Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 14:40   #1
Exorcist the movie

Jel vjerujete u to?
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:41   #2
Mene je podsjetilo ono iz Exorcista kad mala piša na ono iz Ransom kad mali od Mel Gibsona piša.
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:58   #3
meni je tak cool kad djeca pišaju kroz gaće i hlače :
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:03   #4
Aaa, da li vjerujemo u film? Je vjerujs ti u Gozillu?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:23   #5
Quote:
T'pol Tucker kaže: Pogledaj post
meni je tak cool kad djeca pišaju kroz gaće i hlače :
zašto?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:56   #6
Quote:
T'pol Tucker kaže: Pogledaj post
meni je tak cool kad djeca pišaju kroz gaće i hlače :
...ne znam za exorcista, ali ti si dovoljno jeziv
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 18:19   #7
jel vjerujemo da je taj film snimljen ili??
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:03   #8
Pa vjerujem... kad papa i nadbiskupi potvrde tak nešto, a jesu , naravno da vjerujem
eddie_the_head is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:39   #9
bila sa ženom koja je navodno opsjednuta i koja je lakoćom digla 2 buraza od stotinjak kila i hitila ih od zid.pogled luđački,a zvuk koji je ispuštala je bio strahovit.mala u filmu je nula.
tako da ne da vjerujem,nego i danas sa svojih skoro 3 banke ponekad spavam sa svjetlima ili tv upaljenim.
možda smiješno zvuči,ali nikada se u životu nisam tako bojala.imala sam cca 6god.slučajno sam se zatekla sa klincima na ulici kada se ovo desilo.plakala sam mjesec dana neprestano,uglavnom šokantno nešto.sad ako je žena bila luda,opet me čudi kako je tako digla u zrak dva krupna čovjeka.
evo sad sam se opet podsjetila i nema večeras spavanja.
nikada mi starci nisu htjeli reći kako je završila ta jadnica (priča se da je išla na exorcizam),a ja nisam imala želje niti znati.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:57   #10
to su gluposti kojima Crkva straši ljude. nema opsjednuća, ali ima jako poremećenih ljudi.
danas, kad imamo psihijatrijske ustanove i lijekove, manje je i "opsjednutih" po ulicama.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:04   #11
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to su gluposti kojima Crkva straši ljude. nema opsjednuća, ali ima jako poremećenih ljudi.
danas, kad imamo psihijatrijske ustanove i lijekove, manje je i "opsjednutih" po ulicama.
ja mislim da ima opsjednuća i mislim da opsjednuće nije psihički poremećaj.
na koju foru svećenik zna koja je osoba za psihijatriju, a koja je stvarno opsjednuta!?i kako onda, nakon što svećenik završi (lol) s takvom osobom, ista više ne bude opsjednuta? da je riječ o psihičkom poremećaju, mislim da molitve od strane svećenika ne bi puno pomogle...
ili?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:26   #12
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ja mislim da ima opsjednuća i mislim da opsjednuće nije psihički poremećaj.
na koju foru svećenik zna koja je osoba za psihijatriju, a koja je stvarno opsjednuta!?i kako onda, nakon što svećenik završi (lol) s takvom osobom, ista više ne bude opsjednuta? da je riječ o psihičkom poremećaju, mislim da molitve od strane svećenika ne bi puno pomogle...
ili?
normall će o ovome više znati, ali bit je u tome da ni svećenik ništa ne zna. njemu "dođu" zato jer "medicina više ništa ne može napraviti".
to nije znak da stvarno postoji opsjednuće.

naravno, nešto je kompletno sjebano u glavi te osobe i stvarno djeluje kao da je unutra još netko, ali to nije nikakav dokaz. dokaz za paranormalne stvari ne postoji. sve postoji kao "priča", urbani mit, i slično.

osoba se nakon molitvi ne mora smiriti. može sasvim podivljati.
što se tiče toga "dizanja ljudi", moguće je. ljudi pri navali adrenalina polude.

ono što bih ja volio jest da jedan tim sastavljen od znanstvenika nadzire egzorcizam i onda da iscrpan izvještaj.
naravno, to se neće dogoditi, zato jer je to "diskretno" i "smeta obredu".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:43   #13
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
bila sa ženom koja je navodno opsjednuta i koja je lakoćom digla 2 buraza od stotinjak kila i hitila ih od zid.pogled luđački,a zvuk koji je ispuštala je bio strahovit.mala u filmu je nula.
tako da ne da vjerujem,nego i danas sa svojih skoro 3 banke ponekad spavam sa svjetlima ili tv upaljenim.
možda smiješno zvuči,ali nikada se u životu nisam tako bojala.imala sam cca 6god.slučajno sam se zatekla sa klincima na ulici kada se ovo desilo.plakala sam mjesec dana neprestano,uglavnom šokantno nešto.sad ako je žena bila luda,opet me čudi kako je tako digla u zrak dva krupna čovjeka.
evo sad sam se opet podsjetila i nema večeras spavanja.
nikada mi starci nisu htjeli reći kako je završila ta jadnica (priča se da je išla na exorcizam),a ja nisam imala želje niti znati.
Adrenalin?
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:46   #14
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Aaa, da li vjerujemo u film? Je vjerujs ti u Gozillu?
ne i kao što sam ranije napomenula Isus je samoubojica, a da i vjerujem u Godzilu
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 23:05   #15
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
bila sa ženom koja je navodno opsjednuta i koja je lakoćom digla 2 buraza od stotinjak kila i hitila ih od zid.
Šta zna dijete šta je 200 kila. Uzme pa baci...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 23:05   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
normall će o ovome više znati, ali bit je u tome da ni svećenik ništa ne zna. njemu "dođu" zato jer "medicina više ništa ne može napraviti".
to nije znak da stvarno postoji opsjednuće.

naravno, nešto je kompletno sjebano u glavi te osobe i stvarno djeluje kao da je unutra još netko, ali to nije nikakav dokaz. dokaz za paranormalne stvari ne postoji. sve postoji kao "priča", urbani mit, i slično.
zapravo ima "dokaza", možda jedino što oni govore da je neobjašnjivo (osim tih nadljudskih snaga, letenja predmeta...) je i pitanje kako klinci od 5-6-7 godina sebe nazivaju nekim demonima na starim latinskim nazivima dugim 50 kilometara za koje nigdje nisu mogli čuti ako opsjednutost nije istinita, koji bolesni um je učio djecu tim stvarima?
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 23:09   #17
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
zapravo ima "dokaza", možda jedino što oni govore da je neobjašnjivo (osim tih nadljudskih snaga, letenja predmeta...) je i pitanje kako klinci od 5-6-7 godina sebe nazivaju nekim demonima na starim latinskim nazivima dugim 50 kilometara za koje nigdje nisu mogli čuti ako opsjednutost nije istinita, koji bolesni um je učio djecu tim stvarima?
Možda je u prošlom životu bio opsjednut, a u ovom se sjeća texta..
deidre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 00:12   #18
Quote:
T'pol Tucker kaže: Pogledaj post
ne i kao što sam ranije napomenula Isus je samoubojica, a da i vjerujem u Godzilu
Ajme to si ti . Jos sam se cudio di je nestala...hahaha
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 00:22   #19
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
zapravo ima "dokaza", možda jedino što oni govore da je neobjašnjivo (osim tih nadljudskih snaga, letenja predmeta...) je i pitanje kako klinci od 5-6-7 godina sebe nazivaju nekim demonima na starim latinskim nazivima dugim 50 kilometara za koje nigdje nisu mogli čuti ako opsjednutost nije istinita, koji bolesni um je učio djecu tim stvarima?
"nadljudska snaga" je zapravo vrlo ljudska, dok letenje nitko nije zabilježio. to je priča, kao i ono u indiji. ljudi ne lete.

što se tiče tih klinaca, može biti izmišljotina, a možda su negdje čuli, možda ih je tome netko učio. no stvarno, gdje si takve stvari prvi put čuo? na filmu. filmska mašta se eventualno kroz godine pretvori u urbani mit i onda se širi i širi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 00:26   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
"nadljudska snaga" je zapravo vrlo ljudska, dok letenje nitko nije zabilježio. to je priča, kao i ono u indiji. ljudi ne lete.

što se tiče tih klinaca, može biti izmišljotina, a možda su negdje čuli, možda ih je tome netko učio. no stvarno, gdje si takve stvari prvi put čuo? na filmu. filmska mašta se eventualno kroz godine pretvori u urbani mit i onda se širi i širi.
tko se širi? filmska mašta ili urbani mit ili ........film?

__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.