Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2004., 17:47   #1
Arrow Fotke > Božićni interijeri i dekoracije

//////////////////////////////////////////////////

Upute za postavljanje slika na forumu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...1&postcount=20
Maksimalno 10 slika dnevno.

//////////////////////////////////////////////////




Htjela bih ove godine sama napraviti ukrase za Božić. Al nemam ideje, pa ako netko može pokrenuti lavinu ideja - samo naprijed.

ps Možete početi i sa linkovima

Edit: upute kako stavljati slikice u post-ove

Zadnje uređivanje City : 10.11.2013. at 12:42.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 17:58   #2
joj davno je to bilo radila sam slamnate i od onog srebrnog papira (ko figurice) mogu i snjegovici od stiropora ( u mojoj familiji se to radilo prije 15-20 kad jos nije bilo bas svega za kupit) a nama bilo zabavno

imas za kupit pa sama slazes licitarska srca mini (ako oces tradicionalan bor) a fino i za poklonit onako djecici kad navrate

tribalo bi negdi imat za kupit plasticne bozicne kugle samo bez ukrasa, onako bjele mat onda se kisticem po njima slika, boja je trajna
isto unikatant poklon ako se fino u celofan i masnu upakira
u ducanima sa materijalima zna se nac povoljno onis krasnih zelenih i crvenih traka (malo sirih, finijih) i njih zavezat na grane moze dat dobar efekt

ili pospricas orahe srebrnim sprejem i okacis

cesere isto tako (a moze i u druge boje) iako je meni crveno-zeleni bor bas lip
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 19:14   #3
Mi doma svake godine imamo radionicu prije Božića.
Ukrase za jelku, svjećnjake i figurice smo radili od smjese tjesta, boje i ljepila za tapete. Ne sjećam se kako točno ide al ako ti treba nać ću.
Lani smo mama i ja crtale marame, majice i kravate za poklone. Izrađivale smo i svjećnjake od razbijenih starih boca, to mi je definitivno najdraže.
Naravno, nezaobilazni su aranžmni i slikanje po prozorima i ogledalima.
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 13:38   #4
Molim za sve informacije, posebno ovo s tijestom i svijećnjacima
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 00:00   #5
Svijećnjaci:

Treba ti prazna boca, silikonski pištolj i boje za staklo.

Razbiješ bocu tako da je uhvatiš za grlo u nekoj većoj kutiji tako da ti krhotine ostanu i po mogućnosti da ti dno ostane cjelo. Pištoljem zaljepiš grlo boce (onaj gornji dio di ide čep) za dno. Na to okolo lijepiš ostale krhotine kako ti odgovara. Sve rubove pređeš silikonskim pištoljem tako da ne budu oštri. Sad to sve pobojaš po želji.
Svijeća ide na grlo boce a zalijepiš ju isto silikonom ako neće da stoji.

Ajme sve san zakomplicirala. Nadan se da si ča svatila od ovoga.
Za testo ti još javin!
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 15:20   #6
Quote:
klio kaže:

Za testo ti još javin!
Pomiša se testo s ljepilon za tapete. Od toga onda radiš figurice ili šta već. Bojali smo s temperama.
Ne triba peć ili tako nešto samo pustit da se se osuši.
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 23:26   #7
Ne zaboravi posaditi psenicu (u pamuk) ili skupiti mahovine.
Snijeg na boru mi je najdrazi kad je od pamuka (napravi trakice).
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:51   #8
Božićni interijer

Pozdrav!
Dolazi nam vrijeme Božića...kako je ovo prvi Božić koji provodim u svom stanu bilo bi ok i da bude lijepo uređen. Inače nemam baš ni ideja ni iskustava s tim. Tražila sam malo po netu kakve ideje i trikove za ljepši božični ugođaj al sam našla samo dvije stranice s nekim glupostima.

Na koji način vi uređujete dom za vrijeme Božića da vam bude toplije i ljepše? Podijelite s nama neke tajne.
__________________
Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat će uvijek najljepša pjesma i stih
kvakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:57   #9
Quote:
kvakica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dolazi nam vrijeme Božića...kako je ovo prvi Božić koji provodim u svom stanu bilo bi ok i da bude lijepo uređen. Inače nemam baš ni ideja ni iskustava s tim. Tražila sam malo po netu kakve ideje i trikove za ljepši božični ugođaj al sam našla samo dvije stranice s nekim glupostima.

Na koji način vi uređujete dom za vrijeme Božića da vam bude toplije i ljepše? Podijelite s nama neke tajne.
ja u zadnje vrijeme isčitavam članke razno razne na tu temu ... evo di sam našla nešto ...

http://www.uredisvojdom.com/index.php?menu=1&action=183

možda ti to bar da neku ideju ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 13:58   #10
Prijedlog

Bilo bi zgodno da tu postavimo slikice od nekih svojih, za sad, prošlih božićnih uređenja stanova/kuća

jeste za
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:02   #11
naravno, samo daj! Trebaju mi ideje
__________________
Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat će uvijek najljepša pjesma i stih
kvakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:04   #12
Quote:
kvakica kaže: Pogledaj post
naravno, samo daj! Trebaju mi ideje
budem ... istini za volju, nakon svih seljenja u zadnje vrijeme, malo će potrajati da nađem slikice, ali bum se potrudila ... i sama do tada čitam kaj se nudi, kakve ideje drugi nude ... pa eto, vidi i ti ....
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:08   #13
" Umjesto da kupujete posebne božične zavjese, od traka za umatanje poklona s božičnim motivima (što deblje to bolje) napravite mašne koje ćete prikvačiti na svoje uobičajene zavjese. Savršena i jeftina božična dekoracija koja će već sama po sebi dati svečanu notu vašem domu!

Mislim da će ovo izgledati lijepo kad onako raštrkam po jedno 7-8 komada po zavjesi-
__________________
Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat će uvijek najljepša pjesma i stih
kvakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:12   #14
Quote:
kvakica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dolazi nam vrijeme Božića...kako je ovo prvi Božić koji provodim u svom stanu bilo bi ok i da bude lijepo uređen. Inače nemam baš ni ideja ni iskustava s tim. Tražila sam malo po netu kakve ideje i trikove za ljepši božični ugođaj al sam našla samo dvije stranice s nekim glupostima.

Na koji način vi uređujete dom za vrijeme Božića da vam bude toplije i ljepše? Podijelite s nama neke tajne.
Evo i meni će ovo biti prvi Božić sa obitelji u našem stanu. Ideja za sada nemam, za vikend smo kupili neke ukrase, još se sve smišlja. Uglavnom, nadam se da će moji ukućani na kraju biti zadovoljni uređenjem, jer ja se poprilično volim s takvim stvarčicama zabavljati... Elegant, baš sam pogledala ovu stranicu koju si stavila, i ima dosta dobrih ideja...
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:14   #15
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
Bilo bi zgodno da tu postavimo slikice od nekih svojih, za sad, prošlih božićnih uređenja stanova/kuća

jeste za
Definitivno sam za, ali ovih godina se nisam pretjerano ni trudila... Okitili bi bor i to je bilo to.... Ali zato ću si ove godine dati poprilično truda, da svi ukućani budu zadovoljni, od najmlađeg do najstarijeg...
__________________
666999
nana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:15   #16
Quote:
nana666 kaže: Pogledaj post
Evo i meni će ovo biti prvi Božić sa obitelji u našem stanu. Ideja za sada nemam, za vikend smo kupili neke ukrase, još se sve smišlja. Uglavnom, nadam se da će moji ukućani na kraju biti zadovoljni uređenjem, jer ja se poprilično volim s takvim stvarčicama zabavljati... Elegant, baš sam pogledala ovu stranicu koju si stavila, i ima dosta dobrih ideja...
Meni isto simpatičnih ideja ...

i zapravo, ima i solidnih članaka i dobrih savjeta ... čitljivo
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:32   #17
evo jedan francuski link ... jest da je kataloška prodaja, ali može poslužiti i za koju ideju

http://www.noel-decoration.com/
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:40   #18
Ja sam ovaj vikend čim sam vidjela snijeg izvukla neke ukrase i krenula ih stavljat... ali sam se nekako suzdržala

Stavite slike
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:43   #19
ja nemam slike
__________________
Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat će uvijek najljepša pjesma i stih
kvakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:47   #20
http://www.blog.hr/print/id/16218867...ih-ukrasa.html


hm, ovi andjeli mi se sviđaju al izgleda prilično komplicirano
__________________
Moj Osijek pun je sunca, uz Dravu miran i tih, za mene ostat će uvijek najljepša pjesma i stih
kvakica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.