Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2007., 00:13   #1
Zanimljiva stranica na www.disclosureproject.org +

Htio sam vam samo ukazati na jednu zanimljivu stranicu do koje sam slucajno dosao. Radi se o jednoj stranici s web-sajta Project Disclosure (Projekt razotkrivanje) http://www.disclosureproject.org

Na toj konkretnoj stranici s tog sajta http://www.disclosureproject.org/responses.htm navedeni su odgovori iz ureda americkog predsjednika i odgovori razlicitih kongresnika na upite povezane s time kada ce americka vlada razotkriti istinu o NLO-ima i objaviti te podatke javnosti - dakle glede te problematike (ne znam tocno kako su biola postavljena pitanja).

Uglavnom, tu ima vise kratkih odgovora i to je dosta zanimljivo. Daje mozda jedan poseban pogled na taj sasvim ozbljan projekt (Project Disclosure)

Prevodeci neke materijale od Stevena Greera, par mi je puta palo na pamet pitanje zasto Greer nije povezao, tj uvidio vezu, izmedju svojih informacija informacija Benjamina Crema. Naime njihove informacije se u jednoj jako velikoj mjeri (da ne kazem stopostotnoj) poklapaju, dakle u onom djelu u kojem govore o istoj temi, NLO-ima i vanzemaljcima. Dakako, cak i govoreci samo toj temi, Crmeove informacije su jos za korak-dva dublje tj sire, no opet su oba supa informacija u prilicno, jako dobrom skladu.

A ako ih je vec povezao (mislim na Greera; Creme je svakako povezao, da se tako izrazim, tj u Share Internationalu je vec vise puta izvijesteno o Greerovim aktivnostima, i intervjuiran je za SI; vidi link http://www.share-international.net/h...r_intervju.htm , dakle Creme zna i kaze da je najveci dio onoga sto Greer govori istinito; i Cremovce su informacije opcenito sveobuhvatnije), zasto Greer to nije objavio. Tko zna? Mislim, znam da za to ima neki najlogicniji , prozaican odgovor, i da u krajnjoj liniji taj odgovor nije ni toliko bitan (stanje je takvo kakvo je malo vjerojatno je da ce se promijeniti prij enego sto neke sadfa opcenito nepoznate stvari postanu opcenito poznate), medjutim eto tako - znatizelja.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 00:23   #2
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Prevodeci neke materijale od Stevena Greera, par mi je puta palo na pamet pitanje zasto Greer nije povezao, tj uvidio vezu, izmedju svojih informacija informacija Benjamina Crema. Naime njihove informacije se u jednoj jako velikoj mjeri (da ne kazem stopostotnoj) poklapaju, dakle u onom djelu u kojem govore o istoj temi, NLO-ima i vanzemaljcima.

A jel ti palo na pamet kako Creme pročita ono što Greer napiše, pa to još malo dosoli, pa prikaže kao svoje???
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 00:51   #3
Nije - da bi mi to palo na pamet, moro bi imat jako veliku glavu i bit jako pametan, kao stanovito pile. (Nisam ti ja tak pametan da bi mi to palo na pamet)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 01:07   #4
6 min uvodne špice famoznog disclosure projecta:

http://www.youtube.com/watch?v=RFsSKCax2CY

Ljudi na najvišim vojnim obavještajnim, vladinim pozicijama traže da vlada objavi ono što su sami žele svjedočitim o postojanju vanzemaljaca, na zemlji.

Ozbiljni ljudi koji su živote proveli na važnim mjestima unutar državnih tijela, sada traže od države da im da priliku da svjedoče pred kongresom kako imaju dokaze da su vanzemaljci bili/na zemlji.

Uopće nije upitno da li su na zemlji, kažem vam, mi smo generacija u kojoj će vanzemaljci biti prihvaćeni u javnosti i dokazani u znanosti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 02:21   #5
Da, zaboravio sam reći da je i čitav sajt zanimljiv (mslim da i tamo ima snimki), ima jos zanimljivih dokumenata, obavijesti zamedije itd itd. mene je samo ta jedna bil azaintrigirala kad sam slucajno naisao na nju.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:26   #6
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Nije - da bi mi to palo na pamet, moro bi imat jako veliku glavu i bit jako pametan, kao stanovito pile. (Nisam ti ja tak pametan da bi mi to palo na pamet)
Tebi i previše toga pada na pamet, što je dokaz da ne treba imati veliku glavu niti biti jako pametan za to. Nabavi si kakav "pametobran".
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:02   #7
Naravno da mi se ne čini to Cremovo kao nadopuna (nadosoljavanje) Greerovim informacijama.
Znao sam od prije za Greera i da je njegovo djelovanje autenticno, vrijedno i informacije istinite, medjutim nije me zanimalo nit sma imao vremena da se poblize upoznam. Sad se silom prilika poblize, detaljnije upoznajem s njegovim informacijama i djelovanjem.

I jasno, kao i uvijek kada se radi o dva istinita izvora, moje zaoazanje je takvo fda se informacije iz dva takva izvora medjusobno prozimaju. Moglo bi se reci i medjusobno nadopunjuju, ispreplicu. U svakom slucaju su sukladne. Greer o necemu prica sa svojim iskustvom i na temelju svojih iskustava, a Creme prica sa svojim znanjem i iskustvima.
I kad govore o jednj te istoj stvari, informacija se vrlo lijepo poklapa i nadopunjuje. (Za pilence samo jedna informacijica, Creme je jedn g. stariji od Greera i oceo je sa svojim javnim djelovanjem dosta prije nego sto je to ucnio Greer)

Evo konkretnog primjera recimo, sta me je navelo da mse malo osvrnem ovdje. Greer je prica na pocetku svoje knjige (Skrivena istina, zabranjeno znanje ; izlazi negdje oko Nove godine) o susretu s izvanzemaljcima i boravku na vanzemaljskom brodu. Kaze kako se sjeca da je brod u jednom trenutku postao proziran. A creme odavno govori o tome, i svaki malo bolji ezotericar zna zasto je tome tako.
Naime Creme govori da nasa svemirska braca zive na eterickim materijalnim ravnima, koje su nama u normalnom slucaju nevidljive (osim onome ko razvije etericki vid), kao sto nam je recimo i vlastita aura nevidljiva. Oni zive na toj razini postojanja. A kada zele da ih ljudi vide, njih ili njihove letjelice, samo suste njihovu vibraciju.

I tako, informacije se definitivno u velikoj mjeri poklapaju, bio netko toga svjestan ili ne, a medjusobno su neovisne.

drugo, moj skromni osvrt , Greerove informacije su svakako epohalne, ali Cremov prica je jos veca. Ona obuhvaca Greerovu i jos je veca, i konkretnija. predstavlja informacije i govori o dogadjajima koji ce imagi jos vece implikacije (iako je zbilja tesko zamisliti vece implikacije od onih da ce biti poznato da nismo sami u svemiru), i tocno govori koje ce to implikacije biti i koja ce nasa uloga u svemu tome biti
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:25   #8
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
(Za pilence samo jedna informacijica, Creme je jedn g. stariji od Greera i oceo je sa svojim javnim djelovanjem dosta prije nego sto je to ucnio Greer)
I? Što onda ako je stariji? Pa niti jedan niti drugi ne pričaju prvi o tim stvarima.
Takve i slične priče pričaju od davnina.

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Naime Creme govori da nasa svemirska braca zive na eterickim materijalnim ravnima, koje su nama u normalnom slucaju nevidljive (osim onome ko razvije etericki vid), kao sto nam je recimo i vlastita aura nevidljiva. Oni zive na toj razini postojanja. A kada zele da ih ljudi vide, njih ili njihove letjelice, samo suste njihovu vibraciju.
Blago nama. Oko nas je pun Svemir naše braće koji samo čekaju priliku i naš znak da nam pomognu i odmah će nastupiti Raj na Zemlji! Sve puno dobrih bića i od zlih niti traga. Ne treba se uopće brinuti, samo se kupi pokoja knjiga od B. Creme-a i karta za "malo boljeg ezoteričara" je kupljena!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:52   #9
Gle, očito je da ti baš ne znaš o čemu govoris. Fakat nemas pojma, uopce nisi kompetentan (bar se to uopce ne vidi ) da sudjelujes na ovom topiku, tak da ti fakat i da ocu nemam sto odgovorit osim ovog

A zasto sudjelujes samo ti znas, valjda neki problemi doma, jel?

H pa toje zanimljivo, Greer u toj svojoj knjizi otkriva kako je takodje rimao probleme doma, he he, vrlo problematicnu obitelj. tak, kaze kak ljudi iz takvih ghighly disfunkcionalnih obitelji obicno krenu u dva smjera - il se prepuste razlicitim ovisnostima itd te to nekad zna dovest do smrti cak, ili nadju dovoljno unutrasnje snage da to sve prevladaju itd, te izgrade neki ispunjen i plodan zivot. Ne kazem ja sad da j to neka velika mudroststo je on rekao, ni da je u najvecoj mjeri tocno, al bilo je to zanimljivo u ovom trenutku spomenuti. Buduci da sam uocio tu mogucu paralelu izmedju Greera i tebe. Greer je inace tako, postao je doktor medicine, vrlo dobar nikad se nije drogirao ni pio, vrlo radisan covjek, tolerantan i uporan (u pravim stvarima) Nekako se otrgnuo tome sto je prozivio u djetinjstvu (zanemarivanje, napuštanje pa čak i zlostavljanje).
ne znam samo sto tocno tebe muci Vjerojant nista u takvoj mjeri, no tko zna. ne znam, zbilja nisam u zivotu okruzen s takvim ljudima mnogo, pa kad dodjem na forum se cudim ko tele sarenim vratima. My bad

U UFO-u slangu bi se to reklo susret kretenske vrste

PS: kaj su se to vratili stari smajleki? Bas cool
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:04   #10
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Gle, očito je da ti baš ne znaš o čemu govoris. Fakat nemas pojma, uopce nisi kompetentan (bar se to uopce ne vidi ) da sudjelujes na ovom topiku, tak da ti fakat i da ocu nemam sto odgovorit osim ovog
Osim par pokušaja, blijedih, da me dezavuiraš za daljnju raspravu, još nisam vidio niti jedan argument koji bi potvrdio to što ti pišeš. Bilo o meni bilo o tvojem ljubljenom B.Creme-u! U nekom od prijašnjih topica si zaključio da imam 13-17 godina, upitah te da li ti je to rekla tvoja intuicija s kojom se hvališ u svojim napisima, bez odgovora.
Sad, kada sam komentirao ove tvoje bedastoće i hvalospjeve Cremeovu liku i djelu, zaključio si da imam probleme doma. Jel to opet čuvena goranboova intuicija na djelu???
Ili da koristim UFO žargon, poput tebe, pa da konstatiram kako je očito da su vanzemaljci malo pretjerali s eksperimentima na tvojem mozgu!?!?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 02:10   #11
Gle, ti ne bi vidio argument u ovoj raspravi ni da ti ga ne znam, netko nabija na nos 24 sata na dan sedam dana u tjednu.
Zaprepascuje me sama cinjenica kako ozes biti toliko nesvjestan pa da vidis da se na taj nacin, na koji ti komentiras, ne moze ni o cemu raspravljati (tu sadrzaj uopce nije bitan)

A oni nije bilo nikakvo "dezauviranje" nego jednostavno čista ljudska aznatizelja - kad naidjem na neku tako ogorcenu, netlerantnu, ratobornu i statijaznam kakvu osobu, onda mi se (kad se vec ne moze s njom, zbog prirode njezina stanja, razgovarati, pa da razmisljam o temi o kojo se razgovara) cesto zna nametnuti pitanje: zašto je ta osoba takva, šta joj se desilo, koja je "povijest bolesti", da se malo grubo izrazim, itd. (dakako da sam i samokritican pa razmisljam i kakav sam ja u nekoj komunikaciji itd, ali kada se to donekle eliminira...)
Npr., znam jednu osobu iz blize okoline koja je takva slicna i znam tocno zasto je takva, pa mi je sad samo malo palo na pamet isto to - pitanje o cemu se ovdje radi.

U tim je slucajevima ako se vec ne moze pomoci, najbolje ignoriranje, . No ja se nazalost jos nisam izvještio u nekoj velikoj mjeri u toj vjestini. Mozda mi krene...

Quote:
imam 13-17 godina,
BTW ja se s tim bas ne bi ni hvalio, da je neko na forumu mislio da sam pubertetlija.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:15   #12
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Gle, ti ne bi vidio argument u ovoj raspravi ni da ti ga ne znam, netko nabija na nos 24 sata na dan sedam dana u tjednu.
Opet tvoja intuicija na djelu?

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
BTW ja se s tim bas ne bi ni hvalio, da je neko na forumu mislio da sam pubertetlija.
Daj nam sada objasni, kako si došao do zaključka da se ja time hvalim???
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.