Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2007., 13:31   #521
Quote:
malady kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prva zima da se ne ljuštim,na rukama imam samo bile fleke a na nogama mi je još malo crveno. A koristim sapun,kremu i sol za kupanje od soli mrtvog mora
odlična ideja, odoh kupit

meni je ljetos odlične rezultate dala termalna voda Avene u roku par sati mi se povuklo ono crvenilo što se pojavi prije ljuskica. odlično je posebice za osjetljiva mjesta na tijelu kao što je lice, prsa i sl.

Avene
Prema legendi, ljekovita svojstva izvorske vode Avene slučajno su otkrivena prije 250 godina. 1743. Marquis de Rocozels je izgradio prve Avene toplice koje su 1874. službeno proglašene dermatološkim hidroterapijskim centrom. Novo doba Avenea počelo je 1975. kada je izvor Sainte-Odile preuzela farmaceutska kuća Pierre Fabre i kada su njihovi istraživači počeli provoditi biološke, farmakološke i kliničke studije kako bi ispitali terapeutska svojstva ove izvorske vode. Prema dobivenim istraživanjima, Avene dermatološki laboratoriji razvili su Eau Thermale Avene, kompletnu liniju dermo-kozmetičkih pripravaka posvećenih njezi osjetljive kože i tretiranju akni, suhoće i starenja kože.


evo link: http://coner.hr/ljekarne/index.php?s...a2&brand=avene

ima za kupiti u svakoj ljekarni što god hoćeš od Avenea, stvarno odlična linija, koja nema nikakvih kemijski štetnih sastojaka
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:55   #522
Složio bih se sa ovim da imaju dobru liniju.Koristio sam trixera kremu poslije tuširanja na nekim mjestima,stvarno je dobra.Kad je riječ o sapunu za ruke to ne bih mogao reći,nekako mi koža na rukama izgleda suha poslije pranja a tako je skup 35k je cijena.Više mi paše Nivea baby sapun sa maslinovim uljem,koji je znatno jeftiniji oko 5,5k.
Ako još netko ima iskustva sa njegom psorijatične kože neka slobodno iznese.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:22   #523
imam jedno pitanje: dali je psorijaza nasljedna, mislimolika je mogucnost da moje djete dobije tu prokletu bolest?

naime i ja se patim sa tom bolesti vec 15ak godina, imam na laktovima i koljenu te na tjemenu. zahvaljujem Bogu da nije gore!!!! ja sam isto mazala sa belosalic pomogne par dana i onda opet dodje, sad vec pola godine neupotrebljavam nista.... nemam zivaca da se mazem kortizonima!

niti mi se pogorsalo niti se popravilo, sve je isto tako da necu vise ni mazati...

e sada, planiramo moj muz i ja bebu....amene uhvatila panika, nezelim da moje djete ima tu prokletu i dosadnu bolest.
ja neznam od kogasam je nasljedila,u mojoj obitelji to nema niko!!!

help
100% Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 16:50   #524
Quote:
100% Ja kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje: dali je psorijaza nasljedna, mislimolika je mogucnost da moje djete dobije tu prokletu bolest?
help
koliko sam ja do sad čitala po literaturi, oko 2-3 posto ljudi na svijetu ima aktivnu psorijazu, a čak 10 posto svjetskog stanovništva nosi gen za psorijazu, ali ga nikad u životu ne aktivira, tako da su relativno male šanse da će tvoje dijete oboliti
kako god bilo, mislim da psorijaza definitivno nije razlog da odustaneš od majčinstva
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 19:57   #525
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
koliko sam ja do sad čitala po literaturi, oko 2-3 posto ljudi na svijetu ima aktivnu psorijazu, a čak 10 posto svjetskog stanovništva nosi gen za psorijazu, ali ga nikad u životu ne aktivira, tako da su relativno male šanse da će tvoje dijete oboliti
kako god bilo, mislim da psorijaza definitivno nije razlog da odustaneš od majčinstva
da i ja sam tak čula.

pa pobogu psorijaza fakat moze biti gadna u 5%slucajeva ali da je sad to neka uzasno stravicno teska bolest- day molim te.

apsolutno normalno mozes s njom funkcionirati i apsolutno to ne znaci da trebas od majcinstva odustati.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 11:38   #526
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
pa pobogu psorijaza fakat moze biti gadna u 5%slucajeva ali da je sad to neka uzasno stravicno teska bolest- day molim te.
apsolutno normalno mozes s njom funkcionirati i apsolutno to ne znaci da trebas od majcinstva odustati.
pa to sam i ja rekla
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:13   #527
planiramo moj muz i ja bebu....amene uhvatila panika, nezelim da moje djete ima tu prokletu i dosadnu bolest.
ja neznam od kogasam je nasljedila,u mojoj obitelji to nema niko!!!
help[/QUOTE]

Poznajem potpuno zdrave ljude koji imaju problema s djecom tj. dijete ima neku invalidnost.Male su šanse da dijete dobije psorijazu naročito ako prevladaju očevi geni s obzirom na tvoj slučaj.Uostalom istraživanja se rade u svim razvijenim zemljama,medicina će još više uznapredovati za nekoliko godina.Razumijem tvoju brigu,glavu gore i uživaj u majčinstvu.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 22:21   #528
Dali je netko bio kod doktora Višnjića u Beogradu ili koristio njegovu terapiju te kakva su mu iskustva
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 16:54   #529
Preparati Dr. Michaels za psorijazu!!!

Da li je neko koristio preparate Dr Michaels?
Kakva su iskustva?
Da li se isplatiti probati?
Po internetu ima dosta materijala o pomenutim preparatima i izgleda da su OK?
espanole is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:57   #530
Quote:
espanole kaže: Pogledaj post
Da li je neko koristio preparate Dr Michaels?
nikad čula, daj link
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 18:32   #531
http://www.med4you.at/derma/psoriasi...serb_kroat.htm
http://www.viderma.co.yu/
Ako neko ima neke informacije bile bi mi korisne jer planiram da pokusam da smirim psorijazu sa ovim preparatima.
espanole is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 09:04   #532
Quote:
espanole kaže: Pogledaj post
http://www.med4you.at/derma/psoriasi...serb_kroat.htm
http://www.viderma.co.yu/
Ako neko ima neke informacije bile bi mi korisne jer planiram da pokusam da smirim psorijazu sa ovim preparatima.
Ja bih ti mogao preporučiti PSORCUTAN mast ili kremu(za koju sam i sam doznao ovdje na forumu) a možeš ju nabaviti u privatnim ljekarnama pošto dolazi iz inozemstva.Koristim je već dva tjedna i rezultati su otprilike 85% na bolje a kažu da još bolje rezultate daje u kombinaciji sa kvarcanjem u Naftalanu(naravno ako si u mogučnosti otići tamo..........ja krećem za šest dana)!

p.s.Vrijedi probat!!
xp2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 14:49   #533
Quote:
xp2007 kaže: Pogledaj post
u Naftalanu
Kako se dolazi do terapije u Naftalanu? Preko liječnika? Sam? Koliko košta? Pokriva li nešto zdravstveno osiguranje?
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 15:54   #534
Quote:
deer_hunter kaže: Pogledaj post
Kako se dolazi do terapije u Naftalanu? Preko liječnika? Sam? Koliko košta? Pokriva li nešto zdravstveno osiguranje?
Jako jednostavno.Nazoveš Naftalan i tražiš u ambulanti doktoricu Krnjević-Pezić da se naručiš za pregled.Prije toga kod svog doktora tražiš da ti da uputnicu za pregled u Naftalanu.Kad obaviš pregled kod doktorice ona će ti svjetovati koju terapiju bi trebala tamo provoditi s obzirom na trenutno stanje psorijaze.
Ja obično provodim fototerapiju pošto moje stanje nije baš previše zabrinjavajuće(malo laktovi i par mjesta po nogama) a rezultati poslije mjesec i pol dana terapije su fenomenalni,možeš biti siguirno pola godine mirna ako ne i malo više.Sve to pokriva zdrastveno osiguranje tako da nemaš nikakvih troškova liječenja.Isplati se vjeruj!!
xp2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 16:04   #535
Quote:
xp2007 kaže: Pogledaj post
Jako jednostavno.Nazoveš Naftalan i tražiš u ambulanti doktoricu Krnjević-Pezić da se naručiš za pregled.Prije toga kod svog doktora tražiš da ti da uputnicu za pregled u Naftalanu.Kad obaviš pregled kod doktorice ona će ti svjetovati koju terapiju bi trebala tamo provoditi s obzirom na trenutno stanje psorijaze.
Ja obično provodim fototerapiju pošto moje stanje nije baš previše zabrinjavajuće(malo laktovi i par mjesta po nogama) a rezultati poslije mjesec i pol dana terapije su fenomenalni,možeš biti siguirno pola godine mirna ako ne i malo više.Sve to pokriva zdrastveno osiguranje tako da nemaš nikakvih troškova liječenja.Isplati se vjeruj!!
nisam imala pojma za ovo, hvala
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 20:34   #536
Moze preporuka za dermatologa sa solarijem (UVB po mogucnosti) u Zg?

Bio sam kod jednog u Runjaninovoj (na internetu se hvali solarijem), ali covjek prodao istog..

Na Salatu se mora dolaziti ujutro, sto ne mogu zbog posla.

hvala
 
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 20:21   #537
Zdravo svima,

Zovem se Goran i pisem iz Makedonije. Kao i vecina vas imam Psoriazis vulgaris vec osam godina. Javlja se na zglobnim mestima i na sakama, gde se i najvise siri. Bavim se limarskim radovima, pa interesuje me dali to ima veze sa sirenjem ove bolesti ? Dosada u lecenju najbolje rezultate daje "Belosalic", a pre dva dana sam poceo terapiju sa "Zorac". Ujedno da vas pitam sta vam znaci "Naftalan" ? Dali je to neka ustanova koja se bavi lecenjem ove bolesti (ako je to uopste moguce) i gde se ona nalazi ili koj im je telefonski broj, e-mail adresa ili internet strana. Molim vas za odgovore. Unapred hvala
Gorance is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 20:23   #538
Zdravo svima,

Zovem se Goran i pisem iz Makedonije. Kao i vecina vas imam Psoriazis vulgaris vec osam godina. Javlja se na zglobnim mestima i na sakama, gde se i najvise siri. Bavim se limarskim radovima, pa interesuje me dali to ima veze sa sirenjem ove bolesti ? Dosada u lecenju najbolje rezultate daje "Belosalic", a pre dva dana sam poceo terapiju sa "Zorac". Ujedno da vas pitam sta vam znaci "Naftalan" ? Dali je to neka ustanova koja se bavi lecenjem ove bolesti (ako je to uopste moguce) i gde se ona nalazi ili koj im je telefonski broj, e-mail adresa ili internet strana. Molim vas za odgovore. Unapred hvala

Gorance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 13:40   #539
Quote:
Gorance kaže: Pogledaj post
Zdravo svima,

Zovem se Goran i pisem iz Makedonije. Kao i vecina vas imam Psoriazis vulgaris vec osam godina. Javlja se na zglobnim mestima i na sakama, gde se i najvise siri. Bavim se limarskim radovima, pa interesuje me dali to ima veze sa sirenjem ove bolesti ? Dosada u lecenju najbolje rezultate daje "Belosalic", a pre dva dana sam poceo terapiju sa "Zorac". Ujedno da vas pitam sta vam znaci "Naftalan" ? Dali je to neka ustanova koja se bavi lecenjem ove bolesti (ako je to uopste moguce) i gde se ona nalazi ili koj im je telefonski broj, e-mail adresa ili internet strana. Molim vas za odgovore. Unapred hvala

Naftalan je lječilište u Ivanić Gradu. Evo ti adresa, tamo imaš sve kontakt-brojeve i adrese http://www.naftalan.hr/
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 14:45   #540
Ja lecim dete kod dr.Visnjica u BG nekoliko meseci,i mogu reci da sam u pocetku bio puno zadovoljan jer je sa Vipsogalom skinuto 70% bolesne koze.Medjutim stvari sada idu sve sporije i mozda sam ja nestrpljiv,ali nisam bas zadovoljan.Inace krema nije kortizon i njena prodaja je dozvoljena u USA.
rankulja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.