Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 18:23   #9981
Molim vas pomoc..sad sam se vratila iz setnje i sve je bilo ok. 2X se istrcala jos na terasi i sjela kraj mene. Normalno je mazila i odjednom joj primjetim da joj je neka kvrga na podrucju lopatice od desne prednje sape. Pritisnem tu kvrgu karla ne reagira znaci ne boli je. Normalno se mazila sa mnom, ko da joj nista nije. E sad subota je znaci najranije u pon do veta mogu poc. Sta cu sad??? Panika me uhvatila...
cvjeticka is offline  
Old 25.01.2014., 19:55   #9982
oke da pitam i ovdje jer nemam pojma šta da radim

imam mješanca laba i belgijskog ovčara, neuništiva zvjer od psa jučer je povraćao cijeli dan, nije jeo i bio je skorz bezvoljan

da odma napomenem, sluznice su oke, temperaturu nema, vani je lud kao inače

danas je malo bolje, jeo je, ali još uvjek jako miran u stanu što inače nije

da ga vodim vetu samo jer je bezvoljan?

e, i krpelja nije imao ali nikad se ne zna
piškio je i kakao isto sve normalno
__________________
'pojest ću ti uho ko list salate' xD
https://lb3f.lilypie.com/2cXxp1.png
padallo is offline  
Old 26.01.2014., 15:30   #9983
Probavne smetnje

Lijepi pozdrav.

Ako ima netko da zna kako ovo riješiti, neka se javi.

Imam psa mješanca srednjeg rasta, inače ima manje probleme sa stolicom, obično to riješimo promjenom prehrane, ali uglavnom često ima mekanu stolicu, mada ne pokazuje nikakve znakove da mu to smeta ili predstavlja ikakav problem.

Međutim, danas cijeli dan čuči kao da mora kakati, ali ne kaka. Na miru je samo oko pola sata, i onda opet traži van i čuči. Iz guze mu kapne tu i tamo par žutih kapljica koje izgledaju kao mokraća, a ne kao izmet.

Sinoć je jako puno prdio, ali je normalno spavao i nije tražio van za silu. I jučer i danas normalno jede, vesel je, hoće se i poigrati i maziti. Osim tog tiskanja i kapljica nema nikakve promjene na njemu.

Ne znam je li imao redovitu stolicu jutros (imam dvorište, pas je bio vani kao i svaki dan ujutro), ali od kad je počeo ovako čučati i tiskati nisam primijetio da ima stolicu.

Je li netko imao sličan problem i zna li što bi moglo biti? Do veterinara ne mogu do sutra, a pas se baš jako muči.
Ispijač Mozga is offline  
Old 29.01.2014., 14:39   #9984
Bolestan mačak

Mačak star 3 godine u proteklih tjedan dana ima proljev ponekad povraća i odbija jesti, jede dnevno po jedan mali obrok, uglavnom jede hranu iz konzerve i prije je jeo isto tu hranu i nije bilo problema, kupujem mu kvalitetnu hranu. Smršavio je dosta, mislim da je to neka viroza ili nešto, možda sam u krivu, što bi to moglo biti i treba li ići veterinaru?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Old 29.01.2014., 18:33   #9985
da, obavezno treba veterinaru i to već jučer
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 29.01.2014., 19:39   #9986
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav.

Ako ima netko da zna kako ovo riješiti, neka se javi.

Imam psa mješanca srednjeg rasta, inače ima manje probleme sa stolicom, obično to riješimo promjenom prehrane, ali uglavnom često ima mekanu stolicu, mada ne pokazuje nikakve znakove da mu to smeta ili predstavlja ikakav problem.

Međutim, danas cijeli dan čuči kao da mora kakati, ali ne kaka. Na miru je samo oko pola sata, i onda opet traži van i čuči. Iz guze mu kapne tu i tamo par žutih kapljica koje izgledaju kao mokraća, a ne kao izmet.

Sinoć je jako puno prdio, ali je normalno spavao i nije tražio van za silu. I jučer i danas normalno jede, vesel je, hoće se i poigrati i maziti. Osim tog tiskanja i kapljica nema nikakve promjene na njemu.

Ne znam je li imao redovitu stolicu jutros (imam dvorište, pas je bio vani kao i svaki dan ujutro), ali od kad je počeo ovako čučati i tiskati nisam primijetio da ima stolicu.

Je li netko imao sličan problem i zna li što bi moglo biti? Do veterinara ne mogu do sutra, a pas se baš jako muči.
Veterinar bi definitivno najviše pomogao, a do odlaska vetu ne bi bilo na odmet da mu pomiješaš hranu s jako raskuhanom rižom (sa sluzi koju ispusti, znači ne ispirati ju) to pomaže kod proljeva da stolica postane tvrđa. Meni ovo zvuči ko da ima jaki proljev, pa kad ga 'potjera' on leti van i čuči, ali zapravo više nema ništa za izbaciti pa eventualno kapne koja kapljica.
Možda mu je nešto od hrane loše sjelo, ali ako veliš da inače ima problema s mekanom stolicom trebao bi vetu da vidi.
firta is offline  
Old 29.01.2014., 21:01   #9987
Ako mačak već tjedan dana ima proljev i povraća, onda da, vet. odmah :/
vjerojatno je već i dehidriran
Bruno88 is offline  
Old 29.01.2014., 21:14   #9988
Quote:
Bruno88 kaže: Pogledaj post
Ako mačak već tjedan dana ima proljev i povraća, onda da, vet. odmah :/
vjerojatno je već i dehidriran
Kako je tvoja mica? Ima li kakvih poboljšanja? Jesu uspjeli skontati šta je?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.01.2014., 21:35   #9989
Eeeej leeloo27 ne znam što bih još rekla, malo mi je rano
Uglavnom, ascites stao (kuc kuc u drvo) danas je 21 dan kako nismo bili na pukciji.
Na kraju krajeva je ciroza jetre.
Maloprije smo došli s kastracije, sada još spava
Bruno88 is offline  
Old 29.01.2014., 21:48   #9990
Jesu ti to ovi iz veterinarske otkrili? Jel dobiva šta od terapije?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.01.2014., 22:04   #9991
znam na koje misliš, ali nisu oni
dobila sam za njih par preporuka, ali nažalost, moje iskustvo s njima je bilo užasno,
i niti jednu lijepu riječ ne mogu reći :/
Nego išli smo kod trećeg
Sada legapyhton 50 mora 6mj piti, i rubenal 75 još jednu kutiju.
Bruno88 is offline  
Old 29.01.2014., 22:19   #9992
Savjet: uzmi legapyton 200 i lomi na 1/4. Gledala sam, isti je sastav samo je valjda stvar u mg. Ove od 200 su možda skuplje 10-15 kn a kutija traje puno duže.

Ja miceku uzimam od 200 već mjesecima i lomim i fino mu smrvim u mokru hranu, ne buni se. Dam mu 1/4 ujutro i 1/4 navečer.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 29.01.2014., 22:46   #9993
ej ma da, imam taj od 200 nego kažem 50 budući da četvrtinu dajem
jel micek to pije zbog mokrenja, što je imao tegobe ?
Bruno88 is offline  
Old 30.01.2014., 00:36   #9994
Ne, zbog jetre, imao je užasno povišene jetrene enzime i bilirubin. Bio je zarokao naglo na težini u kratkom roku, jetra se zamastila i ovo sve otišlo u nebesa (jedan od enzima je bio 236 a normala do 40). Vetica je rekla da bi ga trebala staviti na hranu za jetru, ali kako ga pate kamenci počepit će mi se opet i da probam prvo sa Legapytonom pa ako ne pomogne da ćemo vidjeti šta dalje.

Sada mu dajem preventivno, dobio je ampulu nedavno pa sam mu dala jednu turu. Sad je na injekcijama jer mi je nešto bio prehlađen pa kontam odraditi još jednu turu a i trebala bih mu dati ampulu. Joj tako me strah da to opet ne ode gore, taman se bilo sredilo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 30.01.2014., 00:51   #9995
pa jooooooj, sjećam se da si rekla da su na zadnjoj kontroli jetreni bili pali, a jel bar ne zavija više dok piški ?
nadam se da će bit bolje od legapyhotna uskoro
i smirit će se to opet, bit će micek dobro <3
Bruno88 is offline  
Old 30.01.2014., 01:08   #9996
Ovisi kako kada, nekad ga čopi pa malo zavija par dana pa se smiri i tako u krug.

Da, bili su baš fino pali na zadnjoj kontroli, nisam sada nakon ampule vadila da vidim kakvo je stanje. Valjda ne utječe jako na jetru, moram sada opet dati (imao je šugarce u ušima) i još dobiva ovaj antibiotik pa me strah da se ne povise. Budem ga kljukala sa Legapytonom, pokazao se ok do sada.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 30.01.2014., 01:35   #9997
pa mislim zar uz to s kamencima, mora još i jetra zaebavat
valjda zbilja nikad jedno zlo samo -.-
javljaj kakvo je stanje
Bruno88 is offline  
Old 30.01.2014., 01:54   #9998
To ti tako, kad kreneš čeprkati svašta iskopaš pogotovo kod gerijatrije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.02.2014., 16:14   #9999
Orak, da, thx, očito se radi o nakupljanju tekućine. Što je meni bilo "misteriozno" je da je na toj strani na kojoj se noga smanjila ujutro sve bilo mokro, ali nije izgledalo kao da se popišao nego baš desna strana tijela sva vlažna..a ne kužim kak je i od kud to iscurilo..no, dobro, da ne fantaziram na pamet..budemo vidjeli.
wowoka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.