Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2007., 23:36   #641
Quote:
korkyra222 kaže: Pogledaj post
doktor je prepisao slijedeću terapiju; Belogent (uf opet kortić) 4 dana po 2 puta na dan, zatim Elocom, naravno razblažen kao losion još 10 dana i Claritine tabletice za alergiju 14 dana. E sad za Claritine znam da nije opasan jer je to antihistaminik nove generacije koji čak skoro da i nema popratnih nuspojava ili navikavanja ali muče me kortikosteroidi, znam da se ne smiju često. Zadnji put je koristo Beloderm u 12. mjesecu sad bi trebao počet opet, Belogent-om i Elokom-om,jeli to spada u "često" ili ne, napominjem da se radi o maloj površini koje treba tretirati. Hvala na lijepim željama. I još jedno pitanje, živimo na otoku, prepunom sunca i mora, može li onako slobodno na sunce?
Liječenje alergijskog dermatitisa zahtijeva i korišćenje kortikosteroida ali na što kraći period,zavisno o kožnim promjenama.smatram da Elocom razblazen kao losion nebi trebalo da uzrokuje neželjena dejstva za tako kratak preiod.Smatram da ovaj vremenski razmak nije čest,ipak je prošlo 3 mjeseca od poslednje primjene kortića.Ovdje je važna i preventiva,koristiti neutralne kreme kao zaštitu,Izbjegavati bilo kakav kontak sa hemikalijama,koristiti Kvalitetne sapune i šampone.Pojedini dermatolozi preporučuju i klimatsku promjenu.Mišljenja sam da dok se ne smiri alergija zahvaćeno mjesto ne izlagati suncu,a kasnije svakako.
Srdačan pozdrav!
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 11:41   #642
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post
Liječenje alergijskog dermatitisa zahtijeva i korišćenje kortikosteroida ali na što kraći period,zavisno o kožnim promjenama.smatram da Elocom razblazen kao losion nebi trebalo da uzrokuje neželjena dejstva za tako kratak preiod.Smatram da ovaj vremenski razmak nije čest,ipak je prošlo 3 mjeseca od poslednje primjene kortića.Ovdje je važna i preventiva,koristiti neutralne kreme kao zaštitu,Izbjegavati bilo kakav kontak sa hemikalijama,koristiti Kvalitetne sapune i šampone.Pojedini dermatolozi preporučuju i klimatsku promjenu.Mišljenja sam da dok se ne smiri alergija zahvaćeno mjesto ne izlagati suncu,a kasnije svakako.
Srdačan pozdrav!
Odlično, hvala lijepa.
korkyra222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 13:14   #643
Ja sam Mario i iz Samobora sam, a do masti i caja sam dosao preko nekih ljudi ali meni je pomoglo i zbilja sam presretan radi toga. Psorijaza!!! pocela mi se je pojavljivati prije 3-4 god nakon bezbroj neuspjelih pokusaja s mastima i kremama i odlaska strucnjacima jednostavno nista nije islo nabolje. Dok nisam cuo za ovog LJEKARA...Covijek je iz Srbije morate ga nazvati i popricati s njime potom naci nekoga tko ce to prevesti do vas ubiti dati vam na ruke.Snaci cete se vec on ce vam sve objasniti jel se zbilja isplati potruditi. Zelim vam srecu. Krema je nesto potpuno je na prirodnoj bazi ,nema nikakvih stetnih sastojaka (kortikosteroida) blago dijeluje na kozu, a caj je pitak kao i npr kamilicin i na oci gled smanjuje upaljena mjesta ja sam jednostavno ostao zaprepasten. Nakon nepunih 2 tj mi je sve otislo s nogu tak da mislim da je to ono sta trazite cijena je negdje ja mislim 1 mast i jedna kremica su 200 kn. Ako cete narucivat bolje si uzmite vise masti a manje caja jel mast se bolje trosi a meni je caja ostalo I vise nego pola, a maze se 2 puta na dan ujutro i navecer. A uz to se mora kupati u slijezu koje za vrijeme tog tretmana zaista godi.Pitajte tog tipa sve kaj vas zanima sve ce vam objasniti kao i poslati spisak s popisom kako se pridrzavati za vrijeme tretmana.ISPLATI SE VJERUJTE MI.



Fitoterapeut
Georgi Rangelov
Strošena cesma 11
18 320 Dimitrovgrad

tel. 00381/ 10/ 361 841
mob. 00381/ 64 / 136 23 25
2 telefon:063/485-441
 
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:24   #644
Thumbs up

Quote:
korkyra222 kaže: Pogledaj post
Odlično, hvala lijepa.
Kao dopunu posta od juče predložio bih vam i sledeće,naravno uz saglasnost vašeg dermatologa.Naime radi se o proizvodima na bazi termalne vode iz Alpa(Francuska)koja ima i svoje dermatološko ljećilište URIAGE.Sve njihove proizvode ćete naći na sajtu WWW.MEDILINKBG.CO.YU,pa zatražite Link kozmetika i dermatokozmetika,sa ljeve strane zatražite dermatologiju ili sa desne strae njihove proizvode.Obratite pažnju na Keratosane 30 i Keratosane 15.Nadam se da će se Vaš dermatolog sa ovim složiti kao dopuna terapija,a nema nikakvih štetnih posledica po zdravlje,jer ovdje nema hemikalija.
Velik pozdrav za Vašeg sina i za Vas.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:24   #645
Quote:
brexy24 kaže: Pogledaj post
Ja sam Mario i iz Samobora sam, a do masti i caja sam dosao preko nekih ljudi ali meni je pomoglo i zbilja sam presretan radi toga. Psorijaza!!! pocela mi se je pojavljivati prije 3-4 god nakon bezbroj neuspjelih pokusaja s mastima i kremama i odlaska strucnjacima jednostavno nista nije islo nabolje. Dok nisam cuo za ovog LJEKARA...Covijek je iz Srbije morate ga nazvati i popricati s njime potom naci nekoga tko ce to prevesti do vas ubiti dati vam na ruke.Snaci cete se vec on ce vam sve objasniti jel se zbilja isplati potruditi. Zelim vam srecu. Krema je nesto potpuno je na prirodnoj bazi ,nema nikakvih stetnih sastojaka (kortikosteroida) blago dijeluje na kozu, a caj je pitak kao i npr kamilicin i na oci gled smanjuje upaljena mjesta ja sam jednostavno ostao zaprepasten. Nakon nepunih 2 tj mi je sve otislo s nogu tak da mislim da je to ono sta trazite cijena je negdje ja mislim 1 mast i jedna kremica su 200 kn. Ako cete narucivat bolje si uzmite vise masti a manje caja jel mast se bolje trosi a meni je caja ostalo I vise nego pola, a maze se 2 puta na dan ujutro i navecer. A uz to se mora kupati u slijezu koje za vrijeme tog tretmana zaista godi.Pitajte tog tipa sve kaj vas zanima sve ce vam objasniti kao i poslati spisak s popisom kako se pridrzavati za vrijeme tretmana.ISPLATI SE VJERUJTE MI.



Fitoterapeut
Georgi Rangelov
Strošena cesma 11
18 320 Dimitrovgrad

tel. 00381/ 10/ 361 841
mob. 00381/ 64 / 136 23 25
2 telefon:063/485-441
Od koje vrste ili podvrste psorijaze ste bili bolesni,ako neželite reće nemorate,a kako se iz vašeg posta da zaključiti vi ste se izliječili????? Citiraću Bugarski list"Trud"koji tvrdi,da Svjetska zdrastvena organizacija je objavila da će pronalazač lijeka za psorijazu biti nominovan za Nobelovu nagradu iz oblasti medicine. Ovaj članak je objavljen početkom 2003.godine.
Možda vaš ljekar ima šansu da je dobije,naravno ako prijavi patent.
Svi dosadašnji pokušaji u liječenju psorijaze idu obrnutim redo.Prvo nadju lijek pa kažu pomaže u liječenju psorijaze,umjesto da nađu uzročnik koji izaziva psorijazu onda bi se lakše i brže pronašao adekvatan lijek za izlječenje.
Dotada nam ostaje da čekamo,pa ko dočeka čitače naše postove na ovom forumu, pa će možda neko i lakše obraniti specijalizaciju.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:56   #646
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post
Kao dopunu posta od juče predložio bih vam i sledeće,naravno uz saglasnost vašeg dermatologa.Naime radi se o proizvodima na bazi termalne vode iz Alpa(Francuska)koja ima i svoje dermatološko ljećilište URIAGE.Sve njihove proizvode ćete naći na sajtu WWW.MEDILINKBG.CO.YU,pa zatražite Link kozmetika i dermatokozmetika,sa ljeve strane zatražite dermatologiju ili sa desne strae njihove proizvode.Obratite pažnju na Keratosane 30 i Keratosane 15.Nadam se da će se Vaš dermatolog sa ovim složiti kao dopuna terapija,a nema nikakvih štetnih posledica po zdravlje,jer ovdje nema hemikalija.
Velik pozdrav za Vašeg sina i za Vas.
Replika na predjašnji post.WWW.MEDILINKBG.CO.YU
Izvinite!
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:04   #647
Zdravo svima. Evo me da promenim temu i da nesto pitam.Vec dva meseca koristim ZORAC najprije 0,05 i bilo je odlicno.Zadnjih nekoliko dana otprilike nedelju dana , koristim0,1%. Problem je u tome sto sada na okoljnoj zdravoj kozi javljaju se , kako da kazem,crvena polja, nakon sto namazem mast. Ne znam sta da radim da li da prekinem sa ovim tretmanom ili da se vratim na 0,05 % ZORAC.Molim za objasnenje , ko ima iskustva s ovim.
Gorance is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:44   #648
psorijaza...kutak za žrtve

Molim nekoga s iskustvom u primjeni Labolan gela i kreme da mi kaže da li nanošenje gela i kreme treba peći (peckati)?
I da li su se vama od inficiranih dijelova kože stvarali "vulkani" koji u sredini imaju gnojni dio a okolina je crvena i bolna na dodir?
I da li su inficirani dijelovi kože imali žarko crvenu boju?
Nakon koliko vremena ste vidjeli poboljšanja na koži?
Da li ste tu kremu primjenjivali i na licu ili samo na tijelu?

Gotov sam s pitanjima hvala unaprijed na odgovorima!
Senzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 05:56   #649
Lightbulb O temi...

Evo, uspio sam pročitati skoro sve postove u ovoj temi (neke sam ipak samo "preletio"). Forum sam našao tražeći odgovore o psorijazi, no moram priznati da sam ovdje naišao na puno više prepucavanja nego na konkretne odgovore. Ipak, na našem webu ovo je mjesto sa najviše informacija o psorijazi.
Sa bolesti se družim relativno kratko, tek nešto više od godine. Nažalost, nemam je ja nego moj sin. Kažem nažalost jer vjerujem da je njemu puno gore nego što bi bilo meni (u ovim godinama). Moja supruga ima više iskustva jer je njen otac imao psorijazu (kažem imao, jer već dosta dugo nema simptome) u najtežem obliku, pa je samo postavljane dijagnoze našem djetetu kod nje doslovno izazvalo paniku.

U svom traženju po internetu do sada sam naišao na hrpe kontradiktornih informacija, nekome nešto pomaže - drugome šteti, neko savjetuje jedno - drugi suprotno, neki govore da je bolest neizlječiva - drugi da to nije istina, itd, itd.
Sve skupa - puno dezinformacija a jako malo pravih informacija.

Moje pitanje (prvenstveno onima koji su već duže u ovom topicu); Ima li smisla pokrenuti web-site namijenjen posebno psorijazi (Ako takav postoji - ja ga nisam našao)? Mislim na stranice koje bi sadržavale sve relevantne stručne tekstove o samoj bolesti na jednom mjestu, popise i objašnjenja različitih lijekova i tretmana, stručne savjete, forum (naravno) i sl.
Naravno, trebalo bi pronaći i liječnike, fitoterapeute i ostale stručnjake koji bi bili voljni sudjelovati u radu tih stranica, no prije svega bi trebala pomoć hrpe dragovoljaca koji bi omogućili da se stranice ažuriraju, da se tekstovi organiziraju, da se moderira forum, trebalo bi lobirati za stručnu pomoć (odgovori i savjeti stručnjaka) itd. Samih financijskih troškova za sada ne vidim (izradu i hosting možete smatrati riješenim).

Ponovljeno pitanje; ima li interesa za takav projekt i ima li volontera koji bi u njemu željeli sudjelovati?
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:32   #650
Quote:
TheBan kaže: Pogledaj post
Evo, uspio sam pročitati skoro sve postove u ovoj temi (neke sam ipak samo "preletio"). Forum sam našao tražeći odgovore o psorijazi, no moram priznati da sam ovdje naišao na puno više prepucavanja nego na konkretne odgovore. Ipak, na našem webu ovo je mjesto sa najviše informacija o psorijazi.
Sa bolesti se družim relativno kratko, tek nešto više od godine. Nažalost, nemam je ja nego moj sin. Kažem nažalost jer vjerujem da je njemu puno gore nego što bi bilo meni (u ovim godinama). Moja supruga ima više iskustva jer je njen otac imao psorijazu (kažem imao, jer već dosta dugo nema simptome) u najtežem obliku, pa je samo postavljane dijagnoze našem djetetu kod nje doslovno izazvalo paniku.

U svom traženju po internetu do sada sam naišao na hrpe kontradiktornih informacija, nekome nešto pomaže - drugome šteti, neko savjetuje jedno - drugi suprotno, neki govore da je bolest neizlječiva - drugi da to nije istina, itd, itd.
Sve skupa - puno dezinformacija a jako malo pravih informacija.

Moje pitanje (prvenstveno onima koji su već duže u ovom topicu); Ima li smisla pokrenuti web-site namijenjen posebno psorijazi (Ako takav postoji - ja ga nisam našao)? Mislim na stranice koje bi sadržavale sve relevantne stručne tekstove o samoj bolesti na jednom mjestu, popise i objašnjenja različitih lijekova i tretmana, stručne savjete, forum (naravno) i sl.
Naravno, trebalo bi pronaći i liječnike, fitoterapeute i ostale stručnjake koji bi bili voljni sudjelovati u radu tih stranica, no prije svega bi trebala pomoć hrpe dragovoljaca koji bi omogućili da se stranice ažuriraju, da se tekstovi organiziraju, da se moderira forum, trebalo bi lobirati za stručnu pomoć (odgovori i savjeti stručnjaka) itd. Samih financijskih troškova za sada ne vidim (izradu i hosting možete smatrati riješenim).

Ponovljeno pitanje; ima li interesa za takav projekt i ima li volontera koji bi u njemu željeli sudjelovati?
nazalost takav projekt ne postoji. ja vec dugo planiram otvoriti stranicu bas o psorijazi ali nazalost nemam vremena uz posel i fax
ako ti nesto poduzmes o tom pitanju drage volje ti mogu reci puno korisnih informacija. mogu reci da sam bar u teorijskom smislu apsolvirala ovu boleštinu

ovo je zasad NEIZLJEČIVA kronična bolest i svi preparati samo ublazuju psorijazu ali ju ne liječe.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:35   #651
Quote:
Gorance kaže: Pogledaj post
Zdravo svima. Evo me da promenim temu i da nesto pitam.Vec dva meseca koristim ZORAC najprije 0,05 i bilo je odlicno.Zadnjih nekoliko dana otprilike nedelju dana , koristim0,1%. Problem je u tome sto sada na okoljnoj zdravoj kozi javljaju se , kako da kazem,crvena polja, nakon sto namazem mast. Ne znam sta da radim da li da prekinem sa ovim tretmanom ili da se vratim na 0,05 % ZORAC.Molim za objasnenje , ko ima iskustva s ovim.

nemam iskustva ali upoznata sam s tim lijekom. on je nov na našem tržištu i dosta je agresivan. to je i razlog zasto ga ne zelim koristiti.

meni je rečeno da se on nanosi samo na dijelove zahvacene psorijazom jer ako se slucajno nanese na okolnu kožu moze izazvati iritacije i crvenilo.

ne smije se dugo koristiti jer u suprotnom nema djelovanja a i koža se iziritira i moze doci do ostecenja unutranjih organa.

moja preporuka je ili da se ne mazes zoracom neko vrijeme ili da se vratis na zorac 0.05
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 13:43   #652
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
...ako ti nesto poduzmes o tom pitanju drage volje ti mogu reci puno korisnih informacija. mogu reci da sam bar u teorijskom smislu apsolvirala ovu boleštinu ...
Stvar je u tome da niti ja ne mogu sam. Imam iskustva sa tako velikim projektima, pa znam da je za jednog covjeka nemoguće sve to odrzavati. Hvala na ponudi, racunam(o) na tebe .
Ima li tko veze/poznanstava sa strucnjacima koji bi se zeljeli ukljuciti u rad (bez reklama, naravno)?
Ima li tko kakvih konkretnih prijedloga za sam sadrzaj? Koje informacije je vama bilo najteze pronaci u pocetku (i/ili danas)?
Mislite li da bi mozda trebalo osnovati i udrugu oboljelih i (obitelji oboljelih) na nivou RH?

Dopuna:
Mi sami mozemo napraviti puno; mozemo na jednom mjestu prikupiti sve javno dostupne informacije o samoj bolesti, o lijekovima i terapijama, mozemo organizirati forum sa razmjenom iskustava o svemu tome pojedinacno, izmjenjivati informacije i iskustva o standardnim i alternativnim metodama lijecenja...
Osobno mislim da bi bilo kljucno pridobiti sto vise strucnjaka koji bi barem povremeno mogli pisati o novim metodama lijecenja i davati odgovore na konkretna pitanja.

Od svega sto danas znam siguran sam u jedno; psorijaza ne samo da je bolest koja se pojavljuje u vise oblika i stupnjeva intenziteta, nego su i terapije poprilicno individualana stvar i njihova ucinkovitost je razlicita od osobe do osobe, zato bi cijeli taj projekt (portal ili kako ga vec nazvali) trebao imati za cilj sakupiti sto vise informacija i sistematizirati ih.
Tko zna, mozda nekome pomognu i za magisterij ...
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 17:33   #653
Quote:
TheBan kaže: Pogledaj post
Mislite li da bi mozda trebalo osnovati i udrugu oboljelih i (obitelji oboljelih) na nivou RH?
postoji udruga psorijatičara hrvatske. nemaju web stranicu i imaju kongrese u naftalanu u ivanić-gradu tolko o sukobu interesa.

sto se tiče dermatologa oni imaju potpisane ugovore s proizvodacima krema i svima preporucuju iste. zato sad svima preporucuju taj zorac gel koji spada u "stariju" skupinju antipsorijatika ako gledas u svjetskim razmjerima.

osnovno je pitanje zasto u hrvatskoj jos nema na teret hzzo- mast calcipotriol kad se ona u svijetu masovno propisuje i ima najmanje nuspojava od ostalih tretmana. a najdulji efekt. očito to netko stopira
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 18:27   #654
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
postoji udruga psorijatičara hrvatske....
sto se tiče dermatologa oni imaju potpisane ugovore s proizvodacima krema ... osnovno je pitanje zasto u hrvatskoj jos nema na teret hzzo- mast calcipotriol ...
Svjestan sam svih navedenih problema, a osobito me smetaju farmakološki lobiji i stav HZZO-a (volio bih da se tamo zaposli barem po jedan oboljeli od "zanemarenih" bolesti) pa bih upravo zato želio pokrenuti nešto neovisno, bez reklama i sa provjerenim informacijama.
Udrugu sam spomenuo upravo zbog legitimnog pritiska na Ministarstvo zdravlja i podređene institucije (HZZO itd.), a volio bih znati što sadašnja udruga radi. Smješno je da nemaju web stranice u doba kad tako veliki broj ljudi informacije traži (i pronalazi) na Internetu.
Osobno ću pokušati pronaći i kontaktirati specijaliste za psorijazu tijekom ovog tjedna. Svaka pomoć je dobrodošla.

P.S.
Primjer; Mi trenutno isprobavamo pripravke na herbalnoj bazi koje smo nabavili prije nekoliko dana u Bosni, na Internetu nismo pronašli nikakve informacije niti o tretmanu niti o travaru, međutim preporuku smo dobili osobno, a kako je konvencionalno liječenje potpuno podbacilo nismo imali izbora. Osobno sam malo skeptičan, no vidjeti ćemo kako se stvari razvijaju pa ću objaviti i rezultate (doduše, sam travar je poprilično protiv reklame?!). Ne želim ništa stavljati unaprijed je tretman nije jeftin, zahtijeva dosta vremena, a za sada još ne mogu znati da li djeluje i na koliko dugo.
U cijeloj situaciji bi mi jako pomoglo da sam dobio informacije i od drugih koji su probali tu terapiju, no nigdje ih nisam pronašao. Zato bih volio da postoji web na kojem bi tako nešto bilo moguće, ali ne stranice nekog travara ili farmakologa, već stranice na kojima bi sami oboljeli iznosili svoja iskustva. Vjerujem da bi se na taj način moglo eliminirati dosta lažnjaka i štetnih terapija.
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 12:12   #655
I mene zeza ta bolešćurina, pa sam malo kopao po internetu. Onako logički došao sam do zaključka da liječenje nije moguće nikakvim kremama. Ako je ostvarivo, onda je to ostvarivo isključivo iznutra, jer previše indicija upućuje na to da je to u stvari bolest krvotoka.
Quote:
U Japanu je s druge strane bolest rijetka. To povezujemo s činjenicom da u učestalosti važnu ulogu imaju klimatski, društveni i gospodarski faktori.
Malo znam o Japanu, ali čini mi se da je njihova posebnost jedenje sirove ribe??? Ne znam za druge faktore, možda je netko drugi upućeniji.
Quote:
Odrasle osobe s psorijazom imaju povećani rizik da će pretrpjeti srčani udar, pokazalo je istraživanje američkih znanstvenika University of Pennsylvania.
Opet krvotok.
Quote:
eka istraživanja ukazuju na uspjeh u ublažavanju simptoma psorijaze pomoću prehrane koja utječe na metabolizam polinezasićenih masnih kiselina i eikosanoida, čime se postiže ublažavanje upalnih procesa.

Primjeri su prehrana bogata omega-3 masnim kiselinama, vegetarijanska prehrana, prehrana niske energetske vrijednosti i periodički post. Kod pacijenata koji su osjetljivi na gluten, bezglutenska prehrana popravlja simptome psorijaze
Dijeta kao za bolesti krvožilnog sustava.

Želio bih čuti vaše komantare.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 12:36   #656
zanimljivo je da najviše psorijatičara ima u švedskoj, a znamo da im se prehrana vecinom bazira na ribi.

nitko jos ne moze sa sigurnošću reci uzrok psorijaze. zna se da je to autoimunosna bolest, da imunitet krivo reagira.

upoznata sam s tim da je nekima psorijatičarima bolje na bezglutenskoj dijeti. medutim nisu svi psorijatičari osjetljivi na gluten. svakako pravilna i lagana prehrana pomaze kod svih bolesti
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 19:27   #657
Ma sve ok, nisam ni mislio da je to tako jednostavno. Samo mi se čini da su raznorazne čudotvorne kreme i masti potpuno krivi put. Prolupani imunitet se ne liječi kremama. Ako se može liječiti onda je to intravenozno ili oralno.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 19:48   #658
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
Ma sve ok, nisam ni mislio da je to tako jednostavno. Samo mi se čini da su raznorazne čudotvorne kreme i masti potpuno krivi put. Prolupani imunitet se ne liječi kremama. Ako se može liječiti onda je to intravenozno ili oralno.
pa da ali jos nisu nasli sto da nam oralno daju pa nam propisuju kremice.

njega koze jako poboljsava kvalitetu zivota psorijatičara
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 21:14   #659
Ja sam Mario i iz Samobora sam, a do masti i caja sam dosao preko nekih ljudi ali meni je pomoglo i zbilja sam presretan radi toga. Psorijaza!!! pocela mi se je pojavljivati prije 3-4 god nakon bezbroj neuspjelih pokusaja s mastima i kremama i odlaska strucnjacima jednostavno nista nije islo nabolje. Dok nisam cuo za ovog LJEKARA...Covijek je iz Srbije morate ga nazvati i popricati s njime potom naci nekoga tko ce to prevesti do vas ubiti dati vam na ruke.Snaci cete se vec on ce vam sve objasniti jel se zbilja isplati potruditi. Zelim vam srecu. Krema je nesto potpuno je na prirodnoj bazi ,nema nikakvih stetnih sastojaka (kortikosteroida) blago dijeluje na kozu, a caj je pitak kao i npr kamilicin i na oci gled smanjuje upaljena mjesta ja sam jednostavno ostao zaprepasten. Nakon nepunih 2 tj mi je sve otislo s nogu tak da mislim da je to ono sta trazite cijena je negdje ja mislim 1 mast i jedna kremica su 200 kn. Ako cete narucivat bolje si uzmite vise masti a manje caja jel mast se bolje trosi a meni je caja ostalo I vise nego pola, a maze se 2 puta na dan ujutro i navecer. A uz to se mora kupati u slijezu koje za vrijeme tog tretmana zaista godi.Pitajte tog tipa sve kaj vas zanima sve ce vam objasniti kao i poslati spisak s popisom kako se pridrzavati za vrijeme tretmana.ISPLATI SE VJERUJTE MI.A ako vas zanima sta konkretnije pisite na pm i rado cu vam odgovoriti.

Zadnje uređivanje kemik : 07.04.2007. at 12:10.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 09:22   #660
Quote:
brexy24 kaže: Pogledaj post
Ja sam Mario i iz Samobora sam, a do masti i caja sam dosao preko nekih ljudi ali meni je pomoglo i zbilja sam presretan radi toga. Psorijaza!!! pocela mi se je pojavljivati prije 3-4 god nakon bezbroj neuspjelih pokusaja s mastima i kremama i odlaska strucnjacima jednostavno nista nije islo nabolje. ...
Mario, isti post si objavio već nekoliko puta u ovoj temi. Želim vjerovati da su ti namjere dobre, no onaj koji traži rješenje vjerojatno je (kao i ja) već pročitao sve postove pa je i došao do informacije. Ovako to (ipak) liči na reklamu.
TheBan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.