Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2005., 16:57   #1
Split

Cao.Sledece nedelje poslovno dolazim u Split na 2-3 dana(mozda i 4.dana).U Splitu nikad ranije nisam bio pa me interesuje sta videti?
Moze i neka internet stranica o Splitu?

Ima li internet caffe-a,i u kakvom je raspolozenju domace stanovnistvo?
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 17:16   #2
Re: Split-sta videti u 2-3 dana?

Quote:
Stefan1 kaže:
Cao.Sledece nedelje poslovno dolazim u Split na 2-3 dana(mozda i 4.dana).U Splitu nikad ranije nisam bio pa me interesuje sta videti?
palaču ne možeš zaobići. na rivi je

a u palači pogledati:
peristil, popni se na zvonik sv.Duje i imaj grad na dlanu
Vestibul-iza peristila oblog oblika.pokusaj zapjevati, vidjet ces kako fino odzvanja

S Peristila, odmah nasuprot crkve.sv.Duje imas malu uličicu.hodaj njoj do Jupeterovoj hrama (vidjet ces sfingu) i proci ces kroz ulicu koja se u slengu zove "Pusti me proć" jer se dvije osobe ne mogu mimoici u njoj

ako dođeš do trga di je spomenik Marku Marulicu, to je Voćni trg. Zove se tako jer je u starom splitu tamo bio pazar (tržnica).
Popij kavu na rivi.
na dnu rive ce ti vjerojatno nesto smrdit. To je sumpor iz obliznjih toplica

ako si gladan, ajde u Fife, restoran na Matejuški (krajnji kraj rive prema Marjanu (naše brdo). Jeftino za jest, a domaća hrana

Quote:
Stefan1 kaže:
Moze i neka internet stranica o Splitu?
www.split.com.hr
www.split.info

Quote:
Stefan1 kaže:
Ima li internet caffe-a,i u kakvom je raspolozenju domace stanovnistvo?
Ima internet caffea. Prvi kojeg se ovako napamet sjecam jest na kraju rive, prema autobusnom kolodvoru.

Raspolozenje Splićana? fjakasto. Drugim riječima, ne da im se ništa
Glavni izraz je "Vrag odnija prišu" (vrag odnio žurbu)
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 21:54   #3
Quote:
NoWa kaže:
Vestibul-iza peristila oblog oblika.pokusaj zapjevati, vidjet ces kako fino odzvanja
... zaboravila si mu napomenut da usput zacepi nos

Quote:
S Peristila, odmah nasuprot crkve.sv.Duje imas malu uličicu.hodaj njoj do Jupeterovoj hrama (vidjet ces sfingu)
A mogao bi bas i uci unutra. I u sv. Duju isto tako (mauzolej cara Dioklecijana pretvoren u katedralu).

A mogao bi i u koji muzej kad je vec tamo. Neka muzeji zarade stogod

I obavezno vidit nas lipi stadion.

Quote:
Ima internet caffea. Prvi kojeg se ovako napamet sjecam jest na kraju rive, prema autobusnom kolodvoru.
Ima i jedan u getu, ali kako ces to coviku objasnit?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 23:05   #4
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam).

Stadion Hajduka bi sigurno obisao,posto je to najlepsi stadion u EXYU,pa me interesuje jel tesko doci do njega.

I da jos nesto:
1.Ima li neka gradska plaza,ili plaza u blizini za kupanje
2.Koliko je toplo more
3.Kako da se krecem kroz grad-gradski prevoz,taxi ili nesto trece(peske) koje su cene celodnevnih karata za gradski prevoz.
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 00:51   #5
Quote:
Stefan1 kaže:
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam)..
kod vecine ne, al debila ima posvuda.
Quote:
Stefan1 kaže:

1.Ima li neka gradska plaza,ili plaza u blizini za kupanje
2.Koliko je toplo more
3.Kako da se krecem kroz grad-gradski prevoz,taxi ili nesto trece(peske) koje su cene celodnevnih karata za gradski prevoz.
1. bacvice, najpoznatija plaza, pjescana. al ono, ja se tu bas ne volim kupati. Preporucujem plaze podno Marjana
2. toplo je
3. gradom najbolje pjeske, jer grad nije velik. autobus vozi do 11,30 svaki dana (ne znam jel ima nocnih.ja se ipak vozim autom ). cijena karte je cca 9 kuna.
taxi ti je skup. nije kao u beogradu
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 00:54   #6
Nije tesko doci do stadiona. Grad nije velik, a jos je i zbijen, a osim toga, sve vrijedno spomena nalazi se u centru.

NoWa, ne diraj mi Bacvice.

Btw, mislim da su ukinuli nocne autobuse.

Stefano, a di ces odsjest?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 01:07   #7
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Nije tesko doci do stadiona. Grad nije velik, a jos je i zbijen, a osim toga, sve vrijedno spomena nalazi se u centru.
osim picaka koje su najbolje na Mertojaku;
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 01:53   #8
imamo neke prijatelje u Splitu koji su nam ponudili smestaj pa cemo kod njih biti
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 13:13   #9
Quote:
Stefan1 kaže:
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam).
pa obuci kupace pa ako zavrsis u moru da si vec spreman ...
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 02:49   #10
Quote:
NoWa kaže:

taxi ti je skup. nije kao u beogradu
a brate nije ni ka u zagrebu
u splitu je jeftiniji start a i jednaka je cijena i noću i danju a ne ove neke šeme 25% skuplje noću

obavezno popit kavu na vidilici
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 13:23   #11
Komšija, ja se vratio pre 2 nedelje i bilo je super kao i svaki put. Već su ti rekli šta da obiđeš i ja ti preporučujem da obavezno ideš peške jer ništa nije mnogo daleko. Do poljuda se dolazi vrlo lako, sa rive samo pravo pa levo. Pitaj nekoga usput da ti pokaže put.
Planirao sam da prikačim jednu fotografiju poljuda, ali izgleda da ne može ili ja ne umem.
mire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 13:33   #12
Quote:
vaci kaže:
obavezno popit kavu na vidilici
A ako bude kisa moze i na zadnji kat Prime grad. Kafic je bezveze, ali je zato pogleeeeeeeeeed na tri strane
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:30   #13
Split

isla bih ovo ljeto s frendicama u split na tjedan dana a ne znam bas o tom gradu puno sto se tiče kvatrova gdje se najbolje turistički smjestit onako da nam je sve na dohvat ruke jer nemamo auto (zabava dobra plaza) pa ako mozete dati koji savjet
anči manči is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 00:03   #14
A, onda ti je najbolje negdje u centru ... ako mislis privatni smjestaj npr. Radunica/Lucas/Manus/Gripe i okolo (do Rive/Peristila 5 min pjeske, do plaze Bacvice/Firule 5 min. To su gradske plaze, pjescane, ali ima dosta betonskog dijela za suncanje. Ujedno na Bacvice mozete i izlazit ... To je samo jedna opcija, ima i drugih plaza i kvartova nadohvat ruke. Mozete se odluciti i za bus, pa na Duće, npr. (prema Omišu), iako po vrucini ne bih bas preporucila, pogotovo u nekim intervalima, npr. odlazak oko 14h, povratak iza 18h.

Inace, zadnju godinu-dvije, masovno ljudi oko centra preuredjuju svoje "podrume" (to je u stvari prizemlje) i druge prostorije u apartmane za iznajmljivanje. Tako da ima dosta novih, dobrih apartmana. Naravno, imas i sobe, to ce vas zaskociti kad izadjete iz busa/vlaka i tako to ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:44   #15
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
... zaboravila si mu napomenut da usput zacepi nos

A mogao bi bas i uci unutra. I u sv. Duju isto tako (mauzolej cara Dioklecijana pretvoren u katedralu).

A mogao bi i u koji muzej kad je vec tamo. Neka muzeji zarade stogod

I obavezno vidit nas lipi stadion.

Ima i jedan u getu, ali kako ces to coviku objasnit?
Zar muzeji nisu besplatni? Doduse, ja sam sve muzeje u gradu obisla s faksom, no svejedno, mislila sam da su besplatni .... Preporucujem Muzej grada Splita, Arheoloski muzej i Muzej hrvatskih arheoloških spomenika.
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:11   #16
Inace....
Sto se kupanja tice, Split te bas nece usreciti u tom pogledu. Ja se tu ne kupam pa nemam bas neke savjete.
Sto se tice nocnog zivota i ispijanja kava, kafici po getu su skroz ok, vikendom ugl. puni. Meni osobno najdrazi kafici po gradu: Porta, Dante, Fluid, Puls, Luxor (na Peristilu), St Riva.... The Ghetto bi ti mogao biti zanimljiv, a i vikendom se tamo zna zalomiti totalna akcija, ali je kafic u principu rupa. Za popiti kavu simpatican je i Zbirac na Bacvicama. Gotovo svaki vikend imas neki party u gradu, no ne znam sto slusas pa mi je tesko preporuciti ti prikladno mjesto. Imas i dosta fensi smensi mjesta (Tropic, Vanilla, Tribu, opcenito kafici na Bacvicama) u kojima ja osobno nikad nisam bila jer mi se tamo pusta koma glazba i ne odgovara mi takav djir pa ono.... Naglasavam da je ovo cisto moje subjektivno misljenje i nemam namjeru nikog vrijedjati (ako netko tamo izlazi.... je l').
Sto se tice znamenitosti, uglavnom je sve receno, cijela Dioklecijanova i muzeji.
Sto se transporta tice, mozes sve pjesice, radi se o malom gradu i stvarno je sve blizu. Inace je autobusna karta u jednom smjeru 9 kn, na trafici 1-2 kn jeftinija. Taxi nije toliko skup koliko ja znam. Nas je jednom od ul. Domovinskog rata do Zente (udaljenost cca. 25 min hoda) prevezao za 40 kn, a buduci da nas je bilo 4 u taxiju (sto znaci da je svatko dao po 10 kn), cijena nam je bila ista kao da smo isli busom. Radilo se o tri ujutro kad busevi ne voze, a nije nam se dalo gubiti vise od 20 minuta na hodanje pa ono.... Inace se uopce ne vozim javnim prijevozom, zivim u centru....
Zakljucak.... Prosecite Dioklecijanovom, uz more od rive do Zente, Znjana ili do Sustipana, popijte kavu negdje po getu, na vidilici, u Luxoru, odite na neki party (ako vas to zanima), odite u neki muzej, na Poljud, popenjite se na katedralu Sv. Duje.... Ugl. uzivajte
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:40   #17
bi ja na party al frendice nisu bas za, nego reci mi ovako alternativnijih rock mjesta ima li? il su za turiste "najvidljivija" fensi mjesta
anči manči is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:37   #18
Quote:
Stefan1 kaže: Pogledaj post
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam).

S
Ne govori zagrebački. Lako za beogradski i nemoj se kurčit.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:49   #19
Quote:
anči manči kaže: Pogledaj post
bi ja na party al frendice nisu bas za, nego reci mi ovako alternativnijih rock mjesta ima li? il su za turiste "najvidljivija" fensi mjesta
Ma, imas takvih mjesta koliko hoces po getu, gradu, ali sve ti radi do jedan - dva.... Poslije toga mozete na party, na neko fensi smensi mjesto, u O'Haru (najpopularnije mjesto za izlaske na dva kata, pusta se svasta, meni osobno grozno mjesto, losa atmosfera, ali to sam samo ja ) ili u Kocku (tu zna biti svasta, jeftin upad gotovo uvijek). I, da. Kupite neku dobru mapu i obidjite sve ono o cemu smo pisali u prijasnjim postovima. Mapu je uvijek dobro imati pa makar se radilo o ovako malom gradu kao sto je Split
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:53   #20
Quote:
anči manči kaže: Pogledaj post
isla bih ovo ljeto s frendicama u split na tjedan dana a ne znam bas o tom gradu puno sto se tiče kvatrova gdje se najbolje turistički smjestit onako da nam je sve na dohvat ruke jer nemamo auto (zabava dobra plaza) pa ako mozete dati koji savjet
Tek sad ovo vidjeh.... Definitivno centar, ja ne bih mogla ni zivjeti nigdje drugdje
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.