Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 22:43   #41
Da ne zaćetavam A zašto vi fotografirate, zanimljivo je kako neki fotići imaju shutter, kao što dr.killpatient kaže, glasan ko omanji zvučnik, i onda se žale kako se čuje motor autofokusa
SebaOS is offline  
Old 19.11.2009., 22:46   #42
I don't give a shit za te zvukove. Nisam paparaco nit ne slikam ftiče i krokodile s pol metra. Sviđa mi se kak aparat drma dok ga uključim zbog Anti Dusta, sviđa mi se zujanje AF motora, sviđa mi se beep dok najde fokus i posebno dok tresne shutter.
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 19.11.2009., 22:48   #43
Nisam ja ništ reko da se meni ne sviđa. Dapače, volim zvuk shuttera, i focus confirma. Jedino anti dust nisam uspio uhvatit, jednom sam i prislonio uho i pokrenio i nisam ništa čuo ni osjetio
SebaOS is offline  
Old 19.11.2009., 22:51   #44
Quote:
SebaOS kaže: Pogledaj post
Nisam ja ništ reko da se meni ne sviđa. Dapače, volim zvuk shuttera, i focus confirma. Jedino anti dust nisam uspio uhvatit, jednom sam i prislonio uho i pokrenio i nisam ništa čuo ni osjetio
Ma nisam ja ni to mislil, nego tek tak velim.
Tvoj nikon mislim da nema to drmanje senzora nego neku puhalicu uz pomoć zrcala, nekaj tak...
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 19.11.2009., 22:56   #45
Jel ja to vidim neku dozu sarkazma u vezi puhalice?

"Nikon’s exclusive Airflow Control System channels dust out of the image path and a vibrating, self-cleaning sensor unit shakes off any remaining dust from the camera’s optics"

c/p sa dpreview... Jel ja sad ne osjetim vibracije, il me zajebavaju? Il su to super-fine vibracije koje ni ne osjetiš
SebaOS is offline  
Old 19.11.2009., 23:01   #46
Taman posla da se bu drmal ko mobitel na vibri.

Shutter sound, mmmmmmmmmmm. Nikad više na kompakte zbog toga.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 19.11.2009., 23:04   #47
Quote:
SebaOS kaže: Pogledaj post
Jel ja to vidim neku dozu sarkazma u vezi puhalice?
Možda

Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Taman posla da se bu drmal ko mobitel na vibri.
Tu negde
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 19.11.2009., 23:04   #48
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Taman posla da se bu drmal ko mobitel na vibri.

Shutter sound, mmmmmmmmmmm. Nikad više na kompakte zbog toga.
Moj K10D se drma ko mobitel na vibri.
A za zvuk shuttera definitivno ste u pravu.. jedan moj frend je snimio burst i sad mu je to ton na mobitelu.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Old 19.11.2009., 23:07   #49
Quote:
Surgeon kaže: Pogledaj post
Moj K10D se drma ko mobitel na vibri.
Told ya
A ovo za ton nije loša ideja
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 19.11.2009., 23:15   #50
Quote:
Surgeon kaže: Pogledaj post
Moj K10D se drma ko mobitel na vibri.
A za zvuk shuttera definitivno ste u pravu.. jedan moj frend je snimio burst i sad mu je to ton na mobitelu.
i K100Ds se drma ko mob na vibri.

ak kome treba, imam shutter burst, i jedan klik ko ringtone, mali mp3, pošaljem linkove. odlično je za zvuk poruke.

Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
I don't give a shit za te zvukove. Nisam paparaco nit ne slikam ftiče i krokodile s pol metra. Sviđa mi se kak aparat drma dok ga uključim zbog Anti Dusta, sviđa mi se zujanje AF motora, sviđa mi se beep dok najde fokus i posebno dok tresne shutter.
joj, meni je još bolji zvuk napinjanja shuttera i transporta filma, na analogiji, pa onda mehanički zvuk shuttera i ogledala.
i zvuk okretanja ručice na TLRu -
(to moram snimiti! )

i definitivno mi je totalno zakon zvuk punjenja kondića na blicu.
elkarrde is offline  
Old 19.11.2009., 23:19   #51
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
ak kome treba
daj šalji to
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 19.11.2009., 23:23   #52
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
kaj se velicina slika tice, boli me kifla kolke ce fotke bit na ljesu ili na autima, ovo je fotografski dio i tu velicina mora bit neka normalna. u krajnjoj liniji, velicina fotke ne vuce bandwidth servera jer nitko od nas ne uploada na forum.hr nego na shack ili flickr ili divec i bandwidth vuce od tamo
Po petstoti put. Forumska pravila vrijede kroz cijeli forum i tu ni ja ni Het ni bilo koji drugi individualni moderator ne moze nista uciniti. Tema je bila nedavno o velicini slika na forumu, zakljucak je bio da ne moze.
Sto jos zelis da ucinim? Dignem revoluciju na moderatorskom?
Svi vi sto se bunite za velicini i broj fotki, svratite malo na Galerije pobjednika. Ucitava se sporo. Slike su na drugim serverima i ucitava se sporo. meni je to dovoljan argument da velicina slika te broj slika su u redu takvi kakvi jesu. Za sad.



Quote:
premalo tema o umjetnosti? a jesi pokrenula koju? jesi ozivila neku koja je malo zamrla?
Nisam li?
Cija su ideja bili natjecaji? Pokazite svoju Fotografiju? Topici o modnoj fotografiji? Pojedinim fotografima? Ideja o suradnji modela i fotografa? itd itd...
No, ne mogu ja sama pisat, a ostali palamude o tehnici.


Quote:
pravo moderiranje nije igranje policajca, nego usmjeravanje pisanja na forumu.
Hvala sto mi otkrivas toplu vodu.

Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
ti si sama rekla da si imala privatnih problema...
Jesam. Zar mi se to treba nabijat na nos? Ili mislis da su moderatori roboti koji 24/7 MORAJU bit na forumu bez obzira na stvari sto se desavaju njima ili oko njih? Kao sto sam rekla, nadlezni su bili upoznati sa situacijom i pdf nije ostao bez aktivnog moderatora. Tebi pak ne trebam i necu odgovarat za moje odsustvo. Iskreno, mislim da imas previse obraza to uopce spominjat kao nekakav argument.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 19.11.2009., 23:24   #53
@elkarrde

može i meni link
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.

Zadnje uređivanje nesho : 19.11.2009. at 23:24. Reason: uletio post između
nesho is offline  
Old 19.11.2009., 23:24   #54
ja imam modem.mp3 za poruke

a kad već pričamo o čišćenju senzora, napravio sam si usisivač za isti konačno sam otklonio sve probleme. nešto slično ovome
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 19.11.2009., 23:47   #55
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Po petstoti put.
koja si ti Brita Opti se javlja za moderatora, ja mu dajem glas, kome se treba prijaviti?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Old 19.11.2009., 23:51   #56
Quote:
SebaOS kaže: Pogledaj post
Nisam ja ništ reko da se meni ne sviđa. Dapače, volim zvuk shuttera, i focus confirma. Jedino anti dust nisam uspio uhvatit, jednom sam i prislonio uho i pokrenio i nisam ništa čuo ni osjetio
to je zato kaj tvoj nikon ima samo ono kaj mi zovemo "marketinški" antidust.

nego, tumaram ja jubitom i naletim na bivšu (film noir) ljubafnicu:

http://www.youtube.com/watch?v=wQbAH8eO3n8

s jedne strane, totalni jer se eto sad vrti na štangi, s druge strane....mislim da muškom djelu populacije nemoram niš reč
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Old 19.11.2009., 23:55   #57
Više mi se sviđa ta gimnastika na vertikalnoj štangi nego ona na horizontalnoj (razboj & stuff)
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Old 19.11.2009., 23:56   #58
zabavni ste
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 20.11.2009., 00:00   #59
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Više mi se sviđa ta gimnastika na vertikalnoj štangi nego ona na horizontalnoj (razboj & stuff)
kaj ne? i meni isto - ja bi radije to gledal na nekoj olimpijadi neg tam neke brkate istočnonjemačke gimnastičarke sa ramenima 3x većima od mojih
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Old 20.11.2009., 00:02   #60
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
kaj ne? i meni isto - ja bi radije to gledal na nekoj olimpijadi neg tam neke brkate istočnonjemačke gimnastičarke sa ramenima 3x većima od mojih
Mislim da su neke druge cure sad tamo
Egenus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.