Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2008., 22:50   #41
Od prvog dana medazola pijem i lactogyn, s tim da sam ga nastavila piti i dalje. Šta misliš da li mi treba onda i taj rojazol ? Da sam znala da ih je 7, kupila bi radije canesten. Njih je 3. 17 dana stavljanja vaginaleta mi je koma.
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 22:56   #42
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
Od prvog dana medazola pijem i lactogyn, s tim da sam ga nastavila piti i dalje. Šta misliš da li mi treba onda i taj rojazol ? Da sam znala da ih je 7, kupila bi radije canesten. Njih je 3. 17 dana stavljanja vaginaleta mi je koma.
Ak piješ lactogyn, onda ne znam jel ima potrebe za svim ovim. Pogotovo ako nemaš nikakve naznake da bi mogla dobit gljivice. Eventualno stavi vagisan. A ak te kojom nesrećom napadnu gljivice, imat ćeš rojazol za svaki slučaj
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:00   #43
tak sam si i ja mislila. Rojazol dobro dođe ak zatreba. A vagisan se mora svih 7 potrošit ili ?
snuppi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:11   #44
Quote:
snuppi kaže: Pogledaj post
tak sam si i ja mislila. Rojazol dobro dođe ak zatreba. A vagisan se mora svih 7 potrošit ili ?
A gle, ak hoćeš neke koristi od toga, potroši bar 5
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:15   #45
sta se gard. vag. vidi na papi? bas se vidi da se radi o toj upali a ne samo da je neka upala? mislim jel sama papa pokaze da se radi o toj upali ili papa pokaze samo upalu pa je potreban daljni test neki, bris?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:20   #46
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
sta se gard. vag. vidi na papi? bas se vidi da se radi o toj upali a ne samo da je neka upala? mislim jel sama papa pokaze da se radi o toj upali ili papa pokaze samo upalu pa je potreban daljni test neki, bris?
da ona se vidi na papi,nije potreban nikakav dodatan bris da nu detektira,ona je jedna od svega par bakterija koju papa može izolirati,za sve druge bakterije potrbni su brisevi

na papi imaš natuknicu mikroorganizmi i pod njima imaš par bakterija među kojima je i gard. vaginalis i plus ispod toga imaš onda zacajhano upala

samo još da napomenem da pod tim mikroorgnizmima piše i klamidija ali nju papa nemora izolirati pogotovo ako je manji broj i zato jer je ona jako zeznuta ,zato za točno dokazivanje klamidije je potreban bris na nju jer papa što se nje tiče nije precizan a za gard.vaginalis je
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:26   #47
koje onda bakterije papa moze izolirat sve?
a sta je s kandidom?
i sta ako nadje bakteriju za koju nezna koja je tj nemoze ju izolirat sta onda pise?
sori na offtopicu ali ja zapravo nikad nisam vidjela taj papir - rez papa testa, uvijek bi mi gin prenio sta pise pa me zanima sve kako to izgleda i sta moze pisat
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 00:25   #48
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
koje onda bakterije papa moze izolirat sve?
a sta je s kandidom?
i sta ako nadje bakteriju za koju nezna koja je tj nemoze ju izolirat sta onda pise?
sori na offtopicu ali ja zapravo nikad nisam vidjela taj papir - rez papa testa, uvijek bi mi gin prenio sta pise pa me zanima sve kako to izgleda i sta moze pisat
ovako izgleda papa test:

gore na vrhu imaš natuknice tj rubrike u kojima se upisuje ime i prezime,datum rođenja i broj papa testa te prema potrebi ulica,tel,...

onda slijedi koliko si poroda imala,koliko abortusa,dali koristiš hormonalnu terapiju,datum zadnje menge,trajanje ciklusa,poed toga pišu slova V C i E, v je vagina,c je cervix i e je endocervix,to troje označava doktor a znači da je uzeo uzorak sa sva tri mjesta jer se papa tako i uzima,znači s ta tri mjesta

e onda imaš neke napomene ako dr. treba napisati,dijagnoza,....

i onda ide tumačenje papa test

prva natuknica je primjerenost uzorka i to se tiče samo doktora,tu citolog koji očitava papu doktoru napiše to jest zacajhna natuknicu dali zadovoljava za očitavanje nalaza ili ne a ako ne zašto ne ,recimo ako nije dr. dobro uzeo uzorak,ako ima krvi pa citolog nmože očitati ,ako je uzorak oskudan ako je razbijeno stakalce na kojem je uzorak,....

nakon toga ide natuknica dali ima abnormalnih stanica ili nema

nakon toga mikroorganizmi pod kojima piše bacilus vaginalis koji je dobra bakteirija u vagini i to je super

mješana flora koja je također normalna za vaginu ali ako joj se poveća broj onda izazva upalu te je potrebni liječenje tipa geonistinom

onda gljivice ili ti fungi

onda trichomonas,on ima žućkasto zelenkasti iscjedak

onda actinomyces,zatim gardnerella vaginalis,e onda klamidija za koju sam već napisala da ju nemroa detektirati

onda promjene povezane s hpv-om i promjene povezane s herpesom

znači to su te bakterije i virusne promjene koje se mogu vidjeti na stanicama(ne virusi jer za viruse je potreban poseban bris da bi se potvrdili nego se vide samo njihove posljedice tj promjene koje su oni uzrukovali na stanicama a tu isto papa nije precizan jer zna se da ako ispadne na papi recimo promjene povezane s hpv-om moraš ići na daljnji bris koji će ga potvrditi ili demantirati)


e onda ide par natuknica i tu piše onda upala pa ako ju imaš zacajhano je da ju imaš te onda još neke promjene ako ih imaš a normalne su za recimo žene koje su seksualno aktivne i tako to


s desne strane je rubrika abnormalne stanice i sad imašnatuknica od atipičnih(znači neodređenog značenja-potrebna daljnja obrada da bi se utvrdilo od čegA)

te imaš one CIN-ove koji se dijele na CIN I,II,III, CIN-ovi su inače displazije tj. neoplazije ili ti novotvorevine koje koje mogu biti maligne i prerasti u karcinom cervixa ako se ne liječe,njih najčešće u 99% slučajeva izaziva hpv

e onda ima natuknica za adenokarcinom,za invazivne lezije ,...-to je malo teško citologu odrediti ,za to je potrebna daljnja obrada ali svakako će se nešto na papi ukazati zašto će i sam citolog napisati da treba daljnja obrada ali da se oni ograde nemogu napisati točno što je kad ni oni sami to nevid jer oni vide samo izgled stanica a nevide uzrok

i onda na kraju ispod svega toga imaš mišljenje citologa kada opet napraviti pap dal za 4,6 mjesci,godinu dana,dali je potrebna daljnja obrada,kolposkopija,...


evo nadam se da je jasnije
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 01:00   #49
hvala ti, poprilicno je jasnije iako bi vjerojatno mi bilo jos jasnije da sam ikad vidjela taj papir, jel ima mozda di na netu za vidit kako izgleda sam papir ako znas?

i ako sam te dobro shvatila papa moze tocno odredit dal je upala - gljivice ili trichomonas ili gardn.?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 09:54   #50
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
hvala ti, poprilicno je jasnije iako bi vjerojatno mi bilo jos jasnije da sam ikad vidjela taj papir, jel ima mozda di na netu za vidit kako izgleda sam papir ako znas?

i ako sam te dobro shvatila papa moze tocno odredit dal je upala - gljivice ili trichomonas ili gardn.?
tako je to troje može točno odrediti

evo čistog primjera kako je blo kod mene

godinama mješana flora na papa za koju sam napisala da je normalna u vagini ali meni je njezi broj uvijek bio velik i uvijek mi je bila naznaka upale,stavim vaginalete ponovim papu i opet ista stvar i tako uvijek i zahtjevam ja od svoje da mi napravi briseve kad na klamidiju,ureaplazmu,micoplazmu,aerobe,anaerobe i sve negativno osim ureaplazme,pitaj boga od kad nju imam jer sam stalno imala nalaze mješana flora plus upala i sad se tu postavlja pitanje dali je ta upala što je bila naznačena na papi zbilja rezultat mješane flore tj. njenog povećanog broja ili je rezultat upale ta ureaplazma ili opet može biti i jedno i drugo


znači ono što ginekolozi baš ne prakticiraju a trebali bi ,i tome se sad naveliko piše je to da bi se tih pet briseva koje sam nabrojala isto trebalo raditi jednom godišnje kao i papa test jer brisevi mogu otkriti sve moguće bakterije ako ih imamo dolje od ovih koje sam nabrojala do hrpe drugih koji inače spadaju pod aerobne i anaerobne bakterije, i nemora značiti ako žena ima dugi niz godina istog partnera da to nemora raditi jer dosta bakterija u vaginu mogu dospijeti iz debelog crijeva žene tokom sexa,brisanja,pranja,... znači te neke bakterije koje se nalaze u debel crijevu su normalne ali kad dospiju u vaginu tamo nisu normalne jer fiziološka flora debelog crijeva nije ista kao i fiziološka flora vagine i onda se to treba liječiti


nenam gdje bi mogla vidjeti papa test na internetu ali kad ga drugi put odeš raditi onda traži da ti pokažu nalaz pape kad bude gotov
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:59   #51
ok... Ginić kaže: GV, pa dobila medazol (5 kom u jednom danu) i vaginalete Geonistin.. ali sam procurila prije nego sto sam potrošila svih 10 vaginaleta tak da to nisam sprovela do kraja..
No ono što me zanima je: moj ginekolog nije uopce spomenuo ništa osim medazola i geonistina.. a mene ta GV pati već jedno izvjesno vrijeme i stvarno je se želim riješiti.. dali se Lactogyn, Rojazol i Vagisan vaginalete mogu kupiti u slobodnoj prodaji ili mi treba recept?
..:sunscreen:.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:09   #52
Quote:
..:sunscreen:.. kaže: Pogledaj post
ok... Ginić kaže: GV, pa dobila medazol (5 kom u jednom danu) i vaginalete Geonistin.. ali sam procurila prije nego sto sam potrošila svih 10 vaginaleta tak da to nisam sprovela do kraja..
No ono što me zanima je: moj ginekolog nije uopce spomenuo ništa osim medazola i geonistina.. a mene ta GV pati već jedno izvjesno vrijeme i stvarno je se želim riješiti.. dali se Lactogyn, Rojazol i Vagisan vaginalete mogu kupiti u slobodnoj prodaji ili mi treba recept?
Kak to misliš 5 u jednom danu???
Ovak, ja sam dobila medazol vaginalete i tablete! I treba ti i dečko dobit tablete da se toga 100% riješiš. Poslije medazola sam stavljala rojazol (sa svaki slučaj da ne dobijem gljivice, a za gardnerelu ti rojazol ne pomaže)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 01:57   #53
Unhappy trebam pomoć-hitno-gardenella vaginalis

Trebam pomoć, molim vas jer sam uz to što sam očajna vjerojatno i najveća glupača u povijesti žensko-muških odnosa.Prije godinu dana dobila sam gardenellu vaginalis kada sam stupila u intimne odnose sa sadašnjim partnerom.Oboje smo uzimali medazol i infekcija je prošla. Prije šest mjeseci infekcija se vratila i ustanovila sam da me je prevario i da je ulazak druge žene u naše spolne odnose prouzročio ponovno javljanje infekcije.Ponovno sam uzimala medazol i infekcija se povukla. On nije uzimao ništa i nakon par mjeseci sam mu oprostila jer ga bezumno volim.Sada se gardenella vaginalis ponovno pojavila i to nakon dva mjeseca intimnih odnosa.On tvrdi da spava samo sa mnom ali da li je to moguće,trebam li mu vjerovati,može li se infekcija vratiti sama po sebi?Molim vas ,pomognite mi!
očajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 09:57   #54
Quote:
očajna kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć, molim vas jer sam uz to što sam očajna vjerojatno i najveća glupača u povijesti žensko-muških odnosa.Prije godinu dana dobila sam gardenellu vaginalis kada sam stupila u intimne odnose sa sadašnjim partnerom.Oboje smo uzimali medazol i infekcija je prošla. Prije šest mjeseci infekcija se vratila i ustanovila sam da me je prevario i da je ulazak druge žene u naše spolne odnose prouzročio ponovno javljanje infekcije.Ponovno sam uzimala medazol i infekcija se povukla. On nije uzimao ništa i nakon par mjeseci sam mu oprostila jer ga bezumno volim.Sada se gardenella vaginalis ponovno pojavila i to nakon dva mjeseca intimnih odnosa.On tvrdi da spava samo sa mnom ali da li je to moguće,trebam li mu vjerovati,može li se infekcija vratiti sama po sebi?Molim vas ,pomognite mi!
možda te vara uistinu a možda se unatoč terapiji niste do kraja izliječili(bar netko od vas dvoje) nego recimo terapija je samo smanjila broj nje i sad je opet buknula

uostalom ako nisi bila na papi i brisevima nemožeš tvrditi da je gardnerela u pitanju samo ovako,možda sad imaš nešto drugo a možda jednostavno niste ju izliječili kako spada iz prvog pokušaja jer i to se zna desiti jer nedjeluje antibiotik svaki na svakoga isto
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:18   #55
trebam pomoć-hitno-gardenella vaginalis

Hvala na savjetu, ići ću na kontrolu. Možda se nismo potpuno izliječili ali onda može li se to uopće izliječiti uspješno ili se uvijek lako vrati. To je tako deprimirajuće, postoji onda konstantna sumnja u muškarca s kojim se moraš boriti.To me jako pogađa jer ne funkcioniram tako.
očajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 03:32   #56
Bok, imam jedno kratko pitanje i nadam se da ce mi neka od vas dat odgovor koji ce me barem malo smirit
Ovaj tjeda bila sam kod ginekolga i uzela mi je bris na klamidiju (jos nije gotov), mikroplazme (nalaz: S-osjetljiv) i aerobe (nalaz: Gardnerella vaginalis, Kvasci)..
Kolko mi je ona divna teta kaj izdaje nalaze uspjela na brzinu rec -osim da se svojoj dokorici javim- rekla mi je da to kao nije nista strasno, ali da cemo i ja i decko morat antibiotike pit..
Pa me samo zanimalo da li je taj nalaz stvarno tako grozan kako se meni cini (ponekad znam biti hipohondar, priznaje ), kako se ta infekcija prenosi i da li su moguce neke trajne posljedice nakon lijecenja?
Hvala vam unaprijed
__________________
Was that an earthquake or did I just rock your world?
LeteciMedvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:41   #57
Quote:
LeteciMedvjedic kaže: Pogledaj post
Bok, imam jedno kratko pitanje i nadam se da ce mi neka od vas dat odgovor koji ce me barem malo smirit
Ovaj tjeda bila sam kod ginekolga i uzela mi je bris na klamidiju (jos nije gotov), mikroplazme (nalaz: S-osjetljiv) i aerobe (nalaz: Gardnerella vaginalis, Kvasci)..
Kolko mi je ona divna teta kaj izdaje nalaze uspjela na brzinu rec -osim da se svojoj dokorici javim- rekla mi je da to kao nije nista strasno, ali da cemo i ja i decko morat antibiotike pit..
Pa me samo zanimalo da li je taj nalaz stvarno tako grozan kako se meni cini (ponekad znam biti hipohondar, priznaje ), kako se ta infekcija prenosi i da li su moguce neke trajne posljedice nakon lijecenja?
Hvala vam unaprijed
gardnerela nije pasna poput klamidije ureaplazme ili micoplazme ali treba ju liječiti jer njoj nije mjesto dolje

istina je da ćete i ti i dečo trebati antibiotik zato ako ti ginić nenapiše sam od sebe odmah za dečka pitaj ga za recept,ako neće dati onda će dečko morati svojoj opće prakse po recept i to ti je to

nemožeš imati trjane nikakve posljedice ali treba ju maknuti od tamo gdje joj nije mjesto

ona zna imati miris po ribi

a kako se prenosi,prenosi se spolnim putem,znači netko od vas ju je imao pa je prenio drugome
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:47   #58
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
gardnerela nije pasna poput klamidije ureaplazme ili micoplazme ali treba ju liječiti jer njoj nije mjesto dolje

istina je da ćete i ti i dečo trebati antibiotik zato ako ti ginić nenapiše sam od sebe odmah za dečka pitaj ga za recept,ako neće dati onda će dečko morati svojoj opće prakse po recept i to ti je to

nemožeš imati trjane nikakve posljedice ali treba ju maknuti od tamo gdje joj nije mjesto

ona zna imati miris po ribi

a kako se prenosi,prenosi se spolnim putem,znači netko od vas ju je imao pa je prenio drugome
Hvala puuno! Odmah mi je lakse ak nije tak grozno!
__________________
Was that an earthquake or did I just rock your world?
LeteciMedvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:28   #59
komentar

Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
nisam ju imala ali znam šta se davalo kod nje jer sam radila u gin. ordinaciji,btw. nije gadranella nego gardnerella,moj doktor je davao pacijenticama medazol antibiotik za oralnu primjenu i medazol vaginalete i nakon tih vaginaleta geonistin ili nešto drugo protiv gljivica poput plimicola,rojazola,... jer od antibiotika mogu nastati gljivice,uspješnost liječenja je visoka tj. ako se i partner liječi šanse su velike, ja se osobno nisam susrela sa ženom koja ju nije iz prvog pokušaja izliječila tako da...
...ovako...lječim ju već 3 mj a nemam partnera
iskušano sve medazol i vaginalete i tablete i amoxicilin antibiotici i gle čuda opet je tu ...sad trenutno koristim dalacin kremu po koju sam morala u EU jer je ovdje nema! Danas mi je četvrti od 7 dana lječenja pa bumo videli....već sam luda !!!
smeliket is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 20:37   #60
Quote:
smeliket kaže: Pogledaj post
...ovako...lječim ju već 3 mj a nemam partnera
iskušano sve medazol i vaginalete i tablete i amoxicilin antibiotici i gle čuda opet je tu ...sad trenutno koristim dalacin kremu po koju sam morala u EU jer je ovdje nema! Danas mi je četvrti od 7 dana lječenja pa bumo videli....već sam luda !!!
onda je najbolje da napraviš briseve jer kad brisevi izoliraju bilo koju bakteriju pa tako i gardnerelu onda dobiješ i antibiogram na nalazima(popis antibiotika koji točno djeluju na tvojeg uzročnika) i onda nema napamet pijenja antibiotika
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.