Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 11:32   #81
Quote:
iwoo kaže: Pogledaj post
jel moze za dorucak kiselo vrhnje?? ponestalo jogurta, a bas bi mi jedan prijao..

edit:
i molim jedan recept za gljive (sampinjone) sad sam vidjela da im je do danas rok trajanja
Vrhnje je dosta masno pa bi ga trebalo izbjegavati. Ipak, ako mu ne možeš odoljeti, pojedi pola.

Ja obožavam šampinjone i spremam ih ovako (svježe). Cijele gljive ili polovice(ako su jako velike) stavim na teflon na malo vrućeg ulja.
Dodam vegete i poklopim.
Gljive imaju dosta vode tako da ne treba podlijevati ni sa čim, nego pustiti da se pirjaju na vlastitom soku. Kad sva tekućina ukuha, pustim da se malo zapeku i na samom kraju dodam nsjeckani češnjak ( obožavam ga).
I to je to.

Ja se danas ipak nisam vagala, odgodila za sutra.
Danas doručak- jabuka i naranča.
Ručak će biti kuhano kiselo zelje i suho rebro(jednina)

Kasnije ću vidjeti.
ira95 is offline  
Old 16.01.2009., 13:35   #82
Quote:
ira95 kaže: Pogledaj post
Kako spremate cvjetaču? Dajte recept please.
Skuham pa ju pospem mrvicama poprženim na malo margarina ili skuham pa ju pospem češnjakom i sa malo maslinovog ulja ili (ali ovo nije niskokalorična varijanta ) skuhaš staviš u vatrostalnu zaliješ sa bešamelom pospeš sirom i zapečeš u rerni.
Postoje i fine krem juke od brokula ili karfiola, one me dobro zasite pa mogu poslužiti kao ručak ili večera. Skuhaš karfiol sačuvaš vode u kojoj se kuhao i odvojiš par cvjetića a ostatak smiksaš sa štapnim mikserom. Na malo margarina popržiš malo(pol žlice brašna) dodaš smiksani karfiol, malo vode u kojoj se kuhao i malo mlijeka te na kraju ubaciš cvijetiće koje si ostavila za ukras. Eto ove juhe su stvarno fine i guste ali čini mi se da baš i nisu "light" možda bi bile dobre i bez one zaprškice, neznam nisam probala
slonica is offline  
Old 16.01.2009., 14:21   #83
bas radim za rucak varivo s graskom, mrkvicom i malo karfiole i brokule. i nokleci unutra

e da, koliko bi zlo bilo malo maka skuhanog u mlijeku? bez secera?
odrekoh se slatkog, pa me zanima dal i to spada pod slatko
aeariel is offline  
Old 16.01.2009., 16:04   #84
Quote:
slonica kaže: Pogledaj post
Postoje i fine krem juke od brokula ili karfiola, one me dobro zasite pa mogu poslužiti kao ručak ili večera. Skuhaš karfiol sačuvaš vode u kojoj se kuhao i odvojiš par cvjetića a ostatak smiksaš sa štapnim mikserom. Na malo margarina popržiš malo(pol žlice brašna) dodaš smiksani karfiol, malo vode u kojoj se kuhao i malo mlijeka te na kraju ubaciš cvijetiće koje si ostavila za ukras. Eto ove juhe su stvarno fine i guste ali čini mi se da baš i nisu "light" možda bi bile dobre i bez one zaprškice, neznam nisam probala

bez zaprška i s jogurtom miksanim s karfiolom je isto izvrsna juha...

naučite se okanit vrhnja, zaprški, brašna

Quote:
aeariel kaže: Pogledaj post

e da, koliko bi zlo bilo malo maka skuhanog u mlijeku? bez secera?
odrekoh se slatkog, pa me zanima dal i to spada pod slatko
nemam pojma
mak na mlijeku? bez šećera?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 16.01.2009., 16:27   #85
bok curke, da se pridružim...

prvo i prvo, atlantis, bravo, točno tema kakva se traži!!! svaka čast!! i čestitam na -15 i podrškujem za ostalih 14estak!

super motivirajuća tema, pridružujem se!

ja imam kojih 10-tak viška (ček da vidim, visoka 165 imam, a ziher 70 kg, dakle da, 10-12 kg više)! jeb.m ti što su brojke neumoljive kad ih vidiš ovak napisane.
dragi i ja smo si dali oduška ko nikad sad za blagdane i rekoh, idem poslije nove odmah na paženje što jedem i ajrobik, al me dragi odgovorio-prvo moram sama malo skinut jer imam loše koljeno i sam mi fali da ovak ogromna po njemu skačem-siroče.

inaće, prošitah cijeeeelu temu ( i pritom sam ubijala vrečicu napolitanki s čokoladom-primjereno nema šta).

ja sam jutarnji tip i odkad znam zase, ne mogu bez doručka-to mi je najdraži obrok i najviše volim pojest ujutro. ma, i navečer, al je to više šiza nego zadovoljstvo-ujutro je čisti užitak dobro doručkovati. užasna sam ovisnica o slatkom i sendvičima-sa kuruznim kruhom od kojeg mi i nije dobro (gluten mi smeta), al se ne lecam previše.

enivej, prije par mjeseci sam u roku par tjedana smršavila sigurno 3-4 kg samo s time da sam izbacila kruh (osim za doručak) i slatko-svo! i nisam jela poslije 7, a i to bi bio jogurt ili posni sir, tako nešto lagano. pa sam se nagradila jedenjem... i tak. da ne duljim, ovo je par mojih recepata za laganu kuhanu klopu i općenito papanje u "pazim se" razdoblju.

-jedem samo čisti raženi od mlinara kruh (nema kvasca, što je jako bitno) i to samo za doručak
-ne jedem sirne namaze jer ako pogledate sastav, nema uopće sira (dukatov-vrhnje, e-ovi i začini), abc ima sira ali je jako masan-klopam posni od vindije sa probiotikom ili đurđevački-oni su mi baš fini
-međuobroci-kao što i same znate, preferiram voće, ali ih često zaboravim
-nikako sušeno voće-prava je napast, a imaju šećera za poluditi-radje orašasto ili obično voće
-jogurti-po mogućnosti s probiotikom, jer sam probavno usporena, jel
-kave i čajevi bez šečera (inaće tak pijem)
-integralna tjestenina i riža-dobro pogledati sastav!!! negdje je u pitanju samo udio, a negdje boja (barila-da, misura-ne, zara-da)
-ne stavljam zapršku u variva-zagustim sa žlicom-dvije domaćeg ajvara (čini se puno, ali ja uvijek kuham duplu količinu ručka za dragog i sebe-nikak da se s mjerama skoncentriram)
-kiselo zelje na sve načine je mrak, lagano, zasitno, probava cvjeta
-leća-na varivo (sa brdo drugog povrća što vam stoji po frižideru-normalno, bez zaprške), super jednostavno jelo, sa mogućnošću bezbrojnih varijacija
-u varivo (bilo koje) je mrak dodati nakockani patlidžan-da posebni okus, kao da je neko fino meseko kuhano u varivu, a nije
-nosim klopu na posao i podgrijavam
-za većeru lagano, što manje
-ako sam gladna prije spavanja, čuda radi čaša mlakog-toplog mlijeka

evo, za sad je to to, a priključin se u ponedjeljak sa menijima i nekim svojim receptima za lagane ručkove!!
Manny Calavera is offline  
Old 16.01.2009., 23:11   #86
Quote:
Zvjezdica86 kaže: Pogledaj post
za rucaksam pojela malo paste sa povrcemi do sad cak 4 kuglice ferrero rocher..
ne mogu si pomoci, uzasno mi fali neki vrag stalno..najbolje bi bilo da odem na spavanje
e vidiš, pogreška broj 1 - da si pojela količinski normalan obrok za ručak ne bi više bila gladna i lakše bi odoljela ferreru. u svakom slučaju, puuuno je bolje pojesti normalan obrok (pa čak i ako je, kao u tvom slučaju, tjestenina i povrće) nego se izgladnjivati i onda to obilato nadoknaditi čokoladom


Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
ja sam samo večeru izbacila.zapravo ne jedem iza pola pet.i smršavila sam 11 kg u par godina. znači postepeno. i sada to održavam isto tako. ne jedem iza 16, 17 sati a prije toga jedem baš sve. nikad bila na dijeti.
ovo je definitivno jedna od najvećih zabluda i nemojte to nipošto prakticirati.

recimo da si zadnji obrok pojela u 16 h, spavati ideš u, recimo, ponoć, ustaješ u 7 i u 8 imaš doručak - to znači da si organizam ostavila bez hrane punih 16 h. u tih 16 h naše tijelo, koje je jako pametan organizam, prepoznaje to kao ''napad na sebe'' i one masne naslage koje bi, u normalnim uvjetima potrošilo, sprema kao zalihe za crne dane (jer osjeća da ga izgladnjujete), a umjesto masti troši šta? mišiće!


Quote:
iwoo kaže: Pogledaj post
dobro dosla Manny Calavera!!
jel jedete kikiriki, bademe i takto? al naravno sirove.. tj kikiriki u ljusci i tak..? to volim papat navecer..
da! svi orašasti plodovi su odlični izvori omega 3 i omega 6 nezasićenih masnih kiselina, a posebno ih je dobro jesti prije spavanja (šaku, ne treba više) jer preko noći obnavljaju zglobove i hrskavice.

@ atlantis: jel ti namjerno pišeš svaki put naramča ili kaj?
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Old 17.01.2009., 10:52   #87
Quote:
slonica kaže: Pogledaj post
Evo jedan moj recept za bijelo meso. Meni su šnicli ovak spremljeni jako fini. Čak h tako spremljene jede i moj muž koji inače neće ni blizu bijelog mesa.
Dakle, bijelu šniclu istucite (probajte ju ne probušit) i posolite. Napunite ju sa jednom šnitom pureće šunke i četvrtinom šnite sira u listićima (ja koristim Podravec light) presavinite i zakopčajte čačkalicama. Na teflonskoj tavi koju samo prmažite margarinom da se meso ne zalijepi na naglo popržite meso sa svih strana dok ne dobije lijepu zlatnu boju i tada ga podlijte sa malo bjelog vina i vode (omjer vino voda 40:60)i kuhajte dok sva tekućina ne ispari. Uz ovo inače jedem povrće na pari i zelenu salatu.
Možda nekom dam ideju
Thanks!
ira95 is offline  
Old 17.01.2009., 12:56   #88
Atlantis pa ja ću se zatelabati u tebe.
Svaka čast na temi - sve ono što nisma znala ili sam imala polu informacije - sad mi je tu.
Tek sam na 6 strani s čitanjem - ali sam malo šokirana.

Ovako; izbacila sam kruh, tijesto, krumpir - not, nema više.
Praktički živim na mesu i salati.
Hvala bogu da sam veliki mesojed jerbo bi popizdila. - pardon.

Netko je ovdje rekao da se nesmije jesti kuhana mrkva.
Nemojte mi to raditi... :ridanj:
Zapravo ono što ja jedem je jedva neka mala / srednja mrkva narezana sa gomilom cvjetače i brokule - ona carska mješavina iz konzuma. (dragi i ja podijelimo tu vrećicu za ručak / večeru)

Pa kaj niti tu mrkvicu ne smijem?

I da; sinoć - sinoć je bila strava.
Toliko mi se jelo nešto slatko (što ne uključuje jabuke i naranče jer mi iste na uši izlaze van ) da sam mislila da ću svisnuti.
Nakon sve te želje sam postala divno depresivna prije spavanja.
Žene što vi radite kad vam se tako nešto dogodi?

I da...
Pitanjce...
Nisam neki ljubitelj ali volim onu tunu mex mix...
Sad više ni nju ne jedem jer u njoj ima par zrna kukuruza i par zrna graha. - Jel se smije ona jesti?

P.S. Osobno mislim da moram / želim skinuti do 10 kg-a.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Old 17.01.2009., 13:10   #89
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Atlantis pa ja ću se zatelabati u tebe.

ti znaš da sam ja napola gej?

još uvijek isto misliš?

kuhana mrkva ima visok GI pa se ne preporuča u velikim količinama, cikla također, kukuruz isto, krumpir takaj....

ali umak od luka i mrkve, mrkva u juhi, mixevi povrća s mrkvom ili kukuruzom, cikla kao salata povremeno ili krumpir kuhani ili pećen u foliji imaju i hrpu pozitivnih karakteristika tako da je 'glupo' totalno ih izbaciti iz prehrane ali ih, također, nemoj niti forsirati svaki dan

ja jedem sve to pa opet skidam kile, zdravija sam nego prije, a krv mi je super
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 17.01.2009., 13:22   #90
Prijavljujem ručak- eksperimentirala-kupus s jajima.

Pola glavice slatkog kupusa pirjati dok ne omekša i ne ukuha sva tekućina (dodati začine po želji- ja stavila vegetu, slatku papriku, celer, lovor i bosiljak)

Kad je gotovo, isključiti i pustiti da malo prohladi.

Zaliti s nekoliko umućenih jaja (stavila 4) izmiješati i zapeći u pećnici.

Uz to sam klopala ajvar i muž i ja nismo pojeli sve za ručak, imamo i za večeru. Fiiiinnnoooo...
ira95 is offline  
Old 17.01.2009., 13:25   #91
Quote:
ira95 kaže: Pogledaj post
Prijavljujem ručak- eksperimentirala-kupus s jajima.

Pola glavice slatkog kupusa pirjati dok ne omekša i ne ukuha sva tekućina (dodati začine po želji- ja stavila vegetu, slatku papriku, celer, lovor i bosiljak)

Kad je gotovo, isključiti i pustiti da malo prohladi.

Zaliti s nekoliko umućenih jaja (stavila 4) izmiješati i zapeći u pećnici.

Uz to sam klopala ajvar i muž i ja nismo pojeli sve za ručak, imamo i za večeru. Fiiiinnnoooo...

najs probat ću

hint - oprezno s ajvarom, je povrće ali u dosta ulja i ja sam prije brijala da je povrće, al sam zaboravila kako se spram
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 17.01.2009., 13:41   #92
evo i mene

nakon dosadnog doručka-voćno jogurtnog

za ručak sam jako guštalardele i pečene paprike(one duguljaste,zelene)sa peršinom i mrva maslinovog...ludilooooo

a za večeru ćemo opet jabuke

vaga na 65,5.
donedi is offline  
Old 17.01.2009., 13:43   #93
dajte savjet..

mislim večeras smotat sarmu,pa da li ja smijem jest samo kupus?

ono-djeca jedu meso,ja kupus.
donedi is offline  
Old 17.01.2009., 13:45   #94
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
dajte savjet..

mislim večeras smotat sarmu,pa da li ja smijem jest samo kupus?

ono-djeca jedu meso,ja kupus.

smiješ i pol male sarme

kiselo zelje je puno vitamina i zdravo je, dakle
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 17.01.2009., 14:05   #95
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
smiješ i pol male sarme

kiselo zelje je puno vitamina i zdravo je, dakle
da,znam,ali mi je to ipak masno,jedino da list po list kupusa osušim fenom




večeras ću ispeći jabuke+malo meda+malo oraha+malo ljubavi
donedi is offline  
Old 17.01.2009., 17:37   #96
Evo da prijavim današnju klopu pa se odoh spremat za koncert

Doručak- tost sendvić sa jednom šnitom pureće šunke, pol šnite sira i krastavcem, kava, i dva griza banane
Ručak- 3 male trilje sa blitvom
Međuobrok- 2 mandarine i kava
... i evo sad dok ovo pišem guštam u svom "ledenom desertu" od jogurta meda malo zobenih te smrznutih višanja i šumskih jagoda. To sam smiksala još ujutro i stavila u škrinju i stvarno je super Pojest ću pola sad a pola ostavljam za sutra.

Nadam se da sam sa ovim gotova sa klopom za danas. Vidjet ću kad se vratim ak budem gladna onda još jedna mandarina prije spavanja
slonica is offline  
Old 17.01.2009., 18:51   #97
Evo me u toplini doma svoga pa da vam dam par recepta.

Salata od svega i svačega

Skuhati pileća prsa, pustiti da se ohlade narezati na kockice.
Zelena salata na sitno. Jedan paradajz. Jedan sviježi krastavac. Pola konzerve mahuna (one zelene, već kuhane Podravka), Masline na sitno, tvrdo kuhana jaja po želji...
Od začina: mažuran, vlasac i bosiljak. (sol naravno)
U to sam dodala aceto balsamico.
Maslinovo ulje vam nije potrebno jer vam masline puste svoj specifičan okus.
Što se tiče maslina ja sam ih uzela par. (nisam brojala koštice ali ajmo reći da ih je bilo do 10 komada )
Promješajte i dobar tek.

Ova količina je za nas dvoje trajala dva dana.

Recepti koje ćemo nazovati: zajebavanje s mljevenim mesom.

Mljeveno meso (puretina, piletina, junetina ili teletina - u pravilu treba izbjegavati gice) preprženo na luku (može i bez).
Ja ne stavljam nikakvo ulje ali ja pretjerujem tako da mene nemojte slušati.
E sad kombinirajte...
... umutite s jajima, napravite si lavor zelene salate i dobar tek.
... napravite paradajz umak; prepržite luk, dodajte paprike na kockice, sviježe krastavce etc. i prelijte meso s tim (sol, vegeta, peršin, začini po volji...) dobar tek.
... ili jednostavno prepržite i narežite si paradajz.

Recepti s tunom

... Tuna u rasolu + zelena salata. Ništa me ne zasiti kao to a i fino mi je.
... Narežem si kisele krastavce na sitne kockice i pomiješam s tunom u rasolu. Dodam kap maslinovog ulja i to je to. (možete pojesti mrvicu posnog sira uz to - dragom je ta tuna katastrofa pa bez sira neće niti primirisati stolu.)

...

Današnji meni.
Doručak mi je uvijek isti - s tim da je meni doručak ono što pojedem do ručka tj. do negdje 17h kad dođem doma.
A do tada pojedem jabuku i naranču.

Ručak: pileća prsa + miješana salata - iz koje sam izbirala mrkvu dakle svela se na kisele krastavce i ribano zelje...
Količina?
Malo mesa puno više salate - ali kad si to usporedim s kvazi normalnim obrokom par žica salate je čist okej.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Old 17.01.2009., 21:44   #98
e cure super ste!!!
frichusha!! hahahahaha baš zvučiš šašavo i prpošno!!

stvarno kjarcu ako ne bismo trebali jesti mrkvu..ja ju jako volim, a i baš taj mix povrća i ja kupujem brokula/cvjetača/mrkvice :P

ja sam danas doručkovala u biti kao i svaki dan VOĆE!! ovaj put to su bile 2 mandarine, jabuka naranča i 3 kiwija (poslije je trči na wc ali bože moj, to je dobro došlo)
ja pojedem i activiu ujutro...OBOOOOŽAVAM JU... baš ovu s žitaricama...mljac mljac
i naravno kavica s mlijekom..

za ručak sam eksperimentirala...naime ostalo je škarpine koje opasno konkurira piletini, a piletina je moj broj jedan, koju sam očistila, narezala na komadiće ..
skuhala sam cvjetaču, mrkvice i šiknula to na maslinovo ulje u teflonku... malo povegetila, dodala narezani kiseli kupus i to se malo dinstalo.pred kraj još i škarpina..malo sam si odrezala sira, goudu...koju sitno sitno narežem i nabacam na povrće čisto da dobijem kompaktnu cjelinu..sir se otopio..još sam dodala origana...i voila to je to!!! bilo je baš fino..malo bacalo na chinese/tajland/štogod!! falio mi desert ali nisam pokleknula!!

večerala sam brokulu, s hrenovkama...koje naprosto OOOBOŽAVAM!!! ZNAM da su shitne...ali...ne mogu si pomoći.. posni sir u koji ubacim kečap...baš je nekako fini okus...i i to je to...

ehh...da...međuobroci su danas bili naranče...kombiniram...ilii voće ili neki jogurtić!!
giova is offline  
Old 17.01.2009., 22:12   #99
Prijavljujem današnju večeru od prije nekog vremena.
Šaka kokica i jedna naranča.

Kokice; ovako ja to gledam i radim.
100 grama kokica je cca 400 kalorija.
Ja sam si izvagala i prije pečenja i poslije (koji manijak ) nekih 70 grama.
S tim da nisam mogla to pojesti - maksimalno pola.
Obožavam ih a i zasite me i kompenziraju mi slatko.
I stavljam točno jednu malu žlićicu ulja.

Ergo; pojela sam nekih cca 250 kalorija + nekih 40 koliko već ima naranča.
A danas sam stvarno slabo jela i ovo mi je bilo taman.

A sad nešto o vagama.
Nemam je u stanu, ne želim je imati i svatko tko će mi je možda kupiti i pokloniti će s istom dobiti po glavi i nek si je nosi doma.
Stvar je u tome da ću onda vječno stajati na njoj i biti još frustriranija i jadnija.
A budimo realni; nekako i ne možeš gubiti onoliko kila koliko si ti to želiš svaki dan.
Efekt iznenađenja mi je puno draži.
Za novu godinu sam stala kod frendice na vagu 68kg.
Što me iznenadilo jer sam se osjećala kao slonica. (možda ima veze s tim što mi je bio prvi dan menge...)

Ali sam zato danas išla na posao u svojim predivnim crnim hlačama br 38. :h:h
Nije mi se trbuh vidio, guza mi je bila taman, na bokovima malo opušteno, ma ne mogu vam opisati kako sam si sretna zbog toga cijeli dan.

Inače imam 1,62...
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Old 17.01.2009., 22:17   #100
ja odem van, one naprave raspašoj po topicu... cccc vidim da vam dobro čini ova lagana prehrana

curkama koje jedu šnitu kruha s dvije šnite salame i tako to, malen savjet - kruh su prazne kalorije od njih tijelo ne dobiva energiju, dvije šnite salame su isto ništa... dakle pojele ste kalorijski malo ali i nutritivno loše pa malo bacit oko i na to

iako su 2 šnite salame - 3 dag, bolje je pojest 10 ili 15 dag posnog sira ili povrća nekog

sad moj današnji meni

Doručak - cornflakesi s jogurtom
Međuobrok - dva griza kruha i čošak čajne (da se narezao ispale bi tri šnite)
Ručak/večera - (restoran)
Juha od karfiola
Piletina u umaku od limuna (limun se osjetio, umaka nije bilo ), prokulice, krumpir na žaru u ljusci
Tiramisu
(plus što smo sve tri isprobavale po griz jela od druge dvije - malo su nam se čudili u restoranu, al ko ih jebe )

i to je to... ak baš ogladnim kad dođem s posla uzet ću naramču ili bademe ili jogurt



disklejmer onim uvijek pravima i ispravnima koji nikad ne griješe i uvijek su u pravu - ma što mislili o nama koji ovdje pišemo i o našim previranjima, pokojem ispadu u slatko ili junk, ja ću radije napisat istinu što sam i koliko pojela (i sebi i curama na topicu) nego lagat i muljat samo zato da ne pljujete po nama. zato nas ili prihvatite, podržite i savjetujte ili nas jednostavno ignorirajte
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.