Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2007., 22:37   #1
Roanoke-izgubljena kolonija

Negdje između 1587. i 1590. gotovo bez traga nestalo je bez traga cjelokupno stanovništvo prve engleske kolonije na području Amerike ostavivši za sobom samo poruku "CROATOAN urezanu u deblo jednog drveta.

Do dana današnjeg se ne zna kud i kako su nestali,a teorija ima niz ,počevši o teorije o gladi,preko asimiliranja u jedno od domorodačkih plemena ili grupnog bijega nekud pa sve do otmice vanzemaljaca.
No pitanje na sve moguće teorije ostaje: Kud su nestali,zašto i kako?

1
2
3
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 22:43   #2
Au, da je ovo staviti na Politiku, bilo bi veselja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 01:05   #3
Nekad davno sam cuo da je postojala neka izgubljena Dubrovacka ekspedicaja u to doba, pa da je ona mozda zavrsila u Americi. Vjerojatno cista izmisljotina, ali nikad se ne zna.
gluon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 02:40   #4
Zanimljivo mi je to CROATOAN jel ima to veze sa nama
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 22:40   #5
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je to CROATOAN jel ima to veze sa nama
Nema nikakve veze s nama.Prij bi imalo veze s indijanskim plemenom sličnog imena na tim prostorima.
No to opet ne znači da i to pleme ima ikakve veze s nama.
Ne znam zakaj,no bilo je za pretpostaviti da će ta riječ pobuditi..maštu.



Inače to je samo jedan od primjera misterioznih nestanaka većeg broja ljudi.
Herodot je npr. u svojoj povijesti pisao o vojsci od 50 000 ljudi potpuno nestaloj u pustinji(nemrem se sad sjetiti kojeg kralja) do zadnjeg.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 00:55   #6
Možda su ih pobili Indijanci.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 22:32   #7
pošto su i u ono vrijeme postojali osvajači i osvojeni, pretpostavljam da su pobjegli, preselili se, a to što nisu ostavili nikakav trag za sobom bih objasnio time da su npr. mjesec dana unaprijed znali za skupinu osvajača koja hara tim područjem, te su temeljito "počistili" sve za sobom da ih ne bi pronašli po tragovima, no moguće su i druge opcije.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 23:44   #8
Točno tako. A riječ CROATOAN je najvjerojatnije nečija zezancija, jer ne vidim ikakvo objašnjenje zašto bi netko to s razlogom urezao na nekakvo drvo. Da je to bio neki trag koji je ostavio napadnuti, napadač bi spalio drvo. Kad prvi put čujemo o tome, izgleda intrigantno, a kad sagledamo stvar iz svih perspektiva, postaje vrlo lako objašnjivo.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 23:51   #9
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Točno tako. A riječ CROATOAN je najvjerojatnije nečija zezancija, jer ne vidim ikakvo objašnjenje zašto bi netko to s razlogom urezao na nekakvo drvo. Da je to bio neki trag koji je ostavio napadnuti, napadač bi spalio drvo. Kad prvi put čujemo o tome, izgleda intrigantno, a kad sagledamo stvar iz svih perspektiva, postaje vrlo lako objašnjivo.
zašto zezancija? pa piše da je to ime njihovog susjednoj i prijateljskog domorodačkog naroda, koje je živjelo na susjednom otoku- ili su ih croati pobili, ili su se ovi pred nekim sakrili kod croata, svašta je moglo bit
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 00:01   #10
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Nema nikakve veze s nama.Prij bi imalo veze s indijanskim plemenom sličnog imena na tim prostorima.
No to opet ne znači da i to pleme ima ikakve veze s nama.
Ne znam zakaj,no bilo je za pretpostaviti da će ta riječ pobuditi..maštu.



Inače to je samo jedan od primjera misterioznih nestanaka većeg broja ljudi.
Herodot je npr. u svojoj povijesti pisao o vojsci od 50 000 ljudi potpuno nestaloj u pustinji(nemrem se sad sjetiti kojeg kralja) do zadnjeg.
Mislim da je to bila Kimbazova vojska, to su nestali kad su osvajali Egipat, tj. oazu Siwu, priča kaže da ih je pješčana oluja satrala... al to je samo mit kolko ja znam
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 01:30   #11
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Mislim da je to bila Kimbazova vojska, to su nestali kad su osvajali Egipat, tj. oazu Siwu, priča kaže da ih je pješčana oluja satrala... al to je samo mit kolko ja znam
Priču navodi Herodot u svojoj povijesti,i po onom što su Siwanci ispričali Herodotu( što prenosi) radi se o oluji,no pitanje je kako bi onda to znali (ako pretpostavimo da je stvarno nekakva oluja usred pustinje satrala 50 000 ljudi?
A i nije da nije bilo niz ekspedicija koje su tražile bilo kakve ostatke ,no nitko ,dosad, nije ništa našao(ok dosta je veliko i "neljubazno" područje)
Isto tako,činjenica je i da je Herodotu teško vjerovati s obzirom da ,često i nije bio (kako to najljepše reći) pristalica istine.

No s druge strane,ako se slijedi logika napada na Kartagu(s obzirom da se izjalovio pokušaj napada s morske strane),moguće je da je poslao toliku vojsku s kopnene (preko Siwe).
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 23:52   #12
A da ih nisu oteli alieni?
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 01:02   #13
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
Negdje između 1587. i 1590. gotovo bez traga nestalo je bez traga cjelokupno stanovništvo prve engleske kolonije na području Amerike ostavivši za sobom samo poruku "CROATOAN urezanu u deblo jednog drveta.

Do dana današnjeg se ne zna kud i kako su nestali,a teorija ima niz ,počevši o teorije o gladi,preko asimiliranja u jedno od domorodačkih plemena ili grupnog bijega nekud pa sve do otmice vanzemaljaca.
No pitanje na sve moguće teorije ostaje: Kud su nestali,zašto i kako?

1
2
3
Jednostavno, pobili su ih Indijanci...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:17   #14
znam! sličnost CROATOAN i CROATIAN JE slučajnost!
edit: to bi bila Virginia? ta kolonija?
možda su otišli na jug zbog toplije klime!
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:10   #15
ma pojeli ih indijančerosi ili divlježivotinjčerosi a nako od njih je imao dobar smisao za humor pa je nekakav anagram napisao prije nego su ga pojeli, jeli su ga od nogu, ili je jadničak bio na početku obrazovanja pa znao samo ta slova i nama problem ostavio sancta simplicitas
kosturko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:17   #16
možda nisu bila slova nego crteži primitivni ali su ličili na slova
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:20   #17
možda je rođena s tim a možda je to maybelin
kosturko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 00:25   #18
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
znam! sličnost CROATOAN i CROATIAN JE slučajnost!
Neznaš!!
Naime, kolko se ja sjećam zemljopisa u osmom razredu kad smo učili o hrvatskim imenima diljem svijeta, spomenuli smo i famozne indijance Croatoan koji su svoje originalno ime (ne sjećam ga se) promijenili u čast na jednog hrvatskog misionara koji im je bio jako dobar i kojeg su oni jako poštivali, a koji je opet živio među njima cijeli svoj život...
__________________
Reče Gavran : ˝Nikad više!˝
von Eisenach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:22   #19
Ma je imam knjigu negdje iz 90-ih iz vremena ponovnog buđenja nacionalne svijesti, i navodi se koji je povjesničar gdje i kako slično spomenuo ime Hroboatus i slično al nigdje nema indijanaca.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.