Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 12:17   #1761
Quote:
Natalija5 kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi,

da li možda znate odgovor na ovo pitanje? Ako danas imam na Dinersu formiranje računa, tj. račun bi mi trebao stići na plaćanje sutra (preko interneta), a ja sam jutros rano napravila još jednu kupnju, hoće li mi to ići u ovaj račun, ili u slijedeći?
Dosta mi je važno znati jer je veći iznos.

Hvala na odgovoru!
Ne znam potvrdjeno za Diners ali imao sam slicnu situaciju sa Mastercardom u Raiffeisen banci.
Ja napravio kupnju sinoc (nedjelja) oko 17 sati, danas bio obracun i islo je u sljedeci racun.
Sve zavisi da li su obradili i proknjizili transakciju prije obracuna, a s obzirom da Dinersu treba nekad i do 5 dana da proknjizi transakcije, mislim da je 99% sigurno da ce ti to ici u sljedeci racun.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:06   #1762
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ne znam potvrdjeno za Diners ali imao sam slicnu situaciju sa Mastercardom u Raiffeisen banci.
Ja napravio kupnju sinoc (nedjelja) oko 17 sati, danas bio obracun i islo je u sljedeci racun.
Sve zavisi da li su obradili i proknjizili transakciju prije obracuna, a s obzirom da Dinersu treba nekad i do 5 dana da proknjizi transakcije, mislim da je 99% sigurno da ce ti to ici u sljedeci racun.
Tako bi mi jako odgovaralo da bude . Hvala puno na odgovoru!
Natalija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:54   #1763
Oprostite ako sam dodatni korisnik po Diners kartici koja je utuzena, da li sam i ja na crnoj listi?
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:15   #1764
Ovisi koja je poslovna politika kompanije.
Na crnoj listi nisi, ali u hroku možeš biti evidentiran.
Pošalji im upit.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:57   #1765
Hrok mi je redu. Znaci nisam na crnoj listi i hrok mi je u redu.Je li mogu zatraziti izdavanje amex kartice?
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:14   #1766
jbg ovaj mjesec nemrem platit racun zbog nekih stvari..kaj mogu ocekivat od njih kad me nazovu,prerezat karticu i vratit il? mislim,platit cu ga sljedeci mjesec...
__________________
11
Dado-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:05   #1767
@ Mali - možeš

@ dado - ništa, kad te nazovu, reći ćeš da nisi stigao platit račun i da ćeš uplatit kroz par dana (ali mislim da te neće zvat dok se ne spoje 2 računa).
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 17:40   #1768
Quote:
Dado-zgb kaže: Pogledaj post
jbg ovaj mjesec nemrem platit racun zbog nekih stvari..kaj mogu ocekivat od njih kad me nazovu,prerezat karticu i vratit il? mislim,platit cu ga sljedeci mjesec...
Uvijek je bolje da ti njih prvi nazoveš i pojasniš o čemu se radi. Tako ćeš imati puno manje problema, žele izaći u susret i pričekati, pogotovo ako inače nisi problematičan korisnik. Takva su barem moja iskustva.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:55   #1769
Molim pomoć

Dakle, jutros sam kupila nešto, platila preko paypala. Onda sam popodne opet htjela kupiti nešto, ovaj put preko ebaya i dobila sam poruku da transakcija nije prošla. Nije mi bilo jasno zašto, pa sam pokušala opet kupiti i opet isto.
Nazovem Diners, javi mi se žena koja mi kaže da ona ima evidentirane te dvije kupnje i da će mi skinut novce. Status na paypalu DECLINE. Zovem opet Diners, objasnim priču ispočetka i sad žena kaže da je Diners rezervirao taj iznos, da se nekad i to događa i da ako ih paypal kontaktira, sljedeći račun će mi umanjit za taj iznos. Onda sam to sve napisala i poslala mailom paypalu gdje mi je sad rečeno da oni nemaju ništa s time.

Da li je itko bio makar u sličnoj situaciji jer stvarno ne znam više koga kontaktirati i što napraviti.
Zaraa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 19:04   #1770
Transakcije su autorizirane, ne i naplaćene... Kad se pojavi naplata, onda možeš radit reklamaciju. Paypal nekad zna i napraviti storno kao i onaj dolar (euro) za registraciju kartice. Autorizacija se zna obrisat nakon tjedan dana, vidit ćeš oće li se šta naplatit u slijedećih par dana.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 19:39   #1771
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Transakcije su autorizirane, ne i naplaćene... Kad se pojavi naplata, onda možeš radit reklamaciju. Paypal nekad zna i napraviti storno kao i onaj dolar (euro) za registraciju kartice. Autorizacija se zna obrisat nakon tjedan dana, vidit ćeš oće li se šta naplatit u slijedećih par dana.
Hvala na brzom odgovoru
Zaraa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 19:49   #1772
Diners "super" organizacija. Na njihovom webu ima on-line i PDF pristupnica. Popunim on-line, faksiram osobnu i listu od plaće, čekam, nazovem ih i oni mi kažu da na on-line prijavi nema vlastoručnog potpisa. Halo, pa kako da se potpišem??? Pa popunite isprintani PDF i donesite u Prašku ili pošaljite poštom. Dobro, a zašto onda imate opciju on-line pristupnice? Kaže žena da ne zna, ali da se ne može dobiti kartica bez potpisanog papirnatog formulara. Tko je tu lud?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 23:03   #1773
Funkcionira na slijedeći način:
Ispuniš online pristupnicu, oni ti ju pošalju doma (ili je isprintaš), potpišeš i sa zadnjom platnom listom i kopijom osobne vratiš njima.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:30   #1774
Pozdrav ljudi, jedno pitanje.

Ja sam trenutno u Kanadi,našao sam posao i čekam radnu dozvolu.
Imam dugovanje na dinersu i ostvario sam kontakt s njima i rekao im da sam u Kanadi i čim dobijem dozvolu počinjem raditi i otplaćivati dug. Oni su mi rekli da moram bar nesto uplatit. Sad nakon nekog vremena su mi raskinuli ugovor i poslali firmi za naplatu Prima Solvent koja me kontaktirala putem maila. Uzasno su svi bezobrazni i iz Dinersa i iz te firme tako da nisam uspio dobiti nikakve informacije. Dakle za mj. dana ako firma Prima Solvent ne naplati moj dug, vracaju Dinersu i idu na utuzenje u FINU po mojoj pretpostavci.

Dali će mi Diners poslati kaznenu prijavu? Ja cu ih i dalje nazivati i pokusati se dog. s njima da placam na rate. U kojem slučaju uopće Diners dize kaznenu prijavu?
Pitam iz razloga jer je to vrlo bitno u mom daljnjem rijesavanju statusa u Kanadi gdje provjeravaju sve iz Hrvatske
tianh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:49   #1775
Diner si neće poslati kaznenu prijavu, to im se nikako ne isplati, pa te toga ne mora biti strah. Ali će te staviti na crnu listu, a Kanada će sigurno provjeriti tvoje kreditno stanje u matičnoj zemlji, tako da ti je jedini mogući dobronamjeran savjet - plati kako god znaš, posudi od roditelja, prijatelja, prodaj stvari u Hrvatskoj ako se ne misliš vratiti, i plati.
penava is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:07   #1776
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Diner si neće poslati kaznenu prijavu, to im se nikako ne isplati, pa te toga ne mora biti strah. Ali će te staviti na crnu listu, a Kanada će sigurno provjeriti tvoje kreditno stanje u matičnoj zemlji, tako da ti je jedini mogući dobronamjeran savjet - plati kako god znaš, posudi od roditelja, prijatelja, prodaj stvari u Hrvatskoj ako se ne misliš vratiti, i plati.
Nadam se da je tako, koliko je to provjerena informacija da ne salju kaz. prijavu samo tako?
Procitao sam i da im je to jedna od taktika zastrasivanja da sto prije platis?
Uglavnom mene kod prijave za Permanent Resident Kanade moze samo kaznena prijava unistit. Za crne liste i kredite nis ne pitaju
tianh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 17:39   #1777
Zbog dugovanja prema kartičnim kućama/bankama ne podiže se kaznena prijava jer neplaćanje računa nije kazneno djelo.

Jedino što mogu napraviti je podnijeti prijedlog za ovrhu i blokirati ti račune putem Fine, i to je sve. Računaj na troškove ovrhe i zatezne kamate od 12% godišnje.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 23:20   #1778
Pozz

Popunila u banci prije 2 tjedna pristupnicu za Diners poslovnu karticu i sa svom dokumentacijom
predala službeniku na šalteru. Nakon par dana mailom i telefonski me tražili iz banke (na traženje Dinersa) da dostavim još neko izvješće o firmi i isto sam dostavila putem maila i u banku i u Diners. Jučer zvala u Diners da pitam jesu primili, kažu da me nema u sistemu ni po oib-u, ni po nazivu, te da će mi se javiti kada nešto saznaju.

E sad, da li je moguće da iz Erste banke nisu uopce poslali zahtjev i dokumentaciju u Diners, već da sami traže još neke papire jer mi je iz banke rekla kao: ma vjerovatno vam neće odobriti, Morat ćete položiti Depozit, drugu firmu kao jamca Itd .. Odakle oni u banci mogu znati i govoriti šta će meni trebati i zašto me nema u sistemu Dinersa?

Da li da ponovno ispunim zahtjev u sama pošaljem u Zagreb u Diners ili?

Tnx
chance is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 07:34   #1779
Najbolje bi bilo nazvati Diners info i raspitat se koji su papiri potrebni te ih preporučeno poslati u Prašku, nikakve poslovnice... TO je uvijek kompliciraniji način (njihovi protokoli i bla, bla)....
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 02:16   #1780
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo nazvati Diners info i raspitat se koji su papiri potrebni te ih preporučeno poslati u Prašku, nikakve poslovnice... TO je uvijek kompliciraniji način (njihovi protokoli i bla, bla)....
Ma Amex sam putem PBZ poslovnice predala i u roku 7 dana odobren, a danas sam zvala u DC i zamisli, nisu uopće zaprimili zahtjev, a najbolje je to sto me iz banke prije moga poziva DC-u zvala neka bitna gospođa i kaže da su joj iz DC-a javili da ukoliko želim karticu i npr. Limit 8000 kn, moram oročiti Depozit, naravno kod nje u banci, u iznosu 10000 kn

Pa i da je tako, koji će mi Đavo onda kartica?!

Ali ne, oni uopće nisu proslijedili moj zahtjev za karticu u Zagreb, nego tu mesto mrljaju iz ne znam kojeg razloga i sto je cilj toga!

Šta da ja sad napravim?!

Kaže gospođa iz DC da pošaljem papire ali postom jer oni ništa nemaju.

Da uz papire napišem i dopis sto se dogodilo?

Molim pomoć!

Tnx
chance is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.