Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2007., 19:31   #41
Quote:
Dovoljno je pročitat Pećanina, lovrenovića prije iznenadnog osvještenja i sve je jasno..
ne znam sto je tebi jasno? da su antihrvatski raspolozeni? sto? mislim da te utisak vara... kad se Lovrenovic "osvijestio"? ako znas... pa cu ti postirati tekstove iz arhive Dana.
Pecanin udara po svima i svakome. Procitaj intervju sa npr. Kopanjom...

Nisam nikad citao Dnevni list pa ne bih znao... jebote, koji su tebi uopce "hrvatski" listovi? po kojem se kriteriju to ocjenjuje? Hrvatski list? Hrvatsko slovo? Fokus?
ako je suditi po tvom, onda je 90 posto tiska u Hrvatskoj i u BiH, ustvari, antihrvatsko. jedinstven primjer u svijetu.
goldietrickz is offline  
Old 04.06.2007., 19:47   #42
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ne znam sto je tebi jasno? da su antihrvatski raspolozeni? sto? mislim da te utisak vara... kad se Lovrenovic "osvijestio"? ako znas... pa cu ti postirati tekstove iz arhive Dana.
Pecanin udara po svima i svakome. Procitaj intervju sa npr. Kopanjom...

Nisam nikad citao Dnevni list pa ne bih znao... jebote, koji su tebi uopce "hrvatski" listovi? po kojem se kriteriju to ocjenjuje? Hrvatski list? Hrvatsko slovo? Fokus?
ako je suditi po tvom, onda je 90 posto tiska u Hrvatskoj i u BiH, ustvari, antihrvatsko. jedinstven primjer u svijetu.
Ma koga bola Pećanin udara. Dovoljno je pročiteti,a na FTV-u pogledati njegove krstaške pohode na Aluminij. Prikazivanje Aluminija kao najveće pljačke i etničkog čišćenja, a dizanje Heće u nebesa je više nego jadno. To traje već godinama. Eto samo taj primjer. O Lovcrenoviću sam već ranije sve rekao, pa traži i dalje.
P.S. Dugo su zamagljivali u slučaju leutar da bi kasnijese prali.

DL je kao Hrvatski list al se toliko uvlači muslimanima da je to gadljkivo. Što se BH tiče rekao sam ti da je trnutno najbolji VL, ali u usporedbi s prijašnjom SD je nula. VL za razliku od tadašnje SD ne dira pojedine ljude.
A EPH je kao Hrvatski? Aktivno sudjelovanje u zataškavanju ubojica ministra u susjednoj zemlji, pa cjela šarada s Gotovinom. Hrvatski nema šta.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 04.06.2007., 20:29   #43
Quote:
bez_respekta kaže: Pogledaj post
Kus' pos'o Todore.... Koji te coban pustio iz tora

Probacu se nasmijati


Quote:
"muslic", "izmetbeg",
Svakome po zasluzi.
__________________
Sema je u igri
Takodjer ponosni nosilac JBFC certifikata "Retaj-9001"
USS Defiant is offline  
Old 04.06.2007., 20:32   #44
udara sve po redu. ti ako to ne vidis tvoj problem. ne znam puno o toj prici o Aluminiju pa se necu u to ni petljat. evo, neam pojma o cemu se tu uopce radi. ono sto znam govori mi da je Pecanin pravi novinar.
o Lovrenovicu opet ne dajes nikakve linkove na nikakve tekstove. samo bapske price i interpretacije izgovorenog i napisanog. ja covjeka pratim i citam vec 14 godina. svaka mu je skoro bila na mjestu. ako je i nekad pogrijesio ja mu zbog onih prekrasnih knjiga o BiH i franjevcima, oprastam. Nitko bolje od njega nije opisao povijest bosanskih Hrvata. nasljednik Ivana Frane Jukica...

jedan od tekstova o BiH:
http://feral.mediaturtle.com/look/we...30&NrSection=1


ne znam jeli ovaj tekst izasao u danasnjem BH Vecernjaku (u hrvatskom je), ako nije sorry za offtopic:

T.Dujmovic:

Quote:
03.06.2007 17:25

VRIJEME APSURDA
Presedan do presedana
Autor Tihomir Dujmović


U regiji se događa niz presedana koji utiru put nekim drugim pravilima igre, a nisam siguran da u “našoj maloj klinici” – u što se sve više pretvara hrvatsko političko društvo – netko o ovome promišlja ozbiljno.
Da se u Knin vratio neki srpski povratnik i da su ga Hrvati tamo zatukli motikama i bejzbolskim palicama, Mesić bi pješice s Pantovčaka stigao na prosvjed, a u koloni iza njega išao bi cijeli hrvatski politički establishment pojačan diplomatskim zborom. Kad se zatuče rijetkog hrvatskog povratnika u Banjaluku, kao ovih dana, ne samo da nitko ne reagira nego i mediji uglavnom šute pokazujući da su kolaboracionisti velike šutnje.

Kao što šute o činjenici da se Hrvati faktički ne smiju vratiti u RS i da tu sabotažu svijet šutnjom pokriva, dok u isto vrijeme smišlja i smislio je načine da se Srbima u Hrvatskoj vrate čak i stanarska prava. Ne bi li bilo korektno da to pravo uživaju i Hrvati u srpskom dijelu BiH? Ne bi li bilo elementarno da se barem na isti način pritišće RS glede povratka Hrvata kako se pritiskao Zagreb glede povratka Srba?

Shvatljivo je da Pupovac traži dodatna prava za hrvatske Srbe, ali postavlja se pitanje gdje je neki Pupovac koji će jednako ustrajno tražiti prava za Hrvate u BiH? Zašto svijet traži obnovu i zadnje srušene srpske staje u Hrvatskoj, a cijeli Bosanski Brod iščupan iz ruku Hrvata i Bošnjaka ostavlja Srbima za miraz?

I sada nas u tom bunilu amorlnosti naši ratni satrapi, bosanski Srbi, kroz Dodikova usta brane i traže za nas treći entitet. On i Oni što su spalili hrvatstvo u BiH, On i Oni što i danas ne dopuštaju povratak naše sirotinje tamo, On i Oni u čijem dvorištu se rijetki hrabri povratnik zatuče batinama usred famozne Banjaluke, Oni traže treći entitet za Hrvate u BiH!?

Ali, ne samo da glede Hrvata u BiH nitko ne reagira na sadistički zločin u Banjaluci, nitko ovdje riječ jednu nije rekao glede činjenice da su Dodik i Silajdžić u SAD-u pregovarali o sudbini BiH. Bez Hrvata! Nema veze što je Komšić bio bolestan! Ne samo što on ima zamjenika nego se cijeli taj put mogao odgoditi jer u BiH razgovor dvojice bez trećega vodi u nove ratove. Na takvim potezima se pune baterije nesnošljivosti za buduće ratove!

Zašto na beogradske trikove, kojima naivni Zapad tako redovito plješće, mi šutimo? Pogledajte predstavu koju su odigrali s Nikolićem! Koštunica je najprije ruku podigao u zrak za Nikolića, onda je pričekao da se svijet zgrozi, prestraši i zabrine, pa je drugi dan dignuo drugu ruku da smijeni Nikolića kako bi on postao anđeo mira. Beograd najprije izbezumi svijet igrom po kojoj četnici dolaze na vlast, pa onda međunarodna zajednica tobože odahne kad se na tron vrati Koštunica.

Tko je tu lud? Jer, to je isti onaj Koštunica što s kalašnjikovom stoji iznad Sarajeva! Što odzvanja kroz pljesak međunarodne zajednice koja je odahnula smjenom Nikolića i dolaskom Koštunice: glupost ili pokvarenost? Koga varaju: sebe ili nas? Tko je više od nas, Koštuničinih susjeda, pozvaniji objašnjavati svijetu da glede Koštunice imamo posla samo s light verzijom istog onog četništva na koje je Nikolić tako ponosan? I ima li netko više moralnog prava od Hrvatske prigovarati što se najavljuje nastavak pregovora Srbije i Unije zato što je izručen Mladićev pomoćnik, a ne Mladić osobno? U našem slučaju išlo se do kraja.

Prevrnuli su i ponizili cijelu zemlju dok nisu došli do Gotovine i baš ništa nije moglo nahraniti njihovu patologiju koja se zvala “bez Gotovine nema nastavka pregovora s Unijom”. U čemu je čarolija vječnog popuštanja Srbima? U stvaranju frustracija koje će biti gorivo za nove ratove?

http://www.vecernji.hr/home/kolumne/...17921/index.do



svasta je on tu nadrobio, ali vecinom se, po prvi put, slazem s njim.
goldietrickz is offline  
Old 04.06.2007., 20:38   #45
fantasticni tekst Lovrenovica o Ivanu Frani Jukicu, od prije 2 tjedna...

okobrb, procitati sa razumijevanjem, molim:

http://feral.mediaturtle.com/look/we...31&NrSection=1
goldietrickz is offline  
Old 05.06.2007., 14:11   #46
Nezavisne:

Quote:
FOČA - Prof. dr Veljko Marić, direktor Kliničkog centra i dekan Medicinskog fakulteta u Foči, juče je demantovao bilo kakvu povezanost ove dvije ustanove sa bjekstvom Radovana Stankovića, ratnog zločinca.

Marić je rekao da Stanković, koji je 25. maja pobjegao devetorici stražara KPZ-a dok je sprovođen na slikanje zuba, nije ni stigao do Radiološkog centra, kako su objavili neki mediji.

"Stanković je bio upućen na Stomatološki fakultet, koji se nalazi pored zgrade Kliničkog centra", pojašnjava Marić i dodaje da Stomatološki fakultet posjeduje svu opremu za samostalan rad te da nema potrebe da bilo šta pozajmljuje od Medicinskog fakulteta.
ova vijest nije toliko smijesna, koliko je, barem meni, smijesna cinjenica, da Foca ima Klinicki Centar, Medicinski fakultet i Stomatoloski fakultet...

ne bih popravljao zube kod ljudi koji tu zavrse fakultet... to ko onaj Neletov univerzitet u Sokolcu...
bez uvrede Focacima... presmijesno...
goldietrickz is offline  
Old 05.06.2007., 14:22   #47
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nezavisne:



ova vijest nije toliko smijesna, koliko je, barem meni, smijesna cinjenica, da Foca ima Klinicki Centar, Medicinski fakultet i Stomatoloski fakultet...

ne bih popravljao zube kod ljudi koji tu zavrse fakultet... to ko onaj Neletov univerzitet u Sokolcu...
bez uvrede Focacima... presmijesno...

Vid'la zaba dje se konji kuju...


Al' nije to samo u Foci ni u RS. Imas i u Federaciji tih novih univerziteta i "univerziteta". Da je kvalitet na razini ne bi ni bio problem da se neki faksovi izmjeste u manja mjesta, ali kako stvari stoje izgleda da po nasim zakonima osnovati svoj univerzitet nije puno teze od otvaranja cevabdzinice. Barem po nekim pricama koje sam cuo.
Nekoobicnoime is offline  
Old 05.06.2007., 14:28   #48
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nezavisne:



ova vijest nije toliko smijesna, koliko je, barem meni, smijesna cinjenica, da Foca ima Klinicki Centar, Medicinski fakultet i Stomatoloski fakultet...

ne bih popravljao zube kod ljudi koji tu zavrse fakultet... to ko onaj Neletov univerzitet u Sokolcu...
bez uvrede Focacima... presmijesno...
Boli ih briga imaju ni manje ni više nego Medicinski, Stomatološki fakultet, hebo te i Klinički centar, a to što studenti sa diplomama tih fakulteta mogu obrisati guzicu nije važno.

(Da nije i taj klinički centar u sklopu zatvora kao što je RTRS u sklopu Skupštine? )

Nije važno ni to što grad na četiri rijeke Foča nema više od polovine svojih stanovnika i što je kompletno kulturno-historijsko naslijeđe uništila Radovanova rulja, niti što nema nikakvu infrastrukturu, važno je da mogu reći da imaju faklutete.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 05.06.2007., 15:09   #49
Emir Suljagic u zadnjem Startu:

Quote:
Šta misliš o ovim glasinama da su neki sarajevski intelektualci kupili stan u Srebrenici?

- Ne znam kakvog će to dobra donijeti bilo kome. Da se mene pita, ja bih tamo zabranio život! Zabranio bih da se živi, nema života i niko tamo ne smije ići da živi! Nema smisla. Tamo je život nakaradan, nije smrt nakaradna. Život se protivi okruženju!
nesto slicno kao moj grad Bosanski Brod... uopce mi nije jasno kako ljudi tamo zive. imaju li svijest o onom sto se dogodilo, sto se u njihovo ime cinilo, imaju li svijest o tome da im fali 70 posto prijeratnih stanovnika, i kakav je to uopce zivot?
goldietrickz is offline  
Old 05.06.2007., 15:24   #50
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Emir Suljagic u zadnjem Startu:



nesto slicno kao moj grad Bosanski Brod... uopce mi nije jasno kako ljudi tamo zive. imaju li svijest o onom sto se dogodilo, sto se u njihovo ime cinilo, imaju li svijest o tome da im fali 70 posto prijeratnih stanovnika, i kakav je to uopce zivot?
Svuda gdje je sijana smrt, nekako se može osjetiti nelagoda.

Ja kad prolazim tim mjestima nailazim na nekakvu čudnu tišinu, one spaljene kuće šute i stoje, a kroz šuplja prozorska okna vije vjetar.

Ako stanem na tu zemlju nekako se bojim da ne stanem na nečije kosti.

Ječi ta tišina.

Ni meni nije jasno da Srbi uopće odlučuju da žive recimo u Srebrenici.

Čini se da treba biti toliko bešćutan pa odlučiti da svojim prisustvom remetiš tu tišinu.

Ne bih mogao spavati noću znajući da su se svuda oko mene zbivala ta ubistva, čini mi se da bih čuo sve te jecaje, pucnje i zapomaganja. Te naredbe za strijeljanja i dozivanja.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 05.06.2007., 18:33   #51
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Emir Suljagic u zadnjem Startu:



nesto slicno kao moj grad Bosanski Brod... uopce mi nije jasno kako ljudi tamo zive. imaju li svijest o onom sto se dogodilo, sto se u njihovo ime cinilo, imaju li svijest o tome da im fali 70 posto prijeratnih stanovnika, i kakav je to uopce zivot?
Pa, kad bi tako svi razmisljali, onda bi srbi i dobili u miru ono sto nisu u ratu. Ja se divim Kozarcanima, kako su ljudi obnovili Kozarac, da sad izgleda ljepse od Prijedora. Tako se dobija "mirni rat," a ne, nemojte se vracati, tamo nema zivota. Ovo se pogotovo odnosi na Bosnjake, jer mi nemamo "rezervnu" drzavu, kao sto ti imas Slavonski Brod.
Mahalusha is offline  
Old 05.06.2007., 18:45   #52
Wink

Nego, da se vratimo temi
Dnevni avaz-sasvim solidne novine, za razliku od Dana i Slobodne Bosne.
Radoncicu svaka cast kad hoce da radi i gradi, jer to samo ide u korist i Sarajeva, a i BiH, svidjelo se to nekome ili ne.
Oslobodjenje - nije kao prijeratno, ali moze se procitati.
Azra - magazin za zenu i porodicu
Nezavizna TV Hayat - Imaju bogat sadrzaj i ekipa im je sastavljena od profesionalnih voditelja i novinarana celu sa Senadom Hadzifejzovicem
Mahalusha is offline  
Old 05.06.2007., 18:53   #53
Quote:
Mahalusha kaže: Pogledaj post
Nego, da se vratimo temi
Dnevni avaz-sasvim solidne novine, za razliku od Dana i Slobodne Bosne.
Radoncicu svaka cast kad hoce da radi i gradi, jer to samo ide u korist i Sarajeva, a i BiH, svidjelo se to nekome ili ne.
Oslobodjenje - nije kao prijeratno, ali moze se procitati.
Azra - magazin za zenu i porodicu
Nezavizna TV Hayat - Imaju bogat sadrzaj i ekipa im je sastavljena od profesionalnih voditelja i novinarana celu sa Senadom Hadzifejzovicem

malo si polupala loncice. Dani su tjednik a Avaz dnevnik. ne znam primjecujes li razliku.
da se Radoncic ozbiljno zeli baviti politickim temama onda bi napravio neki tjednik. ovako su tu toalet papir novine od kojih su gore valjda jos samo one jadne "Glas Srpske"...
goldietrickz is offline  
Old 05.06.2007., 20:10   #54
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nezavisne:



ova vijest nije toliko smijesna, koliko je, barem meni, smijesna cinjenica, da Foca ima Klinicki Centar, Medicinski fakultet i Stomatoloski fakultet...

ne bih popravljao zube kod ljudi koji tu zavrse fakultet... to ko onaj Neletov univerzitet u Sokolcu...
bez uvrede Focacima... presmijesno...
Ipak...nema tu nista smijesno.... da ispravimo. I prije rata je Foca bila klinicki centar za cijelu regiju. I prije rata je tu bio prilicno veliki i prilicno efikasan klinicki centar i medicinsko skolovanje. Nakon rata su im japanci dali donacija i izgradili jos neka odijeljenja. Fakultet je u sklopu pravoslavnoturskog univerziteta iz Lukavice tako da pokriva prilicno siroku regiju.

Mislim da se tu i dalje ide prcih 5 godina a ostatak zavrsavaju u Beogradu sa kojim imaju i neki ugovori.(u vezi predavaca itd. )

http://www.mf-foca.com/cir/istorijat_fakultet.htm
http://www.sf-foca.org

Zube( a i mnogo vise od toga ) bi mogao lijeciti u toj klinici... ali bez otkrivanja svog identiteta.

bez_respekta is offline  
Old 05.06.2007., 20:20   #55
Foca je bila klinicki centar? eto nisam znao... ajde to mogu shvatiti, ali Stomatoloski fakultet? pa koliko ih ima u BiH? 10? odakle svi ti profesori? odakle oprema? i dalje presmijesno... i ne, ja nikad ne bih kod tih stomatologa isao popravljati zube. no thnx, ti ajde... bez obzira na identitet.

"pravoslavnoturski" univerzitet? ti si neki zajebant, stoli... ?
goldietrickz is offline  
Old 05.06.2007., 20:31   #56
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Foca je bila klinicki centar? eto nisam znao...
ucimo se dok smo zivi.


Quote:
ajde to mogu shvatiti, ali Stomatoloski fakultet?
Zasto ne?


Quote:
pa koliko ih ima u BiH?
Ne znam. Mada i to mozes naci vrlo lahko.

Quote:
10?
Moguce


Quote:
odakle svi ti profesori? odakle oprema?
IZ BIH, HR, BGpasaluka itd....

Quote:
i dalje presmijesno..
Meni nije. Ocito nisi nikad vidio koliko ima falulteta i visih skola u EU.


Quote:
. i ne, ja nikad ne bih kod tih stomatologa isao popravljati zube. no thnx, ti ajde... bez obzira na identitet.
Tvoj izbor. Mada riziki nije nista veci nego bilo gdje drugo.


Quote:
"pravoslavnoturski" univerzitet? ti si neki zajebant, stoli... ?

Pa U Sarajevu imamo Sarajevski univerzitet.
http://www.unsa.ba

Pravoslavni Turci su osnovali i svoj univezitet, i u sklopu tog univerziteta se nalaze i meidicinski i stomatoloski fakultet u Foci.

http://www.unssa.rs.ba/lat/sys/start.php
bez_respekta is offline  
Old 05.06.2007., 20:35   #57
Quote:
Mahalusha kaže: Pogledaj post
Nego, da se vratimo temi
Dnevni avaz-sasvim solidne novine, za razliku od Dana i Slobodne Bosne.
Radoncicu svaka cast kad hoce da radi i gradi, jer to samo ide u korist i Sarajeva, a i BiH, svidjelo se to nekome ili ne.
Oslobodjenje - nije kao prijeratno, ali moze se procitati.
Azra - magazin za zenu i porodicu
Nezavizna TV Hayat - Imaju bogat sadrzaj i ekipa im je sastavljena od profesionalnih voditelja i novinarana celu sa Senadom Hadzifejzovicem
iz ovoga se moze izvuci MAHALUSIN psiholosko-politicki profil-pripadnik desno orjentirane bosnjacke nomenklature ili ti elite ovisne o medijima koje i postoje samo radi takvih konzumenata...Dnevni avaz,pa te novine do juce nisu imale ni kulturnu rubriku...a i ono sto imaju je na nivo nekog opstinskog biltena.
naravno,tu je nezaobilazni Hayat...kao perjanica bosnjacke "ciste savjesti" ....po danu filmovi i serije iz milosevickog perioda a nocu kolokvijalne rasprave o ugrozenosti srebrenicki povratnika...licemjerno
spiritual beggar is offline  
Old 05.06.2007., 20:36   #58
Quote:
Meni nije. Ocito nisi nikad vidio koliko ima falulteta i visih skola u EU.
jok ti si. pazi, trolle, Hrvatska ima samo 3 ili 4 takve ustanove, koliko ja znam. evo sad saznajemo "RS" ih ima preko nekoliko pa cak i vise nego Hrvatska. mislis li da je kvalitet izvodjenja nastave na fakultetima u Hrvatskoj i u BiH isti? mislis li da sa tih "fakulteta" kao sto je taj u Foci dolaze pravi strucnjaci?
goldietrickz is offline  
Old 05.06.2007., 20:50   #59
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
jok ti si. pazi, trolle, Hrvatska ima samo 3 ili 4 takve ustanove, koliko ja znam. evo sad saznajemo "RS" ih ima preko nekoliko pa cak i vise nego Hrvatska. mislis li da je kvalitet izvodjenja nastave na fakultetima u Hrvatskoj i u BiH isti? mislis li da sa tih "fakulteta" kao sto je taj u Foci dolaze pravi strucnjaci?
'Rvatska je uzor na koji treba da se ugledamo..... Da BRE !

bez_respekta is offline  
Old 05.06.2007., 21:05   #60
Cuj Dani su losi a Avaz dobar??
Tulkas is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.