Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 23:39   #201
24 godine

I nemoj misliti da ne znam o čemu pričam jer sam i ja sve to probala i bila u istoj situaciji kao i on, ali sam na vrijeme odustala i skužila da nije baš najpametnije igrati se s tim.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
*Fallen*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:41   #202
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Koliko ti je godina? 14? 15?

Jedino sto ti iz iskustva mogu reci je da ga posle speeda, pogotovu ako ga cesto uzima, ceka pakao, pravi psihicki pakao.
Ti mu to prenesi, pa ako te poslusa, super, ako ne, ucinila si sve sto si mogla. (kakav smajlic )
Po mom iskustvu, sve da mu to i prenese, ovaj će se početi smijati...
Neka pokuša, ali mislim da njezine rijeći neće shvatiti, jer kad bi to bilo tako jednostavno, sigurno bi bilo mnogo manje narkomana...
Lenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:50   #203
Pa dobro.

Evo ja kazem, 11 dana sam povezao sa speedom, znaci malo spavanja, malo jela
i mnogo akcije..
I 12ti dan >> blagi mozdani udar !
Mesecima nakon toga sam izgledao otprilike ovako >>

I sta vise treba reci?

Ali, neka proba, ni ja nisam verovao.
Nek mu je sa srecom..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 12:27   #204
nemoj ga prijavit policiji,kaj si luda, pa dobit će minimalno 3 godine zatvorske,kaj je tebi,budeš od njega stvorila još goreg kriminalca.
imaš nekog koga on bi mogao u stanju poslušat, tj nekog kog on full cijeni i čije mišljenje uvažava?
takva osoba bi mu eventualno mogla pomoć
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:21   #205
Ajde ne se hvatati za tu policiju, to je bila samo ideja u trenutku očaja, nisam baš tako blesava Zanemarite taj dio priče.

Nema toga koga on cijeni više od droge sa tatom alkoholičarem, mamom koja nikad nije kod kuće, a cijela obitelj mu je u totalnom raspadu, nije ni čudo.

A sve osobe koje imalo cijeni mu to govore već godinama, ali očito nema efekta.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
*Fallen*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:35   #206
disfunkcionalna obitelj proizvodi ovisnike.
a gle,prvo kaj bi mu preporučila jest da se odseli od kuće, da se izolira od direktnog izvora frustracija
al isto ak on ne misli da mu je droga problem, možeš pjevat borbene
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 16:01   #207
Nekoć sam i ja imao takvog prijatelja...

Dugu priču probati ću skratiti... također je maltene "preko noći" zabrijao na svakojake droge... nije bitno šta je glavno da se roka. Pa ja, klasika, počeo i dilati... i ja i svi koji smo s njim bili bliski pokušali smo ga odgovoriti i od jednog i od drugog. Naravno bezuspješno. Ili nas nebi želio niti saslušati ili bi nam pak u oči lagao. Onda je završio u zatvoru. Izašao nekon par godina i činilo se kao da ga je to opametilo. Počeo se baviti nekim legalnim poslovima i svima nam je tvrdio kako više nema veze s tim svijetom... Naravno da je to bila laž... ponovo smo ga skužili, ponovo smo mu objašnjavali i razjašnjavali i... i ponovo je završio u zatvoru... i ponovo, po izlasku, ista priča... samo što ovaj put to nije njekao, niti skrivao (kao prvi put-barem s početka), naprosto tvrdi da je to njegov život, i njegov način zarađivanja ... pa nek mu bude.

Rezultat-s njim se vidim samo kad se negdje slučajno sretnemo i onda-eventualno, popijemo kavu na pol sata (nekad ni to) i bok-bok.

Stvarno sve sam probao, i ne samo ja-i nema svrhe. I šta da mu radim?
Promijenio se, i to drastično-nagore, okružio se nekim tipovima njemu sličnim i naprosto ne želim više s njim imati posla. Mi smo drugi svjetovi.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:26   #208
ma svi junkiji imaju komplex manje vrijednosti iznutra, sa obrnuto proporcionalnom idejom veličine na van. treba ih spustiti na zemlju, ne sažaljevati i "diviti" se njihovoj različitosti nego ih odjebati i svojim "zdravim" primjerom pokazati kako se zahebavati i popiti i družiti se bez ufuravanja u mračne i melankolične svjetove. ne cinkati starcima ili muriji već pokazati odjeb takvom načinu- oni kao mrze svijet a postanu njegov najjadniji ispljuvak,
rezultat sveopćeg siromaštva i tupila. nek shvate ljepotu male stvari, malog osjećaja, nemoraju u svemu tražiti orgazam. meni su oni jako dosadni, čitav svijet im se vrti oko neke drogice pa se ufuraju da im se nešto veliko dogadja a zapravo su dosadni i ne postoje
__________________
tatatarificaaaaaaaa
bonnie2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 15:32   #209
Quote:
*Fallen*Angel* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Unaprijed isprike ako je bila ovakva tema, ali ja je nisam uspjela naći.

Dakle, radi se o ovome...

Imam frenda čiji je tata alkoholičar, a on je krenuo njegovim stopama. Osim alkohola, uzima i raznorazne droge, od ecstasyja, speeda i slično, što i ne bi bio neki prevelik problem da on to ne radi na dnevnoj bazi. Uz to je počeo i dilati da si zaradi za dodatne droge.

Užasno se brinem za njega, otkad se počeo toliko drogirati, više nije uopće normalan, s njim se ne može razgovarati. Moji pokušaji da dođem do samog razloga drogiranja su bezuspješni, kao i pokušaji nagovaranja da pokuša bar na kratko prestati da vidi kako će mu biti.

Nije mu dovoljno što vidi kakav mu je tata, čovjek od 50 godina koji više valjda ne zna kako se zove. Mislim da on ustvari s tim svime pokušava rješiti svoje probleme.

Ne znam više šta da mu radim, sve moguće načine razgovora s njim sam isprobala, ali ne ide. Roditeljima ga ne vrijedi "tužakati" jer njima apsolutno nije stalo do njega.

Ima netko ideju kako mu još mogu pomoći? Ne mogu odustati od njega jer mi je jako stalo do njega i kad je normalan, sasvim je dobra osoba.

Eto, hvala svima koji su pročitali post i koji napišu šta misle o svemu...
i sama sam bila u sličnoj situaciji.... ja sam se drogirala 3-4 godine svaki čet-pet-sub i moja naj frendica koja se nije droxala je stalno pokušavala razgovarat samnom jer je bila zabrinuta (naravno) al meni je to išlo na jedno unutra na drugo van zapravo mi je išlo na živce i najrađe bi ju sterala u k***c al sam znala da joj je stalo pa sam slušala.. al nije pomoglo.

PRESTALA SAM SE DROGIRAT TEK KAD SAM TO SAMA HTJELA!!!

druga frendica s kojom sam partijala je u međuvremenu prešla s našeg speeda & bombona na bijelo i počela puno pit. radila je u bircu i bila SVAKI DAN pijana, radila scene di god je došla, a i brinulo me to bijelo i govorila sam joj : znaš kaj ide poslije bijelog- dop!!!

pokušavala sam joj pomoć jer sam misla, "ak sam se JA iz tog izvukla MOŽE I ONA i ja ću bit uz nju cijelo vrijeme", isto je bilo "ja neću 2 tjedna pušit a ti nečeš popit nijednu pivu ni uzet nekaj" al ono.... izdržala bi 2 dana i onda opet.... imala je i problema sa zakonom (2 puta je "pala" jednom i sa dopom )

pokušavala sam joj pomoć jedno 2, 3 godine, razgovarala s njom, planirala ju upisat u srednju, bila uz nju svaki put kad bi pala u depru zbog svog stanja.... al ona bi prekinula kontakt samnom i znala bi mi se ne javljat na mobitel i po 6 mjeseci jer ju je bilo sram...

onda je prešla na dop....i svaki put kad mi se nebi javljala ja sam se brinula da negdje leži mrtva ali joj nisam mogla pomoć jer NEMOŽEŠ POMOĆ NEKOM KO TO NE ŽELI. a mene je to ubijalo... i trebalo mi je jaaaaaako puno vremena da to prihvatim- da joj NEMOGU pomoć unatoč svoj mojoj volji i ljubavi prema njoj... bilo mi je jako teško razmišljat gdje je, kakao je, jel opće živa??? al sam morala...

sad se povremeno vidimo, više nije na dopu nego "samo" na bijelom, i još uvijek se brinem i tužna sam al sam se pomirila sa činjenicom da sam učinila SVE ŠTO SAM MOGLA i da je ostalo na njoj. možda se ona sama iz tog izvuče jednog dana.... možda ću plakat na njenom sprovodu uskoro....

sranje. znam da imaš potrebu pomoć svom prijatelju i stvarno se nadam da ćeš uspjet, al jedna stvar: NEMOJ SE OSJEĆAT ODGOVORNOM AKO TO NE USPIJE!! TI SE NEMOŽEŠ PRESTAT DROGIRAT UMJESTO NJEGA!!! možeš bit uz njega ALI ako on neželi i neprihvaća tvoju pomoć----> moraš naučiti ŽIVJET sa tim a ne se okrivljavat i smatrat odgovornom. živi svoj život znajući da si učinila (ili da još činiš) sve što si mogla- ostalo je na njemu!!

znam da je teško, i meni je bilo, želim ti PUNO SREĆE DA MU POMOGNEŠ ali moraš znati da je to NJEGOV život a ne tvoj...

ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 17:04   #210
Tebi stvarno svaka čast jer si uspjela prestati i izvući se iz toga

I hvala na ovom dugačkom postu, pročitala sam ga od riječi do riječi i sad se stvarno osjećam bolje, jer vidim da sam napravila stvarno sve što sam mogla.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
*Fallen*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 17:24   #211
Quote:
*Fallen*Angel* kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Unaprijed isprike ako je bila ovakva tema, ali ja je nisam uspjela naći.

Dakle, radi se o ovome...

Imam frenda čiji je tata alkoholičar, a on je krenuo njegovim stopama. Osim alkohola, uzima i raznorazne droge, od ecstasyja, speeda i slično, što i ne bi bio neki prevelik problem da on to ne radi na dnevnoj bazi. Uz to je počeo i dilati da si zaradi za dodatne droge.

Užasno se brinem za njega, otkad se počeo toliko drogirati, više nije uopće normalan, s njim se ne može razgovarati. Moji pokušaji da dođem do samog razloga drogiranja su bezuspješni, kao i pokušaji nagovaranja da pokuša bar na kratko prestati da vidi kako će mu biti.

Nije mu dovoljno što vidi kakav mu je tata, čovjek od 50 godina koji više valjda ne zna kako se zove. Mislim da on ustvari s tim svime pokušava rješiti svoje probleme.

Ne znam više šta da mu radim, sve moguće načine razgovora s njim sam isprobala, ali ne ide. Roditeljima ga ne vrijedi "tužakati" jer njima apsolutno nije stalo do njega.

Ima netko ideju kako mu još mogu pomoći? Ne mogu odustati od njega jer mi je jako stalo do njega i kad je normalan, sasvim je dobra osoba.

Eto, hvala svima koji su pročitali post i koji napišu šta misle o svemu...


Mogu samo da ti kazem da ti ne mozes da mu pomognes ako on sam ne uvidi da je vreme da se leci. Takve stvari se na silu ne lece, a ako on shvati da mu treba pomoc, posalji ga ovde: www.v-clinic.eu. To je ruska specijalna bolnica za lecenje narkomanije i alkoholizma u Beogradu.
holotropka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:12   #212
znam iz iskustva da ako si on sam ne želi pomoć,ti si tu nemoćna...,ili te možda,čini mi se savjest razdire zbog nečega?
ako mu nemožeš pomoć,pusti ga ,inače ćeš se izraubat bez potrebe(kao ja...).
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 21:08   #213
Quote:
*Fallen*Angel* kaže: Pogledaj post

Eto, hvala svima koji su pročitali post i koji napišu šta misle o svemu...
E brže ga odvedi u komunu dok je još vrijeme, može i van Hrvatske.
Znam jednog dečka koji se drogira i njegova mama zna da neće još dugo
jer su mu organi otišli i prekasno je.
Za tvog frenda nije kasno.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:48   #214
Smile

Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
E brže ga odvedi u komunu dok je još vrijeme, može i van Hrvatske.
Znam jednog dečka koji se drogira i njegova mama zna da neće još dugo
jer su mu organi otišli i prekasno je.
Za tvog frenda nije kasno.
Sorry,na trudu(nemoj krivo shvatiti),na silu ništa nemožeš postići,pogotovu ako nakana nije dobrovoljna i obostrana.Govorim to iz iskustva.Ja sam bio u komuni da budem iskren,nisam izdržao program(cenakollo)već sam svojevoljno otišao.mada sam sada stabilan i s vremena na vrijeme pomažem izgubljenima i posrnulim dušama koliko mogu.Na taj način i sebi pomažem.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:29   #215
Rado bi ja njega za uši odvukla u komunu, ali sudeći po gore napisanim iskustvima i mišljenjima, to nema nikakve svrhe dok se sam ne odluči na to.

Polako odustajem od svega...prije smo se čuli svaki dan po par puta, sad se čujemo možda jednom tjedno, a kad se vidimo, stvarno se počelo svoditi na 'bok, bok, šta ima?'.

Vidim da mu lagano idem na živce sa svojim pokušajima i stvarno mislim da nema nikakve svrhe dalje se baviti njime.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
*Fallen*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 00:15   #216
A positive attitude may not solve all your problems


How can you ever solve all problems?


Ok nemoj si predbacivat kad ga jednom napustiš-svog frenda.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 02:56   #217
kaj još nisi odustala? I ja sam nekoć zabrijao na tkzv.kompića ovisnika kako ću mu pomoć,na kraju sam prošao gore nego on.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 11:01   #218
Pa rekoh da jesam odustala

Nema smisla više, ako si ne želi sam pomoći, neće mu nitko moći.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
*Fallen*Angel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:20   #219
Pomaže li alkohol ako je čovjeku teško?

Ono, kad si čovjek popije lakše mu je, pa zašto nebi bilo loše popit tu i tamo, da se živci povrate u normalu. Da neki ne piju možda bi odavno završili u ludnici?
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 21:43   #220
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ono, kad si čovjek popije lakše mu je, pa zašto nebi bilo loše popit tu i tamo, da se živci povrate u normalu. Da neki ne piju možda bi odavno završili u ludnici?

Slabo je čuvana granica između ponekad i stalno. Posebno kad prelazak znači olakšanje. Mišljenja sam da je to igranje vatrom.
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.