Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 13:14   #461
Hvala na pojašnjenju. Nadam se da će se još ove godine odlučiti. Očito je da si dobro informiran/-a, pa unaprijed zahvaljujem za svaku informaciju o novostima...
tkraljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:46   #462
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post
to je skroz druga priča. Ove informacije vrijede samo za POU Zagreb. Svako pučko otvoreno učilište ili otvoreno učilište je za sebe.

Nadam se da će ti na POU Đakovo biti slično
Evo dobio sam neke informacije, cijena prekvalifikacije za zanimanje Ekonomist je 6000,00 kuna i plativo je na 9 rata, a upisi traju do 30.09.2014. Čisto informativno ako još nekom zatrebaju i namjerava ići, a ne može ih dobiti.

Mene sad zanima, a valjda pitam na pravom mjestu, da oni koji su išli Ekonomiju mi kažu kakva je Statistika jer čujem da je zajebano
maximum9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 10:40   #463
Quote:
maximum9 kaže: Pogledaj post
Evo dobio sam neke informacije, cijena prekvalifikacije za zanimanje Ekonomist je 6000,00 kuna i plativo je na 9 rata, a upisi traju do 30.09.2014. Čisto informativno ako još nekom zatrebaju i namjerava ići, a ne može ih dobiti.

Mene sad zanima, a valjda pitam na pravom mjestu, da oni koji su išli Ekonomiju mi kažu kakva je Statistika jer čujem da je zajebano
Cijena prekvalifikacije za ekonomiste je malo veća i iznosi 7800kn http://www.pou.hr/hr/cjenici/cjenik_..._skola_4_0.pdf
Tu je kompletan cjenik.

Može se plaćati na 9 rata jer program prekvalifikacije traje oko 9 mjeseci ali može se plaćati i jednom tjedno pa školarinu podijelite na 36 rata koje plaćate svaki tjedan kad ddlazite na nastavu na blagajni Učilišta, što ispadne oko 216 kn.
Upisi su bili do 8.9.2014. ali još se primaju polaznici u programe koji nisu popunjeni. Jučer je još bilo mjesta u ekonomistima pa ako neko želi neka požuri.

Što se tiče statistike, ona je teška kao predmet, ali nije nesavladiva. Za polaznike su osim nastave dostupne i individualne konzultacije na koje se može dolaziti sve dok se predmet ne savlada tako da ne može biti ništa strašno. Ovisno o predznanju ili afinitetima polaznika, za neke predmete će trebati više, a za neke manje vremena.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:22   #464
Dali uniformu za njegovatelja daje dom u kojem se radi praksa ili kupujemo sami
Anita1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 18:48   #465
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post
Cijena prekvalifikacije za ekonomiste je malo veća i iznosi 7800kn http://www.pou.hr/hr/cjenici/cjenik_..._skola_4_0.pdf
Tu je kompletan cjenik.

Može se plaćati na 9 rata jer program prekvalifikacije traje oko 9 mjeseci ali može se plaćati i jednom tjedno pa školarinu podijelite na 36 rata koje plaćate svaki tjedan kad ddlazite na nastavu na blagajni Učilišta, što ispadne oko 216 kn.
Upisi su bili do 8.9.2014. ali još se primaju polaznici u programe koji nisu popunjeni. Jučer je još bilo mjesta u ekonomistima pa ako neko želi neka požuri.

Što se tiče statistike, ona je teška kao predmet, ali nije nesavladiva. Za polaznike su osim nastave dostupne i individualne konzultacije na koje se može dolaziti sve dok se predmet ne savlada tako da ne može biti ništa strašno. Ovisno o predznanju ili afinitetima polaznika, za neke predmete će trebati više, a za neke manje vremena.
Da, ali ja govorim za POU Đakovo i informacije koje sam od njih konačno dobio, u Zagrebu je očito skuplje...

Ihh, okej, hvala. Nemam nikakvo predznanje tog predmeta, što znači da me bar tu čekaju muke.
maximum9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 13:24   #466
Dvoumim se između prekvalifikacije ekonomije ili komercijale. Ima li tko kakav savjet?
Aron. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 19:36   #467
Trebala bi krenuti na prekvalifikaciju za njegovatelja.
E sada, može li mi netko reći koji su tečajevi najbolji tj. koje učilište je najbolje ?

Vidjela sam da u P.O.u. Petar Zrinski primaju prijave do 31.10.
Pa ako netko ima iskustva s njima neka slobodno napiše

Evo i link
http://www.educentar.net/Program/115...emocnih-osoba/
OrendaWakanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 21:52   #468
netko ??
OrendaWakanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 00:00   #469
Question Help

Krenula sam u drugi razred za frizera sad kada zavrsim drugi razred htjela bih
se prekvalificirati za upravnog referenta u POU i sad me zanima da li mogu ja znaci zavrsiti u otvorenom ucilistu dvije godine za upravnog, a da nemam trecu godinu srednje skole jer dabe gubim vrijeme u skoli..
Tonka9898 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:53   #470
Quote:
Tonka9898 kaže: Pogledaj post
Krenula sam u drugi razred za frizera sad kada zavrsim drugi razred htjela bih
se prekvalificirati za upravnog referenta u POU i sad me zanima da li mogu ja znaci zavrsiti u otvorenom ucilistu dvije godine za upravnog, a da nemam trecu godinu srednje skole jer dabe gubim vrijeme u skoli..
Koliko je meni poznata moraš imati diplomu o završenom srednjoškolskom obrazovanju.
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:31   #471
tehničar ili komercijalist?

Planiram upisati prekvalifikaciju ali ne znam koji smjer je pametniji izbor, hotelijersko-turistički tehničar ili komercijalist?
Smjer komercijalist ima puno više predmeta pa mi to pruža više opcija ili to stvarno ne igra nikakvu ulogu?

Unaprijed hvala
random0ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:12   #472
Zanima me da li se sada moze upisati kakav 4. stupanj ili sam zakasnio.. Zavrsio sam 3 razreda srednje za elektrotehnicara ali sam pao 4. razred dva puta.
seyda19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 16:08   #473
Bok svima

S obzirom na to da mi na PDF posao nitko već danima ne odgovara, nadam se da ću ovdje imati više sreće sa onim što me zanima. Naime, po zanimanju sam med.sestra i u zadnje vrijeme razmišljam o prekvalifikaciji za primalju. Koja je procedura i da li, ako se prekvalificiram, gubim pravo negdje raditi kao med.sestra općeg smjera? U toj struci imam već skoro 10 godina staža, pa nije valjda da to sve pada u vodu odlučim li se prekvalificirati?
__________________
"You called the police because somebody hacked your World of Warcraft account?" - "What choice did I have? The mighty Sheldor, level 85 blood elf, hero of the Eastern Kingdoms, has been picked clean like a carcass in the desert sun! Plus, the FBI hung up on me!"
rainbowhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 22:05   #474
Pozdrav.

Evo ove godine završavam četverogodišnju prometnu školu i želio bih napraviti prekvalifikaciju za profesionalnog vozača te položiti određene kategorije.

Razmišljao sam prekvalifikaciju napraviti u učilištu u Buzetu,a s 20 godina kategorije C I C+E položiti u Rijeci, zanima me cijena prekvalifikacije te što dobivam nakon nje? Dali je možda bolje samo položiti kategorije vozila bez prekvalifikacije?
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:56   #475
Pozdrav,
molio bih za pomoć, završio sam srednju za zanimanje "vrtlat" (trogodisnja).to je bilo 2012/13.
Da li bi ja mogao se upisati kao 4.stupanj kao prodavač u srednju predviđeno za to.
Da li to mogu pošto već imam sad ubrzo 20god. A vrijeme mi nije dalo mogucnosti da nastavim dalje sa skolovanjem.
zviznemte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 20:12   #476
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post
Ej maximume,

na POU Zagreb u srednjoj školi se ne plaćaju dodatni ispiti bez obzira koliko puta izlazio na ispit. Položiti nećeš dok ne naučiš ali zato ponavljanje ispita ne plaćaš. Nekada je i to bilo ali su polaznici govorili da ih se ruši samo da bi plaćali ponovni izlazak na ispit. Za prekvalifikaciju s prodavača na komercijalistu, cijena bi ti bila 7200 kn s upisninom, ispitima i završnim ispitom u cijeni, tj. ne bi treba ništa dodatno plaćati. Svi materijali za pripremu ispita su na CARNet-ovom portalu za učenje na daljinu moodle, tj. po novom loomen tako da nikakvu dodatnu literaturu ne trebaš kupovati niti se trebaš za istu snalaziti. Na moodle-u su ti i rasporedi, ocjene, predmeti koje trebaš polagati, upute, mail, forum i sve što je potrebno za uspješno završavanje škole.

Najveći broj prodavača ide u komercijaliste upravo zbog male razlike u broju predmeta, no cijena ne ovisi o broju predmeta razlike jer je to srednja cijena i za sve je ista, tako da istu cijenu plaćaju i oni koji imaju malo manje i oni koji imaju malo više predmeta za položiti.
Ipak, postoji razlika u cijenama različitih prekvalifikacija. Nije ista cijena ekonomista koji nemaju praktičnu nastavu i stručnu praksu i kuhara koji cijelu godinu svoje prekvalifikacije provedu u kuhinji.

Što se tiče ekonomskog fakulteta, svejedno ti je hoćeš li upisati ekonomiste ili komercijaliste. Ekonomisti koštaju 7500 kn. Oba programa traju od 9 do 12 mjeseci.

Ekonomisti su ti malo teži od komercijalista ali to je moje subjektivno mišljenje.

Plaćati možeš kako got ti najviše odgovara, za uplatu u gotovini imaš nekakav sitan popust, ipak najviše polaznika odabere plaćanje na rate i svaki mjesec trajanja škole na blagajni Učilišta uplate 1/10 bez naknada i kamata.
Za upis je potrebno uplatiti prvu ratu.

Što se tiče telefona, mailova i facebooka.
Facebook srednje škole POUZ-a je https://www.facebook.com/PouZagrebSrednjaSkola i na njega se pokušava što prije odgovoriti.
Do ovog tjedna su bili godišnji pa telefoni nisu bili pretjerano upotrebljivi ipak najbolje je zvati direktno na broj odjela 01/600-30-70 ili 71 ili 75.
e-mail je srednja skola @ pou . hr

U Učilištu ima preko 1500 polaznika u srednjoj školi, a samo u komercijaliste se svake godine upiše preko 100 polaznika i bude oko 4 razreda.

Ako si vrijedan i redovito dolaziš na nastavu, završit ćeš bez problema no ako ne misliš učiti...

E i početak školske godine je 8.9.2014.

Evo nadam se da sam odgovorio na sva pitanja
pozz sar, završio sam trogodišnju školu zanimanje elektroinstalater, dali sam u mogućnosti upisati prekvalifikaciju za tehničara za računalstvo u POU Zagreb?

Zadnje uređivanje matk0 : 22.01.2015. at 20:25.
matk0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 09:41   #477
prekvalifikacija za elektrotehničara

Pozdrav društvo.Zna li tko gdje se može prekvalificirati iz ekonomista u elektrotehničara za 6 mjeseci?
hagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:06   #478
Quote:
rainbowhunter kaže: Pogledaj post
Bok svima

S obzirom na to da mi na PDF posao nitko već danima ne odgovara, nadam se da ću ovdje imati više sreće sa onim što me zanima. Naime, po zanimanju sam med.sestra i u zadnje vrijeme razmišljam o prekvalifikaciji za primalju. Koja je procedura i da li, ako se prekvalificiram, gubim pravo negdje raditi kao med.sestra općeg smjera? U toj struci imam već skoro 10 godina staža, pa nije valjda da to sve pada u vodu odlučim li se prekvalificirati?
Bok.
Naravno da ne gubiš svoje prošlo zanimanje. I dalje si med. sestra općeg smjera. Prekvalifikacijom polažeš samo određene predmete a budući da si završila medicinsku školu razlike ćeš imati jako malo. Nakon prekvalifikacije imaš 2 zanimanja.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:07   #479
Mene zanima prekvalifikacija za med. tehničara općeg smjera u Varaždinu. Ima li netko da je upisao isto?
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 19:42   #480
Quote:
zviznemte kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molio bih za pomoć, završio sam srednju za zanimanje "vrtlat" (trogodisnja).to je bilo 2012/13.
Da li bi ja mogao se upisati kao 4.stupanj kao prodavač u srednju predviđeno za to.
Da li to mogu pošto već imam sad ubrzo 20god. A vrijeme mi nije dalo mogucnosti da nastavim dalje sa skolovanjem.
Naravno da možeš. Godine su nebitne za prekvalifikaciju.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.