Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 19:58   #4861
Ma naravno da neznam... Da znam ne bih ovdje pitao.... Znao sam izabrati nexus_a 7 prije 2 godine a sad bi nesto slicno ali da je do 1600 kn max
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:00   #4862
nisam baš siguran... nexus je prije dvije godine bio "the tablet" i tu nije bilo greške. danas se situacija malo promijenila, pa nexus nije više što je bio, a ti po željama i svemu napisanome, šaraš od 10" pa do 7".
odbacuješ pipa iz nekog razloga, jer "ne želiš kineze". po meni, dio "kineza" je u zadnjih godinu dana napravio veći kvalitativni skok nego pola "imena".

no, kako god, napisao sam ti - asus ili lg - nećeš pogriješiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 21:52   #4863
A kakav je ovaj acer iconia tab 8 A1 840 FD .... Po reviewima se čini ok, 1400 kn
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:11   #4864
pročitaj odgovor #4840.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 12:23   #4865
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
sto se tice samsunga T535 ... tu je ~149 ppi pixel density tako da nisam siguran da je to dovoljno .... trebao bi provjeriti u zivo ...
To sam i ja mislio ,ali sam se ugodno iznenadio kad sam ga vidio uživo.Najbolje da ga odeš pogledati u neki od centara i isprobaš ga (mislim da ti svaki T-com centar ima izložen ovaj tablet).
__________________
...svaka definicija gubitak je slobode...
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:42   #4866
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
(i) po tome 7.85, 8.3 ili 9.7", i to zbog omjera stranica (4:3), jer je to puno ugodniji omjer za čitanje. .....

eto, za sada toliko!
super. puno, puno hvala na svim informacijama i konkretnim modelima. sigurna sam da ce jedan od njih biti konacni izbor.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:51   #4867
NP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 21:13   #4868
Ekipa,

gdje se u Zagrebu može pogledati i isprobati ovaj PiPo w2? Na stranicama Chipoteke koja je glavni uvoznik i serviser PiPo tableta piše da spomenuti uređaj trenutno nemaju na zalihama.
Spellman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 21:45   #4869
Pipo W2F sam jučer vidio u Pevecu na Jankomiru, tak da tamo pogledaš...
zenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 23:59   #4870
Mislim si mijenjati tarifu, pa usput uzeti neki tablet. Već smo uzeli Samsung Tab 4 od 10 inča, ali mi to nije zgodno nositi u torbi, pa sam ga prepustila klincu. Ja bih neki 8inčni, to mi se čini najbolji odnos ergonomije i funkcionalnosti. Od zanimljivijih, VIP mi nudi gotovo besplatno Lenovo A5500 i Samsung Tab 3. Koji od njih je bolji izbor? Najviše će služiti za surfanje.

Druga varijanta je da uzmem još jedan tab 4 od 10 inča i prodam ga, pa onda kupim nešto što mi VIP ne nudi.

Imate kakav prijedlog?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 00:15   #4871
Imala sam isti taj izbor. Uzmi galaxy_a super je . Brzi internet ima.
Lenovo brže pokreće app,tako su mi rekli.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:31   #4872
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=5422

Svaki ima nešto svoje. Samsung ima brzu LTE 4G mrežu. A Lenovo ima moćniji 4jezgreni proc i 2jezgrenu grafiku (samsung 2/1), ima veći ekran i rezoluciju, IPS matricu, bolje kamere i noviji je...

Meni vuče na Lenova ako ti je glavno surfanje i ako LTE nije od presudnog značaja...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:58   #4873
ne znam da li vip daje voice-enabled lenovo. na samsungu se pored svega može i telefonirati, slati sms-ove itd.
no, čak i da to nije opcija koja prevladava - giga i pol rama je ipak bolje od gige kod lenova.

plus, što nije precizirano da li je samsung koji se nudi 7 ili 8". jer, 7" model je ipak nešto slabiji od 8", pa onda imamo ovu usporedbu:
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone2=5456


ugl, po meni, zbog više rama i većeg kruga podrške među korisnicima - samsung. plus što ga se lako otključa.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 11:51   #4874
8".
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 13:56   #4875
VIP je jako škrt s prikazom specifikacija uređaja koje nudi. Uglavnom, oba tableta su 8inčni, ali je kod Samsunga bolje iskorišten prostor pa je Samsung manji i laganiji. LTE mi i nije nešto jako važan jer je pokrivenost kod nas još uvijek slaba, ne?
IPS ekran jako privlači, mada je i slika na Tab 4 (to imamo pa mogu usporediti) sasvim OK, a tab 3 bi trebao imati još veću gustoću piksela.
Unutarnja pohrana je na oba 16 GB.
Ono što ostaje enigma i prema čemu se nikada ne znam odrediti je kombinacija procesora i RAM-a: je li bolje rješenje slabiji procesor i više RAM-a, ili jači procesor i manje RAM-a???
I koliko je pouzdan Mediatek?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 14:06   #4876
da, lenovo ima ips matricu, samsung tn. s time da na toj rezoluciji i nije neki manjak.
LTE možda sada nije jako bitan, no, svakako je da će se ta mreža razvijati. vjerojatno brže nego što su implementirali 3G. ono što je kod vipa minus je da lte "daje" samo pretplatnicima, za razliku od tcoma/bonbona gdje ga mogu koristiti i "bonaši". možda vip nešto tu promjeni, no, kada sam gledao prije par mjeseci na njihovim stranicama - samo pretplatnici mogu koristiti lte.
zato sam i napisao da se samsung može otključati, pa po potrebi staviš 098 karticu na bonove i uživaš.
pohrana jest 16gb, no, ovisi da li je u jednoj ili dvije particije. naravno da je bolje kada je u jednoj.
kad smo kod pohrane - ako se odlučiš na samsunga, toplo bih savjetovao da ga ne dižeš na 4.4, jer ćeš imati problema sa ograničenjem pisanja na vanjsku pohranu. no, čak i to nije neki bauk, root + patch - sve kao i prije.
ono što kod samsunga nije dobro riješeno je njihovo korisničko sučelje i natrpanost samsungovih aplikacija. koje se na sreću daju ili deinstalirati ili deaktivirati. ali, da na početku korištenja smetaju - smetaju.

i na kraju - procesor. ako je tablet za sve osim igranja, onda nema neke prevelike koristi od 4Q. jer, kao i kod pc-a, treba napisati aplikaciju koja će znati iskoristiti sve jezgre. tako da je moj glas (kao i uvijek) za model sa više radne memorije.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 10:02   #4877
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
(i) po tome 7.85, 8.3 ili 9.7" ...
viking (ili netko drugi) ... jos jedno pitanje, ako moze.... ima li neki provjereni prodavac na njuskalu za tablete? pitam, jer vidim da si u postu spominjao da bih na njuskalu nasla neke modele za znacajno nizu cijenu .... ako nema nista provjereno, onda radije kupim u ducanu.
AmarieZgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 10:55   #4878
Može nešto za laike? Naime, ja već godinama, zapravo od same pojave kod nas koristim VIPov bežični internet jer mi ništa fiksnog ne odgovara. To je počelo s PCMCI, a sada je SIM kartica u sticku.
Što sad znači to da uz neke laptope stoji "Wi-Fi"? To znači da je to jedini način pristupa internetu? (Nikad ga nisam koristila. Doma, kad koristim hot spot, onda to ide preko Bluetootha.)
Gdje je u tom filmu uloga za moju SIM karticu?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:22   #4879
najsigurnije je naći se sa prodavačem. oglas sa slikom je u svakom slučaju sigurnij nego neki koji nema ili ima generičku sliku sa neta. ugl, nema pravila.


EDIT: @anita, da, ako je model "wi-fi only", onda u njega ne možeš staviti i koristiti sim karticu. neki (kineski, uglavnom) modeli podržavaju standardne 3G stickove. bilo je jako puno napisano o tome.
solucija je ili koristiti mobitel kao hot-spot ili kupiti router koji podržava 3G stickove ili kupiti mi-fi uređaj.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:11   #4880
Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje, dobio sam Allwiner a23 gore je android 4.2, ali je skroz u banani usporen zamrzava se itd. E sada me zanima dali je moguće ponovo instalirati android, ako je dali netko zna gdje mogu skinuti instalaciju
Ciril Stipsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.