Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Pazite li da su proizvodi testirani na zivotinjama?
Da, iskljucivo se drzim bijele liste... 101 20.53%
Da, ali ponekad ipak uzmem ponesto i sa crne... 150 30.49%
Ne, ali voljela bi u buducnosti voditi vise racuna o tome... 162 32.93%
Ne i nije me briga... 79 16.06%
Glasovatelji: 492. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2016., 16:04   #3021
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li vidjele, ali Kat Von D i Too Faced Cosmetics upravo surađuju na kolekciji.
Vidjela sam neke slike na Instagramu (na njihovim profilima)
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 20:26   #3022
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Hocu!
Ti si ih proucavala, na sto da posebno bacim oko, osim na ruzeve? I tus sam si mislila uzeti
Palete sjenila su joj navodno fantastične, lock it puderi i tekući ruževi. Omg kako ti zavidim
Off: često se sjetim Stockholma i kafe i cinnamon bunna

Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li vidjele, ali Kat Von D i Too Faced Cosmetics upravo surađuju na kolekciji.
Ofkors, gamad jedna, i niš kod nad dostupno
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 14:03   #3023
Semi-nova :D

Pozdrav cure,

Već neko vrime šaljem upite u vezi CF proizvoda po SVIM mjerilima.

Došla sam do 145 stranice podforuma - i glava mi puca od informacija.

Nisam našla ništa u vezi VITAL PLUS ACTIVE JAL KAPI HIJALURONSKE KISELINE Link na kapi, od njih kupujem i balzam za čišćenje lica.
Inače od sjenila koristim Alverde i Catrice, također i lakovi za nokte Catrice.

Problem imam sa bazama (tekući puder, BB krema ili mineralni puder). Ne koristim dekorativnu kozmetiku često, no nekad mi se zacrveni koža, pa da ujednačim. Najveći problem imam sa izborom boje - jer ove po dućanima ne znaju koji ton bi odgovarao podtonu moje kože. Najčeće mi podloge na licu izgledaju crvenasto.

Od jedne cure preko FB-a kupujem pastu za zube na bazi zelene gline, neema, te eteričnih ulja eukaliptusa i klinčića (ayurvedska), sve uzgojeno u njenom vrtu bez aditiva ili skupljeno po šumi. Suprug to ne koristi

Sama radim egipatsku pastu (šećernu) za depilaciju.
Svakako mi je drago bilo pročitati da GoldenRose je CF, Catrice - te sam pobrala puno linkova čitajući podforum.

Stoga - molim pomoć oko ovih Activepluse JAL kapi, te ako mi netko može pomoći oko izbora nijanse podloge.

Hvala
Hemernyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 20:33   #3024
Je li KIKO cruelty free?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:17   #3025
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Je li KIKO cruelty free?
Je.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 21:41   #3026
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Je.
Oh, pa morat ću do dućana
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:40   #3027
Koje kreme s visokim spf-om (minimalno 30l koristite? Molim za prijedloge, ali da su brendovi koji se mogu kupiti unutar EU

Ja trenutno koristim Rituals, ali mi smeta za oci pa trazim nesto drugo.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:05   #3028
Ja od lani koristim Paula's choise, a prije Devitu koju sam naručivala preko iherba
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 22:35   #3029
Hvala
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 02:47   #3030
Meni je alfa i omega Kiss My Face Sensitive Side spf 30 krema s iHerba ali nisam sigurna može li se kupiti u EU, oni su ovako ionako iz SAD-a.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 15:07   #3031
Hvala na preporukama, proučila sam Paula's Choice proizvode i mislim da sam našla ono što tražim
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:14   #3032
Jucer sam poslala mail brendu & Other stories, H&Mov sestrinski brend, i odgovorili su mi kako su oni, kao i h&m, cruelty free i kako im proizvodi tijekom i nakon proizvodnje nisu testirani na zivotinjama, a nisu niti sastojci i ne prodaju proizvode u Kini.
Napisali su mi i kako im ruzevi ne sadrze karmin i gluten (ne znam vrijedi li ovo i za h&m, lako moguce).

Znam da ovaj brend nije dostupan u Hrvatskoj, ali h&m kozmetika je pa eto...

Evo i link na sve detalje glede koristenja zivotinjskih sastojaka u proizvodnji i testiranja na zivotinjama: http://sustainability.hm.com/en/sust...re-policy.html

& Other stories (stories.com) ima fora ponudu preparavmtive i dekorative, svakako cu se baciti na isprobavanje. Vec imam jedan piling za tijelo i bas je fora.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 08:22   #3033
Zakon! Elektro, hvala na info.
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 15:49   #3034
Neki dan sam dobila mail od još jednog švedskog brenda - Make Up Store, slave 20. godišnjicu i njihov osnivač je napisao u mailu kako njihovi proizvodi nikad nisu bili testirani na životinjama i da to niti nemaju namjeru raditi. Također, da imaju jako puno veganskih proizvoda i da rade na tome da im svi proizvodi u jednom trenutku budu veganski. Kistovi su napravljeni od sintetičke dlake.

Mislila sam ih poslati mail da ih zatražim listu veganskih proizvoda.

Inače, stvarno su odličan brend, imaju jako lijepu paletu boja ruževa, sjenila, stvarno su im kvalitetni proizvodi Nedavno su mijenjali ambalažu pa stalno dolaze neke nove nijanse i nadopunjavaju. Ja zasad imam par proizvoda, ali radim polako na kolekciji
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 17:03   #3035
Super, stavljam na popis.

Inače, jel postoji koja domaća CF blogerica (osim Voodoo Blonde, naravno)? Znam više o stranim CF brendovima nego domaćima, treba to ispraviti.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 10:27   #3036
Što koristite za zaštitu od sunca ovo ljeto?

Ja sam i dalje na ovoj kremi za grad i do mora, na moru planiram koristiti spf50 jer apsolutno ne smijem na sunce, pa ću danas naručiti ovo.

A da ne budem bijela kao duh, ove godine kupujem Laveru u Mulleru za 70 kn (ne mogu vjerovati da je duplo jeftinija nego online, čak je i na iHerbu tako). Alverde su izbacili iz prodaje, u igri je bio još i Laidbare krema ali joj treba tjedan dana da dođe, mrvu je skuplja od Lavere i sastav je onako, malo lošiji.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:13   #3037
Imam Sun Dance SPF 20 i isto njihov balzam za usne SPF 50. Koristila sam ih i prošle godine i zadovoljna sam, nema bijelih tragova i nisam jako potamnila.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:42   #3038
Vidjela sam da i dalje imaju i ponudi onaj fluid SPF30, sad dođe samo 17 kn, a prije koju godinu je bio punih 30.

Doduše, malo me buni status Sundancea sa testiranjem, na netu nalazim oprečne informacije (npr ovo i ovo) a kad sam im slala mailove davali su mi mutne, nejasne kopi pejstane linkove, pa ih osobno izbjegavam no i ljuta sam što kod nas nema kvalitetne a opet povoljne ponude CF i veganskih SPF proizvoda.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 17:48   #3039
Ja sam kupila JMO nedavno Ranije sam koristila Rituals.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 18:26   #3040
Ovo zbilja je zbunjujuće. Mislila sam da su svi DM brendovi CF. Doduđe, na popisu PŽ-a je i npr. Cosnova koja je CF i Estee Lauder koji nisu, pa je sad pitanje i koliko redovito ažuriraju popis.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.