Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2018., 11:56   #1
Porođaj

Pozdrav svima!
Moja supruga je u 5-om mjesecu trudnoće i došao sam ovdje u nadi da ću dobiti odgovore na slijedeća pitanja:
1. zanima me imamo li pravo tražiti da dobije nekakvu anesteziju prilikom porođaja
2. što ako doktor odluči rezati međicu? Postoji li mogućnost da tražimo da se to ne radi?
3. ako se ipak mora to učiniti, dobije li se nekakva anestezija?
4. ima li moja supruga pravo tražiti na drukčiju pozu prilikom porođaja (znači, ne na stolu, nego npr. sjedeći položaj)?

Možda kasnije budemo imali još pitanja.
Za sada, ovo.
Hvala unaprijed!

P.S. Napomena: radi se o varaždinskoj bolnici.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 16:37   #2
Quote:
neznalica1111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Moja supruga je u 5-om mjesecu trudnoće i došao sam ovdje u nadi da ću dobiti odgovore na slijedeća pitanja:
1. zanima me imamo li pravo tražiti da dobije nekakvu anesteziju prilikom porođaja
2. što ako doktor odluči rezati međicu? Postoji li mogućnost da tražimo da se to ne radi?
3. ako se ipak mora to učiniti, dobije li se nekakva anestezija?
4. ima li moja supruga pravo tražiti na drukčiju pozu prilikom porođaja (znači, ne na stolu, nego npr. sjedeći položaj)?

Možda kasnije budemo imali još pitanja.
Za sada, ovo.
Hvala unaprijed!

P.S. Napomena: radi se o varaždinskoj bolnici.
Moj savjet je otici na tecaj kojeg obv organizira sa svim pitanjima koje budu vas mucila i sastavit plan poroda sa “zeljama”. Naravno informirati se ranije. pronadji online i onaj Rodin izvjestaj o rodilistima 2016 ili 2017. A ima i topic s iskustvima u vz rodilistu na ovom forumu

Konkretni odgovori:
1. Postoji mogucnost epiduralne ako dodje na vrijeme, ako je anesteziolog dostupan; Dolantin nude uvijek
2. U vz to ne rade apriori, samo ako je potrebno. Nema anestezije, capnu u trudu. Za sivanje se dobije lokalna.
4. Ima, na stolcicu, na krevetu kojeg sloze kao stolac, vjerojatno i cetveronoske ili slicno.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 20:46   #3
Nemojte previše razmišljati...
Recimo ja sam dobila samo nešto protiv bolova u zilu, jer sam bila previše otvorena, izrezali su me na sve 4 strane, ne znam ni kako ni kad, osjetila nisam, kažu da je bolje da se reže, nego da pukne, jer kad se zareže lakše i ljepše zacijeli, ne znam ni kad su me zasili, ne sjećam se i nisam osjetila.
Za druge položaje za porod treba ići na trudnicki tečaj, tamo kažu da se može napraviti plan poroda, gdje definiras točno sta želiš, a sta ne.
I nemojte puno slušati druge i užasna iskustva, jer ne mora značiti da će i vama biti tako, ovisi o osobi, o veličini bebe, o puno toga, a ono sta se dobije protiv bolova u zilu je super, zbetoniralo me je skroz
Meni je početak dojenja bio puno gori nego porod i oporavak, to je bila uzasna bol, porod je ništa spram toga, a to mi nitko nije rekao.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:33   #4
Epiduralnu moze traziti ako ju bolnica ima u ponudi o ako je anesteziolog raspoloziv.

Medjicu mozete reci da ne rezu ako nema za to potrebe.
Ona se reze u trudu i od bolova nece ni skuziti kad su je prorezali.

Moze traziti porod na stolcicu ako bolnica tu opcoju nudja, ali tada ne moze epiduralna.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:32   #5
Za epiduralnu, osim što anesteziolog treba biti pri ruci (a ne u sali npr), treba da si otvorena 5 ili 6 cm. Ako prođe taj magičan trenutak, prošla baba s kolačima.
Ja nisam bila protiv rezanja, što da pucam na sve strane kad je lakše uredno i čvrsto sašiti kirurški rez nego tkivo koje se rastrgalo samo od sebe.
Dobila sam lokalnu za rezanje, nisu rezali u trudu.
Stolčić može ako porod uredno napreduje i ako je plodna voda bistra.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.