Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2003., 19:24   #1
Oblacenje u dijaspori

Ovo je bilo (ne bas previse povezani) odgovor na temu koja je upravo zatvorena...

Quote:
Zrinska kaže:
To sto netko ne fura super modu ne znaci da se "zapustio",to je ponekad i pitanje love.
A i pitanje stila koji se negdje nosi.

Sjecam se kad sam u "zapadnoj Evropi" dosla na neke "Gala vecere" zrihtana po "hrvatskoj modi", htjela sam se sakriti, jer sam se osjecala kao kad su Poljakinje koje bi zalutale u Hrvatsku prije rata izgledale - previse napirlitano.

Kad se sredim zrihtano pozadnjoj modi u Kaliforniji izgledam kao Meksikanka, jer se jedino one ovdje jako jako rihtaju. Amerikanke ne. One imaju skroz neki drugi (uzasno jednostavni, mozda cak izgleda zapusteno, ali to se ovde smatra "hip") beige-prirodni stil. "gradski stil" - crno, jednostavno, jednak je u svim gradovima, mozda dolazi od onog klasicnog talijanskog ili francuskog. Ali taj "gradski crni stil" nosi se stvarno samo u "down-town", strogom poslovnomcentru i "normalnim kvartovima" izgleda neprirodan i zastrasujuc. (zamisli si samo siroke ulice, s obje strane ukrasno drvece, rascvjetalo grmlje, klinci zuje na motoriziranim romobilima i sad ti uletavas u crnom kostimicu i stiklicama... )

Postoje razlike. I kao sto se ovdje Amerikanci mogu sokirati ako me vide preuredjenu (overdressed - to je isto a faux pas, kao sto je underdressed a faux pas) misle da nisam normalna.

A kad se tako skromno obucena prosecem po Ilici, poznanici koji me sretnu misle da sam spala na prosjacki stap, jer ne prepoznaju "opustenu new-ageovsku eleganciju koja je potekla iz Berkeleya)...


Pardon sto sam malo zaglibila u filozofiju oblacenja...

Jos da jednom spomenem. U Americi postoji strogi, ali nepisani kod sto je overdressed, a sto je underdressed i ako covjek ta nepisana pravila uspije savladati, ta povrsna sitnica mu moze dosta pomoci u uspinjanju po drustvenog ljestvici...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:27   #2
Oblacenje u dijaspori ?


Ja hodam gol golcat...
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:32   #3
Svaka ti cast na hrabrosti!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:32   #4
Quote:
A i pitanje stila koji se negdje nosi.
Tocno, znam cure koje imaju stil za pet, furaju traperice ( skupe dizajnerske ) dobre cipele i neki otkaceni top ljeti, zimi dobra kosulja .

Opet vidjam po centru cure cija je odjeca kao elegantna ( dobro zlocesti bi rekli zaostala u kasnim osamdesetima ) a materijal je tako lose kvalitete da su nakon pola sata usmrdjene i zguzvane.

Ja sam svojedobno dobila na poklon knjigu od Dumont-a 365 savjeta dobrog stila.

Medju ostalim pise da se za casual izlaske preporuca traper, lan i slicne udobne stvari. Slicnu filozofiju zastupa i moje sire socijalno okruzenje.

Smatram zapravo nepristojnim zenu koja voli traper zavati klosarem jer ona moze imati svejedno mnogo stila i nositi to bolje nego sto bi recimo nosila elegantne stvari.

Nosim puno traper ; u traperu ne idem u bolje restorane, izlozbe, kazaliste, vjencanja, vece proslave, sprovode.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:35   #5
Zaboravi reći da možda znam uzrok problema.??
Da možda nije problem u tomu da pojedine nemaju što stavit u krasne večernje haljine i kostime pa onda oblače Rifle da prikriju one smokvice od stražnice ili šljivice od prednjice..?????
Blago onoj koja ima što stavit i u hlače i u haljinu,njoj je najmanji problem moda jer i gola izgleda prekrasno, a kamo li elegantno obučena.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:45   #6
Joj, Fancy, ajde molim te...pa ne znas ti o modi. Moze se izgledat elegantno i u trapericama. Kakve vecernje haljine te spopale. Pa di ce jedna suvremena zaposlena zena nosit vecernje dugacke haljine??? Dugacke haljine su OK za premijere ili za balove, ali za sve ostalo....
Ja ovdje idem po jako otmjenim restoranima i klubovima gdje idu i celebrities pa cak i zenske celebrities obuku neke lijepe traperice sa visokim petama i svecaniji top.
To je apsolutno OK i izgleda, uredno, skupo i otmjeno.
Tako se i ja obucem kad izidjem vani cesto puta. Ako pak idem samo u ducan ili se prosetat po parku, onda iste traperice mogu dress down s nekim japankama ili tenisicama i casual majicom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:52   #7
Quote:
FANCY kaže:
Zaboravi reći da možda znam uzrok problema.??
Da možda nije problem u tomu da pojedine nemaju što stavit u krasne večernje haljine i kostime pa onda oblače Rifle da prikriju one smokvice od stražnice ili šljivice od prednjice..?????
Blago onoj koja ima što stavit i u hlače i u haljinu,njoj je najmanji problem moda jer i gola izgleda prekrasno, a kamo li elegantno obučena.
Joj, kak se das lako prevariti? Da se samo proseces po jednoj od robnih kuca u svojoj blizini, pa vidis sva ta arhitektonska pomagala za ispod vecernjih haljicnia, ne bi li izgledala tako da svaki muskarac pomisli da i gola izgledas odlicno...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 19:59   #8
pa zar se svaka rasprava mora svesti na omalovazavanje ?

Ili je klosar, ili nema ukusa, ili nema ni guze ni grudiju

Umjesto da postujemo.

Postujemo ukus DRUGACIJI od nasega, postujemo cinjenicu da je nekome super tak kak hoda po svijetu pa ako se ona/on ne brine zasto bismo se mi ?

Jer ako cemo se uvijek okretati omalovazavnju svatko ima neku slabu stranu ( garderoba, zdravlje, nacitanost, obrazovanje, zubi, odmori bla,bla bla...shvatili ste ) na koju se moze zakaciti.

No , ne govori li to cesto bas o nasoj hendikepiranosti ( a ne o hendikepu komentirane osobe )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:00   #9
Quote:
Kiki kaže:
Joj, Fancy, ajde molim te...pa ne znas ti o modi. Moze se izgledat elegantno i u trapericama. Kakve vecernje haljine te spopale. Pa di ce jedna suvremena zaposlena zena nosit vecernje dugacke haljine??? Dugacke haljine su OK za premijere ili za balove, ali za sve ostalo....
Ja ovdje idem po jako otmjenim restoranima i klubovima gdje idu i celebrities pa cak i zenske celebrities obuku neke lijepe traperice sa visokim petama i svecaniji top.
To je apsolutno OK i izgleda, uredno, skupo i otmjeno.
Tako se i ja obucem kad izidjem vani cesto puta. Ako pak idem samo u ducan ili se prosetat po parku, onda iste traperice mogu dress down s nekim japankama ili tenisicama i casual majicom.
Prvo da dokučim otmjenost. Otmjen neznači lijepo obučne oko
moje slatko ili se možda varam....Nemože ni sto hlača ili haljina prekrit nečiju glupost ali većina žena misli da može, što je možda i točno ,kao recimo onaj šok kad nas trefi prvi put kad je ugledamo onako sređenu ,ali poslije kad se ista skine ostane nam samo uzdah i riječi poput žali bože vremena...
Idem i ja po otmenim restoranima gdje plešu one što se držu za šipke i ližu je cijelo veče a piće košta 50 CHF heheh mislimo li na istu otmjenost ehehhee
A nečije oblačenje je samo odraz nečijeg ukusa što podržavam 100%, pa treba se nekomu i smijati..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:05   #10
Sthefitza jako dobro primjeceno sa US - CRO perspektive.
Ja se sama sebi smijem kad u dilemi gledam u ormar sto pakovati za polazak u CRO jer ne bih htjela izgledati pre ovo ili pre ono, a opet biti ja i imati pri ruci prikladu odjecu za kojekakve prigode u kojima se mogu naci.
No , opet tjesim se mislju da idem na odmor i da mi za to treba minimalna kolicina bilo cega pa ako ce netko zagledavati marku na mojim trapericama, groziti se mojih carpenter sorceva, vrtiti ocima da se lan guzva i da nije in, umirati od smijeha na moje birkenstock sandale - sto cu im ja
Nekada davno mi je bilo gotovo neugodno nositi nesto skuplje da ne ispadne da ljudima masem ispred ociju cijenom.
Onda mi je postalo jasno da su pojmovi elegancije, skupoce, dobrog ukusa ,casual izgleda i casual elegancije ponesto drugaciji ovdje i tamo.
Sad mi je samo bitno da sam ja komotna i da sam ja ja u onome sto nosim.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:06   #11
Quote:
Shtefitza kaže:
Joj, kak se das lako prevariti? Da se samo proseces po jednoj od robnih kuca u svojoj blizini, pa vidis sva ta arhitektonska pomagala za ispod vecernjih haljicnia, ne bi li izgledala tako da svaki muskarac pomisli da i gola izgledas odlicno...
Pa što ja to trubim cijelo vrijeme..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:08   #12
Quote:
FANCY kaže:



Ja hodam gol golcat...
ispod odjece naravno
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:10   #13
Quote:
diadora kaže:
ispod odjece naravno
Kako kad...
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:11   #14
Quote:
diadora kaže:
Sad mi je samo bitno da sam ja komotna i da sam ja ja u onome sto nosim.


Drugo sve nema smisla.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:18   #15
Quote:
FANCY kaže:
Pa što ja to trubim cijelo vrijeme..
Ma znam da to znas... samo te malo zezam!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:19   #16
Quote:
diadora kaže:


Sad mi je samo bitno da sam ja komotna i da sam ja ja u onome sto nosim.
kratko i jasno

svaka cast!
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:32   #17
A jel itko vidio kad dodje u Domaju ekipa sto je emigrirala u Kanade i Amerike nakon rata??

Kad krenu spike
Je bumo si rentali karu pa se bumo drajvali.
Je ja vu Kanade mecem draj volove u hause.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 20:38   #18
Quote:
Shtefitza kaže:
Ma znam da to znas... samo te malo zezam!
:klap:
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 21:47   #19
Bla bla bla, babe tracare, samo bi tracale ko se kako oblaci

Zasto mene nikad ne brine kako cu se obuc kad idem u domovinu? Zato sta sam ja coek sa ukusom (vidi avatar). Meni sve trebe padaju nicice pred slic, bez obzira na zemlju u kojoj sam..

Zakljucak? Vi babe nemate ukusa.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 22:01   #20
Quote:
FANCY kaže:
Oblacenje u dijaspori ?


Ja hodam gol golcat...
Prehladit´ ces se.......
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.