Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 00:58   #21
uibš je zakon :))))) 4ever

pozz ljudi...
čitajući vaše komentare imala sam se potrebu nadovezati na neke od njih...

krenimo redom...
ove godine sam završila 4. raz uibš-a i stvarno za tu školu imam samo riječi hvale, stvarno sam ponosna što sam imala mogućnost završiti tu školu...

kao 1. ova škola ti pruža dovoljno znanja, priprema te za fax, ali isto tako i za život... "znanje je moć", kako bi rekao naš dragi profesor burić... moja generacija je prva generacija koja je pisala državnu maturu i što se toga tiče mogu samo reći da je velika većina naše škole upisala željene faxsove, a svega nekoliko ljudi nije upalo niti na jedan fax što kod gimnazijalaca nije slučaj... imam par frendica i frendova koji su završili gimnaziju i nisu upali niti na jedan fax... osim toga, mi koji smo završili uibš imali smo jako dobre rezultate na državnoj maturi (krenut ću od sebe, hrv 5, eng 4, mat 4, pig 5 i vjer 5)... uopće nije istina da gimnazija bolje priprema za državnu maturu, to su samo puste priče, to mogu reći iz prve ruke budući da sam imala priliku polagati je. stoga ljudi, svi koji se dvoumite između neke gimnazije i upravne, toplo bi preporučila upravnu, škola je stvarno kvalitetna i naučit će vas puno toga što ćete kasnije moći primjeniti u životu )))
a što se tiče profesora uibš-a... to su stvarno pametni, obrazovani, kvalitetni, solidarni ljudi koji su uvijek spremni pomoći... profesorica ćurić mi je bila jedna od dražih profesorica... stvarno nas je puno toga naučila, moram priznati da se za državnu iz hrv i nisam baš pripremala, a dobila sam 5... to je sve zahvaljujući upravo njoj... profesori koje nikad neću zaboraviti: obradović, šoljić, buzov, subotić, mostovac, mesar, blažić, petrović... stvarno su bili predobri i uvijek ću ih pamtiti, a vjerujem da će i većina...
uvijek postoje izuzetci što se tiče profesora, ali generalno gledajući - predobri su...

i svi vi koji planirate upisati uibš... savjetujem da to napravite i da nećte požaliti zbog toga... ))))))))))))) pozdrav svima
uibš je zakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:56   #22
...

Hvala na lijepim riječima.
Prof_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:55   #23
Ja sam također završio UIBŠ, 2003. godine i slažem se sa natpisima HSP_HOS.
Kaj se tiče profesora, Šoljić je stvarno izvrstan kao i Vukmirovićka i Matijevićka.
Ćurićka i Mesarica po meni glupače svoje vrste, a i ono za Burića također stoji. Obje Tomićke su bile zakon, kao i Cicvarićka.
A nisu mi baš čiste ni one iz psihologije i biologije.
Zakon su bili domari, spremačice i onaj ludi pijani Baketić.
Ali ipak, sve zavisi od generacije do generacije.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 11:49   #24
Sad ću 1. razred UIBŠ - smjer upravni referent.
Upravo sam gledala stranicu na kojoj piše da je popis učenika na školi,ima li koga tko živi u blizini da je voljan otići to pogledati i napisati mi popis u inbox,odnosno mene i frendicu zanima jesmo li zajedno u razredu,pa da nekome dam imena naša pa da nam to provjeri.. u gužvi sam ovaj tjedan,a treba mi sat i pol do škole,pa mi baš i nije usput da to pogledam
mOdnaMaCkicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:42   #25
Ljudi pomoc plsssss
Ja bih u uibs pa sad me zanima par stvari
1. Imat cu oko 50 bodova pa hocu li upast.. ako ne koliko minimalno mi treba da sigurno upadnem
2. Da li se sa uibs mogu upisat na pravni faks
3. Ima li i deckiju u toj skoli, koliko po razredu a koliko cura
Hvala punooo
bbbdac007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:29   #26
Quote:
bbbdac007 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomoc plsssss
Ja bih u uibs pa sad me zanima par stvari
1. Imat cu oko 50 bodova pa hocu li upast.. ako ne koliko minimalno mi treba da sigurno upadnem
2. Da li se sa uibs mogu upisat na pravni faks
3. Ima li i deckiju u toj skoli, koliko po razredu a koliko cura
Hvala punooo
1. ne znam
2. Po nekakvoj ljestvici onih koji nastavljaju svoje daljnje obrazovanje najviše ih ide na Višu upravnu iliti Društveno veleučilište, zatim na Pravo, Fakultet političkih znanosti a na zadnjem mjestu je ekonomija. I svi su upisali.
3. Dečki su uvijek bili manjima a tako će uvijek ostati. Ima ih možda nešto malo više nego prijašnjih godina. Više od 7 dečkiju nije bilo, barem u moje vrijeme. Sada je ta brojka možda oko 10.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:20   #27
Da li mi netko moze reci jel ima u ovoj skoli lift..molim vas sto hitnije
josip486 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:45   #28
Quote:
josip486 kaže: Pogledaj post
Da li mi netko moze reci jel ima u ovoj skoli lift..molim vas sto hitnije
Ne, nema lifta.
Prof_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 23:51   #29
Da li je 50 bodova dosta za upis za upravnog referenta?
kiki88888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 21:11   #30
Quote:
kiki88888 kaže: Pogledaj post
Da li je 50 bodova dosta za upis za upravnog referenta?
Joj asko se dobro sjećam, 49 je potrebno za referenta, 46 za tajnika...
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:49   #31
vidim da tema pomalo je, pomalo nije aktivna, ali evo odlučila sam i ja napisati nešto za one koji se tek planiraju upisati u UIBŠ.
prvo da odmah pobijem one tvrdnje da su u školi sami propaliteti i lošiji učenici. štoviše u tu školu upisuju se relativno odlični i vrlo dobri učenici. sada završavam 3. razred, smjer upravni referent. bodovni prag je u to vrijeme za referenta bio 49 bodova, ali su ga morali podići na 52 jer se prijavilo toliko dobrih učenika.
upravni referent nije posao koji će izumrijeti, čak će ga se sve više i trebati. sposobnost posla upravnog referenta mladog čovjeka koji je završio pravni fakultet, a ne može naći posao odmah će biti veoma dobrodošle.
predmeti zapravo i nisu toliko teški, ali morate biti svjesni što upisujete, raspitajte se. uglavnom se predmeti temelje na teoriji, istina, što odmah pobija da prolaze oni koji su lošiji đaci. naravno, ono što se također traži u stručnim predmetima je logika, a ne samo pusto štrebanje napamet.
hrvatski se radi po gimnazijskom programu za državnu maturu i lektire su jako bitne, pa predlažem da tko ne voli čitati niti ne upisuje ovu školu ako se ne misli izvući štrebanjem sa interneta, tako da odmah mogu demantirati slabiju mogućnost prolaska na maturi, matematika jest ograničena ali to zapravo i je cilj onima koji se upisuju u ovu školu (barem meni ), za engleski mogu reći da se također radi po gimnazijskom programu.
dosta predmeta će se izmjeniti tijekom razreda. do 4. će nestati biologija, zemljopis, povijest, matematika, hrvatski poslovni, uvod u državu i pravo, obiteljsko pravo, psihologija, knjigovodstvo, gospodarstvo... a zamijenit će ih novi predmeti
također UIBŠ je jedna od škola u HR koja se redovito priključuje na intersteno natjecanje sa svojim učenicima koji imaju sposobnost brzog i točnog deseteroprstnog pisanja na tipkovnici, što je također jedan od predmeta i što se može izvježbati tijekom godina. ako se postigne neko mjesto na tom natjecanju dobije se međunarodni certifikat koji vrijedi na upisu za sve fakultete.
što se profesora tiče različiti su. kao i u svim ostalim školima. ima onih koji će biti omiljeni, a i onih koje ćete prezirati, ali to je sasvim normalno.
pa što još reći osim - tko voli nek izvoli ja smatram da nisam pogriješila
Nina1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:17   #32
Evo ovako ja sam u kolicima trazim skolu di bi se upisao pa volio bi ic u upravnu dali mi neko moze rec jel bi mogao ikako ic u tu skolu..mentalno sam u redu sve super..
josip486 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 15:03   #33
hmm... pa ova lokacija gdje smo sada ima podosta stepenica. tako da, pošto nema lifta, mislim da će ti biti teže. ali najvjerojatnije bi se početkom slijedeće godine ili početkom 2. polugodišta trebali preseliti u novu zgradu na črnomercu, ne znam kakvi su tamo uvjeti.
nisam baš od neke pomoći, ali eto..
Nina1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:52   #34
Quote:
Nina1503 kaže: Pogledaj post
hmm... pa ova lokacija gdje smo sada ima podosta stepenica. tako da, pošto nema lifta, mislim da će ti biti teže. ali najvjerojatnije bi se početkom slijedeće godine ili početkom 2. polugodišta trebali preseliti u novu zgradu na črnomercu, ne znam kakvi su tamo uvjeti.
nisam baš od neke pomoći, ali eto..
Sad je Črnkas aktualan ha? Dok sam ja išao aktualna je bila Vlaška
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 13:09   #35
Smile

eeyy zavrsila sam 8 razz i imat cu do 54 boda.....bi li mogla upasti?? i sto je po vama bolje gimnazija ili uibš?
sabyha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 13:13   #36
Ove sam godine završila osnovnu i imam 54 boda, hoću li upast (smjer upravni referent)? I da, dosta su mi pričali o tome kako je škola teška i glupa i da su profesori katastrofalni, je li to istina? I samo bih još htijela da mi se javi neko ko će ov godine također u upravnu

Quote:
brunka00 kaže: Pogledaj post
eto,ja cu se vjerojatno iduce godine upisati tamo jer mi se cini da je skola stvarno super,a i zanima me pravo. sviđa mi se što nema matiše jer fkt ne ide
imat cu 50 bodova (najmanje,ali 50 sigurno) e sad,jel mi to dosta za upravnog referenta? tema nije aktivna trenutno,ali nadam se da netko moze pomoci

pozz
Jesi upala? Ak jesi kakva je škola, jer bih ja ove godine u upravnu

Zadnje uređivanje Alpagueur : 21.06.2011. at 13:39. Reason: Spajanje postova
Ivana:P is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 12:29   #37
eeee..ljudiii..ja imam 54 boda..i nadam se da ću upast...u ovu školu..jer mi se sviđa...[smijer-upravni referent]
na stranici škole piše da se uče dva strana jezika...koja??
a oni : filozofija, latinski..itd...[napisani pod izborni] su raštrkani po godinama..znači nisu izborni već obavezni..malo me to buni...
možete li mi reči...da li u toj školi ima španjolski jezik...jer..
jš se dvoumim između te upravne škole i III. ekonomske škole
pomoććć..
Kayla ^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 20:34   #38
Bok školarci!!!
Željela bih vas malo ohrabriti što se tiče upravne!
Škola kao škola, super je ak učite i izvršavate svoje zadatke, ako ne onda je daleko od super škole!

Osobno sam presretna što sam je završila, položila sam državnu maturu bez problema, sve pet i mogla sam upisati bilo koji od 10 fakulteta koje sam prijavila! Tako da što se toga tiče nema brige.

Mora se učit, i to je tako, više niste u osnovnjaku pa da dobivate ocjene kako-tako.

Imate zanimljive pravne predmete koji zahtijevaju osim kvalitetnog učenja i dobro razumijevanje, tu su Uvod u državu i pravo, Obiteljsko pravo, Upravni postupak, Radno pravo, Ustavni ustroj RH...

Informatiku imate sve 4 godine, i to je odlično jer se u te četiri godine obrade svi uredski programi, i da vas netko nakon toga stavi u neko poduzeće za kompjuter, snalazit ćete se bez problema!

Uče se engleski i njemački ili eng i talijanski, španjolskog nema.

Logika, latinski, filozofija su izborni
__________________
Umotvorine
m_i_m_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 10:01   #39
Ove godine ću krenut u uibš ---> Upravni referent.Zanima me kakva je škola,profesori i jel latinski jakoo težak ? I kakvi su ostali predmeti
Miss-N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:35   #40
eee ljudiiii...čujem da je Đurđica Vukmirović najgora učiteljicaaa...u školiii..daj malo pišite o njojj...strah me..čula sam lošee stvari o njoj ://
da je se svi boje..i sveee..aid pričajte..i čujem da ako prozboriš neš da će te rušitiii..:/
Kayla ^^ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.