Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2007., 16:04   #81
Quote:
njusa kaže: Pogledaj post
nema na cemu. oprosti, nisam te htjela ubedirati. ne znaci da je tebi isto sto i njemu a cak i nakon dugog mucenja je proslo
jesu, radili su mu briseve i nikad nije nista nadjeno. dijagnoza je bila sindrom suhih ociju (sto je za mene opis simptoma a ne dijagnoza) a spasavao se oblozima na ocima (samo hladna voda na vaticama) i kapima umjetnih suza, onima bez ikakvih dodataka (od visina bi mu bilo jos gore), cista fizioloska otopina i ono nesto za podmazivanje.
dali su mu i naocale s 0,25 dioptrijom da mu odmara oci iako mu je vid 10/10.
probaj odmarati oci, ne naprezati se puno pred monitorom, tv-om, mozda ti malo olaksa dok se ne nadje uzrok ili dok ne prodje samo od sebe. proci ce, drzim fige.
Doktorica mi je rekla da bih također trebala napraviti te briseve, a također mi je preporučila obloge od fiziološke otopine i dobila sam umjetne suze.
Stavljala sam i obloge od kamilice i hladne vode ali to mi je samo malo malo ublažilo osjećaj nelagode i ništa više.
I meni je vid jako dobar (dok me ne ulove opisani simptomi).
Također sam dobila maxitrol kapi i masti (na bazi su antibiotika i kortikosteroida).
I slažem se da je sindrom suznin očiju opis, a ne dijagnoza. Jednostavno mi nije jasno kako mu nisu uspjeli naći nikakav uzrok tome. Jel bio na alergološkim testiranjima?
mountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 18:27   #82
Quote:
mountain kaže: Pogledaj post
Kod mene to sigurno nema nikakve vezen s buljenjem u monitor, ali radim s kemikalijama pa možda to ima neke veze, makar mi se to prvi put iznenada pojavilo dok sam gledala neki film, a bio je vikend. I od kako mi se pojavilo prvi put, ponavlja mi se svako malo, a dva puta sam završila na hitnoj i sada hodam po pretragama.
Obzirom da sam pripravnik strah me je da ne ostanem i bez posla zbog toga, jer kada me ulovi nisam sposobna za raditi bilo što.
a nisam ni ja sigurna da je meni to od monitora..mozda je to samo kap koja je prelila casu vidim da spominjete alergoloska testiranja a ja u zadnje vrijeme smrcam i kisem kao nikad do sada..moze biti da ima nesto i u tome
taj prvi put kad me uhvatilo mi je bilo toliko grozno da sam jedva uspjela nesto odspavati, a oko mi je suzilo ko blesavo..isto sam zavrsila kod oftamologa..
nisu mi uzimali nikakve briseve, samo je dr pogledao i kao, nije nista strasno, samo konjunktivitis uvalio mi sulfasol i eflumidex i kao, to ce proci za koji dan..meni je s tim kapima bilo samo jos gore, i nakon tjedan dana na kontroli su mi rekli da nastavim i dalje stavljati kapi..ipak sam prestala s kapima jer sam skuzila da mi je jos gori filing i i cim sam prestala se to sve povuklo

sad mi je drugi dan otkad mi se opet to pojavilo i vec mi je malo lakse..a ne stavljam nista..
dok mi je jucer bilo koma, uzasno me iritirala svjetlost pa sam si na kraju zamotala to desno oko i cijeli dan skiljila s ovim zdravim
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 22:31   #83
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
a nisam ni ja sigurna da je meni to od monitora..mozda je to samo kap koja je prelila casu vidim da spominjete alergoloska testiranja a ja u zadnje vrijeme smrcam i kisem kao nikad do sada..moze biti da ima nesto i u tome
taj prvi put kad me uhvatilo mi je bilo toliko grozno da sam jedva uspjela nesto odspavati, a oko mi je suzilo ko blesavo..isto sam zavrsila kod oftamologa..
nisu mi uzimali nikakve briseve, samo je dr pogledao i kao, nije nista strasno, samo konjunktivitis uvalio mi sulfasol i eflumidex i kao, to ce proci za koji dan..meni je s tim kapima bilo samo jos gore, i nakon tjedan dana na kontroli su mi rekli da nastavim i dalje stavljati kapi..ipak sam prestala s kapima jer sam skuzila da mi je jos gori filing i i cim sam prestala se to sve povuklo

sad mi je drugi dan otkad mi se opet to pojavilo i vec mi je malo lakse..a ne stavljam nista..
dok mi je jucer bilo koma, uzasno me iritirala svjetlost pa sam si na kraju zamotala to desno oko i cijeli dan skiljila s ovim zdravim
Da, kad te tako nešto ščepa spavati je gotovo nemoguće. Kod mene je karakteristično da mi počne na jednom oku (najčešće lijevom) ali mi se na kraju simptomi pojave na oba oka.
Evo, četvrtak i petak, a pogotovo preko noći to je kulminiralo, da bi se onda počelo smirivati i danas samo malo osjećam da me žulja u desnom oku, a sve drugo relativno o.k. - samo se pitam do kada. To mi je sve tako čudno i počinje me jako zabrinjavati. Već sada živim u strahu od sljedećeg napada. Joj grozno.
mountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 22:56   #84
Quote:
mountain kaže: Pogledaj post
Da, kad te tako nešto ščepa spavati je gotovo nemoguće. Kod mene je karakteristično da mi počne na jednom oku (najčešće lijevom) ali mi se na kraju simptomi pojave na oba oka.
Evo, četvrtak i petak, a pogotovo preko noći to je kulminiralo, da bi se onda počelo smirivati i danas samo malo osjećam da me žulja u desnom oku, a sve drugo relativno o.k. - samo se pitam do kada. To mi je sve tako čudno i počinje me jako zabrinjavati. Već sada živim u strahu od sljedećeg napada. Joj grozno.
A jesi li možda izložena propuhu? Boraviš u jako zadimljenom prostoru?

Navodno i da problemi sa sinusima znaju dovesti do sličnih simptoma... a navodno sinusi ne trebaju bolit da bi bili upaljeni...

Ja sam nedavno imao gadnih problema s okom (ostao nakratko bez vida kompletno na desno oko) i nakon toga 2 tjedna neke čudne lagane glavobolje u predjelu čela, isto tako malčice naoteknuti kapci, pa osjećaj peckanja ispod kapaka, pa osjećaj peckanja u kutevima očiju, pa osjećaj pritiska na kapcima i osjećaj pritiska između obrva...

Uglavnom, počeo sam 1-2 puta dnevno špricat nos sa onom "morskom vodom" (Aqua maris kapi) i počeo 1000mg C vitamina trošit dnevno i malo češća čelo i oči ispirem hladnom vodom i malo je bolja situacija...

Glavobolje su skoro pa nestale, peckanje je nestalo i ako se i javi, javi se nakratko, pritisak u kapcima je puno manji, kapci su onak malo bliže normali mada nisu ni bili naotečeni jako nego čisto malo tek toliko da se vidi da nešto ne štima...

Danas sam prestao s C vitaminima ali ću i dalje špricat s tom morskom vodom jer osjećam da mi je nos čišći i da je pritisak u čelu i među obrvama malo splasnuo pa je očito da morska voda odgovara a istovremeno nemože nikakve štete napravit jer nema nikakvih nepoželjnih sastojaka koji bi mogli stvorit nekakav nusefekt

Evo, to su moja iskustva, pa ako što od toga pomogne, bilo bi mi drago
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:14   #85
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
A jesi li možda izložena propuhu? Boraviš u jako zadimljenom prostoru?

Navodno i da problemi sa sinusima znaju dovesti do sličnih simptoma... a navodno sinusi ne trebaju bolit da bi bili upaljeni...

Ja sam nedavno imao gadnih problema s okom (ostao nakratko bez vida kompletno na desno oko) i nakon toga 2 tjedna neke čudne lagane glavobolje u predjelu čela, isto tako malčice naoteknuti kapci, pa osjećaj peckanja ispod kapaka, pa osjećaj peckanja u kutevima očiju, pa osjećaj pritiska na kapcima i osjećaj pritiska između obrva...

Uglavnom, počeo sam 1-2 puta dnevno špricat nos sa onom "morskom vodom" (Aqua maris kapi) i počeo 1000mg C vitamina trošit dnevno i malo češća čelo i oči ispirem hladnom vodom i malo je bolja situacija...

Glavobolje su skoro pa nestale, peckanje je nestalo i ako se i javi, javi se nakratko, pritisak u kapcima je puno manji, kapci su onak malo bliže normali mada nisu ni bili naotečeni jako nego čisto malo tek toliko da se vidi da nešto ne štima...

Danas sam prestao s C vitaminima ali ću i dalje špricat s tom morskom vodom jer osjećam da mi je nos čišći i da je pritisak u čelu i među obrvama malo splasnuo pa je očito da morska voda odgovara a istovremeno nemože nikakve štete napravit jer nema nikakvih nepoželjnih sastojaka koji bi mogli stvorit nekakav nusefekt

Evo, to su moja iskustva, pa ako što od toga pomogne, bilo bi mi drago
Zvuči gadno. Da li si provjerio da li se na kraju radilo o upali sinusa?
Ja sam napravila rendgensku snimku sinusa i ispalo da su mi sinusi prohodni, pa je doktor odbacio tu mogućnost. To sa vitaminom C ću svakako pokušati, nikad se ne zna.
Inače, nisam u zadimljenom prostoru i na propuhu.
mountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:27   #86
očni problemi

Može li mi tko reći što je Brownov sindrom
OMBLLAFRARRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:33   #87
Brown's syndrome is an eye disorder, involving fibrous adhesions in the upper medial quadrant of the orbit. These lesions involve the superior oblique tendon and trochlea and mechanically limit eye elevation. Limitation of elevation is most marked in the adducted position, and elevation improvement occurs gradually as the eye is abducted. Differential diagnosis is concerned mainly with paresis of the inferior oblique muscle. Forced duction testing is diagnostic, since there is an upward restriction to elevation in adduction when Brown's syndrome is present. The condition is usually unilateral and idiopathic, though rarely it may be due to trauma or inflammation.
__________________
Vaša žvrljotina je cinkana vlastima foruma. Vaš IP je trajno ubilježen. Vaš omiljeni bend je Culture Club. Vi ste kurac od zeca. Zec bez kurca ima veći kurac od vas. Čak i da imate kurac ne bi vam se mogao dić. A čak i da vam se može dić dizao bi vam se na krive stvari. Nema kurca, nema žena. I zato vi pišete ovaj post. U nadi da će vam narasti kurac. A kurac nemože narasti. Spletom okolnosti, možete dobit kurac. U guzicu.
The Uništavač Topika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:13   #88
Angry nešto po očima

imam problem, ujutro kad se probudim i idem umivat, imam nešto po trepavicama! nešto kao krmelji, ali krmelje lagano skinem. onda ja to moram trljati dobrih 2 min. da to otpadne. ima kakav lijek za to i što je to uopce???
ikik-kc001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:36   #89
Joj, pa pretpostavljam da je to ono "NEŠTO" kao da ti je "pijesak u očima", teško ide dolje, kao zalijepljeno je za trepavice, ne?..Poznato mi jeTo oči nešto luče, isto ko krmelji..Ma nije ništa, zna biti s vremena na vrijeme, navodno ima veze s aktivnosti očiju, recimo intenzivno buljenje u kompjuter kao ja cca 10 i više sati dnevno bez odmaranja..Probaj korist Visine kapljice, pitaj u ljekarni..
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 19:06   #90
hvala,probat cu
ikik-kc001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:32   #91
A možda nije da nije ništa, može biti i upala, može biti i konjuktivitis...ipak ti otiđi na pregled,bolje na vrijeme.
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:56   #92
upala očiju..
skuhaj čaj od kamilice,poklopi ga dok se ne ohladi,i onda blazinicu umoči u čaj i umivaj se s tim.dovoljno je jedan cijeli dan po par puta tretirat se kamilicom i sutra si ko nova
meni se to javi kad me uhvati propuh s lećama ili kad prljavim rukama čačkam po očima
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:43   #93
hvala za savjet s kamilicom
ikik-kc001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 10:10   #94
Kronični problem s crvenilom očiju - molim pomoć...

Pozdrav svima. Imam priličan problem sa crvenilom očiju koji nikako da prođe
pa evo u kratko ću navesti što mi se dešavalo. Inače imam dioptriju -5

-početkom veljače me počela svrbiti lijeva meka leća i "lijepiti" se za
kapak pa sam pomislio da je zrela za promjenu (mijenjam redovno svaka 3
mjeseca i ova je bila u toj zoni) pa sam stavio novu no i ona me žuljala
jako i oko se počelo jako crveniti a isto crvenilo je prešlo i na desno oko
-odlazim doktorici opće prakse koja mi propisuje maxitrol kapi 5x na dan
kroz 7 dana (sve kapam tako da skinem leću, ukapam i vratim istu kroz 15
min)

-to nije pomoglo pa sam otišao u kabinet za leće u Vinogradsku gdje uvijek
idem, pa mi je dr. Šarić poslao na bris spojnice oka za chlamidiju i
bakterije, te propisao Floxal kapi 6x dnevno i mast Floxal naveče kroz 10
dana ali je rekao da kapam s lećama. Nakon 10 dana prestao i taman dobio
nalaz brisa koji je negativan, pa opet u Vinogradsku gdje mi je dr. Šarić
rekao da je posrijedi teška alergija i propisao mi Maxidex kapi 5x dnevno i
mast naveče, te Opatanol 2x dnevno. Dioptrija sa desnog oka je ostala
ista -4,75, a s lijevog otišla sa -4,5 na -5,0, te sam kupio nove naočale.
Prestao nositi leće.

-Neko vrijeme dobro vidim sa novim naočalama, no nakon par dana shvatim da
opet lošije vidim, pogotovo po noći kad se semafori "razlijevaju". Odlazim
na kontrolu nakon 6 dana i terapija mi se produži još 10 dana samo Maxidex
mast navečer i opatanol 2x dnevno (ujutro pa 8 sati nakon). Diptrija skok
na -5,5 lijevo i -5 desno s tim da sam 100% siguran da je na prijašnjoj
kontroli sve dobro pregledano.

-poslije toga kapao Alomide koje su pomogle neko vrijeme, tj. smanjile simptome ali svejedno su mi ostale izrazito povećani folikuli na konjuktivi.

-dobio sam efflumidex koji je pomogao prvih par dana, no nakon 7 dana kapanja sve je po starom... moram napomenuti da se vratio vid, pogotovo noćni, valjda je problem bio u maxidexu...

Crvenilo do sada nije prestalo, a masti koje sam stavljao navečer su me jako
smetale i još veče pečenje i svrbež izazivale, a posljedica je da su oči
ujutro izrazito crvene.

Moram napomenuti da sam tjedan prije prvih simptoma bio sa lećama u
Stubičkim toplicama gdje sam se kupao oko 5 sati. Znam da nije pametno ali
10 godina nosim leće i rijetko idem na bazene pa mislio neće škoditi.

Očajan sam jer zbilja neznam što mi je. Dr. Šariću vjerujem i mislim da je
super, čovjek sve posluša, ali jednostavno lijeka za sada nema. Alergičan do
sada na apsolutno ništa nisam bio. Uzeo sam i antihistaminik i stanje se
nije poboljšalo što možda upućuje da nije ni alergija. Počeo sam piti omega3
kapsule jer sam čitao da poboljšavaju suzni filtar mada neznam koliko će to
pomoći. Inače osjećam neku vrst kiselosti u oku pogotovo ujutro. Isto tako s nekim lijekovima sam prvih par dana osjetio poboljšanje (maxidex, efflumidex), ali nakon par dana efekt je oslabio. Još k tome sam dobio Xalatan za tlak ali su mi oči od njega bile crvenije nego ikad pa mi je rečeno da to prestanem kapat.

Sorry na podužem postu ali ludim i unaprijed hvala na mogućim odgovorima.
Dali netko ima ikakvu ideju što bi to osim alergije moglo biti?

p.s. evo zadnje 3 kontrole što piše u nalazima...
1. conjuctivitis allergica o.u.
MBK hipermija spojnice, izrazito povećani folikuli obostrano
Th:Alomide
2.MBK oči mirne, bez podražaja, folikuli extremno povećani
Th:efflumidex, alomide, xalatan
3.BMK Bolje
Th:alomide 4x, refresh contacts 6x (umjetne suze)

S ovom zadnjom terapijom ću tek krenuti mada neznam koliko će te suze pomoć...
Joza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 10:21   #95
da li inace imas ili si imao problema sa jetrom?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 10:31   #96
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
da li inace imas ili si imao problema sa jetrom?
pa koliko ja znam ne...a i dugo nisam pio alkohol, pa bi stanje trebalo biti samo bolje. inače pazim na prehranu i dok mi se ovo nije desilo 2x tjedno sam trčao po nasipu tako da se ne može reći da sam fizički zapušten...
Joza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 18:15   #97
Meni se par puta dogodilo nešto slično.....osjećaj žuljanja u oku. Sa unutarnje strane kapka mi se pojavio nekakav sitni mjehurić( skužio sam to jer je bio blizu ruba kapka, blizu korjena trapavica). uglavnom, nekakvim škaricama oštrim sam probio taj mjehurić i onda više nije žuljalo.
kokky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 11:30   #98
Problem sa vidom

Bok ljudi. Evo ovako, jutros sam se probidio i odjednom mi se vid na jedno oko malo poremetio. Na daljinu mi se malo muti, kao dipotria. Sinoć je sve bilo ok. Poslje vid kao da nadolazi na normalu. Zna li netko kaj je ovo i jeli zabrinjavajuće? Inače mislim da sam dan prije bio na propuhu ima li to veze. Oko na izgled je normalno i nije crveno????? pomoć
54321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 17:23   #99
Quote:
54321 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi. Evo ovako, jutros sam se probidio i odjednom mi se vid na jedno oko malo poremetio. Na daljinu mi se malo muti, kao dipotria. Sinoć je sve bilo ok. Poslje vid kao da nadolazi na normalu. Zna li netko kaj je ovo i jeli zabrinjavajuće? Inače mislim da sam dan prije bio na propuhu ima li to veze. Oko na izgled je normalno i nije crveno????? pomoć
Mislim da si na to oko sigurno blizu razvoja kratkovidnosti,ako se već nije pojavilo.I ja sam imao takve varijacije,samo su se moje pojavljivale uglavnom kod dugog naprezanja očiju na blizu,nakon završetka dugog čitanja,primjećivao sam lošiji vid na daljinu i to prvi put otprilike 1,5godinu prije službenog početka kratkovidnosti,tada se to pojavljivalo samo u kraćim i rijetkim varijacijama nakon dugog rada na blizinu,da bi u 4srednje pretjero sa učenjem po čitavu noć i nakon toga mi se vid nikad nije vratio na normalu.
Moj savjet je da odeš kod oftamologa da ti refraktometrom i po mogućnosti kapima koje šire zjenice izmjeri dioptriju i kaže ti da li si već kratkovidan ili si blizu razvoja kratkovidnosti.
Neznam kolko godina imaš?Što si stariji manja je šansa da će dioptrija dalje rasti ako se budeš pridržavao preventivnih pravila,jer očna jabučica kod djece i adolescenata raste što utjeće na povećanje dioptrije kratkovidnih.Mada postoji i drugi faktor rasta dioptrije,a to je opterećenje očiju na blizinu,mnoga istraživanja su pokazala da je to u velikoj relaciji sa razvojem kratkovidnosti,mada i danas neki oftamolozi to opovrgavaju.Evo jedne stranice koja govori o preventivi kratkovidnosti http://www.korcula.net/ppages/myopiaprev/default.htm
Jolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 09:13   #100
Exclamation Vid

Tako se i kod mene počeo kvariti vid. Na kraju prvog srednje nisam sve vidjela pročitati na sistematskom pregledu, ali je na kraju to ispalo da bi to moglo biti od trljanja oka. Naravno da to nije bio uzrok, već početak razvoja kratkovidnosti. U drugom razredu srednje sam već zamjetnije lošije vidjela, tako da mi se vid mutio kada bih pogledala na ploču u daljinu, a prije toga sam nešto čitala ili pisala u bilježnicu. Na početku sam sa 16 godina imala jako malu početnu dioptriju, ali danas imam dosta veću, oko -2 i -2.5.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.