Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 11:34   #41
Sto raspravljate s cetnicima?
__________________
Two head one pillow looking out the window.
eno gledaj naprijed is offline  
Old 09.02.2007., 11:39   #42
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
Obzirom za sta je covic dobio 5 godina, dudakovic bi trebao dobiti najmanje 3 dozivotne na osnovu vidjenog na tv-u.


A sta ako ne dobije?

Jel' se moraju dizati optuznice bezkrajno u Srpskom pokusaju da se ravnaju zaracene strane?

Nema nista od toga vi ste najgori i tacka. Ne zato sto ja kazem vec zato sto istorija to govori, kroz sva dosadasnja sudjenja, snimljeni dokazi iz tog vremena, postupanje RSa u prvim godinama poslije rata, broj poginulih civila sa svih strana, nacin na koji su ubijeni, broj prognanih sa svih strana, cijih se je imanja najvise unistilo i cije je politicko vodstvo u to sve bilo najvise umjesano.
BOSHNJAK is offline  
Old 09.02.2007., 11:41   #43
E ostao sam duzan za izvjestavanje RS o srpskim zlocinima...

Quote:
Potočari: Obilježeno 11 godina od zločina u Srebrenici

SREBRENICA, 11. juna Agencije- Na groblju Memorijalnog centra u Potočarima danas je obilježeno 11 godina od zločina u Srebrenici i sahranjeno 505 identifikovanih bošnjačkih žrtava, ubijenih u julu 1995. godine.
http://www.rtrs.tv:8082/vijesti/vijest.php?id=23965
To je glavna vijest za taj dan...
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 09.02.2007., 11:47   #44
Znas sta.. mene zapravo i ne zanima sta ti mislis o tome. Ako ne bude politike u sudjenju dudakovicu, vjerujem da ce biti pravedno osudjen na dugu kaznu.
Vise me veseli realan i iskren pristup organa RS prema onome sto je ucinjeno 'u ime srpstva'.
Nadam se da ce svaki takav zlocin biti procesuiran jer ce tada RS biti cista pred istorijom. To je jedino sto me istinski zanima.
To sta vi radite sa svojim zlocincima, sto ti naravno ne priznajes, me ne zanima toliko.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 09.02.2007., 11:52   #45
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
E ostao sam duzan za izvjestavanje RS o srpskim zlocinima...



To je glavna vijest za taj dan...
Ma ne boj se za to vi obavjestavate za Srebrenicu i na drugim datumima.

Kako su ono bile ispisane parole na utakmici SCG i BiH, naprijed ekipo, fair play...

A da se i ne govori o cinjenici da RS nije uopste ni priznavala postojanje zlocina sve dok apsolutno nisu bili na to primorani. Da nije bilo pritiska sa vana i danas bi se pravili blesavi.

Tako izjasnjavaj ti svoju duznost sada, samo kada vidis za koje se zlocine tereti drzava u kojoj zivis nemoj se cuditi sto ce se Bosnjaci zalagati da je ukinu dok i ne bude ukinuta.
BOSHNJAK is offline  
Old 09.02.2007., 12:11   #46
Da je sreće i da je principijelnosti i zakona u BiH Dudakoviću bi bilo suđeno zbog ubojstva Vlade Šantića ako ni zbog čega drugog............
Zrinski is offline  
Old 09.02.2007., 12:16   #47
Quote:
rsbl kaže: Pogledaj post
Još jedan snimak a zločinac Dudaković na slobodi. Da ima pravde trebalo bi ga kamenovati dok ne umre. Snimak je inače užasan (kao i prijašnji) i ne preporučujem nikome da ga gleda.
đes ba republikosrbijanacbanalučanin wannabe.....

jel ti to učiteljica dala da čitaš Nezavisne na času prirode i društva???

šta si se ba ti raskokodakao....


atif vam je svima u kraini dao po pičci ... samo pizdite.... nemate pametnija posla da radite nego da se tužakate i kokodačete ko djeca... bez razloga...

Atife Lafe... SVAKA TI DALA...

Hvala ti na oslobođenju mile nam Bosne i Hercegovine od dušmana
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Old 09.02.2007., 13:06   #48
Quote:
Zgembo_Adislic kaže: Pogledaj post

Atife Lafe... SVAKA TI DALA...

Hvala ti na oslobođenju mile nam Bosne i Hercegovine od dušmana
....

Quote:
Zamislite zemlju u kojoj pale zastave zbog karikatura i ratni zločinci su zaslužni građani. Dobrodošli u federaciju BiH.
rsbl is offline  
Old 09.02.2007., 13:10   #49
Ako je snimka autentična i ako je Peti korpus radio zločine, iskreno se nadam da će odgovorni što prije na sud. Čini mi se da bi Haag trebao raditi još barem 50 godina
split555 is offline  
Old 09.02.2007., 13:16   #50
Ima snimak ovdje http://www.youtube.com/watch?v=-eThmFpWFGU (još jednom upozoravam da snimci nisu za svačiji stomak)
rsbl is offline  
Old 09.02.2007., 13:25   #51
Link je dobar. Vide se unakaženi leševi, Atif kako se kurči i pripadnici petog korpusa kako se voze sa 2 gola zabobljenika na povodcu.
Biber is offline  
Old 09.02.2007., 13:48   #52
Quote:
rsbl kaže: Pogledaj post
Ima snimak ovdje http://www.youtube.com/watch?v=-eThmFpWFGU (još jednom upozoravam da snimci nisu za svačiji stomak)
Bagra, nista drugo.
Vanjushka is offline  
Old 09.02.2007., 13:51   #53
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Link je dobar. Vide se unakaženi leševi, Atif kako se kurči i pripadnici petog korpusa kako se voze sa 2 gola zabobljenika na povodcu.
Lesevi nesretnika su u mrtvacnici a Atif drzi govor negdje drugo, u ponizivanju onih dvojice vojnika ne sudjeluje Dudakovic. Ako je ovo sve dokaza sto ima moze se ocekivati maksimalno indireknta komandna odgovornost, osim ako pronadju zapovjedne dokumente gdje on licno potpisuje ili pecati ono sto se desava.
BOSHNJAK is offline  
Old 09.02.2007., 14:00   #54
Quote:
zzbabac kaže: Pogledaj post
Znaci li to po tvome da nikakve zlocine i zlocince ne treba suditi?
Koliko sam vidio ama bas nitko to nije rekao niti vjerujem da itko to smatra. U tijeku je istraga, vjerojatno ce se podic optuznica protiv Dudakovica a onda cemo vidjet hoce li se on skrivat poput Gotovine i Mladica ili ce zavrsit u Haagu. Zlatno pravilo je - utvrdit tko je cinio zlocine i sve ih potrpat u zatvore, bez iznimke.
Prebo is offline  
Old 09.02.2007., 14:14   #55
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
u ponizivanju onih dvojice vojnika ne sudjeluje Dudakovic.
A Karadžić je učestvovao u ubijanju bošnjačke vojske u Srebrenici ?

Zar ti nisi nedavno napisao da ne postoje bošnjački zločini u BiH ?
rsbl is offline  
Old 09.02.2007., 14:14   #56
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio ama bas nitko to nije rekao niti vjerujem da itko to smatra. U tijeku je istraga, vjerojatno ce se podic optuznica protiv Dudakovica a onda cemo vidjet hoce li se on skrivat poput Gotovine i Mladica ili ce zavrsit u Haagu. Zlatno pravilo je - utvrdit tko je cinio zlocine i sve ih potrpat u zatvore, bez iznimke.
vidiš.. tu je razlika... mladić se sakriva od prvog dana... gotovina je kidno čim se počelo šuškatri o optužnici....

atif naš, zmaj od bosne, mirno spava kući i neboji se pravde, jer mije pravio nikakve zloćine koje dušmani isceniravaju, i ako imaju šta protiv njega, sam je rekao da če se odzvati...
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Old 09.02.2007., 14:19   #57
Quote:
rsbl kaže: Pogledaj post
A Karadžić je učestvovao u ubijanju bošnjačke vojske u Srebrenici ?

Zar ti nisi nedavno napisao da ne postoje bošnjački zločini u BiH ?
Razlika je u tome sto je to Karadzic isplanirao i zapovijedio, dok su ovo samo usamljeni incidenti, ludjaci. Onako, ludjaci, fuj, ali svaka im cast, osloboditelji Bosne, ali ludjaci, jelte

Odavno su jihaderi posvadjani sa logikom, nista novo.

Uglavnom, optuznica ceka potpis, tema je suvisna.
Vanjushka is offline  
Old 09.02.2007., 14:25   #58
Quote:
Zgembo_Adislic kaže: Pogledaj post
vidiš.. tu je razlika... mladić se sakriva od prvog dana... gotovina je kidno čim se počelo šuškatri o optužnici....

atif naš, zmaj od bosne, mirno spava kući i neboji se pravde, jer mije pravio nikakve zloćine koje dušmani isceniravaju, i ako imaju šta protiv njega, sam je rekao da če se odzvati...
To jel cinio zlocine ili ne ce se tek utvrdit. Mislim da nema razloga trubit o necijoj nevinosti dok istraja jos traje (covjeku se doduse tek treba dokazat krivica ali ja bih ipak malo pricekao sa objavom nevinosti), a ni razni snimci bas ne idu u prilog njegovoj nevinosti. No ko sto kazes, sto je bilo bilo je, istina ce se valjda utvrdit a mi samo mozemo djelit dustva na ona koja usporucuju/procesuiraju ratne zlocine i ona koja to ne cine.
Prebo is offline  
Old 09.02.2007., 14:26   #59
Atif je zlocinac, jer trebali su ''balije'' da se sami pobiju, i da dodje Srpska vojska.

A kakav je to sud, vidi se primjer Alagica, Orica, svi nasi generali idu u Haag

Neka je Atif uradio ono sto je bio cetnicki san od 2 svjetskog rata.Da se pokidaju veze Une i Sane, i da se Bosnjacko stanovnistvo uniste u obe regije

To je bio cetnicki plan iz drugog svjetskog rata.''Po svu cenu'' spreciti povezivanje Muslimana Unske i Sanske regije, i organizovati otpor, i unistavanje Muslimana na tom podrucju

Kako 1942, tako i 1992, je pokusano.Zato su na podrucju Sane pocinjeni i najveci zlocini poslije Srebrenice:Prijedor,Kozarac,Kljuc I Sanski Most

Srbi nisu unistili Bosnjake i sada umjesto kraj Bihaca linije su kraj Prijedora 15 tak km.A Bosnjaci efektivno drze Sanski Most, Kljuc i Bosansku Krupu.U Posljednih godina je povecan povratak Srba, vecina povratnika ima 70 godina i cine vecinu u Petrovcu, ali kraj je nanaseljen, pa ako sta pokusaju.Bosnjaci po prvi put imaju kontrolu nad Usk i ovoga puta, Bosnjaci mogu na Bl okrenuti.Samo Bronzani Majdan nas sprijecava u naumu

Zato je Dudakovic kriv.Kriv je sto je ziv.Kriv je sto su Bosnjaci gazde u Sanskom Mostu i Kljucu, kriv je sto je isutao 6 Sansku brigadu, i cetnicka sela unistio.Grmec je bio leglo cetnika 1942.Danas je Grmec chetnik free.Moze se Srbovati u Bl, ali nece vise moci na Grmecu.Taj nas cilj je ostvaren

Sada trebamo malo dalje, uzeti Bl, Prijedor i Kozarac

Srbi ce fanaticno pretpostavljam braniti Prijedor 15 tak od Federacije, jer ako Prijedor padne, ode im i Bl.A Bosnjaci su tu.Kraj puta i cekaju,
rackoza is offline  
Old 09.02.2007., 14:27   #60
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome sto je to Karadzic isplanirao i zapovijedio, dok su ovo samo usamljeni incidenti, ludjaci. Onako, ludjaci, fuj, ali svaka im cast, osloboditelji Bosne, ali ludjaci, jelte

Odavno su jihaderi posvadjani sa logikom, nista novo.

Uglavnom, optuznica ceka potpis, tema je suvisna.
Da, iako je zlocin zlocin ipak postoji razlika izmedju zlocina motiviranog genocidom (i slicnim stvarima - silovanjima, eliminacijom elite...) i osvete. Vjerojatno se slazemo da su i jedni i drugi doduse zasluzili mjesto u zatvoru, ali Karadjic i recimo Norac definitivno nisu zlocinci iste kategorije.
Prebo is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.