Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 12:30   #1
Question Neiskrenost

Neznam jesam li luda ili ne pa eto neka netko sa strane kaze svoje misljenje. Posvađala sam se s muzem danas jer sam skuzila da je jucer nije bio na poslu do kad je rekao. Ispalo je da je bio s ekipom na pivi, al eto nije mi to rekao jer sam ja ljubomorna pa planem. Neznam sto bi planula da mi je rekao da je isao na pivu, naravno da protiv toga nemam nista. S druge strane znam da mu se upucava kolegica s posla ( i jos stosta sto mi servira zajednicka frendica/ frend koji rade s mojim muzem) i sad bi ja trebala biti mirna? Eto, muz kaze da sam ljubomorno pasce pa nek me netko prosvjetli...
p.s. ne mislim da me vara jer inace nebi mi valjda imali odnos koji imamo i sexualni i zivotni i sl...samo neznam cemu mi ne reci da je otisao s posla u 7, a ne u 4....
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 12:59   #2
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
Neznam jesam li luda ili ne pa eto neka netko sa strane kaze svoje misljenje. Posvađala sam se s muzem danas jer sam skuzila da je jucer nije bio na poslu do kad je rekao. Ispalo je da je bio s ekipom na pivi, al eto nije mi to rekao jer sam ja ljubomorna pa planem. Neznam sto bi planula da mi je rekao da je isao na pivu, naravno da protiv toga nemam nista. S druge strane znam da mu se upucava kolegica s posla ( i jos stosta sto mi servira zajednicka frendica/ frend koji rade s mojim muzem) i sad bi ja trebala biti mirna? Eto, muz kaze da sam ljubomorno pasce pa nek me netko prosvjetli...
p.s. ne mislim da me vara jer inace nebi mi valjda imali odnos koji imamo i sexualni i zivotni i sl...samo neznam cemu mi ne reci da je otisao s posla u 7, a ne u 4....
Zato sto ga kontroliras, pretjerano si ljubomorna, a on nema muda suociti se s tobom
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:04   #3
To i on kaze i kaze da suti za svoj mir. Nista od toga nebi bilo da je iskren. Sta onda ipak je u meni problem?
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:19   #4
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
To i on kaze i kaze da suti za svoj mir. Nista od toga nebi bilo da je iskren. Sta onda ipak je u meni problem?
On nije iskren zato što ga ti očito previše pritišćeš. Koliko puta si mu prigovorila što je izašao na pivo?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:27   #5
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
To i on kaze i kaze da suti za svoj mir. Nista od toga nebi bilo da je iskren. Sta onda ipak je u meni problem?
Probaj razdvojiti 'problem' na manje djelove: njemu je problem tvoja ljubomora, tebi je problem sto on mulja, i sad bi trebali tu naci neko zajednicko mjesto da uopce mozete poceti konstruktivno razgovarati.

Zasto ne pokusas zamoliti ga da te vise ne mulja jer te to samo jos vise cini nesigurnom?
A ti ces zauzvrat pokusati obuzdati malo svoju nesigurnost i dati mu slobode da nakon posla brije s deckima.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:31   #6
nisam shvatila s kim ide na pivo. s nekim prijateljima ili s kolegama s posla, uključujući i tu žensku?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:32   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
On nije iskren zato što ga ti očito previše pritišćeš. Koliko puta si mu prigovorila što je izašao na pivo?
a ona ga pritišće jer on nije iskren
i sve to zbog hebenog piva

i ja sam se tako zapetljao jednom davno
recimo, jednom sam otišao na pivo s kolegicom. pa sam to pretvorio u "kolegu". da si skratim objašnjavanje. jer za kolegu me neće dalje ništa pitati, dok za kolegicu hoće.
ali jednom kad kreneš tako.....

iskrenost?
i povjerenje su u direktnoj proporciji
i obratno
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:36   #8
Nisam nikad stvarala problem sta ide na pivo poslije posla, da s kolegama s posla, jer za to nisam ni znala a da jesam do svega ovoga nebi doslo. Doticna je navodno bila s njima na pivi, to mi je sam rekao. Netko je od vas dobro rekao iskrenost i povjerenje su u direktnoj proporciji.
Da, zamolila sam ga da mi vise ne laze i da mi kaze kad ide na pivu poslije posla jer zaista nemam nista protiv toga, dapace al kaze da mi ne moze reci jer zeli mir i svoju privatnost sacuvati za sebe, pa eto, neznam. zbunjena sam poprilicno i voljela bi znati sta krivo radim pa da to ispravim pa da se on ne osjeca da mi ne moze nista reci.
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:41   #9
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
Nisam nikad stvarala problem sta ide na pivo poslije posla, da s kolegama s posla, jer za to nisam ni znala a da jesam do svega ovoga nebi doslo. Doticna je navodno bila s njima na pivi, to mi je sam rekao. Netko je od vas dobro rekao iskrenost i povjerenje su u direktnoj proporciji.
Da, zamolila sam ga da mi vise ne laze i da mi kaze kad ide na pivu poslije posla jer zaista nemam nista protiv toga, dapace al kaze da mi ne moze reci jer zeli mir i svoju privatnost sacuvati za sebe, pa eto, neznam. zbunjena sam poprilicno i voljela bi znati sta krivo radim pa da to ispravim pa da se on ne osjeca da mi ne moze nista reci.
Meni se cini da on tebi ne vjeruje da ces biti cool cak ako ti i kaze da ide na pivo, nego da ces napraviti ljubomornu scenu.
I onda te izbjegava.
Radi po svome, a od tebe se skriva.

I ne kuzim ovu tvoju briju sa kolegicom. Mislim, kuzim da si jako jako ljubomorna zena, no sto ti mislis, kako bi on trebao reagirati ako mu frendovi s posla odluce ici na pivo i ona im se prikelji?
Jel bi trebao reci njoj - ne, ti ne mozes, jer je moja zena uzasno ljubomorna, ili bi se trebao isti cas pokupiti kuci?

Mozda ti ne bi bilo lose da malo proucis korijene svoje ljubomore. Bila si takva i prije braka, zar ne?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:49   #10
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
Nisam nikad stvarala problem sta ide na pivo poslije posla, da s kolegama s posla, jer za to nisam ni znala a da jesam do svega ovoga nebi doslo. Doticna je navodno bila s njima na pivi, to mi je sam rekao. Netko je od vas dobro rekao iskrenost i povjerenje su u direktnoj proporciji.
Da, zamolila sam ga da mi vise ne laze i da mi kaze kad ide na pivu poslije posla jer zaista nemam nista protiv toga, dapace al kaze da mi ne moze reci jer zeli mir i svoju privatnost sacuvati za sebe, pa eto, neznam. zbunjena sam poprilicno i voljela bi znati sta krivo radim pa da to ispravim pa da se on ne osjeca da mi ne moze nista reci.
joj nemoj biti ljuborna pliz
nema gore stvari za brak od ljubomore
uf uf
i još jednom uf
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:49   #11
Valjda si u pravu. Evo sad mu citam ovo sve i on mi kaze a zasto im ne kazes da si ljubomorna u svih 10 god braka a ne samo sada. Ocito je u meni problem. Zato i jesam postavila pitanje ovdje da mi drugi pomognu. Ok, dat cu mu da dise necu vise nista ni pitati. Neznam jesam li takva bila braka, zaista. Neznam zasto mi on daje povoda za to uopce ako vidi da me smeta. Al ajde. Samo cu reci da imamo troje djece, od toga jedno bolesno, non stop trcanje za novcima kojih nikad nemamo i valjda to sve dovede do ovoga, neznam zaista. Meni valjda treba onda pishijatar...
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:56   #12
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
I ne kuzim ovu tvoju briju sa kolegicom. Mislim, kuzim da si jako jako ljubomorna zena, no sto ti mislis, kako bi on trebao reagirati ako mu frendovi s posla odluce ici na pivo i ona im se prikelji?
Jel bi trebao reci njoj - ne, ti ne mozes, jer je moja zena uzasno ljubomorna, ili bi se trebao isti cas pokupiti kuci?
Brija s kolegicom. Da u pravu i za ovo za pivu poslije posla, ne kazem ne bi ja rekla nista da mi nisu servirane neke stvari pa ne mogu biti mirna, al ajde. Rekao mi je ako me ikad prevari da cu biti prva koja ce to saznati , pa kako god se ja budem mogla nositi s tim, a ovu da je htio povaliti da je mogao kad god je htio. Eto jebat ga sad!

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 16.03.2013. at 14:37. Reason: quote
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:57   #13
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
Valjda si u pravu. Evo sad mu citam ovo sve i on mi kaze a zasto im ne kazes da si ljubomorna u svih 10 god braka a ne samo sada. Ocito je u meni problem. Zato i jesam postavila pitanje ovdje da mi drugi pomognu. Ok, dat cu mu da dise necu vise nista ni pitati. Neznam jesam li takva bila braka, zaista. Neznam zasto mi on daje povoda za to uopce ako vidi da me smeta. Al ajde. Samo cu reci da imamo troje djece, od toga jedno bolesno, non stop trcanje za novcima kojih nikad nemamo i valjda to sve dovede do ovoga, neznam zaista. Meni valjda treba onda pishijatar...
treba ti isto što i njemu: ventil
izađi i ti na ponekad
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:01   #14
Quote:
stoposto kaže: Pogledaj post
treba ti isto što i njemu: ventil
izađi i ti na ponekad
to i on veli, kvragu i sve da on bar hoce pricat nego se lijepo okrene i ode. Ja sam bogme zestoko planula danas, kostat ce me to
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:04   #15
Quote:
stoposto kaže: Pogledaj post
joj nemoj biti ljuborna pliz
nema gore stvari za brak od ljubomore
uf uf
i još jednom uf
Apsolutno se slazem.
Ljubomora je uzasno destruktivna za brak.
I ne tako silent killer braka, a cini mi se da neki ljudi ju uzimaju kao pod svoje neko pravo.
Uzasno je devastirajuce za partnera ako se stalno sumnja u njega.
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
Brija s kolegicom. Da u pravu i za ovo za pivu poslije posla, ne kazem ne bi ja rekla nista da mi nisu servirane neke stvari pa ne mogu biti mirna, al ajde. Rekao mi je ako me ikad prevari da cu biti prva koja ce to saznati , pa kako god se ja budem mogla nositi s tim, a ovu da je htio povaliti da je mogao kad god je htio. Eto jebat ga sad!
Ma mozs biti mirna. Garant. Vjeruj mi. Ne zato sto ja ili bilo tko drugi ovdje na forumu zna da li ti je muz vjeran ili ne, nego zato sto mozes svakodnevno izabrati da budes mirna.
Ove neke gluposti koje su ti servirane si doborvoljno pojela. A isto tako si mogla na to odmahnuti rukom i zaboraviti.
I vjeruj mi, tu svejsnu odluku je lakse donjeti nego sto se cini.
Quote:
stoposto kaže: Pogledaj post
treba ti isto što i njemu: ventil
izađi i ti na ponekad
Tocno! Troje djece imate, jedno bolesno, sigurno si emotivno iscrpljena!
Uzmi vrijeme za sebe i napuni baterije!
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:06   #16
Quote:
lara28 kaže: Pogledaj post
to i on veli, kvragu i sve da on bar hoce pricat nego se lijepo okrene i ode. Ja sam bogme zestoko planula danas, kostat ce me to
eto
kad skupljaš u sebi
i onda prekipi u najgorem trenutku

pokušaj(te) to sve umiriti, spustiti na zemlju. deset godina braka je ipak za vama. pusti par dana tu temu. carpe diem (vikend)!
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:21   #17
Hvala ti puno, stoposto! Cijenim! Sve slicno mi je i sam muz rekao, tako da eto moram priznat svoj poraz . Ne zelim niti rastavu (previse ga volim, shit! ) niti baciti 10 god braka, jer smo svasta i prosli i to bolesno dijete i nekako smo uvijek nasli nacina da nam bude lijepo. Bogme ako ja ovako nastavim, brzo ce on pobjec od mene ...carpe diem da, zajebala sam si vikend posteno
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:23   #18
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slazem.
Ljubomora je uzasno destruktivna za brak.
I ne tako silent killer braka, a cini mi se da neki ljudi ju uzimaju kao pod svoje neko pravo.
Uzasno je devastirajuce za partnera ako se stalno sumnja u njega.

Ma mozs biti mirna. Garant. Vjeruj mi. Ne zato sto ja ili bilo tko drugi ovdje na forumu zna da li ti je muz vjeran ili ne, nego zato sto mozes svakodnevno izabrati da budes mirna.
Ove neke gluposti koje su ti servirane si doborvoljno pojela. A isto tako si mogla na to odmahnuti rukom i zaboraviti.
I vjeruj mi, tu svejsnu odluku je lakse donjeti nego sto se cini.


Tocno! Troje djece imate, jedno bolesno, sigurno si emotivno iscrpljena!
Uzmi vrijeme za sebe i napuni baterije!
Hvala nausikaja i tebi, je tocno je sve tako, velim i sam muz kaze, kako mogu vjerovati nekome ko mi servira ta sranja a njemu ne. Ok, poslusat cu te u potpunosti, ne bi htjela da on pobjegne od mene zbog moje gluposti, tek sad vidim. Joj hvala ekipo, od srca!
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:29   #19
Mislim da ljudi kad se vole uvijek razmisljaju o tome da li će svojim postupcima povrijediti drugu osobu. Pa čak i ako povrijede, pokušaju to ispraviti kad im druga osoba da do znanja da je povrijedjena.

Mislim da bi mu trebala reći da te ne laže i da znaš da je otišao u 16 sati s posla i objasniti mu kako se ti radi njegovih laži osjećaš. Ako nastavi s takvim ponašanjem, a rekla si mu koliko te to boli, onda ima veći problem.

A što se tiče "nemoj slušat druge, vjeruj samo meni", to može biti dvosjekli mač. Nekad je to istina, ima zločastih baba oko nas, ali nekad je to samo tehnika manipulacije da istina ne dopre do tebe. Razmisli o toj osobi koja ti govori? Jeli ona osoba od integriteta? Da ti priča o nekom drugom, a ne tvom mužu, bi li joj vjerovala? Poštuješ li ju? Ako da, onda ti vjerojatno govori istinu. Ako ne, onda je neka alapača i ne treba ju slušat.

p.s.
Troje djece u današnje vrijeme, svaka vam čast....
tkocegaznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:46   #20
Quote:
tkocegaznati kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mu trebala reći da te ne laže i da znaš da je otišao u 16 sati s posla i objasniti mu kako se ti radi njegovih laži osjećaš. Ako nastavi s takvim ponašanjem, a rekla si mu koliko te to boli, onda ima veći problem.
Rekla sam mu, i opet kaze da mi ne govori zbog svog mira, to me i zbunjuje.

Zadnje uređivanje Almost Rosey : 16.03.2013. at 14:47. Reason: quote
lara28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.