Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 19:19   #521
smirenje pasa

Trebam uskoro putovati vlakom sa psom koji je dosta nemiran tijekom vožnje, a pošto krećem na fax i on će stanovat samnom morat će često putovat pa me zanima jel ima neke tablete ili nešto kod veterinara što se može dati psu da bude mirniji tijekom vožnje jer ne želim da ometa druge putnike, a moji nisu u mogućnosti da me voze automobilom svaki put kad dolazim kući i obrnuto. Unaprijed hvala
cutie5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:42   #522
Dramina tablete. no ne bih mu stalno davala bas, pri svakom putovanju.
i pazi da ne das preveliku kolicinu jer moze uspavati podosta psa
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:04   #523
pitaj veta.
dramamine su inače protiv mučnine. nama su za mačku koja mrzi vožnju dali bejbi apaurin, doziran po kilaži.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:08   #524
Ja sam svom davala one neke biljne na bazi valerijane kad smo išli na šišanje ali kod njega nisu djelovale .

Možda bi ovo pomoglo a baš je za peseka

calm-new
Psi i mačke trpe uslijed stresa i nervoze (natjecanja, putovanja, dresura pasa i mačaka, kupanje i šišanje). Dodatak prehrani na bazi biljke pasionke smanjuje nervozu kod životinja i olakšava manipulaciju njima.

Calm-new sadrži triptofan, magnezij i vitamin B1.
Triptofan je esencijalna aminokiselina, sredstvo iz serotonina (neurotransmiter) koji djeluje na ciklus spavanja i smanjuje uznemirenost, agresivnost i nemir.
Magnezij utječe na smanjenje napetosti mišićnog vlakna, dolazi do uravnoteženja srčanog ritma, održavanja protočnosti krvnih žila, djelovanja na metabolizam mozga i prijenosa kroz živčani sustav (sudjeluje pri sintezi serotonina).
Vitamin B1 (tiamin) održava ključnu podršku kod očuvanja živčanog sustava. Nedostatak vitamina B1 može voditi do polineuritisa.

Proizvod ne uzrokuje pospanost ili mišićnu slabost te ne utječe na perfomanse životinja na natjecanjima ili izložbama
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:08   #525
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Dramina tablete. no ne bih mu stalno davala bas, pri svakom putovanju.
i pazi da ne das preveliku kolicinu jer moze uspavati podosta psa
Ja bih mu isto dala pola Dramine. Jesu protiv mučnine, ali mene bome i omame mrvicu Imaš i Sedalin, koji možeš dobiti u veta, ali ja bi rađe birala Draminu jer se od Sedalina neki psi znaju izbezumiti i napraviti kaos.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 02:30   #526
Meni su vetovi preporučili Sedaline. I na Sreću Moju Najveću, i na starog Mačka je imao više negativan nego pozitivan učinak. Opustili bi se mišići, ali umjesto smirenja nastupila bi - panika. Naime, oni bi se više prepali svoje poluparalize, nego puta. Davane su po uputi, naravno.

Apsolutno se slažem da je pola Dramine bolji izbor nego Sedaline!

KalmAid koji tkđ djeluje na principu triptofana kao i gore navedeni Calm new, ne djeluje, papilova, sramota da to prodaju.

A kako ćeš češće putovati, nabolje da pesonju navikneš na vlak. Ako smeta putnicima, smetat će im i sediran pas. Ako ne smeta, neće im smetati ni normalan, znatiželjan pesek. Ma puno više ljudi tolerira i uživa u pasjem društvu nego što bi ukočeni, zabrinuti vlasnik pomislio.(Iz iskustva) Dakle, isključivo ako je psu zlo (povraća) daš mu pola, četvrtinu, Dramine. Ako im baš smetaš, prošetate u hodnik. Tu ćeš sigurno naletiti na pasoljubitelje i na kupe koji je ok.

Bit će sve ok, sretno!
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 17:09   #527
KONAČNO!!!! :klap:

http://www.hzpp.hr/prijevoz-kucnih-l...a?m=336&mp=335
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:43   #528
Da rezimiram glavno vezano za usluga prijevoza kućnih ljubimaca u HŽPP-u:

- psi visine do 30 cm u grebenu prevoze se u zatvorenom transporteru ili drže na krilu. Karta se ne plaća.

- psi visine veće od 30 cm u grebenu koji se uvode u vagon trebaju biti na kratkoj lajni i imati brnjicu. Za njih se plaća 50% iznosa karte. Vlasnik treba nositi veterinarsku knjižicu i predočiti je kondukteru na zahtjev.


Psi, bez obzira na visinu, ne smiju se smještati na sjedala.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:17   #529
I još:

Putnik u vlak može uvesti samo jednog psa ili unijeti jednu ručnu transportnu kutiju.

Nije baš da može, nego smije. Mogu ih uvesti koliko hoću odnosno koliko uspijem, ali ih neću smjeti sve prevoziti vlakom.

Do daljnjega se vozimo autom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:59   #530
I još: u autobuse koji voze umjesto vlakova se smije unijeti samo mala životinja u transporteru (i službeni radni psi koji ionako smiju svugdje).
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:59   #531
Čitam ovu temu u nadi da cu sakupiti neke info o prijevozu peseka busom, ali su postovi dosta stari. Zanima me ima li tko neka novija iskustva pošto vidim da s vremenom postaje lakše putovati s ljubimcem. Primjecujem da vlak nije problem, ali prijevoz u busu ovisi o raspoloženju vozača. To i nije ohrabrujuce pošto putujem busom jedno 10ak godina barem jednom mjesečno i ti vozači nisu uvijek spremni na suradnju..
Svjedočila sam u nekoliko navrata putovanju drugih putnika s mačkama, no na peseke nikad nisam naišla.
Ja sad imam pesekicu skoro 3 mjeseca staru, bit ce oko 8 kila kad naraste, ne bi trebao biti problem prijevoz u transporteru, za sad imam dogovor za prijevoz automobilom, ali pretpostavljam kako to nece uvijek biti slucaj i dok ne nabavim svoj afto, morat cu biti vezana za bus. Izluđuje me pomisao da to nece biti tako glatko, a povraca mi se od onoga, nek se vozi tam i di su koferi. U to pak ne zelim ni ulazit..
__________________
Sve je to okej!
Osmica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:25   #532
Nemam direktnog iskustva, ali je susjeda ljetos sa kćerkom i psom, ši-cu, išla na more autobusom. Njeno iskustvo je da svaki autoprijevoznik ima svoja pravila - smije li ili ne pas u autobus, kako (u transporteru, cekeru...), kupuje li se karta za njega ili ne...
Tako da ti ne preostaje ništa drugo nego pronaći uvjete/pravilnike pojedinih autoprijevoznika ili ih pitati direktno. Također bih s njima provjerio što učiniti ako njihov vozač odbija povesti psa, a svi su uvjeti ispunjeni.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 09:15   #533
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Nemam direktnog iskustva, ali je susjeda ljetos sa kćerkom i psom, ši-cu, išla na more autobusom. Njeno iskustvo je da svaki autoprijevoznik ima svoja pravila - smije li ili ne pas u autobus, kako (u transporteru, cekeru...), kupuje li se karta za njega ili ne...
Tako da ti ne preostaje ništa drugo nego pronaći uvjete/pravilnike pojedinih autoprijevoznika ili ih pitati direktno. Također bih s njima provjerio što učiniti ako njihov vozač odbija povesti psa, a svi su uvjeti ispunjeni.
E upravo to mi je najveca briga, jer vidim da neki vozaci, primjerice Croatia busa, koji navodno dopušta prijevoz pasa u busu ne dozvoljavaju da uopce uđete u bus s pesekom. Koda nosoroga furam.
__________________
Sve je to okej!
Osmica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 10:00   #534
Quote:
Osmica88 kaže: Pogledaj post
Ja sad imam pesekicu skoro 3 mjeseca staru, bit ce oko 8 kila kad naraste, ne bi trebao biti problem prijevoz u transporteru, za sad imam dogovor za prijevoz automobilom, ali pretpostavljam kako to nece uvijek biti slucaj i dok ne nabavim svoj afto, morat cu biti vezana za bus. Izluđuje me pomisao da to nece biti tako glatko, a povraca mi se od onoga, nek se vozi tam i di su koferi. U to pak ne zelim ni ulazit..
ma što netko kaže da se vozi tamo gdje su koferi? ne vjerujem u to.
moji imaju iskustva sa čivavom da se više puta vozila sa busom i nikad nije bilo nikakvih problema. doduše niti ne kažu šoferu za nju, a ona bude toliko mirna da je nitko niti čuje, a niti vidi jer je mala i stane ispod jakne. ja sam jednom putovao kad je bila jedna cura sa psom od recimo osam kila i vozač ju je pustio ali rekla je da mu je dala apaurin.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 11:44   #535
Quote:
mfranic kaže: Pogledaj post
ma što netko kaže da se vozi tamo gdje su koferi? ne vjerujem u to.
moji imaju iskustva sa čivavom da se više puta vozila sa busom i nikad nije bilo nikakvih problema. doduše niti ne kažu šoferu za nju, a ona bude toliko mirna da je nitko niti čuje, a niti vidi jer je mala i stane ispod jakne. ja sam jednom putovao kad je bila jedna cura sa psom od recimo osam kila i vozač ju je pustio ali rekla je da mu je dala apaurin.
Da! Razumljivo je da ne vjeruješ, ali je nažalost tako.. Čast iznimkama, ali očigledno ima još dosta tih vozača koji ne žele ni čuti za životinju među putnicima..
Hvala svima na komentarima, kad se sve zbroji i oduzme ispada da jednostavno treba otic i ispregovarati.
__________________
Sve je to okej!
Osmica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:13   #536
osobno iskustvo od ljetos - Autotrans dopušta prijevoz životinja jedino u cargu, dolje s koferima. Ja sam samo pitala tipa dal bi se on vozio dolje? Joj sad sam bijesna kad se sjetim... A vrhunac njihove maestralne ponude je da uz to platiš kartu po punoj cijeni za psa. Ja sam rekla da može, ako mogu ja bit s njim dolje među koferima i spustila im slušalicu.. Vlak vam je najbolja opcija, barem dok ne donesu neki pravilnik, jer ovako ovisiš hoćeš naletit na budalu ili normalnog čovjeka.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:03   #537
Quote:
punk urac kaže: Pogledaj post
osobno iskustvo od ljetos - Autotrans dopušta prijevoz životinja jedino u cargu, dolje s koferima. Ja sam samo pitala tipa dal bi se on vozio dolje? Joj sad sam bijesna kad se sjetim... A vrhunac njihove maestralne ponude je da uz to platiš kartu po punoj cijeni za psa. Ja sam rekla da može, ako mogu ja bit s njim dolje među koferima i spustila im slušalicu.. Vlak vam je najbolja opcija, barem dok ne donesu neki pravilnik, jer ovako ovisiš hoćeš naletit na budalu ili normalnog čovjeka.
da istina, u vlaku sam vidio ljude sa psima i normalno se voze. čak sam jednom bio svjedok da je vlasnik psa zatražio od vozača vlaka da stane ako može na prvoj livadi jer mu se pas mora srediti i bio je stao na vrlo kratko na mjestu koje je bilo pogodno. ja sam bio u prvom razredu, to je bio prvi vagon i sjedio sam odma iza vozača.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 13:29   #538
Quote:
Osmica88 kaže: Pogledaj post
E upravo to mi je najveca briga, jer vidim da neki vozaci, primjerice Croatia busa, koji navodno dopušta prijevoz pasa u busu ne dozvoljavaju da uopce uđete u bus s pesekom. Koda nosoroga furam.
Ne dopuštaju, vjerojatno si pročitala neki stariji popis. Svaki prijevozik ima opće uvjete putavanja koje možeš pronaći na njihovim web stranicama i tako provjeriti. Neki ne dopuštaju uopće (osim pasa vodiča, jel), neki dopuštaju male pse u transporteru i uglavnom se plaća karta i za njih (sudeći po uvjetima putovanja koje sam proučavala u listopadu). Sad hoćeš ti uspjeti ispregovarati nešto drugo direktno s vozačem, u to ne ulazim.

U svakom slučaju, sve je to skupa koma.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 14:02   #539
Da, baš koma, tužno i žalosno.. Ne vidim problem ako je pesek u svom transporteru, miran i ako mu je placena karta..
Hvala na odgovorima, vlak nam je nažalost loša opcija jer još jedna ljepota u ovoj našoj zemlji je ta da je linija Zadar-Zagreb koda putujem u Zanzibar.
__________________
Sve je to okej!
Osmica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 15:47   #540
Pogledajmo što recimo piše u Općim uvjetima Puntamike.

Quote:
Članak 15.
Na prijevoz se neće primiti:

- osobe koje sa sobom nose vatreno oružje, osim osoba koje imaju ovlaštenje nositi vatreno oružje,
- osobe koje boluju od bolesti koje ugrožavaju zdravlje ili sigurnost drugih putnika (zarazne ili duševne bolesti)
- osobe u alkoholiziranom stanju i osobe pod utjecajem drugih opojnih sredstava,
- osobe bez odgovarajuće odjeće,
- osobe koje svojom odjećom mogu nanijeti štetu putnicima ili vozilu,
- djeca do 6 godina starosti bez pratnje,
- životinje, osim životinja iz članka 16,
- leševi, eksplozivne i lako zapaljive stvari, stvari neugodnog mirisa kao i stvari pokvarljivog sadržaja,
- stvari koje zbog svojih svojstava nagrizaju,
- stvari koje mogu povrijediti, uprljati ili oštetiti putnike, autobus ili druge stvari preuzete na prijevoz,
- gotov novac, vrijednosne papire, dragocjenosti, nakit i umjetnine,
- stvari čiji prijevoz zabranjen pozitivnim propisima, te
- nepraćena prtljaga iz članka 13.

Članak 16.
Prijevoz kućnih ljubimaca nije dozvoljen.
I to je kraj članka 16.
Koje su to onda životinje koje će se primiti na prijevoz?
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.