Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 23:46   #1
Pražnjenje akumulatora

Dakle, ono sto me zanima je koliko neki potrosac trosi akumulator, tocnije koliko npr vremena auto moze raditi na sva cetiri zmigavca bez da potrosi akumulator ili ga iti malo osteti. Isto me zanima za svjetla (pozicija, duga, kratka), radio ili npr brisace dok je auto ugasen, a upaljen samo kontakt. Dakle, konkretno, koliko mi moze ostat upaljen radio ili slicno bez ikakve stete?? Zanima me, a ne znam ni sam kako da izracunam, a vidim da vas ovdje ima strucnih, pa please pomagajte....
nemo 1.4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 00:09   #2
Izracunas P=U*I .. Iz toga proizlazi da je I=P/U (I= struja u amperima , U= Napon u voltima , P= Snaga u watima)
Zarulja od 12 W trosi 1A , I = P/U (12/12)

Imas kapacitet akumulatora npr 40 AH
Takva zarulja ce na punom i ispravnom akumulatoru od 40 AH svjetliti teoretskih 40 sati do potpunog praznjenja.

Racunaj sve po tom principu...

Zadnje uređivanje gentor : 16.10.2010. at 00:26.
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:11   #3
Zavaljujem na odgovoru, ali mene zanima ne do potpunog praznjenja, vec do one tocke do koje akumulatoru nece bit nista, tocnije, koliko auto moze raditi na sva cetiri, da ga se kasnije normalno upali i ne ostavi nikakve posljedice.
nemo 1.4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:13   #4
upali sva 4 i svakih sat vremena provjeravaj jel možeš upalit
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:14   #5
Trolebus
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 16:17   #6
izvadi prednju zaruljicu van i procitaj kolko je W, pa oda isto jednu zadnjupa cu ti ja otprilike izracunat
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.