Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2011., 00:41   #1001
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
E to je sad za one koji ne kuže razlika između pravih profesionalaca majstora i ostalih.
I čovjek koji to ne radi inače može isto dobar posao napraviti, samo je pitanje da li će mu prosjek po danu biti 1m2 ili manje, koliko će puta nešto morati skidati i stavljati ponovo i koliko će ekstra materijala upropastiti usput.

Nasuprot tome profesionalac MAJSTOR će to napraviti brzo i dovoljeno kvalitetno prema odgovarajućim građevinskim normama (ne radi se o tokarenju mašinskih dijelova niti se traži takva preciznost, niti je ona moguća).
Razlika je u iskustvu, organizaciji posla, redosljedu kojim se posao radi, prepoznavanju problema 3 koraka unaprijed, pravom alatu itd...
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:07   #1002
Nakon postavljanja cca 20m2 pločica u hodniku i kuhinji, ispada da je potrošeno taman sve do zadnje pločice.

E sad, ne bih htio da se dogodi da jednog dana trebam zamijeniti par pločica iz bilo kojeg razloga a da to ne mogu učiniti nego da trebam mijenjati sve pošto nemam više istih takvih.

Što mislite koliko još da uzmem viška?
Nekako sam razmišljao da bi cca 2m2 bilo ok
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:16   #1003
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Nakon postavljanja cca 20m2 pločica u hodniku i kuhinji, ispada da je potrošeno taman sve do zadnje pločice.

E sad, ne bih htio da se dogodi da jednog dana trebam zamijeniti par pločica iz bilo kojeg razloga a da to ne mogu učiniti nego da trebam mijenjati sve pošto nemam više istih takvih.

Što mislite koliko još da uzmem viška?
Nekako sam razmišljao da bi cca 2m2 bilo ok
nemoj uzet ništa, to ćeš prekakat godinama, a kad ti budu trebale nove pločice iovako ćeš mjenjati sve jer je to ženama dobar izgovor da promjene prostor
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:25   #1004
Murexin kgf 65

Molim znalce da mi kažu je li ovo ljepilo odgovara za podno grijanje? Ima li Murexin neka ljepila koja su osobito razvijena za podno grijanje ili je svako njihovo flex ljepilo adekvatno?
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:42   #1005
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
nemoj uzet ništa, to ćeš prekakat godinama, a kad ti budu trebale nove pločice iovako ćeš mjenjati sve jer je to ženama dobar izgovor da promjene prostor
Ma tako nekako i ja mislim ali jebemu, da se neka glupost dogodi pa da zbog nedostatka 3-4 pločice moram mijenjati cijeli pod, mislim da bih lagano pop...

Morati ću uzeti bar 1m2 radi mirnijeg sna
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 19:52   #1006
ljepilo

evo prije par dana sam odlučio probati drugu vrstu ljepila od koje inače koristim (rofix dbm flex) i kupim

sika ceram 203, i nisam zadovljan, sukplje je a nisam zadovoljan

prvi put nakon 3-4 godine poslokčilo mi je par pločica, zadnji put mi se to desilo kad mi je otpao cili zid jer je lipljeno sa nekim gubavim navodno vrhunskim lipilom od MD profila

i dignem ja njih kad lipilo zalipilo na podlogu a na pločicu nije, zovem predstavnika sike, a on mi objašnjava, znaš triba bit lipilo taman, ni gusto ni ritko, pa triba pazit na ovo pa na ono, pa imali su neke reklamacije oni ali to je bilo jer je lipilo ritko mišano......

da zaključim, nisam zadovoljan, nakon kilometara kvadratnih sa lasserbergerom i rofixom duboko sam razočaran, a možda ja i neznam zamišat lipilo, možda je i to problem
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:56   #1007
trebam pomoc oko jednog pitanja znaci imam keramike svakakve i dali neko zna jeli se to di otkupljuje da prodam i kakva je cjena
kara20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:02   #1008
.

Quote:
kara20 kaže: Pogledaj post
trebam pomoc oko jednog pitanja znaci imam keramike svakakve i dali neko zna jeli se to di otkupljuje da prodam i kakva je cjena
Otkupljuje firma " Noj produkt "
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:12   #1009
Quote:
kara20 kaže: Pogledaj post
trebam pomoc oko jednog pitanja znaci imam keramike svakakve i dali neko zna jeli se to di otkupljuje da prodam i kakva je cjena
kara, kakvih to pločica imaš i koliko?
baš mi treba nekih 40m2 za viksu, pa se izjasni i oko cijene,
ako imaš kakvu nabaci kakvu sliku ili link di se mogu vidjeti
hvala
prcifuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:25   #1010
e da, zaboravih pitati ako netko zna gdje bi se mogle u zg i okolici povoljno nabaviti pločice, nešto kao terakota ili nešto slično, može neki rustik štih, može keramika ili gres, svejedno u kojoj klasi do cca 50 kuna, ili je to ipak premalo love, tnx
prcifuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 07:10   #1011
Quote:
prcifuljak kaže: Pogledaj post
e da, zaboravih pitati ako netko zna gdje bi se mogle u zg i okolici povoljno nabaviti pločice, nešto kao terakota ili nešto slično, može neki rustik štih, može keramika ili gres, svejedno u kojoj klasi do cca 50 kuna, ili je to ipak premalo love, tnx
bauhaus,baumax,pevec
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 14:47   #1012
visina postavljanja keramičkih pločica u kupaonici

Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
bauhaus,baumax,pevec
pitanje/nedoumica: da li postaviti pločice od poda do stropa ili samo do određene visine 160/170 cm na dijelovima gdje nema umivaonika, wc isl. koji je vaš savjet?
hladni pogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 15:53   #1013
Quote:
hladni pogon kaže: Pogledaj post
pitanje/nedoumica: da li postaviti pločice od poda do stropa ili samo do određene visine 160/170 cm na dijelovima gdje nema umivaonika, wc isl. koji je vaš savjet?
Skroz do plafona. I gore lijepe lajsne između zida i plafona.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 21:17   #1014
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Skroz do plafona. I gore lijepe lajsne između zida i plafona.
i kad pereš pločice lijepo ukakiš plafon i lajske detrđentom
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 20:23   #1015
Quote:
hladni pogon kaže: Pogledaj post
pitanje/nedoumica: da li postaviti pločice od poda do stropa ili samo do određene visine 160/170 cm na dijelovima gdje nema umivaonika, wc isl. koji je vaš savjet?
Recimo da bi jedna logika bila da se postave pločice do visine štoka vrata (oko 2 m).
Naravno svatko ovdje ima svoj stav. Pitanje je što ti želiš.
Pločica bi trebala biti na zidu da napravi određenu barijeru vodi prema 'poroznim' zidovima. Također je lakše održavanje pločica na zidovima nego boje (naravno uz iznimke).
Na kraju postavi sebi pitanja kao: da li želim jednostavnije održavanje?, da želim platiti 25 umjesto 20 ili 15M2 pločica određene cijene? konačno: kakav ambijent želim kreirati?

Ako ovako promisliš što želiš, onda ti druga mišljenja nisu toliko bitna (osim da te učvrste u nekoj ideji), naravno osim ako te netko sa argumentima uvjeri u nešto drugo.

Ovi forumi su, na kraju, ionako samo grupe za potporu.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 19:32   #1016
Quote:
vldxmr kaže: Pogledaj post
Recimo da bi jedna logika bila da se postave pločice do visine štoka vrata (oko 2 m).
Naravno svatko ovdje ima svoj stav. Pitanje je što ti želiš.
Pločica bi trebala biti na zidu da napravi određenu barijeru vodi prema 'poroznim' zidovima. Također je lakše održavanje pločica na zidovima nego boje (naravno uz iznimke).
Na kraju postavi sebi pitanja kao: da li želim jednostavnije održavanje?, da želim platiti 25 umjesto 20 ili 15M2 pločica određene cijene? konačno: kakav ambijent želim kreirati?

Ako ovako promisliš što želiš, onda ti druga mišljenja nisu toliko bitna (osim da te učvrste u nekoj ideji), naravno osim ako te netko sa argumentima uvjeri u nešto drugo.

Ovi forumi su, na kraju, ionako samo grupe za potporu.

Slažem se. I mene je to mučilo. Mozgala, istraživala za i protiv i na kraju nisam stavljala do plafona već različito, ovisno o potrebi (tuš ili umivaonik).
pure silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 09:01   #1017
Quote:
pure silver kaže: Pogledaj post
Slažem se. I mene je to mučilo. Mozgala, istraživala za i protiv i na kraju nisam stavljala do plafona već različito, ovisno o potrebi (tuš ili umivaonik).
i kako je zid bez pločica? može koja fotka?
hladni pogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 07:19   #1018
Quote:
hladni pogon kaže: Pogledaj post
pitanje/nedoumica: da li postaviti pločice od poda do stropa ili samo do određene visine 160/170 cm na dijelovima gdje nema umivaonika, wc isl. koji je vaš savjet?
do vrha kupaonice
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:15   #1019
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
do vrha kupaonice
hvala, vjerojatno će i biti tako, samo bih htjela par dobrih argumenata protiv ovog načina postavljanja
hladni pogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 12:04   #1020
Ja sam metnuo do plafona. Glavni razlog je da se ne trebam bojati da mi se pojavi plijesan na zidu, jer je ipak kupaona vlažna. Znam da danas postoje boje koje su mogu oprati itd, ali ovo je lakše i više mi se sviđa što se tiče dizajna.
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.