Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2007., 14:27   #1
Fasade od stiropora ili termo žbuke

Pozdravljam vas,kao što vidite tema su fasade koje su vrlo popularne u hrvatskoj u zadnjih 7-8 godina.Svi imamo pitanja,ja sam taj koji se ovime bavi već odavno i probat ću na vaša pitanja odgovorit
hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 24.11.2015. at 20:53. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 15:14   #2
Ima li tko što pitat?
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:24   #3
@moja-kucica
@VladT


može jedno glupo pitanje a što su rekuperatori? i čemu služe?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:28   #4
ljudi nemojte se uopće zajebavati s edgarom. sad kad je počeo o prinosima fondova, to me sve skupa jako podsjeća na nekog. ovo je navlakuša i ne isplati vam se trošiti vrijeme i energiju
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:31   #5
Quote:
zed_alive kaže:
ljudi nemojte se uopće zajebavati s edgarom. sad kad je počeo o prinosima fondova, to me sve skupa jako podsjeća na nekog. ovo je navlakuša i ne isplati vam se trošiti vrijeme i energiju
????

a) podsjećam te na koga?
b) navlakuša na šta?

ajd pojasni malo...

ne radim kao financijski savjetnik pa mi nije interes nikoga navlačiti u nešto.

fondove nisam ja tu spomenuo prvi, već netko drugi
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:57   #6
Quote:
antetg kaže:
No,kuća se pravi jednom godišnje
?
mava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:07   #7
Quote:
Edgar kaže:

dok pričam o ekonomiji ili o fizici?
o fizici definitivno a za ekonomiju ne znam jel tu mozes lupat kaj hoces kad ja tako i tako ne razumijem
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:33   #8
Quote:
moja-kucica kaže:
o fizici definitivno a za ekonomiju ne znam jel tu mozes lupat kaj hoces kad ja tako i tako ne razumijem
za fiziku si u pravu

ekonomija - konačno neko područje gdi samjači od tebe
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:36   #9
Quote:
VladT kaže:
Ne slažem se s tobom. Tvrdim da je kamena vuna bolja. Već sam elaborirao zašto. Pitaj Edgara.


Pitaj edgara???



ak počnem sa svojim tumačenjima ne gine mi javni linč
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:42   #10
Quote:
Edgar kaže:


Pitaj edgara???



ak počnem sa svojim tumačenjima ne gine mi javni linč
Stekao sam mišljenje da si shvatio poantu paropropusnosti i kondezacije, pa da čovjeku malo pojasniš a pritom dokažeš mojoj kućici da i ti nešto znaš.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:44   #11
mislim kak je krenulo biti će:

a) Zed će mi navući HANFA-u na vrat radi pružanja financijskih savjeta bez posjedovanja odgovarajuće licence

b) Moja Kučica će završiti u ludari čitajući moje teorije o kondenzaciji, parnoj brani, točkama rosišta i ledišta,

c) Antetg će me tražiti po kvartu jer mu rušim biznis i odlavčim ljude u fondove

d) Moderatori će mi doživotno zabraniti postanje na forumu
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:46   #12
[B]
Quote:
Edgar kaže:


Pitaj edgara???



ak počnem sa svojim tumačenjima ne gine mi javni linč
Stekao sam mišljenje da si shvatio poantu paropropusnosti i kondezacije, pa da čovjeku malo pojasniš a pritom dokažeš mojoj kućici da i ti nešto znaš.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:50   #13
Quote:
Edgar kaže:


Pitaj edgara???



ak počnem sa svojim tumačenjima ne gine mi javni linč
Stekao sam mišljenje da si shvatio poantu paropropusnosti i kondezacije, pa da čovjeku malo pojasniš a pritom dokažeš mojoj kućici da i ti nešto znaš.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 19:43   #14
Quote:
plimpi kaže:
apsolutno se slažem!
ovo je važan argument ZA postavljanje što kvalitetnije izolacije.
ali ne treba nijedan materijal idealizirati. evo, ja ću opet bit malo skeptičan - naime, isto tako nije nemoguće da za 15 godina stiropor "izađe iz mode" jer se ustanovi, ili se čisto iz marketinških razloga nametne mišljenje da je nezdrav ili sl... dakle, budućnost je relativna i krajnje neizvjesna.

što se pak proračuna isplativosti investicije tiče, oni su vrlo relativna i varljiva stvar, a bez izračuna oportunitetnog troška su potpuno irelevantni u ekonomskom smislu.

zaključak, sve je apsolutno relativno, a čovjeku ostaje da odlučuje i radi onako kako najbolje zna... i da tu i tamo natjerava vodu na svoj mlin.
Evo mene opet----

čudim se da nitko od ovdje involviranih u raspravu pri izračunu isplativosti ulaganja u izolaciju i povrata iste (rekli smo ima hrpa nepredvidih parametara) nije uzeo u obzir jedn faktor koji će kroz godine postati jako bitan

Taj faktor se zove globalno zatopljenje. Prema tome, koje crne investicije u izolacije radi smanjenja troškova grijanja. Koje crno grijanje? Britanski stručnjaci kažu ovo će biti najtoplija godina od kada su mjerenja i takvih godina će biti još u budućnosti. uz napomenu da globalno zatopljenje ne znači pretjerani rast ljetnih temp 8tak da me davite sad s troškovima hlađenja)

uzmimo u obzir i ovu zimu. Kolika vam je potrošnja ove sezone grijanja (recimo od 01.10.-31.12) u odnosu na isti period lani (tj već preklani)? Ostvarena ušteda je sigurno poprilična, čak i za one koji u međuvremenu nisu ništa uložili u izolacije. Daljnje globalno zatopljenje ruši sve naše izračune povrata investicije....a samim time i cijene nekretnina u budućnosti radi vrste izolacije.

nadalje što se tiće standarda - materijala koji se koriste. vjerujem da će kad tad se pojaviti potreba ne navlačiti na kući materijal koji će toplinski izolirati kuću već onaj koji će spriječavati neznam štirenja nekog zračenja (tipa Uv zračnje, npr UV-ŽNJ zračenje koje još nije otkriveno ili zapravo još ne postoji a pojavit će se usljed globalnog zatopljavanja i sto drugih gluposti koje prirodi radimo danas)........

Znam, sad opet mislite da lupetam gluposti.


Ok

svratite ovdje na forum za 30 godina, aktualne teme će biti poput ove:

Kako kuću efikasno zaštiti od zračenja (5 ili 10 cm TITANODURA)

objašnjenje: TITANODUR - spec materijal od smjese titana, magnezija (dobivenog iz preostalih rezervi DONAT MG-a jer ga u to vrijeme u prirodi više neće biti) i slicicija + dodatak spec aditiva čiju formulu zna samo jedan čovjek na svijetu i stoga je basnoslovno skup.

(povrat investicije u TITANODUR ovisi koliko često putujete svemirom brzinom svjetlosti, ako češće...ne starite pa na zemlji živite duže)
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:12   #15
Ispravak netočnog navoda

Quote:
Edgar kaže:
Evo mene opet----

čudim se da nitko od ovdje involviranih u raspravu pri izračunu isplativosti ulaganja u izolaciju i povrata iste (rekli smo ima hrpa nepredvidih parametara) nije uzeo u obzir jedn faktor koji će kroz godine postati jako bitan

Taj faktor se zove globalno zatopljenje. Prema tome, koje crne investicije u izolacije radi smanjenja troškova grijanja. Koje crno grijanje? Britanski stručnjaci kažu ovo će biti najtoplija godina od kada su mjerenja i takvih godina će biti još u budućnosti. uz napomenu da globalno zatopljenje ne znači pretjerani rast ljetnih temp 8tak da me davite sad s troškovima hlađenja)
Poštovani predsjedniče, dame i gospodo forumaši, eto opet moram reagirati na Edgarove gluposti. Iako mi je jako drag i simpatičan počeo me pomalo živcirati. Naime jučer sam mu savjetovao da prvo provjeri pa onda priča o stvarima za koje nije siguran. ISPECI PA RECI.

Globalno zatopljenje ne donosi toplo vrijeme. Možda kratko vrijeme na početku. Ključ klime na Zemlji krije se kružnom toku vodenih masa od sjevernog Atlantika do sjevernog Pacifika. Klimu u Europi, čitaj NAMA najviše određuje topla Golfska struja. Ako se otopi arktički i grenlandski led, njegova hladna i slatka voda slijevat će se prema jugu i potisnuti toplu i slanu Golfsku struju. More će zahladiti a time se gubi toplina koja je prije grijala vjetrove te će onda oni tako ohlađeni dolaziti u Europu čitaj HRVATSKU. Tada će jedina stvar koja će nas grijati ostati Sunce. Znači bićemo poput guštera. Zaključak: Dolazi trajno ZAHLAĐENJE i ulagati u izolaciju je PAMETNO.
Ma koliko mi šutjeli o tome, moj EDGARE.

I zato još jednom te molim, ISPECI PA RECI.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:35   #16
Quote:
VladT kaže:
Poštovani predsjedniče, dame i gospodo forumaši, eto opet moram reagirati na Edgarove gluposti. Iako mi je jako drag i simpatičan počeo me pomalo živcirati. Naime jučer sam mu savjetovao da prvo provjeri pa onda priča o stvarima za koje nije siguran. ISPECI PA RECI.

Globalno zatopljenje ne donosi toplo vrijeme. Možda kratko vrijeme na početku. Ključ klime na Zemlji krije se kružnom toku vodenih masa od sjevernog Atlantika do sjevernog Pacifika. Klimu u Europi, čitaj NAMA najviše određuje topla Golfska struja. Ako se otopi arktički i grenlandski led, njegova hladna i slatka voda slijevat će se prema jugu i potisnuti toplu i slanu Golfsku struju. More će zahladiti a time se gubi toplina koja je prije grijala vjetrove te će onda oni tako ohlađeni dolaziti u Europu čitaj HRVATSKU. Tada će jedina stvar koja će nas grijati ostati Sunce. Znači bićemo poput guštera. Zaključak: Dolazi trajno ZAHLAĐENJE i ulagati u izolaciju je PAMETNO.
Ma koliko mi šutjeli o tome, moj EDGARE.

I zato još jednom te molim, ISPECI PA RECI.
pa možda si i u pravu. ti pripadaš onom klanu što podržava znanstvenike koji su nedavno tvrdili da nam se približava ledeno doba.

i taj dan se prbližava svakim danom sve više.

eto primjer iz prakse. prošle godine je bilo frke oko isporuke ruskog plina ukrajini. time nastala mala nestašica i uvozio se plin lošije kvalitete tko zna odkud. temperature zraka prije točno godinu dana bile su -10C i mom stricu se smrznuo plin i morao je na kotlu mijenjati plamenik i početi se grijati ponovo na ložu.

eto, godinu dana kasnije, rusija i ovaj puta bjelorusija (ako ne griješim) uspjele su se pravodobno dogovoriti oko cijene plina, plin se uredno isporučuje, standardne kvalitete koji se eto ne smrzava ni na današnjih +10C


Uz to, proces otopoljavanja artičkog i grenladskog leda je započeti i dok oni svakodnevno tjeraju golfsku struju dolje do meksičkog zaljeva, moja kuća koja je sad već stara 30g će se za to vrijeme pretvoriti u prah i pepeo a ja i svi moji nasljednici do trećeg koljena (gledano po vertikali) biti ćemo mumije balzimirane po najnovijim standardima (min 10cm izo materijala, ako ne i 20, treba napraviti izračun....) i naganjati divljač po vječnim lovištima.

Ako bude sreće, igrat ćemo poker s Kennedyem za novce, i ostvarivati puno više prinose nego u fondovima

e da.....

Quote:
VladT kaže:
.....i ulagati u izolaciju je PAMETNO.
...ja tebe bio shvatio da je bolje za te pare uživati u životu s obitelji (negdje na Bahamama) nego bacati lovu u bunar (čitaj uložiti u izolaciju kuće stare 30g)

ja fakat sve krivo shvatio.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:53   #17
Quote:
VladT kaže:
Poštovani predsjedniče, dame i gospodo forumaši, eto opet moram reagirati na Edgarove gluposti. Iako mi je jako drag i simpatičan počeo me pomalo živcirati. Naime jučer sam mu savjetovao da prvo provjeri pa onda priča o stvarima za koje nije siguran. ISPECI PA RECI.

Globalno zatopljenje ne donosi toplo vrijeme. Možda kratko vrijeme na početku. Ključ klime na Zemlji krije se kružnom toku vodenih masa od sjevernog Atlantika do sjevernog Pacifika. Klimu u Europi, čitaj NAMA najviše određuje topla Golfska struja. Ako se otopi arktički i grenlandski led, njegova hladna i slatka voda slijevat će se prema jugu i potisnuti toplu i slanu Golfsku struju. More će zahladiti a time se gubi toplina koja je prije grijala vjetrove te će onda oni tako ohlađeni dolaziti u Europu čitaj HRVATSKU. Tada će jedina stvar koja će nas grijati ostati Sunce. Znači bićemo poput guštera. Zaključak: Dolazi trajno ZAHLAĐENJE i ulagati u izolaciju je PAMETNO.
Ma koliko mi šutjeli o tome, moj EDGARE.

I zato još jednom te molim, ISPECI PA RECI.
E sad se ja moram uključit isto. Čuj VladT, ali pričaš pizdarije ljudima, dobro da nisi povezao prelet pekinških patki preko Himalaja i klimu u RH. Zrak se zagrijava jedino isijavanjem tla, koje zagrijava Sunce. Zato vrh temperature zraka tijekom dana kasni 2 h za vrhuncem Sunca.I to je sve.

Ne griju nas nikakvi vjetrovi koji dolaze iz Golfske struje itd, G.S. utječe jedino na polja tlakova kako na Zemlji, tako ponajviše na Atlantiku. Pod njenim utjecajem stvaraju se polja niskih tlakova, središta niskog tlaka u predjelu Grenlanda (tzv. ciklone), koje se pravilnim gibanjem koje je uvjetovano oketanjem Zemlje, Coriolisovom silom , i gravitacijom, premještaju u Europu, donose sa sobom vlažan i topli zrak sa Atlantika, koji rotira u ciklonalnom vrtlogu promjera 1000-3000km, u vidu hladnih i toplih fronti... E vidiš one uvjetuju vrijeme u RH, tj oblačnost i vlagu, a temperaturu samo Sunce! A vjetrovi su samo posljedica trenutnog rasporeda polja tlakova, oni "voze spust" niz izobarne plohe (gibanje zraka), pa ovisno o tome gdje se nalazi anticiklona i ciklona, mogu biti južni (topli i vlažni), sjeverni (suhi i hladni), a mogu biti i istočni i zapadni! Itd itd...

Ne prtljaj se u meteorologiju, jer je složena znanost. A izolaciju treba stavit svakako, jer će energija biti jako skupa ( npr u Švedskoj je zimi mjesečni račun za struju 700 dolara, plin još toliko...)
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 00:47   #18
uf, VladT al te oprao......

jest da nisam ništa skužio šta je rekao...

mislim mogao bi se ja sad nadovezati na njega...ali kučicu će šlagirati, bojim se
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 01:18   #19
Quote:
sky cruiser kaže:
E sad se ja moram uključit isto. Čuj VladT, ali pričaš pizdarije ljudima, dobro da nisi povezao prelet pekinških patki preko Himalaja i klimu u RH. Zrak se zagrijava jedino isijavanjem tla, koje zagrijava Sunce. Zato vrh temperature zraka tijekom dana kasni 2 h za vrhuncem Sunca.I to je sve.

Ne griju nas nikakvi vjetrovi koji dolaze iz Golfske struje itd, G.S. utječe jedino na polja tlakova kako na Zemlji, tako ponajviše na Atlantiku. Pod njenim utjecajem stvaraju se polja niskih tlakova, središta niskog tlaka u predjelu Grenlanda (tzv. ciklone), koje se pravilnim gibanjem koje je uvjetovano oketanjem Zemlje, Coriolisovom silom , i gravitacijom, premještaju u Europu, donose sa sobom vlažan i topli zrak sa Atlantika, koji rotira u ciklonalnom vrtlogu promjera 1000-3000km, u vidu hladnih i toplih fronti... E vidiš one uvjetuju vrijeme u RH, tj oblačnost i vlagu, a temperaturu samo Sunce! A vjetrovi su samo posljedica trenutnog rasporeda polja tlakova, oni "voze spust" niz izobarne plohe (gibanje zraka), pa ovisno o tome gdje se nalazi anticiklona i ciklona, mogu biti južni (topli i vlažni), sjeverni (suhi i hladni), a mogu biti i istočni i zapadni! Itd itd...

Ne prtljaj se u meteorologiju, jer je složena znanost. A izolaciju treba stavit svakako, jer će energija biti jako skupa ( npr u Švedskoj je zimi mjesečni račun za struju 700 dolara, plin još toliko...)
E jebi ga sada. Malo sam pojednostavio stvari da ne zbunim naciju no poanta je točna. Ne bih polemizirao previše o tome jer nas to nigdje neće dovesti. Naravno da stvari nisu tako jednostavne i da vjetar koji puše iznad Atlantika ne dolazi pravocrtno do nas što bi neuki mogli isčitati iz prijašnjeg posta. Svakako je to složeniji proces. Ali se ne slažem s tobom i pričaš nebuloze. "Temperaturu uvjetuje samo sunce"-tvoje riječi. Pa i na Grenlandu ima Sunca pa svejedno če ti se guzica slediti. Klimu na Zemlji stvaraju gibanja zračnih masa. Zračna masa je inače golema količina zraka koja zauzima znatan prostor na kopnenom ili vodenom površinom. Ako se taj zrak nalazi duže vremena nad jednovrsnom podlogom on postepeno dobiva fizičke osobine te podloge. Znači hladna zračna masa, recimo polarna prelazi preko Atlantika te se zagrijava i vlaži te postaje nestabilna. Napominjem ona se zagrijava. A šta to nju zagrijava iznad Atlantika. Sunce možda. Nemojmo pričati pizdarije. Kad ne bi bilo Golfske struje Europa bi bila pokrivena ledom. Evo ti primjer. Recimo jug Irske i Labrador, oboje na oko 50 N. U Irskoj uspijevaju masline dok sa na drugoj strani Atlantika u Kanadi na Labradoru šeću polarni medvjedi. Sunce sije jednako na oba područja. Ali stvarno ne bi o tome. Inače meteorologija mi je usko vezana za struku i nije mi anonimus. No radi publike ne volim previše mudrovat pa uvijek nastojim jednostavnim riječnikom objasniti neku stvar ili pojavu.


Quote:
Edgar kaže:
...ja tebe bio shvatio da je bolje za te pare uživati u životu s obitelji (negdje na Bahamama) nego bacati lovu u bunar (čitaj uložiti u izolaciju kuće stare 30g)

ja fakat sve krivo shvatio.
Nisi me Edgare krivo shvatio. Ako radiš novu kuću svakako traba uložiti u što bolju izolaciju i sve ostalo što ona povlači za sobom. No ne nužno to raditi primjerice na kući staroj 25 godina gdje sve još uvijek dobro funkcionira i u dobrom je stanju.

Inače moram pred svima pohvaliti Edgara, počeo je po drugim postovima dijeliti savjete o parnim branama i izolaciji. Svaka čast. Naučio nešto.
VladT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:58   #20
Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
Ima li tko što pitat?
sta izabrat za unutarnje zbukanje? rucno ili strojno? Cijene? savjeti
KRooney is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.