Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 17:14   #21
ja sam, hvala bogu, prenijela koliko se dalo i hopsala na obje dupkom naotečene noge kao u moullen rougeu do zadnjega
no, dan pred porod nisam se na nogicah baš osjećala haj-naj, i lagano mi je tu i tamo znala pobjeć kao voda par puta
noć je prošla mirno, samo mi je muž rekao da sam imala čudan grč na licu - kao da me nešto jako boli ali da nisam radila grimase
drugi dan se pokazalo da je vodenjak puknuo jako visoko i vodica je procurkala na pregledu, na koji sam došla u japankama, jer niiišta više obuti nisam mogla
vodenjak mi je popravu puknuo već kad je jan skoro bio na putu van za popravu
a moj wieller-goblenček kad je započet - ja se, pak, pomaknuti nisam mogla..guza mi je na stolu bila kao ukopana
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:41   #22
Evo mene sa 38+3... jos nista
Idem po ducanima, jucer bila kod frizera ali nista posebno se ne dogadja...

Doduse, danas je beba totalno podivljala, na drugim mjestima nego inace
mozda se spustila? pa kaj se tak jako spusti da su sad najedamput noge svugdje?? do sada su ledja bila po lijevom dijelu trbuha, pa guza desno od pupka i onda tamo noge, sad najedamput cijeli trbuh poskakuje, s obje strane pupka

uzivajte mi sa svojim bebicama i tko zna, mozda i nasa beba uskoro odluci doci
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 10:33   #23
Evo jucer bili u petrovoj na pregledu (38+5)... ctg uredan, srce super kuca, trudova nema, legnem na stol i dr se lagano stilta... kaze on meni otvoreni ste 4 prsta (ili cm?) ja kazem, dobro super, on meni pokaze krug rukom al to vam je ovoliko, ja kazem ok, super... kaze on da, lakse cete roditi sigurno.. di zivim i dal je torba spremna, ja odgovorim a on kaze dobro, al cim krenu trudovi na 10-15 min dodjite, nemojte predugo cekati, kod vas ce to brzo... pogledao plodnu vodu, blago mlijecna, onda se samo izlila krv... i sad jos malo krvarim al vise kao neki sluzavi duguljasti komad... jel to mozda cuveni cervikalni cep ili samo ostatak krvarenja od jucer?

txs curke... nadam se da danas idemo roditi bas je lijepi dan
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 10:52   #24
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Evo jucer bili u petrovoj na pregledu (38+5)... ctg uredan, srce super kuca, trudova nema, legnem na stol i dr se lagano stilta... kaze on meni otvoreni ste 4 prsta (ili cm?) ja kazem, dobro super, on meni pokaze krug rukom al to vam je ovoliko, ja kazem ok, super... kaze on da, lakse cete roditi sigurno.. di zivim i dal je torba spremna, ja odgovorim a on kaze dobro, al cim krenu trudovi na 10-15 min dodjite, nemojte predugo cekati, kod vas ce to brzo... pogledao plodnu vodu, blago mlijecna, onda se samo izlila krv... i sad jos malo krvarim al vise kao neki sluzavi duguljasti komad... jel to mozda cuveni cervikalni cep ili samo ostatak krvarenja od jucer?

txs curke... nadam se da danas idemo roditi bas je lijepi dan
mislim da će krenuti prije nego misliš....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:02   #25
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mislim da će krenuti prije nego misliš....
nadam se samo da cu skuziti kada ici... jer imala sam neke trudice po noci, ali osjetila sam ih samo kao jako stisnuti trbuh, ne mogu reci da su me uopce bolili, puno me vise bolilo sto me izmedju trudova beba ludjacki mlatila rukama i nogama...

jedino sto je skoro sigurno je da necu puno vremena provesti u predradjaoni
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:22   #26
sretno Joules
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:43   #27
hvala

samo neka vise krene... nestrpljiva sam
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:14   #28
to ti je to draga,uskoro ces drzat svoju bebicu
sretno
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:47   #29
Evo podižem temu, trudna 35+5 i zadnjih par dana imam "menstrualne bolove" u donjem dijelu trbuha, ponekad osjetim naglu oštru bol u donjem dijelu trbuha i oko pupka u trajanju 2-3 sec.
Do sad je trudnoća super prolazila, zadnji put kod ginekologa bila pred 2 i pol tjedna, ponovno idem u srijedu...

Kako je vama bilo...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 14:24   #30
svako razdoblje trudnoće ima svoje bolove...i mene je pikalo, stezalo i neznam što sve ne...više se ni ne sjećam .....a trudovi su bili kao lagana menstrualna bol u donjem dijelu trbuha..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 19:11   #31
Thumbs up

Draga Charlyse,ja sam ti do zadnjeg dana čistila po kući izvodila čuda kao da i nisam trudna..Dan prije termina mi je pukao čep rano ujutro,cijeli dan lagano krvarenje,tek navečer oko 21h počeli lagani trudovi kao menstrualna bol i tako cijelu noć tj svakih 15min.Tek smo ujutro krenuli u bolnicu i na pregledu mi kažu da sam otvorena 5,5 prstiju i da ću danas rodit..tako je i bilo točno na dan termina ja rodim svoju curicu.
vjerovatno ti se tijelo i bebica polako pripremaju za porod pa osjećaš neke bolove koji vjerovatno još nisu trudovi.Bit će to sve 5 samo se drži..


ŽELIM TI PUNO SREĆE
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 23:27   #32
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
Draga Charlyse,ja sam ti do zadnjeg dana čistila po kući izvodila čuda kao da i nisam trudna..Dan prije termina mi je pukao čep rano ujutro,cijeli dan lagano krvarenje,tek navečer oko 21h počeli lagani trudovi kao menstrualna bol i tako cijelu noć tj svakih 15min.Tek smo ujutro krenuli u bolnicu i na pregledu mi kažu da sam otvorena 5,5 prstiju i da ću danas rodit..tako je i bilo točno na dan termina ja rodim svoju curicu.
vjerovatno ti se tijelo i bebica polako pripremaju za porod pa osjećaš neke bolove koji vjerovatno još nisu trudovi.Bit će to sve 5 samo se drži..


ŽELIM TI PUNO SREĆE


Hvala draga na riječima utjehe
Mislim da je to stezanje mišića i "menstrualni bolovi" povezano sa sjedenjem, jer zadnja 3 dana sam po 7-8 sati za kompom (a i više). Obećala sam sestrični da ću joj pomoć sa seminarskim pa stalno surfam i nešto istražujem te sam joj počela pretipkavat..i da ne duljim...zbog toga me i leđa bole...
Danas sam završila malo ranije, legla i digla noge na povišeno i ni traga grčenju ni stezanju mišića u trbuhu
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:12   #33
Evo opet ja podižem temu, opes su se počele javljt kontrakcije, sinoć od 8-12, jutros gotovo ništa a onda sam krenula u čišćenje po kući. Sad osjećam peckanje oko pupka, a i beba se umirila, osjećam ju ali ima slabe-lagane pokrete???
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 21:22   #34
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Evo opet ja podižem temu, opes su se počele javljt kontrakcije, sinoć od 8-12, jutros gotovo ništa a onda sam krenula u čišćenje po kući. Sad osjećam peckanje oko pupka, a i beba se umirila, osjećam ju ali ima slabe-lagane pokrete???
pred kraj beba više nema toliko mjesta pa se slabije rita a i neki kažu da par dana pred porod beba skuplja snagu...ja se ne sjećam da li je kod mene bilo tako
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 21:49   #35
Ja sam dobila trudove na sam termin i to svakih 7 min i krenula ja rodit kad meni na prijemnom keže sestra da sam sigurno neurotična mlada mama i da to nema veze sa trudovima i da skratim ja neurotična rodila nakon toga za sat i dvadeset minuta
petra051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:45   #36
Quote:
petra051 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila trudove na sam termin i to svakih 7 min i krenula ja rodit kad meni na prijemnom keže sestra da sam sigurno neurotična mlada mama i da to nema veze sa trudovima i da skratim ja neurotična rodila nakon toga za sat i dvadeset minuta


To mi najgore šta nisu trdovi kod svih jednaki. Jedna poznanica je rodila pred 3 dana, cijeli dan imala lagane bolove u trbuhu, ali nisu bili ritmični nekad bi se pojavili za 5 a nekad za 15 min, pa i 20,30 min...
Mama ju nagovorila da ode u bolicu, došla u 10 rodila u 2..pa sad ga znaj...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:18   #37
evo da se i ja javim...u 35 tjednu sam i ima vec dobra 3-4 tjedna da imam grceve tj. ko da cu stvari dobit, uglavnom svaki drugi dan me ta bol uvati zadnji put san legla na krevet na desni bok i onda je proslo nakon dobrih po ure...inace, gin je reka da je beba nisko i da me moli da se strpimo do 37 tjedna tako da sad mirujemo, nema manijakalnog ciscenja kuce, svu robicu sam sredila, na psihu pripremila sve sta triba stavit u torbu za bolnicu tako da sad odmaran..
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 14:36   #38
charlyse...ne brini neče te omašiti...nema šanse da rodiš bez trudova .bolova ili za pol sata pa da ne stigneš do bolnice...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:04   #39
koliki je razmak između bolova/peckanja?....ako je neujednačeno ili su BH ili je normalno pripremanje maternice
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:32   #40
evo da i jatu nešto napišem...sad sam u 33.tjednu i ponekad me ulove grčevi "dolje" , baš u spolnom organu, kao da trebam dobiti mengu.... ne znam što je to, jesu li to neke kontrakcije ili mi je to od bebinog udaranja glavicom dolje??

nekad zbilja zna bit bolno...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.