Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 00:17   #81
Odlična prva epka, cjelokupni dojam serije je dobar, baš mi je falila neka british history serija još trebam pohvatati imena sve služinčadi i gospodara i njihovih odnosa, ali ajde imam još 6 tjedana za to

Quote:
Mikey23 kaže: Pogledaj post
Iako čim je onaj vojvoda izašao iz auta i tražio da mu Thomas bude osobni sluga, pomislio sam da bi tu mogla bit neka gay priča, iako nisam mislio da bi u ovakvoj seriji bilo gay priče i da bi HRT prikazao to nedjeljom u primetime-u Al evo, iznenadili su me
Drito sam to i ja pomislio da oni imaju nešto zajedno, ali onda kada je Mary (ako se zvala Mary) poveo do tavana mislio sam da ju želi , a onda kasnije kada ju je odbio i rekao da pozove Thomasa u sobu, sjetio sam se da je pretraživao baš njegovu sobu i skužio da su njih dvojica skupa. Sad kad HRT zapljusne mailovi kritika kako su mogli takvo što prikazati, gdje im je bila pamet...

Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
I meni je bilo ful žao Batesa!Ide mi na živce ona sluškinja koja mu je nogu podmetnula.A za vojvodu čim je oslovio Thomasa sam vidjela da je gay!Mary mi je ružna ima neke čudne oči,Sibyl najljepša.
Meni ga je isto bilo žao, prvo što ga svo ogovaraju i ocrnjuju pred Robertom, i onda mu ova glupača postavi nogu, ostao sam Cool je bilo na kraju kada se ipak predomislio i vratio Batesa, nadam se da će ta sluškinja dobiti svoje
Sibyl je prezgodna, nadam se da će je ubuduće više prikazivati

Quote:
Mikey23 kaže: Pogledaj post
Što se tiče te suzdržljivosti Britanaca.. zanimljivo je da ih uvijek tako prikazuju u tim starinskim serijama.. i takav sam ja imao dojam o Britancima.. dok nisam došao u London i shvatio da uopće nije tako.. Al valjda su prije bili takvi.. lol
I ja imam takav dojam kod njih, mislim da je to jedan o razloga zašto volim njihove povijesne serije, kada svi skrivaju osjećaje ili jedva primjetno reagiraju A valjda su i bili takvi prije, danas mi je teško zamisliti da bi se itko zbog ičega suzdržavao


BTW nadam se da je HRT otkupio i 2. sezonu jer će ova brzo proći.
iPodtouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:21   #82
Sibil je i meni kao med....i deluje mi najrazumnije...
Sapunicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:33   #83
Odlična serija, inače volim te britanske. Bates mi je drag lik i tako mi ga je bilo žao, kako mu svi nešto pričaju iza leđa i šikaniraju ga. A kad mu je ona odurna koza O'Brien (tako se zove?) podmetnula nogu i kad je pao, bilo mi je tako krivo. Ali drago mi je da se Robert predomislio. Mary se ni meni baš ne sviđa, nešto je antipatično u njoj. Robert mi djeluje simpa, njegova žena Cora tako-tako, još nisam načisto s njom. I smiješna mi je ona sluškinja, nisam joj ime zapamtila, ona što je čistila kamine i histerizirala da sve na vrijeme postavi. Kad je pitala Batesa ''Jel' vam bilo lijepo u ratu?'' A ona Anna mi je draga na prvu, odlična mi je bila kako je stalno spuštala onoj kozi O'Brien i onom ljigavom Thomasu. I slatko mi je kako se Anna brine za Batesa.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:42   #84
Thomas je inače bivši model
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:48   #85
Quote:
Sapunicar kaže: Pogledaj post
Sibil je i meni kao med....i deluje mi najrazumnije...
Baš, i pametna i lijepa

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
I smiješna mi je ona sluškinja, nisam joj ime zapamtila, ona što je čistila kamine i histerizirala da sve na vrijeme postavi. Kad je pitala Batesa ''Jel' vam bilo lijepo u ratu?''
Meni je ta maid malo previše isforsiran lik, baš se vidi da ga svojski preglumljava A na ovo pitanje samo ostao
iPodtouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:06   #86
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
prva sezona ima 7 epizoda?
a druga sezona?

pretpostavljam da ćemo mi sada vidjeti samo prvu sezonu... ili odmah ide i druga, ne znam koliko je HRT otkupio?
Druga ima osam epizoda plus Božićni specijal od sat i pol. Zsad na stranici HRT-a piše da ide prva sezona. Jučer je bila 1/7.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:32   #87
Meni je isto ta Daisy (čistačica) malo prehiperaktivna i malo nekako preiskarikirana.. mislim, ok, postoje takvi ljudi, al baš kao da ju forsaju radi nekog "comic relief-a". Al dobro, nije mi to toliko smetalo.. cjepidlačim zapravo

Nadam se da će ići odmah i druga sezona.. ako ne.............
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 09:53   #88
Quote:
Mikey23 kaže: Pogledaj post
Iako čim je onaj vojvoda izašao iz auta i tražio da mu Thomas bude osobni sluga, pomislio sam da bi tu mogla bit neka gay priča, iako nisam mislio da bi u ovakvoj seriji bilo gay priče
I ja

I bezveze mi je što u ama baš svakoj seriji moraju biti gejevi

postaje predosadan klišej
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:01   #89
Hahaha! Yup, gays are everywhere now! :-)
Al dobro, meni je smeta.. dobra je drama :-D
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:04   #90
Ma ne smeta ni meni ali reakcija mi je bila-
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 10:06   #91
Ma kuzim te hehe
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 11:00   #92
u životu mi nije bilo tako teretno dosadno ko sinoć kad sam, staroj za ljubav, robijala gledanje ove serije..

otpala mi je sva dlaka s leđa...
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 11:35   #93
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
u životu mi nije bilo tako teretno dosadno ko sinoć kad sam, staroj za ljubav, robijala gledanje ove serije..

otpala mi je sva dlaka s leđa...
Nije žvaka za seljaka.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:13   #94

A nije valjda tak strasno.. iako ja kad sam bio klinac, nisu mi se ovakve serije svidjale.. al sad su mi odlicne..
Ne kazem da je strikalica klinka, samo da se ukusi mjenjaju s vremenom. :-)
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:36   #95


aaa po mom guštu serija

odgledala sam ju u dahu stalno komentirajući nešto mužu koji me onak blijedo gledao.. potpuno ne shvaćajući moje oduševljenje

obožavam jezik, naglasak, te dvore.. kombinaciju tematike sluga i vlastelina

jedva čekam nastavak!

gej scenu sam isto naljušila, ali sam si mislila da no way da bude u seriji ovog tipa... eto ipak je
ma sigurno se mora desiti neka ljubac između nasljednika i jedne od sestara
Betes isto bude imao neku ulogu ziher...

a ste vidli glaćanje novina
e to mi je prefora... vidjeti masu takvih, za nas sad čudnih, običaja
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:41   #96
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post



odgledala sam ju u dahu stalno komentirajući nešto mužu koji me onak blijedo gledao.. potpuno ne shvaćajući moje oduševljenje
I kod mene ovako....a nakon gej kissa okrenuo se na trbuh i zahrkao

Ne razumiju oni englesku klasiku, fine manire, divne dvorce, prelijepe kostime itd.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:10   #97
Haha na komentare vasih muzeva :-D
Glacanje novina je bilo predobro

A i fora je cuti reakcije na uvodjenje struje.. kad je baba odbijala da joj sin uvede struju i kad su se cudili sto neki imaju struju cak i
u kuhinji
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:47   #98
To s glačanjem novinama znam još iz "Zvonili ste Milorde" kad Ivy pita zašto Henry mora glačati novine A James joj pompozno odgovori da ne misli valjda da će "njegovo gospodstvo čitati zgužvan Times"....

Inače primjećujem još sličnosti s Milordom, naravno on je rađen iz komičnog diskursa, ali osnovni lajtmotiv je tu- duboka klasna podijeljenost društva u kojemu su uloge jasno podijeljenje, a vrhunac ironije je stav nekih "downstairs", koji iako su sami pripadnici potlačenog staleža, duboko podržavaju taj sustav, i često se posredno identificiraju s "upstairs" svijetom,
brinući se da propast kanona odozgor ruši i njihove svijet...a sve uz neminovne društvene promjne koje dolaze.

Vrhunski producirano, sjajna gluma, s puno nijansi i likova, no koji se
začas pohvataju (kao i osnovni odnosi među njima)te neizbježni element tipično engleskog "potiskivanja emocija" . Čisti užitak za sladokusce...
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:58   #99
Kako se zove glumica što glumi služavku (crvenokosa) ?? Poznata mi je od nekud a ne mogu se sjetiti.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 14:13   #100
Ema

Serija mi se sviđa, malo je bilo teško upratiti sva imena u prvoj epizodi, zato, manchild, hvala na opisu likova.
Mene je najviše zaintrigirao lik Batesa, (a i volim tog glumca) baš ‘navijam’ za njega i nadam se nekoj lijepoj priči između njega i Anne.
BTW, uopće nisam primijetila da mu je O’Brien podmetnula nogu,
mislila sam da je Thomas.
Ne mogu se pohvaliti da sam naslutila gej vezu između vojvode i Thomasa, ali sam pomislila da se znaju od ranije i da imaju plan.
Quote:
Mikey23 kaže: Pogledaj post
A i fora je cuti reakcije na uvodjenje struje.. kad je baba odbijala da joj sin uvede struju i kad su se cudili sto neki imaju struju cak i
u kuhinji
Uveli su struju u kuhinju?
Čemu?

I ja sam se pošteno nasmijala na to pitanje, mada na neki način čak mogu i razumjeti čuđenje one sluškinje, mislim da je Daisy, kad joj je još uvijek nepoznat bilo koji kuhinjski aparat na struju.

A što se tiče rata, ako se dobro sjećam pitala je Batesa: Did you enjoy the war?
__________________
MY: I'm a pencil, OK. (A olovka piše srcem, zar ne?)
Oria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.