Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Da li spavate zajedno s djetetom ?
Ne ! ( To je primitivno i nepraktično) 51 18.61%
Da ! ( najvažnije je da je to bolje za dijete) 114 41.61%
Pokušali ali ne ide 9 3.28%
Nešto između (navedite u odgovoru) 100 36.50%
Glasovatelji: 274. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2013., 00:02   #461
Stariji sin je dugooooo spavao sa nama i kinderbet nam je služijo za ukras.
A curka je ljepo spavala prva tri mj. u kinderbetu dok se tatici nije svidjelo da se mezimica stalno nalazi uz nas i kinderbet opet postao odlagalište.
Dok kod bake kad god je bila na čuvanju uredno spavala u kinderbetu.
Sva sreča da ga nismo rastavili....pošto smo dobili kinderbet koji ima mogučnost skidanja stranica i postaje dj. krevetič ovih dana smo ga rastavili.
Mama ga je ljepo složila stavila omiljena dva plišanca i rekli smo joj ...evo vidi sad i ti imaš svoj krevetič(ima 21 mj.),nebi vjerovali ali se je sa velikim oduševljenjem odmah bacila na njega.
Evo več par dana ide spavati bez problema u njega.
Napokon se ja i mm možemo naspavati
sunce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 00:20   #462
Quote:
Leonarda Evich kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovih cura što prakticiraju sex dok je dijete u sobi, samo im želim reći da to nije prihvatljivo i loše je za dijete!
Ja mogu reći iz prve ruke,jer se sjećam da sam u dobi od 3 god(spavala sam s njima u krevetu). se probudila i vidjela roditelje kako se sexaju, i jako dugo sam imala traume zbog toga, i dan danas se sjećam te scene!!!Postali su mi odvratni.
Djeca iako su mala sve kuže!

Po meni je to sebično i u krajnju ruku neprimjereno!!! Užas!
I samo znam da to svojoj bebi neću nikad priuštiti, koliko god mi se sexalo!
Zašto je to tebi sa 3 godine bilo toliko odvratno? Kužim da se možeš sjećati te scene, al sumnjam da si imala pojma što ustvari rade i da i to bilo nešto odvratno,...
Nas je naša mala zatekla u toj istoj dobi (došetala iz svoje sobe u kojoj povremeno spava u našu), konstatirala je da tata ima pišu i legla i nastavila spavati...
Tako da, gledajući tvoj i moj slučaj, uopće mi nije jasno kako si sa tri godine imala razvijen taj neki osjećaj da je činjenica da si zatekla roditelje u sexu-odvratna?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 10:25   #463
meni je posve logično da takva scena (opet ovisi o koliko se žestokoj sceni radi ) trogodišnjem djetetu može djelovati zastrašujuće i traumatizirati ga.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 11:03   #464
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Nas je naša mala zatekla u toj istoj dobi (došetala iz svoje sobe u kojoj povremeno spava u našu), konstatirala je da tata ima pišu i legla i nastavila spavati...


naš je do cca 2,5 godine spavao pored nas u kinderbetu (služio nam kao uzglavlje) dok nije dobio svoju sobu. nikad nije spavao s nama, osim možda koji put popodne kad bi se i mi odmarali. i sex nije bio nikakav problem. štoviše, baš u tim trenucima je spavao ko top.
sad kad ima svoju sobu uredno skoro svaku noć došeta kod nas u krevet. sva sreća pa ima određeno vrijeme kad dolazi, pa si mi možemo do tada fino isplanirati aktivnosti. ali ne bi mi palo na pamet da to radimo dok je pored nas. ipak je sad stariji, nije više beba.
i ja sam svoje starce znala zateći masu puta. jbg, desi se.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 11:23   #465
Otkad znam za sebe, znam sto je seks, vec sam pisala da sam s tri, 4 god masturbirala i mastala o muskarcima i ako malo proguglate, vidjet cete da nije to sasvim neobicno.
Svoje sam zatekla gole i zagrljene u ranoj dobi i bila sam jako ljuta na njih jer sam mislila da su se oni seksali samo da naprave brsta i mene. Pola dana nisam rijec progovorila, mama me stalno zapitkivala sto mi je, htjela me voditi doktoru jer se nisam micala iz kuta i samo sam sutila, onda sam se odjednom rasplakala i viknula: Ti i tata ste se prcali! Imala sam max. 4.
To mi je sad urnebesno smijesno, ali mi je onda bilo jako traumaticno.
Mm i ja cemo se puno grliti i ljubiti pred curom, ali sex ukidamo pred njom cim bude mrvicu svjesnija.

Btw. Ne mogu vjerovati da se ljudi seksaju s djetetom u krevetu. Leonarda?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 12:22   #466
Htjela sam odgovoriti na anketu, ali ništa od navedenog nije ponuđeno pa nisam.

Ne spavamo s djetetom između nas, nikad i nismo. Dok sam bila trudna rekla sam sama sebi da si to neću dozvoliti jer iz nekoliko priča ljudi oko mene nisam vidjela neke prednosti toga. I tak se bebo rodio, muž nije htio ni čut da on spava između nas jer je bio u smrtnom strahu da će ga poklopiti. Spava malac u kinderbetu od prvog dana, nikakvih problema s tim nikad nije bilo, svi se ujutro naspavamo, nema buđenje po noći.

Ali uopće ne smatram to nužno lošim jer nismo svi isti. Ako ljudima to paše, ne vidim zašto ne bi cijela obitelj spavala u jednom krevetu. Još pogotovo ako žena doji svakih dva sata.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 19:07   #467
Da, eto ni ja ne mogu vjerovati ali doživjeh nažalost!
Iako su oni mislili da sam mala i ne kužim,vrlo dobro sam kužila da je to nešto što ne smijem vidjeti i probuditi se,pa sam se nastavila praviti da spavam, i jako me traumatiziralo, ne sjećam se dobro ali čak mislim da se to i ponavljalo i da sam se uvijek morala praviti da spavam. I zato sam protiv takvih aktivnosti dok je dijete u sobi, i smatram ih primitivnim pa čak i dok je dijete beba, jer teško je povući granicu i sad reći kao odraslo je, nećemo više, ako su roditelji takvo nešto navikli.

Ako moj post i jedno dijete može poštedjeti trauma koje sam ja prošla, vrijedilo je napisati ga!
Leonarda Evich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 20:08   #468
Ali ne mogu vjerovati da su to radili u istom krevetu u kojem ti lezis za vrijeme dok lezis u njemu. To je zaista nastrano.

Moja cura se par puta probudila i vidjela nas iz svog krevetica, ali nema sanse da je ista skuzila, mislim da smo do godinu sigurni. :-D
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 23:24   #469
Kao prvo, razumijem ovo protiv seksa kad je dijete na istom krevetu, meni je to isto smiješno da ne kažem perverzno, mi to radimo ili u drugoj sobi, dnevnom boravku..nebitno.. neznam niti kako netko može izvesti tako nešto a da ne probudi dijete-ako ništa bar mrdanjem..

kao drugo, znam da nije isto vidjeti roditelje u tom činu sa 3 i sa 17, ali mislim da dijete od tri godine ne zna baš o čemu se radi, a ako baš zbog toga što ne zna o čemu se radi ima traume, mislim da se neće u budućnosti baš sijećati što je bilo kad je imao 3.. neznam možda se varam

u svakom slučaju, zajedničko spavanje je malo nezahvalno što se tiče seksa..
Ozrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:36   #470
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
mislim da smo do godinu sigurni. :-D
i ja mislim, a za dalje... otom potom

a evo slikovito kako to spavanje uglavnom izgleda:

__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:28   #471
Question Raspored spavanja bebe i partnera

Pozdrav svima,

ja sam buduća mama nova u cijelom ovom svijetu trudnoće i budućeg roditeljstva. Malo sam listala forum i nisam našla na sličnu temu koju sam otvorila, a ako postoji molim admina da me prebaci.

Naime, MM i ja imamo svoju i jedinu spavaću sobu u koju planiramo nekako uglaviti kinderbet i napraviti neke preinake

Zanima me, kako izgleda "raspored" spavanja kompletne obitelji po dolasku bebe iz rodilišta i kasnije ako je to dijete isključivo dojeno.
Da li beba spava s vama u vašem bračnom krevetu a partner prelazi u boravak ili kako ?
Meni se čini puno lakše da je beba s mamom u krevetu i da ju se onako u polusnu stavi na cicu. Naravno ako sve funkcionira idealno
Možda griješim, pojma nemam.

Druga stvar je, ako je dijete na adaptiranom ili na izdojenom mlijeku pa se partner isto usred noći diže i sprema flaše. Onda mi to "zajednično" spavanje ima smisla

Ne znam kakav je raspored kada postoji zasebna dječja soba pa je možda bebica od starta sama tamo i mama ju dolazi dojiti u sobu, ali u ovakvom razmještaju kakav sam opisala u svom slučaju, ne znam da li ima smisla da partner spava u svom krevetu kada je dijete isključivo dojeno.

Prosvjetlite me. Naravno da otac djeteta treba sudjelovati u presvalačenju, kupanju itd. al sam skroz zbunjena s tim rasporedom spavanja.

Imam frendicu koja je muža od starta stavila u boravak, dijete im sad imam preko 2,5 godine i ona i dalje spava s djetetom u bračnom krevetu a muž je iskljućivo u boravku. Meni se i to čini pretjerano

Nova sam i zbunjena.
Pišite svoja iskustva
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:32   #472
Bok!
Moje iskustvo je da svo troje spavamo u nasem bracnom, iako smo kinderbet prislonili uz nas o cak spustili stranicu...ali ovo mi je ipak lakse. S tim da sam uvijek govorila da to nikad necu dopustiti.
Dojim i ovo mi je lakse jer se mali budi milijun puta u noci i kad bih se svaki put ustajala ne bih funkcionirala uopce.
Mi imamo i djecju sobu ali to s malom bebom po meni ne funkcionira... dijete treba blizinu i majku, ima vremena za odvajanje, bar po mom.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:49   #473
Naš krevet je preuzak za tu kombinaciju. 140x200
Nažalost, nijedna druga veličina ne bi stala u sobu, zato smo svaku noć priljubljeni jedno uz drugo
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:59   #474
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Naš krevet je preuzak za tu kombinaciju. 140x200
Nažalost, nijedna druga veličina ne bi stala u sobu, zato smo svaku noć priljubljeni jedno uz drugo
Ajoj...
A onda ce bebac morat u kindac ako stane. Ma mislim to je u konacnici bolje za bebu, ali malo teze tebi. Ali mozda dijete bude super spavac i sve pet
To nikad ne znas unaprijed..

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Yvonne :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:10   #475
Meni osobno je apsurd da se muz preseli u boravak zato sto smo dobili djete. Bez obzira sto je dosao jos jedan novi clan obitelji ja i dalje trebam muza i muz zenu. Zivotnije stao za nas

Kod nas je i prvo a i sad drugo djete spavalo u kinderbetu koji je bio u nasoj spavacoj sobi. Jednostavnije je nego da sto puta secem u susjednu prostoriju

Razumljive su mi sve opcije i sa zasebnom djecjom sobom, i sa spavanjem u kinderbetu u nasoj sobu i sa spavanjem u bracnom krevetu. Svatko napravi kako mu je lakse, ali da partner automatski leti iz sobe-to mi je uzas
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:20   #476
skines stranicu kinderbetu, naslonis kinderbet na krevet, podesis ga da bude na istoj visini, zavezes ga ili uglavis i voila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:24   #477
Prvi je spavao u svom krevetcu, koji je bio uglavljen sa moje strane. Dojila sam ga par mjeseci, poslije je prešao na adaptirano, oboje smo jednako ustajali. Druga beba će u isti krevetac, isti sistem, osim što dobija izgon iz spavaće sobe u dječiju čim pređe na čvrstu hranu.

Zaboravljaš na buđenja koja nemaju veze sa hranjenjem, na grčeve, na buđenja jer mu je dosadno, jer ga treba presvući, utješiti...bla bla bla. i više nego previše posla za dva roditelja, a ne samo za svetu mamu.

Iskreno, izbacivanje partnera iz kreveta mi je suludo. Neću da ulazim u očigledne nedostatke takvih veza.

Plus, koliko god internet predstavljao spavanje bebe u krevetu sa roditeljima kao nešto sveto i divno, realnost može biti daleko drugačija. To je mali prcvoljak kojeg staviš pored sebe i pokušaš spavati, opušteno, nakon što si cijeli dan na nogama, ustala 15 puta, dojila 10 puta. Onesvjestiš se i onda se probudiš u stravi jer si možda legla na bebu ili ju gurnula pod jorgan ili pokrila ili si se okrenula i pala sa kreveta.
Jedno 3 puta je mali kao beba spavao između nas, 2 mjeseca sam imala napade panike u kojima ja iz sna skačem na muža u pitam gdje je beba. Odvratan osjećaj. Plus kako se tačno misliš naspavati sa bebom ispod sebe? Kao ti joj daš da sisa i ti lijepo kunjaš? Jeste, u Pampers reklami. Možda ti beba bude zlatna, pa od starta bude samo sisala i spavala po cijelu noć, a možda bude htjela sisati samo lijevu sisu, ili samo stojećki ili ...

Hoću reći, maštanja nemaju nikakve veze sa realnošću. Ti nisi samohrana majka i nemoj se tako ponašati. I ti i dijete ćete trebati pomoć. Zato si pretpostavljam još uvijek u vezi sa ocem djeteta. Uživaj i iskoristi to. To što je on muško i nema sisu, nema veze. Može ti prinjeti dijete, može ga uspavati poslije dojenja ili smiriti kada ima grčeve. Ili mu dati vode. (da i dojena djeca piju vodu i čaj)
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:54   #478
bacardi, nema potrebe muža izbacivati osim ako on sam ne pobjegne da bi se naspavao. moj je recimo spavao ko top i niš mu nije smetalo, a mali je spavao u kinderbetu pored nas. ne bih mogla cijelu noć spavati s bebom u krevetu od brige da ju ne gurnem, ugušim i tak to. te stvari sam ostavila za popodnevno drijemanje. ionak smo se non-stop mazili, grlili i ljubili, pa nisam vidjela nekog smisla da i po noći budemo zalijepljeni. bila sam zahvalna i za ono malo sna u komadu kaj sam uspijevala uloviti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:17   #479
Mi smo isto skiniki stranicu s krevetica i priblizili ga, tako da nema ustajanja. Podojim i prebacim. Nekad zaspe kraj mene ali ja ionako otkad sam rodila spavam s jednim okom otvorenim i opcenito imam lagan san, tako da me ne remeti ni kad se to desi.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:23   #480
Nasa je spavala s nama jer sam ja bila lijena prebacivat ju u kinderbet
mene nije budila niti mi je smetala (osim kad je htjela cicati), mma je znala mlatiti nogama jer je obicno spavala iznad moje glave popreko kreveta
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.