Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2011., 08:26   #61
e super, svaka čast... čekali smo nekog da se javi s dojmovima o njemu...

ajd samo reci koji android je gore i jesi ekšli probao uturiti 3g karticu ili dongle pa uspostaviti vezu? možda pozive? i kakav je ekran, to sve najviše zanima - od svjetline, čitljivosti, umaranja očiju kod dužeg čitanja e-books, reagiranja pod prstima, multitouch, ponašanja vani na dnevnom svjetlu....

tnx a lot !
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 09:10   #62
@ mmarko40:

puno hvala na ovoj informaciji o nepodržavanju ad-hoc tetheringa, to je baš bezobrazno...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 13:06   #63
Vidim da je u najavi dolaska dosta moćnih tableta renomiranih proizvođača, ali se nudi i dosta jeftine (nažalost kod nas ponekad preskupe) kineske robe no name proizvođača. Kako nemam love za nešto od toga, gledao sam malo te jeftinjola kineze, meni bi trebao 10,2" tablet prvenstveno za surfanje, mail, gledanje fotki i videa sa mem. kartice ili USB-a (i youtubea) s mogućnošću prikaza na tv-u preko HDMI.

Zapeo mi je za oko Flytouch3/superpad2 koji dolazi sa Androidom 2.2, ima Infotm X220 1Ghz procesor, 512 DDR2 Ram, 4GB Nandflash i košta na e-bayu cirka 220 USD sa shippingom. Ima wirelss i GPS.

Može li mi netko reći kakva je kvaliteta prijema preko wirelessa, da li taj procesor zaista vrti HD H.264 mkv video kako navode, i vrijedi li to tih para. Gledao sam sličan uređaj, zapravo staru verziju istog (sa 256MB rama i 2GB flasha i BEZ HDMI izlaza) u technomarketu gdje košta 1999kn (definitivno previše za to), ali nisu imali nikakav video na kartici da se vidi kako to radi. Definitivno mi je isplativo uzet preko ebaya. Ali mi je puno i 220 USD ako je uređaj totalna pušiona tj. nešto ne radi kako treba.

Molim komentare/savjete od vas iskusnih i dobro informiranih
blueled is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:20   #64
Tablet računala

a ekran mi je na pov mobii 10 vrlo dobar ,kvaliteta slike je odlična jedina mana je što je mali kut vidljivosti ali to i onako nije monitor ili tv da sad 3 čovca gledaju istovremeno ,uglavnom gore je 2.3 android ,čak mi je bolji touch nego kod ipada kojeg sam imao priliku probat ,a šta se tiče brzine oba su dual core tako da je to tu negdje po brzini ,a kupio sam si i dock za njega tako da imam i stalak i dodatne usb portove i hdmi dodatni i izlaz za zvučnike, igre koje su rađene za tegra grafički čipset izgledaju fenomenalno i hd je kvaliteta slike ,šta se tiče samog androida 2,3 vrti sav software koji vam je potreban za namjene tablet računala ,od adobe readera pa na dalje ,jedino ne rade neke aplikacije ili se ruše koje su više namjenjene za htc mobitele npr, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš meni se isplatila kupnja takvog tableta za ono za što ga ja koristim ,a možete i koju dobru igru odigrat gore
kiklopkik29zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:27   #65
Tablet računala

3g karticu nisam probao jer u nemam spajam se wirellesom na kučni router ,ali imam namjeru i to isprobat ovaj tjedan pa ču vam reč dal to radi ili ne ,a što se tiče usb donglea to radi ,imate na modaco forumu gdje ima i kustomizirana verzija firmwarea za njega za skinut ,radi i gps preko bluetoth verzije ,miš i tipkovnicu sam probao isto rade ,povezivanje i slanje preko bluetotha na mobitele i obrnuto radi odlično i brzo ,a i na računalo preko wirelles veze i wi fi wxplorera ,ali ako ubacite rom od advent vege možete to i direktno preko usb a ,to im jedino zamjeram šta nisu i to u pov-u implementirali u svoj rom ,nego morate ubaciti rom od advent vege ako želite tu opciju a na njemu su ikonice manje cool nego na pov mobii romu
kiklopkik29zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:29   #66
@ blueled:

baci oko ovamo, tu nešto pričaju i o tom tvom ...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 05:08   #67
Joyplus 718 i 778
Evo i moja iskustva sa oba tableta.
Važno je napomenuti u koju svrhu kupujete tablete ,da bi imali veću rezoluciju nego na mobitelu ili...želite nešto više?
Eliksirom ili sys ili bilo koji drugi system tools će Vam pokazati da 718 ima TCC 8902 i arm 6 v2 u sebi, te ne može ići više od 600 mhz,meni se stalno rušio,i općenito je katastrofa.
778 će Vam pokazati da ima u sebi TCC 8803 i arm 7v2 i ne može dalje od 800 mhz,na njemu već mog angry birds i opera ,ali firefox4 meni neće instalirati.
Zaključak : suprotno od navedenih specifikacija koje su naveli na stranicama chipoteke.Poslao sam email sa ovim upitima i rekli su da im se kinezi kunu u sve živo (ha,ha,ha...) da je u tabletima ono kaj su oni naveli u spec.Vele da će se spec .pokazati ispravne kada se upgrade na 2.3 i da će onda moi do 1200 mhz.Inaće upgrade dolazi uskoro krajem mjeseca ,samo neznam kojega....
Dalje : 3g ???,u uputstvima piše - citiram - MID podržava bežičnu karticu pomoću USB sučelja i podržava WCDMA CDMA 2000formate - ne znam šta to znači ali ni vip ni web n walk stickovi ne rade na tabletu.
Rješenje je vip - ov hot spot sa kojim se spajate opet bežično tj wi fi.
I još Nand mem .4gb kao i SD card ,tablet pokazuje da imate 3.26 gb,ako stavljate USB stick sa filmovima morate izvaditi sd card .
Toliko za sada .
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 09:06   #68
hvala na vrlo korisnim informacijama
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:10   #69
Joyplus M718 i M778
Vidim na njihovim službenim stranicama da je izišao update na Android v2,3. Budući da su upute za update u korisničkom priručniku meni nerazumljive i ako je neko već probao molim pomoć za napraviti update za M718.

http://www.joyplusgroup.com/products...782550442.html
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:54   #70
Bok ljudi!

I ja imam usrani JoyPlus M718 (ne pitajte kako ni zašto). Pročitao sam cijela uputstva i ako se malo bolje zagledate na slike u uputstvima zasigurno ćete primijetiti da to uopće nije taj Tablet! Pun k.... objašnjenja i tzv. stvari u postavkama kao što je npr. "equipment" na tom tabletu NE POSTOJE! Nadalje, da biste napravili Update na Boga pitaj koju drugu verziju Androida "morate napraviti sve u uputstvima"...za to vam treba microSD kartica sa njamanje 8 BG-WTF??? Šta će System update-u kartica od 8GB??? Da sad tu ne duljim, pročitajte sve o "Nadogradnji sustava" na str. 31. u uputstvima. Ako ga netko uspije update-ati vodim ga na kavu.

P.S. Angry Birds je spigan al ono totalka, ne vidiš pol stvari u igrici, a o kvaliteti videa da ne pričam...
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 07:52   #71
ovaj PointOfView 10" mi se čini baš OK(mislim na verziju sa Tegrom), da li netko zna gdje se to može isprobati u ZG?
mslopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 08:09   #72
Quote:
Darth. kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

I ja imam usrani JoyPlus M718 (ne pitajte kako ni zašto). Pročitao sam cijela uputstva i ako se malo bolje zagledate na slike u uputstvima zasigurno ćete primijetiti da to uopće nije taj Tablet! Pun k.... objašnjenja i tzv. stvari u postavkama kao što je npr. "equipment" na tom tabletu NE POSTOJE! Nadalje, da biste napravili Update na Boga pitaj koju drugu verziju Androida "morate napraviti sve u uputstvima"...za to vam treba microSD kartica sa njamanje 8 BG-WTF??? Šta će System update-u kartica od 8GB??? Da sad tu ne duljim, pročitajte sve o "Nadogradnji sustava" na str. 31. u uputstvima. Ako ga netko uspije update-ati vodim ga na kavu.

P.S. Angry Birds je spigan al ono totalka, ne vidiš pol stvari u igrici, a o kvaliteti videa da ne pričam...
Eh, drago mi je procitati te napise... jer sam vec mislio prodati prestige i ici na ovaj model 778 toga kineza. Prvenstveno zbog podrske za 3g... ali citajuci to kaj pise, hehehehhe, mislim da necu, jer sam se sada vec fino naviko na pmp3048b. Tu i tamo malo musice sa skrolanjem... ali nis strasno. Vise manje kad skuzis kak trebas skrolati i klikati sve dobro ide.
Al da se i osvrnem na natpise na kutijama, i na mom pise da je procesor, na kutiji mislim, arm11 dual core 700, a na stranicama od prestigea ipak obican 660mz sa grafickim ubrzanjem.. pa sada, kaj bas tak treba lagati narod???? Sto bi rekli iz zastute potrosaca, dali je to dovoljan razlog da se proizvod vrati i uzmu novci nazad? Velim, naviko sam na njega nakon mjesec dana upotrebe, ali ono, iz ciste objesti vratiti zbog prevare. Eh da... bio sam ga mjenjao nakon tjedan dana Imao sam osjecaj da se odljepilo pola ekrana Kupljen je u Micro Macro u Gorici... I tu su me iznervirali isto, slali ga na servis i kao ono, servis mora reci dali ga se slobodno zamjeni... iz servisa su u ponedjeljak javili, u petak sam predao, da oni ne vide nikakvu gresku a evidentno je bilo da ljeva i desna strana ekrana nisu u skladu bas. Trgovci su bili susretljivi pa su mi ipak dali novi, a oni su rekli da ce se natezati sa servisem... I eto, sada imam novi koji ima iste ljevu i desnu stranu( mislim na osjecaj kad tipkas). Kaj imam poslje instalirano na njega? Opera, nezamjenjivo na njemu... mPlayer, daje mi titlove u filmovima. File expert... Just picture... Acrobat rider... Angry birds Rio, trza, ali odigrao sam do kraja ... i jos neke sitnice isprobavao i probao i maknuo.
Flash? Ne ne fali mi uopce... Kaj me muci? Kamera Toshiba Camileo P10, snima filmove u AVI formatu (a kaj je u kontejneru neznam!?) I znaci, sada bi ja izvadio karticu iz kamere i stavio u multipad pa da gledam snimljeno... ali vraga, ne podrzava te filmove!! Probao sam snimati u svim rezolucijama, od najvece HD 1080 (HD je jos i 720p) do najmanje, i nista, ne podrzava... a drugi AVI filmovi, divx rade... i mkv radi...
Ak neko nes zna, nek javi. Ima li neki hm.. codec za android negdje mozda ili nesto?
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:52   #73
evo na fejsu vidim da upgrade M718 na Gingerbread ide glat, brži je i ljepše radi ali da nije predinstliran market, gmail i da ne prepoznaje SD u file exploreru
koje su to fore? kupim novi uređaj i već u startu nemam ono što sam imao kad sam kupio. Kako bi se market mogao naknadno instalirati?
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:41   #74
poz ekipa... ja imam m 778 kupio sam ga pred 2 tjedna i za sada nemam apsolutno nikakve primjedbe na njega, radi glatko a ako se i malo uspori nakon dužeg korištenja upalis advanced task killer i sve ispočetka... po meni za te pare nema boljeg tableta...istina je da update na 2.3. treba posla i ako netko napravi to neka se javi
BoroZvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:09   #75
@ Japac:

"Toshiba Camileo P10 Video Format & Storage

Toshiba Camileo P10 video is recorded digitally in the AVC H.264 Video codec MPEG4 (.MOV file extension) and stored in a separate SDHC card (not supplied) of up to 32GB memory."



"All Prestigio MultiPads have either SDHC or micro SDHC slots. Flashcards up to 32Gb work with 5-series and 7-series. PMP3084B support SD cards up to 16Gb."


a ovdje imaš specifikacije s popisom formata koji podržava pa pogledaj... za sve multipadove 7" i 10" piše da podržavaju MPEG-4 i H.264 osim za 8", pa je vjerojatno tu problem. probaj negdje skinuti H.264 codec pa ga instalirati ako to bude išlo...

samo vidiš da i oni lutaju, u specifikacijama piše da podržava SD/SDHC do 16Gb, dok u description decidirano piše da podržava SAMO SD kartice....

no, ako te pati samo konverzija formata, to časkom napraviš na kompu... sugeriram MediaCoder koji odradi puno toga a ima i CUDA transkoder koji jako ubrzava konverziju, a možeš i sa npr. YouTube Downloaderom, on je super jednostavan, ništ ne pita, samo za ime fajla i format i piči...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 04.05.2011. at 11:19.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 05:35   #76
Update 778 na 2.3
Moj postupak koji je uspio.
1.Download M778 resistive 2.3 sa joyplus službene stranice
2.Raspakiraj datoteku u bilo koji file (desktop,my documents,C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\update 2.3...),dobiješ ovo(M778_R_2.3_Update_20110426,a u folderu se nalaze 2 file : burning tool i M778_R_2.3_Update_20110426)
3.Otvoriš burning tool ,tamo su tutoriali,instaliraš VTC Driver Installer v5.00 for 2000_XP,i pokreneš FWDN_V7_v2.13
4.Sada radimo u Fwdn - u ,add file (gumb sa tri točkice do gumba add file) gdje se nalaze one dvije datoteke u točki 2
5.Isključi tablet ,spoji ga usb om sa kompjuterom i upali ga držeći gumbe uključi + home (tablet se pali i piše na njemu ušao u fwdn mode ,waitting
6.U fwdn u na kompu će ti reči koliko imaš nand memorije,klikni nand (veliki gumb desno) i otvoriti će se image creatin for nand
7.dodaj path u image creatin for nand (gumb sa 3 točkice) ,ja sam u folder gdje su mi ostala dva file i stisni create image
8.Dobiješ file NAND Data.fai
9.Click default download u fwdn prozoru
Then click the ”START” download as the below picture: low format the Flash
i kada je to gotovo odpoji tablet

Mislim da je ovo najjednostavnije što sam mogao opisati.
2.3 mi je gori od 2.2 vizuelno ali još ga razvaljujem pa ću vidjeti,svi sistemski alati pokazuju i dalje arm 7 i max 800 mhz
Javim se !
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:10   #77
@ mimae:

svaka čast na vrlo korisnom postu, ti si prvi koji je to uspio

ima li u 2.3 kakavih promjena oko ad-hoc tetheringa? zapravo ne nadam se jer je tethering standardna postavka androida 2.2, ali nikad se ne zna

glede a u svezi WCDMA i CDMA2000: ako sam dobro usput pohvatao, to su mrežni protokoli (standardi) ili pak mreže (tu je tanka linija između tumačenja, uglavnom spadaju unutar 3G specifikacija) koja u ovom dijelu svijeta i nije nešto razvijena. a nije zato jer koristi frekvencijski pojas koji inače koristi zemaljsko emitiranje analogne tv. e sad, kako su mali žuti s one strane kugle davno prestali koristiti taj frekvencijski pojas, odmah su se ubacili proizvođači mobilnih uređaja jer su ni krivi ni dužni odjednom dobili debeli eterski prostor koji zjapi prazan... i naravno da tamo postoje i wcdma usb modemi koje se može kupiti na svakom ćošku...

nisam proučavao temu ali mislim da se u europi ne koristi, pa ni u usa... vljada je nijemci tek testiraju...

pa stoga, m778 ima 3G podršku, nisu ništa lagali, samo ne na ovoj strani globusa
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 05.05.2011. at 09:47.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:17   #78
Quote:
mimae kaže: Pogledaj post
Update 778 na 2.3
Moj postupak koji je uspio.
Znam da je update os a uspješan ali
reci jesi dobio predinstaliran market, gmail, yubito odnosno sve ono što se dobije i kad kupiš tablet sa v.2.2?

Ako to postoji neki poseban način da to dobiješ daj pliz napiši

jel neko to isto uspio i sa M718 odnosno sa ver.2.1 na 2.3?
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:46   #79
mimae
molim te da pojasniš par nejasnih detalja. Koliko vidim ti si odjedamput ubacio sva tri fajla u tablet? (u kineskom uputstvu stoji da ubaciš prvo .rom zatim restart, a poslije u drugoj turi .fai i .img). Isto tako jesi li koristio opciju "low level format" ili samo "default download".
pozdrav
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:41   #80
Hvala Taipan. Znaci probati s nekim codecom.
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.