Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 21:54   #2161
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ne možeš sa svim pločicama to izvesti(dvije okomito jedna vodoravno) jer ako su iti malo savijene eto ti loše postave i "zube" na spojevima nečeš moći izbječi.
Stavi sve vodoravno i nečeš imati toliko brige.
Stavit ću sve vodoravno jer je premala površina zida pa da ne napravim glupost. Hvala na odgovoru!
swenso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:10   #2162
Pitanje!! Da li je dobro postaviti pločice iza kuhinjskih elemenata, na mjestu gdje se ne vide i gdje neće dolaziti prljavština? Neki kažu da je to bacanje para, kaj vi mislite?
swenso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:11   #2163
OK stvar izbora,ali pretpostavljao sam da ne želiš u novoj modernoj kuhinji imati jednolićne dosadne ploćice,zato sam to predložio dvije po dužini pa jedna okomito i još da su malo veće bilo bi super ali o ukusima se ne raspravlja
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:06   #2164
Moderne interijere zapravo karakteriziraju kako ti to zoveš dosadne stvari.
Pošto je ovo pdf Interijeri pravit ćemo se da je dopušteno raspravljati o ukusima i na tu temu bi rekla: dosadno i jednostavno je puno bolje nego ovo gledati 20 godina....ili 20 sekundi
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1039
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 01:03   #2165
Quote:
swenso kaže: Pogledaj post
Pitanje!! Da li je dobro postaviti pločice iza kuhinjskih elemenata, na mjestu gdje se ne vide i gdje neće dolaziti prljavština? Neki kažu da je to bacanje para, kaj vi mislite?
Ako imaš viška novaca, slobodno. Pločice su ovdje radi dekoracije, stoga tamo negdje iza stvarno nema smisla stavljati. Pogotovo jer ćeš iza elemenata imati hrpu izvoda za razno razne instalacije, i više ćeš se namučiti bušenjem rupa na pločicama, a nećeš imati neki efekt.
Neka me netko slobodno demantira.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:01   #2166
Sredstvo za protukliznost

Može li netko predložiti neko sredstvo za poboljšanje protukliznosti porculanskih pločica?

Radi se o kupatilu, tuš na pločicama.

Znači nešto što djeluje, a da ne mjenja izgled pločica, ne nagriza i sl.?

Za sada kod nas sam našao ovo ( ali nijedan nema neki prikaz efektivnosti, ili koji stupanj ostvaruju ):

http://gradjevinska-apoteka.hr/dracomerx-gliss-guard-1/

i ovo :

http://pilav.hr/index.php?option=com...=93&Itemid=105
Heidebert is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:16   #2167
Bok svima.
Može mi netko reći di ima U Splitu uzet metro pločice, ili skroz ravne ili one izbočene, i koja im je cijena?
artkate is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:20   #2168
Quote:
swenso kaže: Pogledaj post
Pitanje!! Da li je dobro postaviti pločice iza kuhinjskih elemenata, na mjestu gdje se ne vide i gdje neće dolaziti prljavština? Neki kažu da je to bacanje para, kaj vi mislite?
Većina ljudi traži da im se postavi samo pojas između donjih i gornjih elemenata kuhinje + dolje cokl. Ali ima ih i koji traže sve. Ugrubo , ušteda po m1 kuhinje je oko 150 kn (ako pločice koštaju do 100 kn/m2).
Ako pločice ne idu skroz onda ostane rupa između donjeg dijela elemenata u visini od cokla do pločica koje su između elemenata pa tu treba neku lajsnu ili nešto da nema rupe.
Sebi da radim, ipak bih stavio iza sve.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 08:08   #2169
Quote:
swenso kaže: Pogledaj post
Pitanje!! Da li je dobro postaviti pločice iza kuhinjskih elemenata, na mjestu gdje se ne vide i gdje neće dolaziti prljavština? Neki kažu da je to bacanje para, kaj vi mislite?
Evo ja sam ispitivala skoro pa pola godine to postavjlanje pločica gdje se ne vide.
Keramičar je rekao: Zašto da se ne vide, niste ih ukrali
Arhitekti su rekli: zašto će vam pločice, stavite sve parket.
Građevinci su rekli: stavite pločice, neka se i vide.
Random ljudi su rekli: stavite pločice u cijelu kuhinju.
Proizvođač kuhinje je rekao da ih ostavimo na 45-50 cm i tog smo i poslušali.
Između parketa i pločica se stavlja akril, ne mora biti lajsna.
Veoma je bitno da se konsultujete sa proizivođačem kuhinje i da vam kaže gdje će biti cokl, da ne biste došli u situaciju da viri jedan cm pločica.
Edit: tek sam skontala da ustvari pitaš za pločice iza donjih elemenata (ne ispod). Mi smo ih stavili, ali da sam se samo ja pitala, kupili bismo skuplje, a ne bismo postavljali iza elemenata.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 08:15   #2170
Sad o mojim problemima.
Zašto pločice rađene križićima 2 mm sad imaju fugu 3-4 mm? Zašto je boja fuge šarena i tamnija od nijanse koju smo gledali (jasmine 130 Mapei)? Zašto ja nisam sama radila fuge?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:41   #2171
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Sad o mojim problemima.
Zašto pločice rađene križićima 2 mm sad imaju fugu 3-4 mm? Zašto je boja fuge šarena i tamnija od nijanse koju smo gledali (jasmine 130 Mapei)? Zašto ja nisam sama radila fuge?
zato kaj ti je majstor šlampav
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:34   #2172
.

Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Sad o mojim problemima.
Zašto pločice rađene križićima 2 mm sad imaju fugu 3-4 mm? Zašto je boja fuge šarena i tamnija od nijanse koju smo gledali (jasmine 130 Mapei)? Zašto ja nisam sama radila fuge?
Fuge su veće jer su pretpostavljam pločice konusne i dogodi se upravo to sto je navedeno.
Majstor te trebao upozoriti da će fuga ispasti 1 do 2 mm veće zbog toga.
Kod retificiranih pločica se to ne može dogoditi.

MAPEI fuge su izrazito zahtjevne za ugradnju i ako se ne radi po PS.u fuge će biti šarene.

Da bi se to izbjeglo, fugu prije miješanja sa vodom treba u paketu protresti da se pigment jednakomjerno rasporedi. Miješanje mase mikserom sa malim brojem okretaja, obavezno ostaviti fugu par minuta, pa prije ugradnje ponovo promiješati.
Fugu ispirati sa dobro ocijeđenom spužvom.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 08:30   #2173
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Fuge su veće jer su pretpostavljam pločice konusne i dogodi se upravo to sto je navedeno.
Majstor te trebao upozoriti da će fuga ispasti 1 do 2 mm veće zbog toga.
Kod retificiranih pločica se to ne može dogoditi.

MAPEI fuge su izrazito zahtjevne za ugradnju i ako se ne radi po PS.u fuge će biti šarene.

Da bi se to izbjeglo, fugu prije miješanja sa vodom treba u paketu protresti da se pigment jednakomjerno rasporedi. Miješanje mase mikserom sa malim brojem okretaja, obavezno ostaviti fugu par minuta, pa prije ugradnje ponovo promiješati.
Fugu ispirati sa dobro ocijeđenom spužvom.
Hvala na odgovoru.
Mislim da ni na podnim rektificiranim nije uspio svuda imati 2 mm. Što je uspio u kuhinji sa pločicama neke srednje kvalitete.
Sad vidim da je napravio sve navedene greške: nije protresao fugu, nije miješao mikserom nego ručno, a ispirao ju je sa toliko mokrom spužvom da je curilo. Na glasu kao veliki stručnjak za keramiku inače.
Pokušaćemo popraviti stvar mapei osvježivačem fuge, ako ga nađemo u prodaji.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:45   #2174
To se i nama desilo, predivne i skupe pločice sa lošom fugom :-(

Za ostatak stana tražim prvo dobrog keramičara, za pločice više-manje..
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:50   #2175
Quote:
MacaKlinka kaže: Pogledaj post
To se i nama desilo, predivne i skupe pločice sa lošom fugom :-(

Za ostatak stana tražim prvo dobrog keramičara, za pločice više-manje..
Ovaj moj je na glasu kao dobar keramičar. Ali je radio sa Ceresitom i nije se snašao sa Mapei fugom. Ustvari, ispala je dobra u kuhinji, mozaik s bijelom fugom, ali se možebit tu istrošio, pa je sfušerio kupatilo. Valjda uspije farbanje...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:00   #2176
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ovaj moj je na glasu kao dobar keramičar. Ali je radio sa Ceresitom i nije se snašao sa Mapei fugom. Ustvari, ispala je dobra u kuhinji, mozaik s bijelom fugom, ali se možebit tu istrošio, pa je sfušerio kupatilo. Valjda uspije farbanje...
Zato jer nije imaš što miješti na bijeloj boji.
Meni je Ceresit ok ali ipak je Mapei bolji. (CEresit mi je drag radi kantice u kojoj je masa :-) )

Tamo negdje 2005 kad je Mapei krenuo u ekspanziju u Hrvatskoj bilo je dosta lupanja pločica radi bitih razlika u tehnologiji rada sa Mapei fugrirnom masom jer je zahtjevnija od tada najčešće Samoborke i Murexina.

Zanimljivo je (a mislim da će se većina složiti s tim) kako stranka-investitor ako planira platiti pločice 100 kn/m2 bez natezanje će platiti 120 kn/m2 za neke koje joj se svide.
Kad majstor traži za rad npr 80 kn/m2 onda je problem platiti tih imaginarnih 20 kn/m2 više jer "ima ih hrpa koji rade po 60 kn/m2".
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 07:59   #2177
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je (a mislim da će se većina složiti s tim) kako stranka-investitor ako planira platiti pločice 100 kn/m2 bez natezanje će platiti 120 kn/m2 za neke koje joj se svide.
Kad majstor traži za rad npr 80 kn/m2 onda je problem platiti tih imaginarnih 20 kn/m2 više jer "ima ih hrpa koji rade po 60 kn/m2".
Ovaj naš je na dobrom glasu iz nekog razloga, jedva smo ga uhvatili, čekali smo ga, titrali oko njega, platili mu dobro. Računam da je valjda u Sarajevu to to i da je moglo i gore.
Nije htio ni silikonizirat spojeve vertikalne i horizontalne spojeve jer on to ne radi i jer kod njega ne puca. Samo čekam dokle će tako biti.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:06   #2178
Da čujem komentare na ovo:






__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:09   #2179
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Da čujem komentare na ovo:
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 10:31   #2180


Nije li ovo puknuta pločica?
STS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.