Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2013., 20:07   #1
Dijeta 8 sati

pozdrav,ljudi!
nisam nasla slicnu temu pa ootvaram novu. prekjucer sam zapocela osmosatnu dijetu. i mogi rec da je to prva dijeta koje se mogu pridrzavati. dakle,jede se samo 8 sati u danu. od 9-5. u 2 dana -1 kg. al stvarno puno manje jedem,samo voce i lagani rucak. ima li netko iskustava s dijetom,moze li se ona dugo drzati i kakvi su rezultati? pozz
hedwig is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 22:26   #2
Velika vjerojatnost da je neodrživo na dulje pruge, a da je gubitak koliko- toliko konstantan. Usporavaš si metabolizam brutalno time što hranjenje imaš koncentrirano u 1/3 dana. Plus što šokiraš organizam s time jer ti inzulin ima skokove.
I nemoguće je održavanje tako izgubljene težine, osim da se tako hraniš zauvijek.

1 kg u 2 dana je izbačena voda koja se zadržavala u tijelu.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 15:33   #3
da, ima dosta na netu o tome, čudi me da je ovo prva tema o tome.. se zove Intermittent fasting ili isprekidani post. Svi dnevni obroci se konzumiraju u nekom kraćem vrem prozoru npr 2-8 sati, potpuno suprotno od zagovaranja dobrobiti više manjih obroka dnevno.. Naravno, u tom jednom ili dva obroka dnevno ne jede se junk food i prazne kalorije nego nutritivno bogata hrana.
Nije samo za mršavljenje nego po nekim istraživanjima ima čitav niz benifita za zdravlje i najprirodniji način prehrane za čovjeka..

Probaj izdržati par tjedana pa ćeš vidjeti da li ti paše. Meni paše ali nismo svi isti.
Smanji voće, jedi više povrća i jači kvalitetan ručak..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 10:42   #4
Nakon mjesec i po dana 3 kg manje. Nije drasticno, no odgovara mi. Ovo je zasad jedina dijeta koju mogu iudrzati, pa cak i kao nacin prehrane zauvijek. Treba samo vidjeti koliko cu jos gubiti kg i gdje cu stati. Uvijek se moze unutar te dijete napraviti restrikciju nekih namirnica. Preporucam!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
hedwig is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 23:52   #5
bravo
ako ti pase, nastavi. Ja vec skoro godinu dana jedem jednom na dan i ne mrsavim sto i ne zelim. Trik je da se pazi sta se jede - vise dobrih masnoca a manje proteina i ugljikohidrata i unese dovoljno kalorija. Radim to zbog zdravlja kako god to cudno zvucalo Na kraju dana ide vjezbanje i nakon toga gozba u vecernjim satima.. I nemam vise zgaravicu koju sam imao kad sam jeo 5,6 puta na dan niti imam vise brige oko dorucka, rucka, uzine.. mogu se koncentrirati na vaznije stvari
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 10:59   #6
E vidis! I meni ovako pase! Nastavljam istim tempom

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
hedwig is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 16:37   #7
jedino nemoj baš ovako ekstremno kao ja ako spadaš u skupinu žena koje žele zatrudnjeti jer sam nešto čitao da isprekidani post kod žena djeluje na hormone
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:35   #8
Meni je ovo isto jedina ' dijeta ' koje se mogu pridržavati. Ne očekujem neke ogromne rezultate, ali bih bila itekako zadovoljna sa - 3 kg mjesečno. Bumo vidli
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:43   #9
Možete probati i 5/2 varijantu isprekidanog posta za mršavljenje i/ili zdravstvene benifite. Sastoji se u tome da se 5 dana u tjednu jede normalno bez ikakvih ograničenja a 2 dana posti - dnevno max. 500 kcal za žene i 600 kcal za muškarce ili čak samo voda tko može izdržati.. Tako se postiže tjedni kalorijski deficit..
zdravi bili !
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 22:05   #10
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
bravo
ako ti pase, nastavi. Ja vec skoro godinu dana jedem jednom na dan i ne mrsavim sto i ne zelim. Trik je da se pazi sta se jede - vise dobrih masnoca a manje proteina i ugljikohidrata i unese dovoljno kalorija. Radim to zbog zdravlja kako god to cudno zvucalo Na kraju dana ide vjezbanje i nakon toga gozba u vecernjim satima.. I nemam vise zgaravicu koju sam imao kad sam jeo 5,6 puta na dan niti imam vise brige oko dorucka, rucka, uzine.. mogu se koncentrirati na vaznije stvari
?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????? wtf.. jel ti znas sta pises? hahaha .
nematepojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 22:06   #11
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Meni je ovo isto jedina ' dijeta ' koje se mogu pridržavati. Ne očekujem neke ogromne rezultate, ali bih bila itekako zadovoljna sa - 3 kg mjesečno. Bumo vidli
da..stvar je u tome sto ti vjerojatno zelis skinut salo.. zar ne? a s ovom dijetom.. to neces uciniti... istina,gubit ces kilograme, zato sto je prehrana jako losa, i jako malo kalorija, ali dal ces izgubit salo? mozda malo....
nematepojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 22:42   #12
radi se o intermittent fastingu ... model 16/8 ... hm...

Lean Gains by Martin Berkhan - http://www.leangains.com/

Involves an 16/8 protocol (meaning fast for 16 hours of the day, eat for 8).
Macronutrients and overall calories are cycled throughout the week: more carbs and calories on training days, more fats on rest days.
Cheesecake and other yummy goods encouraged several times per week in specific windows.


Eat Stop Eat by Brad Pilon - http://www.eatstopeat.com/

Fast for 24 hours once each week; eat regularly the rest of the week.
Freedom to eat how and what you want on your feeding days.



Renegade Diet by Jason Ferruggia - http://www.renegadedietbook.com/

16/8 feeding cycle (14/10 for women) with the majority of carbohydrates falling in the evening.
Very health-focused: organic, whole foods; though the approved food list is fairly short.

===
The following two diets are often grouped with intermittent fasting diets, but they can allow for a limited amount of food consumption during the day. As such, you may not spend your day in a "fasted" state, which is generally considered to begin 8-12 hours after your previous meal (hence the word "breakfast").
===

The Warrior Diet by Ori Hofmekler - http://www.warriordiet.com/

20/4 daily feeding cycle: undereat during the daytime, overeat at night.
Undereating window can include limited amounts of raw fruits and veggies, poached eggs, yogurt, coffee, and tea.
Encourages eating ad libitum from all food groups during the feeding window until full.


Carb Backloading by John Kiefer - http://www.carbbackloading.com/

On Kiefer's 18/6 protocol, you consume protein and fats throughout the day, saving most carbs and calories for the evening after training.
Encourages consumption of high glycemic index foods in the post-workout meal, including cherry turnovers, donuts, and pizza.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 00:49   #13
Quote:
nematepojma kaže: Pogledaj post
?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????? wtf.. jel ti znas sta pises? hahaha .
iz vlastitog iskustva, ni manje ni vise
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 19:55   #14
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
iz vlastitog iskustva, ni manje ni vise
pa zasto bi smanjila proteine? oni su ti najbitniji ...
nekakaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 12:21   #15
Quote:
nekakaj kaže: Pogledaj post
pa zasto bi smanjila proteine? oni su ti najbitniji ...
vecina ih unosi vise nego je potrebno
meni je najoptimalnije dnevno cca 50-60% healthy fats, 30-40% proteins, 10-20% carbs..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:04   #16
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
vecina ih unosi vise nego je potrebno
meni je najoptimalnije dnevno cca 50-60% healthy fats, 30-40% proteins, 10-20% carbs..

65% fat, 30% protein, 5% carbs = keto.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:06   #17
interesantno objašnjenje zašto mlađe žene ne bi trebale ekstremnije postiti (hormonalni dezbalans.. itd) i kako da to rade na siguran način
(u biti najviše reklama za nekakvu kavu obogaćenu masnoćama koju btw svatko može složiti doma sam)

http://www.bulletproofexec.com/a-bad...ing-and-paleo/


Ne slažem se s njom da isto vrijedi i za muškarce ali odlučio sam svoju kavu koji puta piti sa žlicom kokosovog ulja jer mi je fino
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:18   #18
Ajde primjer jednog dana sto pojedete i koliko?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:19   #19
Ja sam trenutno na -5 kg, samo se pridrzavam tih 8 sati, pocela sam normalno jesti kalorijski, al izgubila sam u zadnjih tjedan dana jos 1 kg. Eto moje iskustvo je dobro.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
hedwig is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 01:04   #20
osmočasovna dijeta

danas je 75-ti dan (dva i pol meseca) od kada sam na ovoj dijeti i smrsala sam 20 kg ( 93....73). Do sada sam bila na svim mogucim dijetama i uvijek bih poslije izvjesnog vremena povratila kilograme iz razloga sto sam uvijek neke vrste hrane bila željna koja bi bila isključena ili uslovljena tom dijetom. Dijeta 8 sati vam dozvoljava da jedete sto god zelite samo morate da brojite kalorije, sto namirnice imaju manje kalorija to je veća količina koju smijete dnevno da unesete a ja sam do sada unosila nekih 700 kalorija dnevno i jela sam samo u periodu od 7-15h.
Dat ću vam primjer mog dnevnog jelovnika sa približnom kalorijskom vrijednošću:

Doručak oko 8h:
sok od cijedjene nerandze 2dl ..... 80 cal
4 integralna dvopeka (120 cal) premazana nemasnim sirom sa maslinovim upljem (50g)...140 cal + jedan manji paradajz (50cal)....... ukupno 390 cal

izmedju: kafa, caj, limunada bez šećera i obična voda

ručak oko 14,30h:
100 g piletine ili ribe (105 cal) + 400g mijesanog barenog povrća (šargarepa, kupus) ...(max 120 cal).... ukupno 235 cal.

dnevni unos: 725 cal...

kasnije tj.do sjutra dan sam pila cajeve, kafu, vodu ponekad limunadu....
Šofrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.