Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 08:47   #1121
Šta je? Nitko ništa. Svi idu bez problema. Nikakvih pohvala ili problema???????
qash21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 09:56   #1122
Preklopni ključ

I moj muž se priključivo ponosnim vlasnicima QQ. Acenta diesel 1,5 ako se ne varam. Imam jedno pitanje, postoji li za njega preklopni ključ kakav imaju WV i drugi proizvođači? Moj dojam je da ne bih svoga WV mijenjala za QQ. Možda je to žensko mišljenje, ali stvarno mu fali polica, ladica i ostalog za ostaviti sitnice, pa čak niti rolu papirnatog ručnika ne možete staviti u policu u vratima. Definitivno nije auto za mame sa djecom (kao što sam ja). Ali će zato tata uživati :-))
Vila Mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:00   #1123
sumnjam da QQ to nema u ponudi ako nadoplatiš, tako da nije stvar je li to Nissan ili VW...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 11:16   #1124
Preklopni ključ

Pitao je muž u salonu kad je preuzimao auto i vidio taj "obični" ključ, ali su mu rekli da nema mogućnosti za preklopni. E sad je li to stvarno tako ili su ga samo "otpilili", to me zanima...
Vila Mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:35   #1125
Quote:
Vila Mia kaže: Pogledaj post
Pitao je muž u salonu kad je preuzimao auto i vidio taj "obični" ključ, ali su mu rekli da nema mogućnosti za preklopni. E sad je li to stvarno tako ili su ga samo "otpilili", to me zanima...
Stvarno je tako - u današnjoj auto industriji se dosta štedi, pa tako i Nissan daje samo pakete opreme - sve dodatno ugrađuju serviseri prije isporuke.
Tekna oprema ima u paketu I-key - to je onaj koji ne morate vaditi iz džepa ili torbice.
Pozdrav,
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 19:20   #1126
Quote:
Vila Mia kaže: Pogledaj post
I moj muž se priključivo ponosnim vlasnicima QQ. Acenta diesel 1,5 ako se ne varam. Imam jedno pitanje, postoji li za njega preklopni ključ kakav imaju WV i drugi proizvođači? Moj dojam je da ne bih svoga WV mijenjala za QQ. Možda je to žensko mišljenje, ali stvarno mu fali polica, ladica i ostalog za ostaviti sitnice, pa čak niti rolu papirnatog ručnika ne možete staviti u policu u vratima. Definitivno nije auto za mame sa djecom (kao što sam ja). Ali će zato tata uživati :-))
Sorry, moram pitati koji to ti vau-vau voziš kad već uspoređuješ sa QQ pa da i mi ostali znamo o čemu se radi. A što se tiče ključa i preklapanja ja sam od toga operiran i tako mi je svejedno kakav je ključ, ionako je preskup kad ga trebaš mijenjati a još da idem nešto nadoplaćivati. BTW; ključ od VW-a koji se preklapa je malo potežak zar ne.
VinkoCF is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:58   #1127
Kao što sam napisala, ja sam jedna praktična mama s puno djece i vozim Caddy life. Nije šminka, ali ima puno pretinaca, polica, a o onoj velikoj polici iznad glave vozača i suvozača i da ne pričam.
Vila Mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 19:53   #1128
Quote:
Vila Mia kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisala, ja sam jedna praktična mama s puno djece i vozim Caddy life. Nije šminka, ali ima puno pretinaca, polica, a o onoj velikoj polici iznad glave vozača i suvozača i da ne pričam.
Sory mama na grubostima, i ja sam tata pa razumijem.
VinkoCF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 09:47   #1129
VinkoCF, nema ljutnje. QQ je krasan, naročito mi se sviđa hands-free razgovori (toga u mom autu nema) samo sam dala utiske iz jednog ženskog kuta gledanja. O performansama nit se kužim niti ima smisla da Vam pišem kad je već sve rečeno. Iako nisam tipično žensko moram nadodati, ima i ogledalo na vozačkom štitniku od sunca
Vila Mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 11:21   #1130
Ja sam za 1.6 mislio da će biti tako-tako. Međutim, iznenadilo me kako taj motorček "glatko" radi i vuče više nego dobro. U zadnjih deset godina navozio sam se auta i auta i ovaj me zaista ugodno iznenađuje. Nedavno sam išao gledati prometnu od novog službenog Golfa 19.TDI (karavan) da provjerim snagu, jer auto vuče očajno u usporedbi s Qashom.
Recorder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 13:58   #1131
Alu felge ili obicne za qahqai, 16"

Pozdrav,

zanima me da li ste kupovali čelične ili alu felge za qashqai i ako da gdje ste ih kupili. Naime bliži se zima, gume sam nabavio još na proljeće ali ne bi ih htio montirati na već postojeće nissanove alu felge, pa razmišljam o nabavci novih felgi. Kako je cijena čeličnih i alu tu negdje, logičan izbor su mi alu, ali osim 5 rupa, problem je razmak koji je naravno na svakome automobilu specifičan. To se može riješiti sa dodatnim specijalnim šarafima ali to me ne zanima.

Eto podijelite iskustva ako ih imate.


Replay za Recorder-a: Ja sam uzeo 2.0 dci sa 4x4 150Ks, zapravo se radi o motoru 170Ks koji je tvornički prigušen na 150 zbog potrošnje. I za razliku od TDI motora koje sam vozio prije ovog, snaga se ne može uspoređivati. Ovdje pritiskom na papučicu gasa auto doslovno leti, dok je potrošnja prihvatljiva, meni osobno 6.6 l/100km, iako se i to može smanjiti ako se vozi pod malim brojem okretaja bez uključene klime. Kako radi 4x4 još nisam isprobao no nadam se da će i to doći na red po zimi. Ako ima neki vlasnik 4wd-a neka kaže svoja iskustva.
Pozdrav.
mr.nitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 14:47   #1132
Evo zapravo da odogovorim sam sebi Ono sto sam nasao a da je napovoljnije i sa time da ima raspored: 16" 5 rupa razmak 114,3 je:

5/114,3 ET45 16"
Transit M/Y 00 - V184 (Heckantrieb/Einzelb.) (čelične)


http://molydon.hr/info_felge.php?id=32
DEZENT - F - AKCIJA!!!
Veličina: 16'' 699,00 kn
7X16 ET25 4/108, ET35 5/100, 5/112, ET40 5/114, ET48 5/112


X-TREME - RK7 black
http://molydon.hr/info_felge.php?id=458
(za ovo nisam sto posto siguran da li razmak rupa odgovara)

ENZO - Typ H AKCIJA !!!
http://molydon.hr/info_felge.php?id=14
AKCIJA: 570,00 kn


http://molydon.hr/info_felge.php?id=506
DOTZ - SHURIKEN - AKCIJA!!!
AKCIJA: 690,00 kn


Što bi od navedenog preporučili? Kakva su Vaša iskustva s molydonom? Da li daju besplatno vijke i montažu guma ako se kod njih kupe felge? (zapravo koliko sam vidio većina ozbiljnih vulkanizera daje ali nisam siguran za molydon jer nemam s njima iskustva)

Pozdrav
mr.nitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 16:07   #1133
Quote:
mr.nitko kaže: Pogledaj post
Evo zapravo da odogovorim sam sebi Ono sto sam nasao a da je napovoljnije i sa time da ima raspored: 16" 5 rupa razmak 114,3 je:

5/114,3 ET45 16"
Transit M/Y 00 - V184 (Heckantrieb/Einzelb.) (čelične)


http://molydon.hr/info_felge.php?id=32
DEZENT - F - AKCIJA!!!
Veličina: 16'' 699,00 kn
7X16 ET25 4/108, ET35 5/100, 5/112, ET40 5/114, ET48 5/112


X-TREME - RK7 black
http://molydon.hr/info_felge.php?id=458
(za ovo nisam sto posto siguran da li razmak rupa odgovara)

ENZO - Typ H AKCIJA !!!
http://molydon.hr/info_felge.php?id=14
AKCIJA: 570,00 kn


http://molydon.hr/info_felge.php?id=506
DOTZ - SHURIKEN - AKCIJA!!!
AKCIJA: 690,00 kn


Što bi od navedenog preporučili? Kakva su Vaša iskustva s molydonom? Da li daju besplatno vijke i montažu guma ako se kod njih kupe felge? (zapravo koliko sam vidio većina ozbiljnih vulkanizera daje ali nisam siguran za molydon jer nemam s njima iskustva)

Pozdrav
Imas moj post od ranije, ako kupujes celicne felge probaj kod Lasica ili Furlana u Sloveniji, bruto cijena je cca 50€ a na to daju jos popust za kesh, odgovaraju 100% od Renault Lagune III 16", i na kraju sarafi ti ne trebaju jer imas matice na glavcinama i to ti pase jedino imas kromirane matice na crnim felgama. Nakon montaze zimskih guma mozes isprobati malo voznje van ceste, ceka te ugodno iznenadjenje.
wii is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:53   #1134
Quote:
wii kaže: Pogledaj post
Imas moj post od ranije, ako kupujes celicne felge probaj kod Lasica ili Furlana u Sloveniji, bruto cijena je cca 50€ a na to daju jos popust za kesh, odgovaraju 100% od Renault Lagune III 16", i na kraju sarafi ti ne trebaju jer imas matice na glavcinama i to ti pase jedino imas kromirane matice na crnim felgama. Nakon montaze zimskih guma mozes isprobati malo voznje van ceste, ceka te ugodno iznenadjenje.
ok je to za sloveniju. no, kupio bi kotace na firmu. pa mi je vazniji jednostavni postupak. i R1, jasno......
bombon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:36   #1135
Quote:
mr.nitko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me da li ste kupovali čelične ili alu felge za qashqai i ako da gdje ste ih kupili. Naime bliži se zima, gume sam nabavio još na proljeće ali ne bi ih htio montirati na već postojeće nissanove alu felge, pa razmišljam o nabavci novih felgi. Kako je cijena čeličnih i alu tu negdje, logičan izbor su mi alu, ali osim 5 rupa, problem je razmak koji je naravno na svakome automobilu specifičan. To se može riješiti sa dodatnim specijalnim šarafima ali to me ne zanima.

Eto podijelite iskustva ako ih imate.


Replay za Recorder-a: Ja sam uzeo 2.0 dci sa 4x4 150Ks, zapravo se radi o motoru 170Ks koji je tvornički prigušen na 150 zbog potrošnje. I za razliku od TDI motora koje sam vozio prije ovog, snaga se ne može uspoređivati. Ovdje pritiskom na papučicu gasa auto doslovno leti, dok je potrošnja prihvatljiva, meni osobno 6.6 l/100km, iako se i to može smanjiti ako se vozi pod malim brojem okretaja bez uključene klime. Kako radi 4x4 još nisam isprobao no nadam se da će i to doći na red po zimi. Ako ima neki vlasnik 4wd-a neka kaže svoja iskustva.
Pozdrav.
Potrošnja? 2.0 dci. imao sam volju i vrijeme da dokučim koliko malo može trošiti. naime, meni se činilo da mali dosta pije. kombinirana vožnja. lagana noga. tempo koji više slići na gmizanje nego na vožnju. uglavnom, maženje gasa, ne brže od 120. rezultat? 6,34. na realnost. no bord. precizna mjera. meni se vidi dosta jer imam još jedan auto koji je stvarno mizerija od potrošnje.(P207 1,6hdi). moje iskustvo sa potrošnjom. imam utisak da bi lako nasvirao desetku kad bi ga izganjao brutalno....
bombon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:46   #1136
Pozdrav,
u subotu sam bio u salonu isprobati qashqai(uglavnom imam pohvale za njega),ali ono što sam htio reći je da se na tržištu pojavila nova boja za njega ne znam kako se službeno zove ali to je boja patliđana i jako mu dobro stoji osim toga počeli su ugrađivati u accenta opremu tempomat.Što se tiče rokova iznenadio sam se ali auto sam mogao dobiti već ovaj tjedan što vjerovatno znači da je recesija kod nas i u svijetu smanjila rokove isporuke.
deko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 01:44   #1137
Felge

Na svoj QQ Visia 1.5 dci stavio sam alu felge dezent F koje odlicno izgledaju. U Molydonu dobijes i druge serafe, cijena sa montazom i balansom cca. 3000,00 kn
pugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:17   #1138
2.0 dci

Quote:
bombon kaže: Pogledaj post
Potrošnja? 2.0 dci. imao sam volju i vrijeme da dokučim koliko malo može trošiti. naime, meni se činilo da mali dosta pije. kombinirana vožnja. lagana noga. tempo koji više slići na gmizanje nego na vožnju. uglavnom, maženje gasa, ne brže od 120. rezultat? 6,34. na realnost. no bord. precizna mjera. meni se vidi dosta jer imam još jedan auto koji je stvarno mizerija od potrošnje.(P207 1,6hdi). moje iskustvo sa potrošnjom. imam utisak da bi lako nasvirao desetku kad bi ga izganjao brutalno....
Evo još malo mojih utisaka...
Što se potrošnje tiče (barem prema putnom računalu) prosjek je uglavnom 7,6 - 7.9, normalna kombinirana vožnja. Neki dan se vozio autoputom cca 100 km, brzinom od 130, potrošnja također 7,7 -7,9. I je puno i nije. Auto je dosta velik, motor također. Mislim da laže onaj ko veli da troši ispod 7 litara. Dci motori jesu malo rastrošniji, mislim da je ovo poznata stvar, ali ide ko zmaj. Također vozim i mazdu 3, 1.6. Pri brzini od 130 troši 5.6 litara. Motor HDI.

Ako usporedim buku u vožnji, Mazda 3 je koma. Pri brzini od 160 nemožete normalno razgovarat u autu. Izolacija buke kod QQ je fenomenalna. Zatvorite vrata, a ono muk, tišina, također pri velikim brzinam (i na 190).

Unutrašnjost me sve više živcira. Auto je pun cvrčaka i čudi me da su svi na desnoj strani. Vjerojatno je na jednoj strani trake u tvornici radio iskusni radnik, a na drugoj neki novak. Škripi i lupka s desne strane u onoj rupi u krovu u koju ulazi panoramski krov. Cvrči napred, kod prozora, pojma nemam što. Kad prođem preko neravnina opet lupa više na desnoj stani stražni ovjes, o lupanju pan. krova da i ne pričam. Opet mazda 3 za usporedbu, nema ni jednog cvrčka ni nakon 4 godine.

Zvučnike i cd jedinicu ne želim ni spominjat. Ispod svake razine.

Uglavnom, više pohvala nego kritika. Možda malkice loša završna obrada.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:42   #1139
Gume

...i ja razmišljam o kupnji 16'' felgi. Koje zimske gume preporučate i kojih dimenzija?

Hvala.
Andrey_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 16:03   #1140
[QUOTE=Andrey_81;22920728]Evo još malo mojih utisaka...
Što se potrošnje tiče (barem prema putnom računalu) prosjek je uglavnom 7,6 - 7.9, normalna kombinirana vožnja. Neki dan se vozio autoputom cca 100 km, brzinom od 130, potrošnja također 7,7 -7,9. I je puno i nije. Auto je dosta velik, motor također. Mislim da laže onaj ko veli da troši ispod 7 litara. Dci motori jesu malo rastrošniji, mislim da je ovo poznata stvar, ali ide ko zmaj. Također vozim i mazdu 3, 1.6. Pri brzini od 130 troši 5.6 litara. Motor HDI.

Ružno je nekome reći da laže. jasno sam napisao o kakvoj se vožnji radi i u kakvim uvjetima. nema tajne. a, ne vidim što ja tu imam dobiti ako nije tako. baš ništa.... računica nije napravljeno po bordu. sistem je točenje do čepa. vožnja. i opet do čepa. za mene je to relevantno. ono što platim. i duboko sam svjestan da je auto velik. težak. da je motor jak i tako to. samo sam povukao paralelu sa autim kojeg još imam. ustanovio razliku. a, zanimljivo je da svi po tom peugeotu pljuju.
i sam bi stavio zimske gume. i čelične felge. pašu od lagune 3. 215-65 16. iz iskustva znam da Goodyear ima jako dobru zimsku gumu . morao bi pročitati koji je model. jako je dobra.....
bombon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.