Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 11:38   #161
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Da, ali vas pokušavam ohrabrit da baš ne mora pucanje vodenjaka bit loše, jer u masu slučajeva kad pukne vodenjak otvoriš se par centimetara bezbolno.
Treba bit optimističan i hrabar.
Ili je poželjno pisati negativna iskustva
a cuj, mozemo svi pisati i ruzicaste bajke
ja sam mislila da je ovo topic o tome sto se sve treba/moze desiti kad pukne vodenjak a ne bajkovita ruzicasta vibranja bez kraja i konca
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:41   #162
Quote:
nikmi kaže: Pogledaj post
Ovo i mene muči...najradije bi si po krevetu i tepihu postavila nekakav najlon da se sve ne smoči
ja sam smocila bademantil, gacice (doma) i tuniku (vunenu) kod pregleda u bolnici
oprala svo troje bez problema
voda je prozirna (bas k'o prava voda )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:41   #163
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mene još u tome pucanju vodenjaka muči kako zaštititi skupi višetisuća kunski madrac od namakanja a) ukoliko do pucanja vodenjaka uopće dođe b) ukoliko do tog dođe dok sam baš u krevetu

kakva je to voda, kakav je sastav, kako oprati..kako ste oprali vi koji ste njome zalili krevet i auto

najjača mi je jedna frendica, dobila trudove, curka vodenjak.. lagano doma bila ne znam koliko al poznavajući nju-dovoljno dugo
potom je zvala frendicu pa su njih dvije lagano krenule put bolnice, al usput još skužile da je dost rano pa stale na kafu u kafić i veli digla se tek kad je natopila cijeli jastuk na kojem je sjedila jer joj je postalo neugodno na mokrome sjediti i opet je došla puno prerano, trebala je još natapati jastuke na špici
meni je sva voda iscurila po madracu i još je curila cijelo vrijeme poroda,imala sam zbilja puno vode... nije mi na madracu ostala fleka,e sad kakve je boje ta voda ne znam jer u onom trenu mi je samo bilo na pameti isuse idem rodit nisam proučavala boju vode.... uglavnom madrac se za 5 dana koliko sam ja bila u bolnici posušio,doduše bilo je proljeće.... fleke nije bilo....

ako baš želiš izbjeći curenje vode po madracu, kupi onu nepropusnu podlogu koja se klincima stavlja u kinderbet kad se odvikavaju od pelena i tako si sigurna da ti neće ništa propustit po madracu.... pitaj u ljekarnama možda ima tamo tako nešto
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:49   #164
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
a cuj, mozemo svi pisati i ruzicaste bajke
ja sam mislila da je ovo topic o tome sto se sve treba/moze desiti kad pukne vodenjak a ne bajkovita ruzicasta vibranja bez kraja i konca

To nisu nikakva "ružičasta vibranja", nego realno kako je bilo kod mene. Nakon pucanja vodenjaka - otvorena bez da sam išta osjećala 4 cm, nakon par sati rodila - prirodno. U Petrovoj.

Sorry ako nekom smeta moje pozitivno iskustvo.

A dokazano je da strah usporava porod, pa ti čitaj zastrašujuće priče.

Vjerujem da ovdje ima cura koje vole pročitati nešto pozitivno, a realno.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:57   #165
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
To nisu nikakva "ružičasta vibranja", nego realno kako je bilo kod mene. Nakon pucanja vodenjaka - otvorena bez da sam išta osjećala 4 cm, nakon par sati rodila - prirodno. U Petrovoj.

Sorry ako nekom smeta moje pozitivno iskustvo.

A dokazano je da strah usporava porod, pa ti čitaj zastrašujuće priče.

Vjerujem da ovdje ima cura koje vole pročitati nešto pozitivno, a realno.



ako je ovo istina ja ću rađat 7 dana minimum
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:10   #166
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
To nisu nikakva "ružičasta vibranja", nego realno kako je bilo kod mene. Nakon pucanja vodenjaka - otvorena bez da sam išta osjećala 4 cm, nakon par sati rodila - prirodno. U Petrovoj.

Sorry ako nekom smeta moje pozitivno iskustvo.

A dokazano je da strah usporava porod, pa ti čitaj zastrašujuće priče.

Vjerujem da ovdje ima cura koje vole pročitati nešto pozitivno, a realno.
draga, ti si ta odbijas mogucnost da sve price nisu bile tako pozitivne
dakle, sve ovdje napisane lose price su po tebi nerealna pretjerivanja? :klap: :klap:

vjerujem da ima cura koje zele procitati SVA iskustva da se mogu pripremiti na sve situacije - time sto nece procitati lose price sebi nece olaksati porod
ili ti na svaku losu situaciju zatvoris oci i pravis se da se ne dogadja?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:14   #167
Što se tiče zaštite siceva u autu od plodne vode, ja sam stavila u auto onu jednokratnu podlogu za previjanje beba (DM, MUller..)
Na kraju mi nije trebala jer mi nije pukao vodenjak...

Pa da znate - stavite u auto neka stoji, pa ako zatreba - samo staviti pod rit
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:15   #168
meni je pukao vodenjak u 10 navečer i na žalost to mi nije pomoglo otvaranju-rodila sam 18 sati kasnije nakon puno muke .namočila sam krevet,par uložaka do bolnice (do koje mi treba 10 min ),sic od auta,pod u hitnoj i još je ostalo dosta što je izašlo kod pregleda,doktorica se iznenadila količinom vode...kad mi je puko vodenjak uhvatila me totalna panika i strah i bila sam u bolnici u roku pola sata.
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:18   #169
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Što se tiče zaštite siceva u autu od plodne vode, ja sam stavila u auto onu jednokratnu podlogu za previjanje beba (DM, MUller..)
Na kraju mi nije trebala jer mi nije pukao vodenjak...

Pa da znate - stavite u auto neka stoji, pa ako zatreba - samo staviti pod rit
ti si se fakat pripremila

ja sam nakon tusiranja stavila onaj najdeblji always nocni ulozak i izdrzao je do bolnice (nekih 10 minuta voznje)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:58   #170
bogme...nije blesavo..mi ćemo se isto pripremiti jer nam predstoji više od sata vožnje, još ako budemo vozili iza ralice, to je cca 2 sata
fino par ručnika, zaštitni najlon, sterilne škare
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:19   #171
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
draga, ti si ta odbijas mogucnost da sve price nisu bile tako pozitivne
dakle, sve ovdje napisane lose price su po tebi nerealna pretjerivanja? :klap: :klap:

vjerujem da ima cura koje zele procitati SVA iskustva da se mogu pripremiti na sve situacije - time sto nece procitati lose price sebi nece olaksati porod
ili ti na svaku losu situaciju zatvoris oci i pravis se da se ne dogadja?
Ne da mi se svađat.
Napisala sam svoje iskustvo
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:21   #172
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Ne da mi se svađat.
Napisala sam svoje iskustvo
ni meni

ma naravno, i tvoje je jedino vjerodostojno
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:44   #173
Meni je puknuo vodenjak u 10.45, tjedan dana prije termina.. a trudova nigdje
Ja sam bila toooliiiikooo uzbuđena, da sam odmah zvala mm na posao da dojuri doma.. nisam se ni tuširala ni niš.. samo sam stavila onaj Chicco uložak, obukla se, uzela torbu i
Rekli su mi da kad pukne voda, treba bit u horizontali, tako da sam se do Pule vozila ležeći na stražnjem sjedalu...
Na pregledu u bolnici - zabetonirana i bez trudova..
Staviše me na drip u 14.30, u 19h sam dobila one jake trudove (i tek sam se onda počela otvarati), i u 21.18 rodila
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:12   #174
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Da, ali vas pokušavam ohrabrit da baš ne mora pucanje vodenjaka bit loše, jer u masu slučajeva kad pukne vodenjak otvoriš se par centimetara bezbolno.
Treba bit optimističan i hrabar.
Ili je poželjno pisati negativna iskustva
fala na prici, lijepo je znat da moze imat i svoje pozitivne strane
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:24   #175
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
fala na prici, lijepo je znat da moze imat i svoje pozitivne strane
Nema na čemu.
Naravno da može bit pozitivno, uglavnom tako i bude. Svemu tome treba prić pozitivno i bez drame, pa sve nekako bude i lakše...
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:40   #176
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ovdje ima cura koje vole pročitati nešto pozitivno, a realno.
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:07   #177
meni je puknuo vodenjak dok sam sušila kosu...i to se baš čulo ... ali nisam se dala smest.odradila sam posao do kraja ..ko da idem snimit reklamu za Schamumu a ne rodit
još malo pokupila po stanu da ipak sve ostane tip top...ali meni nije baš šikljalo..onako curkalo pa na momente mlaz...

stavila sam chicco uložak i nakon sat ipo došla u bolnicu..otvorena 4cm (na tečaju nam rečeno da u roku 2h dođemo ako pukne vodenjak)

i rodila sam nakon 8 sati...ono sve skupa..drip i predrađaona...ja zadovoljna...očekivala sam da ću vremenski puno, puno više
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:53   #178
Lisa zakon

to nisi ti, to je tvoja šauma
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:04   #179
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Kad pukne vodenjak treba odmah ići u bolnicu jer beba više nije žaštićena od infekcija, bez obzira na trudove.
I da, preporuča se, ako je moguće, bit u poluležećem položaju na putu do bolnice.
A sad... I onda dođeš u bolnicu i doktor ti prčka s 4-5 prstiju po vagini.
Odmah imaš manji rizik od infekcije.

Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Potpis. U teoriji bi vas trebali zbog opasnosti od infekcije poroditi u roku 12h, nakon toga, ako ne ide prirodno, šalju na carski. Meni je 5 dana nakon termina puknuo vodenjak, odmah smo otišli u bolnicu, bila sam zatvorena kao čep, iako sam dobila u roku pola sata i svoje trudove. Kako se nisam otvarala, dali su mi prvo gel, onda drip, a nakon 13h svega završila sam na carskom, otvorena 3 cm.
Negdje čekaju i 72 sata i nije se pokazao veći rizik od infekcije.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:08   #180
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Lisa zakon

to nisi ti, to je tvoja šauma
upravo to

frizura je bila postojana i nakon poroda
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.