Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 12:31   #1
Narančina, odn. medicinska, bolnička dijeta

ovako , citam tu dijetu i razmisljam da krenem na tu dijetu,pa ima li vas sa dorim ili losim iskustvom te dijete.....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 13:05   #2
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ovako , citam tu dijetu i razmisljam da krenem na tu dijetu,pa ima li vas sa dorim ili losim iskustvom te dijete.....
šta je to? Meni je prva asocijacija bila naranča.Ako je naranča biće jedeš samo naranče i mršaviš?
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:01   #3
Jel to naranca ,dvopek,jaja,mljev meso.....Ak je to to je dijeta!Ja sam je drzala par puta i skinula dosta kila sa njom!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:06   #4
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Jel to naranca ,dvopek,jaja,mljev meso.....Ak je to to je dijeta!Ja sam je drzala par puta i skinula dosta kila sa njom!
koliko si kila imala na početku i koliko sada? I prije koliko vremena si počela s tom dijatom?
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:10   #5
da, sa jajima,dvopekom,,i sa narandom
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:12   #6
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Jel to naranca ,dvopek,jaja,mljev meso.....Ak je to to je dijeta!Ja sam je drzala par puta i skinula dosta kila sa njom!
moja jedna bivša kolegica je svako proljeće skidala zimske kile s tom dijetom
s dva ciklusa (mislim da traje 2 tjedna jedan) je skidala 5-7 kila
ali...
njoj su samo tih 5, 7 kila bile višak od idealne (čak i malo preniske) kilaže
i skidala ih je par mjeseci nakon što ih je dobila, nisu bile dugotrajne
mislim da onda to ide lakše
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 08:07   #7
Moze se skinut dosta kila!Ja sam 10tak kila tako skinula a drzala sam je dvaput po 7 dana.
Nakon nje sam normalno jela i nisu se vratile(nisam se prezderavala kasno u noci) A onda sam pocela opet prezderavanje po noci i sendvicanje i imam 5 kg viska sad!
Djeta ta djeluje i nije losa ,cak i onda kad se brlja(ja sam svaki dan cokoladicu ili nest slatko morala pojest) al izgubila sam 10 kg u 14 dana!
Cak pise da se jede hrana tim nekim redom,al ja nisam ja sam jela normalno i sve skupa i izgubila kile!
Sretno ti ako se odlucis!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 12:15   #8
Hm, je li to ona dijeta sto ima svaki dorucak isti i to jednu narancu, jogurt i jos nesto?

Moja je drugarica drzala tu dijetu 7 dana i skinula je 5 kg, a da li su se kg vratili, ne znam, jer ju nisam vidjela skoro.

A hajd neka neko napise i citavu dijetu jer bih ju mozda i ja pokusala, (trebala bih jedno 3-4 kg skinuti)
Malinnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 13:36   #9
molim pojašnjenje o ovoj dijeti
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:26   #10
ja sam dosta o toj dijeti cula , i frendica mi je isto puno kg skinula i nisu joj se kile vratile...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:36   #11
Bolnička dijeta
Doručak:isti tokom 15 dana
-1 naranča
-1 dvopek
-1 šalica kave ili čaja bez šećera


1.dan
Ručak:
-1 naranča
-1 kuhano jaje
-1 kiselo vrhnje

Večera:
-2 paradajza
-2 kuhana jaja
-1/2 glavice zelene salate


2.dan
Ručak:
-1 naranča
-1 kuhano jaje
-1 kiselo vrhnje
-2 dvopeka

Večera:
-12,5 dkg kuhanog mesa
-1 naranča
- 1 dvopek
-1 šalica kave ili čaja bez šećera

3.dan
Ručak:
-1 naranča
-1 kuhano jaje
-1 kiselo vrhnje
-1 glavica salate

Večera:
-12,5 dkg kuhanog mljevenog mesa
-1 naranča
-1 dvopek
-1 šalica kave ili čaja bez šećera

4.dan
Ručak:
-12,5 dkg svježek kravljeg sira
-1 paradajz
-1 dvopek

Večera:
-12,5 dkg kuhanog mesa
-1 naranča
-1 dvopek
-1 šalica kave ili čaja bez šećera

5.dan
Ručak:
-20 dkg kuhanog mesa ili ribe
-1 paradajz
-1 dvopek

Večera:
-1/2 kg kuhanog povrće(mrkve,grašak,krumpir)
-1 kuhano jaje
-1 paradajz

Nakon 5 dana izgubi se 2,5-5 kg .Nakon 5 dana dijete,dijeta se ponavlja i tako 3 puta po 5 dana.Za 15 dana se izgubi 15 kila i nećete ih više dobiti ukoliko nakon dijete normalno jedete osim svakog ponedjeljka kada treba jesti sljedeće:

Doručak:-1 čaša soka od limuna bez šećera
Ručak:-2 jabuke,1 dvopek
Večera:-1 jaje,1 paradajz,1 dvopek

Za vrijeme djete ne uzimati alkohol !
namirnice se mohu uzimati hladne ili tople ali bitno je da se uzimaju točno onim redom kako je napisano i ne izostaviti ni jednu

Piti što više vode i biljnih čajeva...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:37   #12
evo nasla sam dijetu, zapravo se zove bolnicka dijeta...
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:25   #13
hej cure!!!
evo, citala sam malo o toj dijeti po drugim forumima i samo rijeci hvale!!!! ja zapela na Atkinsu pa si razmisljam odguliti tih 15 dana, malo za promjenu i poticaj.. od sutra krecem s njom i nadam se uspjehu te da ce rezultati biti brzo vidljivi!!!!!!!!
izvjestavati cu vas!!!
pozz
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 18:39   #14
evo kad svi hvale tu dijetu...da ju netko pogrdi
nisam bila dugo nanjoj al bila sam 10 dana i svega sam se pridžavala! i nisam smršavila ni gram, meni se osobno ta
dijeta užasno zgadila jer se stalno jede isto itd...eto ne želim nikog odgovarat od te dijete sigurno ima puno njih koji su na taj
način smršavili, ja sam imala puno kila onda i s drugim dijetama u 10 dana bi bar otišla 1 kila a na ovoj nije..
eto..nadam se da kod vas neće bit isti slučaj..
__________________

Moji snovi nisu tek puke želje, ja ne postojim bez njih.
Ja ne živim u snovima, oni žive u meni..


mystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 19:15   #15
Jelovnik je . Ja bih se onesvijestila od gladi.
Miss Piggy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 07:59   #16
mystery neznam kako to da nisi nista skinula sa njom!? Bas cudno!

Ja nisam nikad jela po tom redosljedu kako pise neg bi jela sve skupa i svejedno sam skidala kile!Mislim to nema logike jer svakako se neprave pauze izmedju namirnica koje jedes i opet su skupa u zeludcu ko da si ih i jeo skupa!
A tu djetu je moj poznanik inace jako debel i seceras(mislim) dobio od doktora i skinuo je kile!Naravno nije sad dva mjeseca odjedanput bio na njoj neg dva tjedna pa pauza pa opet!Nisu mu se vratile kile za sad a proslo je vec godina i pol!

I ja sam je drzala i nije strasna toliko jedino prva dva dana su kriticna a poslje se jede i mljeveno meso i sir...

Meni je bila ok!

E da,da dodam samo u mojoj djeti stoji mljavena junetina 125 gr pa sam je ja pekla i opet sam smrsala.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??

Zadnje uređivanje mafri : 14.07.2008. at 08:23. Reason: dodavanje!
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:50   #17
znaci ipak idu kile dolje?!? joj super, evo od sutra sam na njoj, mislila sam danas, ali danas sam na vodi i caju da si pripremim organizam!!!
nadam se da ce se rezultati vidjeti ubrzo!!! pa da cu dobiti volju za dalje!!!
pitanje.. kak stojis sa energijom dok si na dijeti??? jer ja vjezbam i na orbitrecu, pa da znam..
tnx
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 12:22   #18
a cuj,djeta ko djeta!Tesko je prvih dana a onda ide lako!Ovisi sve kako i koliko ti organizam moze podnijet.Ja sam znala svaki dan pojest twix ili tak nesto jer nisam mogla bez slatkog i opet sam izgubila kile.I nisam jela nikakvim redosljedom ko sto pise jer mi to bilo glupo.Znam zensku koja je muku mucila sa par kila viska i smanjila je prehranu i vjezbala al kile su stojale,tek kad je na ovu djetu otisla smrsala je brzo i ljepo.A mjesto narandze mozes i jabuku,grejp ili ananas pojest!
Ja sam par puta na un krenula i nisam mogla izdrzat!Od danas sam na ovoj djeti!
Ajde javi i ti kako ti ide pa cemo se podrzavat uzajamno
SRETNO!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 20:16   #19
ma kuzim da kile idu pa i ne jede se bas nesto previse.. samo sto mislim da cu ja ipak morati pricekati sa njom ili bi bilo bolje krenuti na nju.. ne znam.. uglavnom danas sam saznala da imam usporen rad stitnjace i da hrana koju jedem me deblja jer ju moj metabolizam ne moze probaviti pa mi se sve skladisti u masne naslage i sada moram cekati nalaze da bi dobila odgovarajucu terapiju i ne znam trebam li poceti sa njom ili ne.. sutra sam opet kod doktora pa cu pitati!!
u svakom slucaju sretno ti!!!
tinkerbell1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 23:51   #20
tinkerbell bas mi je zao!Nadam se da ces sa tabletama uspjet regulisat rad stitnjace!?

Ja sam danas izdrzala prvi dan,a to mi se nije desilo vec godinu dana!Vec 100 puta se pripremim, skuham jaja i odustanem!
A danas sam izdrzala napokon!Tako sam sretna!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.