Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 21:59   #41
Magic, hvala na trudu. Puno odgojitelja sjedi kod kuće, a znači uskoro bi se moglo nešto i promijeniti.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:00   #42
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
Btw, dok smo mi tu blablabla prijedlog nam je vrli nas Sabor i ozakonio, pa su velike promjene u broju djece na broj teta, pogledajte I imaju onaj indeks za ostvarenje istoga 0 sto znaci trenutno moraju to izvest

bas si nekaj gruntam nazvat RTL ili Novu i zamolit ih da provjere sičuejšne za jesen i broj djece na broj teta jer je Sabor to izglaso 16.05. dakel, prije upisa i formiranja novih grupa
Ja bila danas u državnom vrtiću na uvodnom roditeljskom za jasličare i pita netko koliko ima odgajatelja u jednoj grupi, odgovor: 1 (dvoje za vrijeme ručka i dvoje cijelo vrijeme za vrijeme adaptacije tj. tjedan dana ). I pitam ja koliko ima djece u jednoj grupi, odgovor: 19!!!! Rekoh, zar nije to malo premalo teta osobito u jasličkoj grupi??? A odgovor je bio blablabla...država nema para, imamo pripravnike, pa ih sve stavimo u jasličku grupu i za kraj priča koja nema veze s mojim pitanjem, ali kao dobro zvuči ...jaslice u Zg koštaju samo 200,00 kn te da kojim slučajem živimo u Velikoj Gorici, Zaprešiću itd plaćali bi više...igrom nekog čudnog slučaja iz moje plaće se plaća prirez za život u Zagrebu koji je gle čuda puno veći nego u Velikoj Gorici ...mislm šta oni prodaju ljudima...

Nego, magic...reci ti meni (da utvrdim gradivo)...da li to što je sada stupilo na snagu znači da oni moraju SADA imati toliko broj odgajatelja koji piše u Pravilniku ili to moraju ispuniti za 5 godina tj. do 2013?
I kome da se prvo obratim ako tome nije tako tj. kome bi se ti obratila i kojim redom?
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:24   #43
Evo otišla i ja malo pročitati NN ...i magic koeficijent 0 imaju samo:
Veličina dječjeg vrtića s obzirom na broj odgojno-obrazovnih skupina (članak 21.)
Mjere zdravstvene zaštite u dječjem vrtiću (članak 40.)
Cijena smještaja djeteta u dječji vrtić (članak 42.)

Broj djece u skupini i broj teta imaju koeficijent 1...što znači da se mora provesti u roku 3 godine.

...a do tada je 19 djece u jasličkoj grupi sasvim ok i po propisima...
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.