Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2012., 16:10   #1
Gdje kupiti i kako napraviti biftek?

Dobar dan!


Curi je uskoro rodjendan i htio bih napraviti biftek ali je problem sto nisam nikad kupovao meso pa nemam pojma u biti sto traziti i kako biftek treba izgledati
Molim vas za pomoc!
arnimalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 18:02   #2


Na slici je vidljiv biftek u komadu i narezan na pravilne odreske. Biftek je mišić (m. psoas major) i nalazi se s unutarnje strane kralježnice. Prije pripreme mora dobro sazriti (odležati). Ovdje imaš malo više podataka.
Savjetujem mesnicu Žumberak na Kvatriću. Kada ga budeš kupovao, ako ih bude više, biraj veći, oko 2 kg i širi na sredini.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:13   #3
Može li jedan dobrohotan savjet, ako ne voliš krvavo, ond. ako cura inzistira da bude reš pečen, zajebi radnju, rađe joj kupi vratine pa se nakrkajte.

Dakle grehota je da se biftek jede jako pečen, a mi rvati volimo meso kremirat, mora biti rozi na presjeku.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:39   #4
Ali ako cura voli reš... pa nek joj zareši. Ne peče tebi.


treba biti roza iznutra, istina... tad je najujusniji, mljacmljac
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:58   #5
mislim da bi neki lungić bil puno bolje i jeftinije rješenje ak nisi siguran dal ona voli krvavo ili ne...
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:00   #6
Hoće se čovjek pokazati s biftekom, šta ga navodite na lungić i vratinu!

Istina da početnik treba početi s tim, a ne odmah s biftekom... ali želi da djevojka može reći: Dečko mi je napravio biftek.
Put do uspjeha je ipak malo teži od puke želje, šmrc.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 10:30   #7
heh, imam zercu podlo rješenje.
neka on njozi kupi lungić, pa ga fino "kremira" pa joj reče to je biftek.
ne znam zašto imam osjećaj da dotična ništa neće skužit.

dalje, ajmo pričat bez rukavica, ako biftek vodi do koitusa, neka i spali biftek.
: Machiavelli :
__________________
prvi hrvatski android
belonguzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:43   #8
Otprilike tako!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:58   #9
Mozda cura bas voli krvavo.

Inace, ja obozavem sve te odreske malo krvavije. Ali kod nas je to nekako cudno, cesto mi ljudi gledaju i pitaja da kako to mogu jesti
Ljudi kojima ramstek i biftek izgledaju ko dzon od cipela....ahhh
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:21   #10
Vjerovali ili ne, ima curetako koji znaju jesti biftek. I spremati ga. Cak.

Zanemari sve nakon Pellaprata.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:26   #11
Pustite makijavelizam i primite se bifteka

I ja bi malo više naputaka o spremanju samog... već se duže vrijeme pripremam da ga stavim na tavicu, al baš zbog nesigurnosti pribjegavam naručivanju istog u restoranu

Dakle... kako napacati, koliko dugo peći s jedne, koliko s druge strane, s čime ga poslužiti, preporuka vina i slično...
vjerujem da je to i pokretača teme zanimalo...
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:39   #12
Meni je ipak najdraži tatar
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 14:10   #13
Quote:
Isabella kaže: Pogledaj post
Pustite makijavelizam i primite se bifteka

I ja bi malo više naputaka o spremanju samog... već se duže vrijeme pripremam da ga stavim na tavicu, al baš zbog nesigurnosti pribjegavam naručivanju istog u restoranu

Dakle... kako napacati, koliko dugo peći s jedne, koliko s druge strane, s čime ga poslužiti, preporuka vina i slično...
vjerujem da je to i pokretača teme zanimalo...
evo,možda pomogne:



http://www.jedozovniduo.blogspot.com...k-na-zaru.html
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 14:15   #14
Gle imaš jako puno filmića po tjubovima o pečenju bifteka. Od toga kako ga ispeći na željenu razinu (sirov...reš) i do obrade nožem. E sad ovisi šta biš, koliko debel, kako bi ga pacao, koliko dugo, di biš ga pekao.

Meni je omiljen krvav, pacan tri na više dana u maslinjaku sa listom lovora i malo papra. Naložim vatru i zagrijem gradele i kada mi se napravi dobar žar preplašim ga sa svake strane i gotovo. Sveukupno se peče 1min ali je nešto manji jer ga je tako lakše ispeći a da ne bude hladan/mlak unutra, tipa oko 180g pa ako ti je malo baciš dva, tri...
kada je gotov posoliš ga i u napad
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 14:41   #15
ne volem pacove za biftek (štaš pacat iznimno mekano meso?), rećemo kako je koglega gore napisao, ali to je stvar osobne preference.

rećemo meni lovor "usmrdi" meso, jednostavno je smetalo, želim fini, suptilni okus goveda, da je mekano, sočno i da se topi u ustima
nikakve začimbe sem mrvicu papra i soli, na maslacu je bolji.

dočim lovor u kazanče pasulja, e to te ja pitan.


EDIT: ukus krvi!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 15:16   #16
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ne volem pacove za biftek (štaš pacat iznimno mekano meso?), rećemo kako je koglega gore napisao, ali to je stvar osobne preference.

rećemo meni lovor "usmrdi" meso, jednostavno je smetalo, želim fini, suptilni okus goveda, da je mekano, sočno i da se topi u ustima
nikakve začimbe sem mrvicu papra i soli, na maslacu je bolji.

dočim lovor u kazanče pasulja, e to te ja pitan.


EDIT: ukus krvi!
Meni je biftek bez predpripreme nezamisliv.
Izbor mirisa je stvar ukusa,naravno.Ali tako jako meso ima svoj karakter i sa začinima se ne pretjeruje.Potopiti biftek u plemeniti maslinjak s malo travice po ukusu samo naglasi ono najbolje u njemu.
Biftek nikad ne solim.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 06:40   #17
Upravo zbog ovih par postova iznad više volim konstruktivnu raspravu od pustog gledanja filmova po jutjubu i slično.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 09:53   #18
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Meni je omiljen krvav, pacan tri na više dana u maslinjaku sa listom lovora i malo papra. Naložim vatru i zagrijem gradele i kada mi se napravi dobar žar preplašim ga sa svake strane i gotovo. Sveukupno se peče 1min ali je nešto manji jer ga je tako lakše ispeći a da ne bude hladan/mlak unutra, tipa oko 180g pa ako ti je malo baciš dva, tri...
kada je gotov posoliš ga i u napad
pac za biftek - jok.

što bi naš narod reka "kruva vrh pogače", kvalitetno meso nikad u pac.
Ako želiš okus paca onda neki drugi dio.

Probaj, sasma drugi okus, pravi prirodni.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:06   #19
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ne volem pacove za biftek (štaš pacat iznimno mekano meso?), rećemo kako je koglega gore napisao, ali to je stvar osobne preference.

rećemo meni lovor "usmrdi" meso, jednostavno je smetalo, želim fini, suptilni okus goveda, da je mekano, sočno i da se topi u ustima
nikakve začimbe sem mrvicu papra i soli, na maslacu je bolji.

dočim lovor u kazanče pasulja, e to te ja pitan.


EDIT: ukus krvi!
Za pac rekoh gore.

A kod tebe nebi stavlja ni sol ni papar, meso je prirodno slano i na njega dodavati sol je "dokapitalizacija"

Inaće često uzmem cijeli biftek (granica je blizu ), očistim ga, deblje komade odmah ispečem dok kraj bifteka zamrznem. Kad taj kraj spremam večer prije stavim ga u mlijeko.
Meso solo, bez ičega, ide na gradele. Kada se na gornjoj strani pojavi krv okrenem ga i drugu stranu samo zeru popržim. Tako dosta krvi ostane u bifteku, taman koliko mi treba
Ako ljudi hoće pečeniji ondak je za prvu stranu isto, a drugu duže držim na žaru.

I jedem ga tako da prvih par komada ide sam bez ičega, malo zalijem jačim crnim vinom, a kasnije dodajem malo senfa.

I naravno još vina
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:14   #20
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
pac za biftek - jok.

što bi naš narod reka "kruva vrh pogače", kvalitetno meso nikad u pac.
Ako želiš okus paca onda neki drugi dio.

Probaj, sasma drugi okus, pravi prirodni.
Ajmo nešto rješit:
"pac" za bitek je čisto najkvalitetnije maslinovo ulje.Eventualno jedna žlica vrhunskog konjaka i to je sve.
Travke u minimalnoj svježoj količini.
O čemu vi govorite?
Kakav okus paca?
Neodležani biftek je grehota peći.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.