vec soc. pedagozi koji nemaju dovoljno bazicne edukacije. jesu educirane iz transakcijske analize koju jako pozdravljam, ali to ti je isto kao da zelis graditi kucu, znas je nacrtati, ali ne znas kako napraviti temelje. razumljiva mi je tvrdnja tvog decka i potpisujem je. nazalost kod hrvata svatko misli da moze biti terapeut. sto se tice cbt najblja je za anksiozna stanja, stanja panike, fobija pa i depresije, daje vrlo brzo rezultate i vrlo brzo covjeka vrati u normalu, e sad koliko si ti spreman na mijenjanje i usvajanje novih zivotnih stilova toliko ce ti i ucinak bilo koje terapije trajati. Ljudi misle idem rijesiti tekuci problem, ali cu nastaviti po starom obrascu funkcionirati, a to ne ide. to moze ici kod savjetodvnog rada, ali kod psihoter. svatko mora biti spreman na strukturalne promjene, ako zeli izljecenje.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:49   #208
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
.. ne svodi se sve na to.. svodi se i na to što određena terapija cilja da mijenja, CBT ne cilja iste stvari kao npr. psihoanaliticka psihoterapija itd. tako da ni ne može na isti način pomoć kao što ti ne možeš dobit iz kupusa esencijalne aminokiseline koje dobivaš iz janjetine
Slazem se da razlicite terapije ne ciljaju na iste stvari, svaka zahvaca razlicite nivoe funkcioniranja, ali ako ja imam atake panike, ja zelim rijesiti iste, a ne da me psihoanaliticar pita kakva mi je majcina dojka bila, jesam li dovoljno dobro uspjela potisnuti seksualne porive prema majci ili ocu i da li moji seksualni nagoni su usmjereni prema adekvatnom objektu. ja hocu normalno izlaziti van, a jel dojka moje majke imala uvucenu ili izvucenu bradavicu, boli me k... zato ne odgovara svaka terapija za svaki poremecaj, a svakako psihoanaliticka nikad nije dala dobre rezultate u lijecenju depresije, anksioznosti, panicnih poremecaja, fobija... ona je dobra za neke poremecaje licnosti (sto navodi i americko udruzenje psihoterapeuta). za studentsku populaciji i adolescente psihoanaliza nikad nije dala dobre rezultate.
nije niti cudo sto psihijatri na klinici za psihol.med koji su psihoanaliticki usmjereni nisu izljecii jos niti jednog pacijenta, vec im dolaze i po dvadeset godina. ako trebam cekati 20 god da me prodju atake panike, hvala lijepo, onda cu nastaviti po starom pa sto mi bog da.
__________________
Ja sam ja, svojeglava, i onda kad me nema
tetija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:19   #209
Quote:
ivana2009 kaže: Pogledaj post
ako je tako ima li tko broj od dr banec ili nekog drugog koji je malo jeftiniji...

kolko je tebi to jeftinije?
i kako i uopće došla do te dr.Banec
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:37   #210
Quote:
spider jerusalem kaže: Pogledaj post
Tvoj decko vrlo vjerojatno laze, ili ti izmisljas.


laze da su mu dijelovale ne-tako-pametne i da nisu mogli nać zajednički jezik ?

ok, skini mi se s ku*ca lijepo molim
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 19:16   #211
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
kolko je tebi to jeftinije?
i kako i uopće došla do te dr.Banec
ja za sada plaćam 200 kn cijene do 300 su mi prihvatljive ali nema veze ostajem pri svojoj a možda nazovemm na rebro zbog v.rudan ne škodi drugo mišljenje
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:12   #212
Privatni psihijatri u Zg

Ima tko kakvih preporuka? I koliko otprilike naplaćuju sat.


Jako mi je potreban razgovor s nepristranom osobom, gušim se psihički a imam osjećaj da i fizički.
Feniksovo pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:44   #213
Ja posjećujem jednog dobrog. Prije 3 tjedna sam bila na rubu samoubojstva,
pukla sam. Prva seansa me je koštala čini mi se 300,350 kn. I to sam platila
da me on otprilike sat i pol gleda da plačem. Ostale posjete su 220 kn.
Što je učinio za mene? Čim sam ga nazvala, odmah je imao vremena da me primi. Dao mi svoj broj mob da ga zovem kad god padnem u krizu, a neovisno od toga svakodnevno sam mu se morala javljati. Skombinirao mi je lijekove i doveo me u stanje da opet mogu funkcionirati. Eto. Mogu ti poslati njegov broj tel privatnom porukom.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 00:54   #214
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
nemojte ljudi ići psiholozima, oni kur*a ne promijene.
idite psihijatrima-psihoterapeutima!
Zašto?

Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 19:38   #215
odgovor iskreni

važno je prepoznati problem odnosno priznati sebi da nam treba pomoč.Razlika između psihijatra i psihoterapeuta je u tome što psihoterapeut pomaže samo razgovorom.Terapija je dugačak proces važna je ustrajanost.
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:31   #216
Smile mišljenje!

Pozdrav svima!
Imam pitanje vezano za dr. Milana Košutu. Da li je netko bio kod njega, kakav je , koliko naplaćuje?
hvala
 
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:30   #217
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post


laze da su mu dijelovale ne-tako-pametne i da nisu mogli nać zajednički jezik ?

ok, skini mi se s ku*ca lijepo molim
Znaci bio je kod svih na terapiji? Globaliziranje je znak diskaunta. A ljudi koji diskauntiraju uglavnom ispadaju glupi.

Psihoterapeut sa kojim nadjes zajedniciki jezik je rame za plakanje a ne psihoterapeut. Jako rijetko su problemi sa kojima dolazis u terapiju stvarni problemi koji te muce.

Ti si gay? Imas decka i trebao bi ti se ja skinuti sa ku*ca?
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 18:25   #218
Quote:
cvjetic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam pitanje vezano za dr. Milana Košutu. Da li je netko bio kod njega, kakav je , koliko naplaćuje?
hvala
Hvaljen je u psihijatrijskim krugovima, ali ne znam koliko naplacuje. Ima jedan lezeran pristup, preporucujem. Jos bolje da sama odes i vidis jeste li na istim valnim duljinama.

Sretno
__________________
svako zasto ima svoje jebi ga
putnica kroz vrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 10:27   #219
pozdrav!
može li netko reći ako zna ima li psihoanalitičara u zagrebu?
probala sam na google al bez rezultata.
Sukuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:30   #220
Je li mozda netko bio kod Vladimira Grudena i kakva su iskustva?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.