Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 02:59   #21
Quote:
Simultan kaže:
Ovo razdoblje, IMO, nije nista drugo nego Rim u 5. stoljecu, gdje su se kao posljedica zalaska jednog drustvenog oblika, pojavili poveci brojevi novih sekti, religija i proroka.
S obzirom na tvoj nadimak ovo mi je bas zgodno nesimultano
Mislim, kakav je to drustveni oblik zašao prije pet stoljeća?

Ja bise radije slozio s nekim ozbiljnijim teoreticarima, sociolozima, koji kazu da jeovo razdoblje slicno samom padu Rimskog carstva, i usporedjuju tadasnje Rimsko carstvo s SAD-om A do pada carstva dolazi, ili civilizacije, dolazi kada ona izgubi svoje mitove. recimo, ne znam sad te teorije poblize, nazalost, ali danas bi se vjeojanto radilo o nekim americkim mitovima recimo, o slobodi - a kad se ocigledno vidi da amerika u stvari tu slobodu, u praksi, uopce ne promovira. I tako dalje.
N samo sma htio ukazati na tu inkonzistentnost, il ja ne kuzim - u toj tvojoj teoriji, sto se desilo prije 5 stoljeca?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 04:11   #22
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
S obzirom na tvoj nadimak ovo mi je bas zgodno nesimultano
Mislim, kakav je to drustveni oblik zašao prije pet stoljeća?

Ja bise radije slozio s nekim ozbiljnijim teoreticarima, sociolozima, koji kazu da jeovo razdoblje slicno samom padu Rimskog carstva, i usporedjuju tadasnje Rimsko carstvo s SAD-om A do pada carstva dolazi, ili civilizacije, dolazi kada ona izgubi svoje mitove. recimo, ne znam sad te teorije poblize, nazalost, ali danas bi se vjeojanto radilo o nekim americkim mitovima recimo, o slobodi - a kad se ocigledno vidi da amerika u stvari tu slobodu, u praksi, uopce ne promovira. I tako dalje.
N samo sma htio ukazati na tu inkonzistentnost, il ja ne kuzim - u toj tvojoj teoriji, sto se desilo prije 5 stoljeca?
Ne prije 5 stoljeca nego u petom stoljecu, dakle stoljecu pada rimskog carstva Interesantno da se ne slazes sa mnom nakon sto si krivo procitao moju recenicu a slazes se sa onima sa kojima se ja slazem i na temelju cega sam napisao onu recenicu
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 11:11   #23
Teorija zavjere - može netko uopšte definirati taj termin? Jer - jedno vrijeme govorimo o bizarnim idejama, onda o manipulaciji masa, religijom...

Osobno sam uvjeren, da zavjere postoje. Ogromne, zahvačaju cijeli planet. Netko treba dokaze? Ne, mislim da taj treba naočale.

Što se tiče bizarnih ideja, da, ima ih stvarno puno. Ali - kako objasniti onda UFO fenomene. Proglasiti milijune ljudi svih slojeva koji su ih doživjeli idiotima...

Ili recimo WTC i Pentagon. Na osnovu predloženih dokaza vjerovati u zvaničnu istinu... Ili oružje za masovno uništavanje, zbog kojeg je napadnut Irak.

Osobno se baš ne uzrujavam zbog tih teorija, ali možda bih se ipak morao. Moglo bi biti da su i neke najbizarnije sasvim tačne...
morskow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:01   #24
@morskow Teorije zavjera su teorije koje govore o zavjerama (bar ja to tako shvaćam) Zadnji put kad sam bio kod okulista, nije bilo govora ni o kakvim naočalama; ja preferiram čvrste dokaze nad parom sferičnih stakala.

@Simultan & goranbo Ne shvaćam što se to tako nedavno promijenilo u američkoj slobodi i što su to ljudi počeli uviđati. Amerika je nekad bila vrlo konzervativna država i puna pravila, a danas postaje sve liberalnija. Možda uskoro ugledamo prvu ženu predsjednicu Amerike ili prvog crnog predsjednika. Tko zna što će se desiti na izborima? Vjerojatno nitko.
__________________
admiral Norton Valiant

Zadnje uređivanje admiralnorton : 13.08.2007. at 20:03. Reason: niš posebno
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:50   #25
ma meni to ovak zvuči uvijek jedni žive na račun drugih a nekad se taj odnos i mjenja u dužem vremenskom razdoblju
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 03:51   #26
admiralnorton, ovo sa zenom predsjednicom promijenilo je moje misljenje o Americi u potpunosti. Mislio sam da su stvari mnogo dublje, ali, ako je u pitanju samo nekadasnji konzervativizam a sad vec polako i liberalizam...i jos ZENA predsjednica....Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Vidim zapravo da problem uopce sa Amerikom ne postoji. Silly me
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 22:50   #27
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
@Simultan & goranbo Ne shvaćam što se to tako nedavno promijenilo u američkoj slobodi i što su to ljudi počeli uviđati. Amerika je nekad bila vrlo konzervativna država i puna pravila, a danas postaje sve liberalnija. Možda uskoro ugledamo prvu ženu predsjednicu Amerike ili prvog crnog predsjednika. Tko zna što će se desiti na izborima? Vjerojatno nitko.
SAD na putu da završi kao Rimski Imperij - članak na Indexu
Eto tu ti je otprilike odgovor.

Ja osobno smatram da nece doci, ono, do nestanka Amerike, bar ne u sljedecih nekoliko, i vise nego nekoiko generacija. ALi sam siguran da ce doci do stanovitih potresa, pocevsi od (svjetskog) sloma burze koji ce, prirodno, najvise pogoditi SAD.
Ali, neki prognozeri (Benjamin Creme) kazu da ce Amerika, kada s oporavi od toga, konacno dati svoj puni pozitivni doprinos svijetu, da ce tad aupunoj mjeri doci d budjenja nekih pozitivnih, d8bljih aspekata Amerike. Slicno onome kada je marshallovim planom pomogla Europu nakon WW2. Shvatit če malo bolje svoje mjesto u svijetu, okolnosti ce ih natjerat na to. Ovim smjerom kojim ide sada postaje sve vise izolirana u svjetskoj politici, i to ce se sve vise izrazavati.
Onda imamo i faktor ekonomske nestabilnosti, to su isto te okolnosti. Samo da Kina ili Japan prodaju svoje americke drzavne obveznice, u SAD-u bi doslo do ekonmskog kaosa. No to ce se dogodit i bez toga i prakticki se vec dogadja.

Golemi broj zemalja se ne slaze vec dugo vremena s politikom SAD-a samo sto se to ne izrazava bas tako brzo, i izrazava se vrlo oprezno. Ali sve ima svoje granice
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 01:17   #28
Amerika je već doživjela slom burze na Crni Petak 1929. Trebalo je vremena, ali u roku od desetak godina ekonomija se vratila na prijašnje stanje. U međuvremenu su nacisti došli na scenu u Njemačkoj, pa je u Europi nastao metež. Amerikanci su se odmarali do Pearl Harbora. Već sad, funta je narasla iznad dva dolara, a Amerikancima je to u redu.

Sljedeći šok bi mogla biti nafta, ali taj šok sa sigurnošću mogu odgoditi barem do 2020. Naime, špekulira se o novim nalazištima po cijelom svijetu, čak i u Kanadi. Prave napetosti se sada zbivaju na Sjevernom polu. Trenutačno je to ničija zemlja, ali se brzo može promijeniti.

I da se nešto tako gadno desi, Amerika će se vrlo brzo oporaviti.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 02:21   #29
Niko ne kaze da se nece oporaviti, uz ovakve ili onakve kompromise na citavom nizu polja, i uz ocekivanu korjenitu promjenu polozaja u svijetu i vanjske politike...
no, jel ti ne pratis vijesti i to? Kad se se tocno desiti slom burze, i to veliki, nitko ne moze predvidjeti. Ali moze pretpostaviti da ce se dogoditi, na temelju raznih pokazatelja. I ne mora bit povezano s naftom, nekom nestasicom nafte i sl. Radi se o napuhanim balonima (od kojih je jedan upravo puknuo) koji uopce nemaju veze srealnim stanjem stvari, realnom potraznjom i ponudom, realnim dobrima itd. (98% transakcija na svjetskim burzama je puko trgovanje valutama) Takodjer, samo da kazem, 1929. je bila drugo vrijeme, a danas je opet drugo, kad je svijet globalno selo i sve je mnogo vise povezano.

(A ovo sa Sjevernim polom, mislim da nema ama bas nikakve veze s nicim o cemu se ovdje govori)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:00   #30
mislim da se slomovi burze i slični veći financijski pokreti kao i ratovi ne "događaju". Mislim da su to kreirane situacije. U knjizi Williama Engdalea "Stoljeće rata" opisani su svi nama znani povijesni događaji upravo iz ekonomske i vojno-strateške perspektive. Soros je u svojoj knjizi "Alkemija financija - čitanje uma tržišta" žali na svoju nemogućnost da jasno, filozofski obrazloži činjenicu da ekonomija nije egzaktna znanost već kreacija ljudi koja samo prividno ima egzaktni karakter. Tako da slom američke ekonomije (burze) nije faktor osvještenja nacije, nego pomno isplaniran ekonomski program kojem nije primarni cilj dobrobit ljudi.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:18   #31
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
mislim da se slomovi burze i slični veći financijski pokreti kao i ratovi ne "događaju". Mislim da su to kreirane situacije. U knjizi Williama Engdalea "Stoljeće rata" opisani su svi nama znani povijesni događaji upravo iz ekonomske i vojno-strateške perspektive. Soros je u svojoj knjizi "Alkemija financija - čitanje uma tržišta" žali na svoju nemogućnost da jasno, filozofski obrazloži činjenicu da ekonomija nije egzaktna znanost već kreacija ljudi koja samo prividno ima egzaktni karakter. Tako da slom američke ekonomije (burze) nije faktor osvještenja nacije, nego pomno isplaniran ekonomski program kojem nije primarni cilj dobrobit ljudi.
Engdahl!
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:19   #32
@mandragora, dakle ti mislis, da ako bude (svjetskog) sloma burze, da ce ga netko namjerno prouzrociti?

I opcenito mi ovaj tvoj zadnji upis ne ide u glavu.
Quote:
mislim da se slomovi burze i slični veći financijski pokreti kao i ratovi ne "događaju". Mislim da su to kreirane situacije.
To ne razumijem bas, sto je to "kreirana" situacija.

A sto se tice toga da ekonomija nije egzaktna znanost, to je tocno, medjutim to nema nuznom veze s ovim gore.

I onda ovaj zakljucak, koji kao ima neke veze s prethodnom recenicom (makar ja ne vidim kakve, sorry)

Quote:
Tako da slom američke ekonomije (burze) nije faktor osvještenja nacije, nego pomno isplaniran ekonomski program kojem nije primarni cilj dobrobit ljudi.
Dakle slom amricke ekonomje, ako se desi, je produkt neke zavjere ili kaj?

I nitko nije rekao da je to nekakav "faktor osvještenja nacije", ma šta to znacilo.

To je kao i na razini pojedinca. Kad pojedinac napravi neko "sranje", i kad mu se to "sranje " obije o glavu, on redovito tek tada postaje svjestan toga sto je ucinio i redovito tek tada pocne preispitivati svoje postupke. Tako je i tu, s tom pricom o Americi, zapravo Zapadnom svijetu u cjelini.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:30   #33
Quote:
To ne razumijem bas, sto je to "kreirana" situacija.
pa vrlo jednostavno, zar misliš da međunarodne banke i države samo tako padnu slučajno? Engdale je to fantastično opisao na primijeru Njemačke, koja je na prijelazu stoljeća (19/20) bila opasan konkurent Britaniji. Opisano je kojim je političkim spletkama i smetnjama Njemačka uvučena u prvi, pa zatim i u drugi svjetski rat, nadalje u knjizi je vrlo jasno opisano na koji način se putem koncesija i kredita drži u pokornosti "treći svijet" itd. itd. Soros opisuje mehanizme kako se devalvira neka nacionalna valuta itd...Dakle ekonomija je sredstvo ratovanja, to ti je kao monopoli. Ista stvar. Ako čitaš između redova - zadnjih se 15-ak godina to lijepo može pratiti na primijeru Rusije, koja je nakon pada SSSR bila na meti pljačkaša - otvorena bojišnica, nije tebi čudno što je u upravi Jukosa bio Amer...itd...itd, bla bla.
Evo jedan zapanjujući podatak: Engleska je u prvi svj. rat u trenutku svog najgoreg bankrota. Bankrot države i ulazak države u rat je vrlo opasan trenutak. Bankrot države ti je alarm prvog stupnja! Nedo bog da ameri bankrotiraju - gotovi smo!!!Jer to znači da su praktički konfiscirali civilnu imovinu ...
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:56   #34
To je dijelom istina, po mnei, ali ja ne vjerujem bas dokraja tim teorijama zavjere. Istina je da ekonomija moze biti oruzje, ali sam ja sasvim siguran i da se stvari cesto dese "same od sebe", da tako kazem. To je povezano i s deterministickim kaosom, recimo, kretanja u ekonomiji.
Jasno mi je i ono da neke bogate zemlje ekonomskim pritiskom unistavaju siromasne itd. (opisano u knjizi "Ekonomski ubojice"), medjutim ovdje je skroz druga stvar.
Taj slom burze, najvise bi pogodio (i najvise ce pogoditi, uvjeren sam) Zapadne zemlje. I nema tu ama bas nikakvog razloga da bi one radile protiv sebe na taj nacin, "kreirajuci" takav slom, buduci da ce one same na svakom polju ekonomskom (a onda i geopolitickom) najvise izgubiti.

A ovo da su uvukli Njemacku u rat mi je isto "malo" nategnuto - Hitler je tu onda toboze bio samo neki pijun, on je "uvucen" u rat, a njemacko ludilo i zlo u stvari nije bilo ludilo i zlo nek su ih eto malo izazvali i na prijevaru uvukli... Eto ja u to ne vjerujem, ne mislim da drzi vodu, ni najmanje. Postojalo jeludilo i postojalo je zlo, i ono se izrazavalo tako kakos e izrazavalo. Da nije toga bilo, ne bi bilo ni svjetskog rata, ma koliko netko nekoga uvlacio ili ne uvlacio.

Ko da netko kaze da se Milosevica uvuklo u rat u Hrvatskoj, BIH, Kosovu itd itd. Je, njegov vlastiti mentalni sklop i mentalni sklop onih na koje je Milosevic (ili Hitler) ostavio utisak.

Quote:
Ako čitaš između redova - zadnjih se 15-ak godina to lijepo može pratiti na primijeru Rusije, koja je nakon pada SSSR bila na meti pljačkaša - otvorena bojišnica, nije tebi čudno što je u upravi Jukosa bio Amer...itd...itd, bla bla.
Pa citam ali citam drugacije malo, uopce ne vidim neke velike istine u tome. U rusiji se desila tranzicija na jedna los nacin, vrlo slicno kao kod nas. Deislo se prenaglo, za razliku od Kine gdje su isli i idu mnogo mudrije i polaganije. Treba malo razumjeti politiku tranziciju, ekonomiju, bar malo, dinamiku stvari, a ne odma ic na neku teoriju zavjere. Mislim, moze se to sto se zbivalo u Rusiji nazvati i zavjerom, sto ja znam, ali poo meni to nije bas prava rijec. Sve to sto se zbivalo je prilicno javno i otvoreno...

Ovo glede treceg svijeta i sve stoji, ali kao sto sam rekao, nece ici zapadne zemje same pod sobom kopati toliko duboku jamu - nema nikavih realnih, odrzivih i zivotnih motiva za tako nesto, koji bi podupirali takvu neku teoriju zavjere.
Ekonomija je bas takva, kao napuhani balun, a kad balon napuhujete do besvijesti, on neizbjezno pukne. To je jendostavno zakon uzrokas i posljedica. I jedan od malih, sporednih baloncica (a svi su povezani), tj, trziste nekretninama u SAD-u, je upravo puknuo, slicno se desilo prije vise godina u Japanu itd. Ne znam, ja nisam sklon u s vemu nac neku teoriju zavjere neg prvo pokusavam razumjet.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:13   #35
kužim kako ti gledaš na to, ali otkako sam pročitala Enghdallea ja više nisam ista osoba
ne stvarno! bilo bi glupo da prepričavam knjigu. bila sam u šoku tijekom i nakon čitanja, pa preporučujem.
teorije urota nisu sasvim bez veze. stvarno, vrlo očito ima ljudi koje boli k* za ljude. imaš mnoštvo super očitih primijera u povijesti. Kad pogledaš npr. ekipu iz g8 kako se lijepo druže i smješkaju, prvo što bi normalnom čovjeku palo na pamet je da se oni nikada neće zaratiti jer se nakon silnog tapšanja, rukovanja i zajedničkih tervenki oni ipak nekog vraga mogu dogovoriti. Bojim se da ipak iza svega toga stoji jedna brutalna nehumanost. Koga boli k* što ameri nemaju zdravstveno osiguranje. Koga boli k* za te dečke koji ginu u Iraku. Koga boli k* za siromašne...Realno, ono mislim stvarno realno ljudi su uvjereni da drugačije ne može biti i da se te ekonomske i socijalne okolnosti dešavaju samostalno uslijed nedovoljnih resursa ili gluposti i nesnalažljivosti pojedinaca. Bulshit. Proguglaj malo i nađi koji je budžet odobren za vojsku - to je da ti mrak padne na oči - podijeli taj budžet na 6 milijardi i vidi malo, koliko bi ljudi ostalo gladno da se taj budžet rasporedi na normalne stvari.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:30   #36
Za vojsku je odobren budžet od 439.3 milijarde dolara za 2007. godinu

439 300 000 000 / 6 000 000 000 = oko 73 dolara

Što misliš, mandragora, bi li netko mogao preživjeti sa 73 dolara godišnje? Ona izrabljivana djeca u Africi rade za 1 dolar dnevno. To znači da godišnje zarade 5 puta više nego 73 dolara.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:46   #37
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Za vojsku je odobren budžet od 439.3 milijarde dolara za 2007. godinu

439 300 000 000 / 6 000 000 000 = oko 73 dolara

Što misliš, mandragora, bi li netko mogao preživjeti sa 73 dolara godišnje? Ona izrabljivana djeca u Africi rade za 1 dolar dnevno. To znači da godišnje zarade 5 puta više nego 73 dolara.
To je istina, ali to je cjepidlačenje. Činjenica je da SAD ima daleko najveći vojni budžet na svijetu, mislim da je veći od svih drugih vojnih budžeta zajedno. Ostaje vrlo nejasno čemu takva lova? Protiv koga oni žele krenuti? Koji su pravi motivi za takav budžet i tko stoji iza toga?
Zašto nemaju duplo manji budžet, duplo manje vojnika (u skladu s brojem stanovnika) i zašto taj novac ne ulože u razvoj trećeg svijeta? Zašto ne podignu Afriku? Zašto ne tretiraju glad i AIDS u Africi ? Zašto ne pomognu siromašnoj Indiji? Tisuću zašto, a nema odgovora. Osim ako se ne spremaju za rat...
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 15:04   #38
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
kužim kako ti gledaš na to, ali otkako sam pročitala Enghdallea ja više nisam ista osoba
ne stvarno! bilo bi glupo da prepričavam knjigu. bila sam u šoku tijekom i nakon čitanja, pa preporučujem.
teorije urota nisu sasvim bez veze. stvarno, vrlo očito ima ljudi koje boli k* za ljude. imaš mnoštvo super očitih primijera u povijesti. Kad pogledaš npr. ekipu iz g8 kako se lijepo druže i smješkaju, prvo što bi normalnom čovjeku palo na pamet je da se oni nikada neće zaratiti jer se nakon silnog tapšanja, rukovanja i zajedničkih tervenki oni ipak nekog vraga mogu dogovoriti. Bojim se da ipak iza svega toga stoji jedna brutalna nehumanost. Koga boli k* što ameri nemaju zdravstveno osiguranje. Koga boli k* za te dečke koji ginu u Iraku. Koga boli k* za siromašne...Realno, ono mislim stvarno realno ljudi su uvjereni da drugačije ne može biti i da se te ekonomske i socijalne okolnosti dešavaju samostalno uslijed nedovoljnih resursa ili gluposti i nesnalažljivosti pojedinaca. Bulshit. Proguglaj malo i nađi koji je budžet odobren za vojsku - to je da ti mrak padne na oči - podijeli taj budžet na 6 milijardi i vidi malo, koliko bi ljudi ostalo gladno da se taj budžet rasporedi na normalne stvari.
Ma nedavno mi ju jepreporucila jedna supoer cura i pametna (prek foruma sam je zapravo upozno), al ja sam tvrdoglav (il "tvrdoglav"). A i ono, ne zvoni mi previse kao istinito - nemam vremena za to.

Quote:
Kad pogledaš npr. ekipu iz g8 kako se lijepo druže i smješkaju, prvo što bi normalnom čovjeku palo na pamet je da se oni nikada neće zaratiti jer se nakon silnog tapšanja, rukovanja i zajedničkih tervenki oni ipak nekog vraga mogu dogovoriti.
To ti je tak jednostavno da ne mos bilivit - to ti se zove diplomacija. Nije nikome ni na kraj pameti u diplomaciji, da se pred kamerama svađa ili tak nest,a toga zacijelo nema mnogo ni kad nema kamera, u nekim kriznim situacijama. NE svadjam se ni ja s nikim makar imao nekih problema.

Quote:
Bojim se da ipak iza svega toga stoji jedna brutalna nehumanost.
A cuj, kak ja na to gledam, nemas se tu sta bojat - to jendostavno treba prihvatit. (Iako, dodao bih, vazno je unatoc zagradama: osim toga, tu je i neznanje. Kako medju obicnim ljudima tako i medju drzavnicima... Naravno ne svima... Npr, ljudi ne kuze da je totalno neodrzivo i da nas vodi u propast ako imamo toliko drasticne razlike u svijetu. Ne znaju cak razluciti ni sto je nepravda u svjetskim odnosima, npr ekonomskim, a sto ne. Naravno, kada je nepravda nad njima, onda im to "pomaze2 da razluc, a kada nije nad njima, bas ih briga) Ali i ne svaljivat bas sve za politicare, jer politicari su vrlo slicni biracima. Kada biraci jasno, sasvim jasno i snazno pokaze sto zele - politicari im se trude udovoljiti, jer zele ostati na vlasti Tako to ide. Dakle nije nehumanost smao u politicarima, nego je posvuda medju nama. Samozadovoljstvo - to bi bio tocniji naziv. Zadovoljni smo s glupostima koje imamo, mi na zapadu i blizu zapada, s punim friziderima, slavinama itd, i nije nas briga da ans zivotni stil, politika nasih zemalja, ekonomska i druga, prouzrokuje kaos (i nevjericu) u pola svijeta, gdje ljudi, isti kao i mi (ali mi nismo toga svjensi) zive u groznim i nama nepojmljiim uvjetima te umiru u ratovima gdje Zapad uvijek debelo ima svoje prste, na ovaj ili onaj nacin.

Jasno da je to sramota i sto je tu je, to treba prihvatiti da bi se moglo zauzeti ispravan stav prema tome.
U ljudima je kljuc.

(a ovo s budzetima i tim odnosima na sto se trose stvari znam odavno. Oce cife o vojci su jendo, a odna su tu joos cifre o kozmetici, o potrosnji na kucne ljubimce itd itd. Da samo malo na Zapadu pojednostavnimo zivotni stil, sto ne znaci niposto niza razina, dapace, svi bi imali dovoljno. I ne mislim ja sad da ce se to rjesit na nekoj pojedinacnoj razini - to ide regulativom, u svim drzavama i na medjunarodnoj razini)

Quote:
Realno, ono mislim stvarno realno ljudi su uvjereni da drugačije ne može biti i da se te ekonomske i socijalne okolnosti dešavaju samostalno uslijed nedovoljnih resursa ili gluposti i nesnalažljivosti pojedinaca
Da, il je to ili to + da je to ljudima jedanlijep izgovor da nista ne poduzimaju. Hvala bogu ima sve vise onih koji poduzimaju svasta i izrazavaju svoju volju. Tako to ide, i naravno polako, a ovi koji su inertni samo doprinose statusu quo i naravno ne ubrzavaju stvari (npr. svojim prigovorima kako stvari teku polako a oni sjede na rukama dotle)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 15:06   #39
SAD je još od WW2 najveća svjetska sila. Oni su održavali i prije velik vojni budžet, ali su ga sad još povećali radi rata u Iraku.

U Americi u vojsku može ići tko god hoće. Iako imaju sustav obaveznog vojnog roka za slučaj nestašice vojnika, nisu ga koristili od Vijetnamskog rata. Svi njihovi vojnici su dobrovoljna profesionalna vojska, ne kao kod nas, pa oni ne mogu smanjiti broj vojnika, niti ga ograničiti.

Zapravo, što se tiče američke vojske, tamo imaju pat-poziciju. Broj vojnika ne mogu direktno ograničiti. Ako smanje budžet, morat će im ukinuti neke povlastice (koje se odnose i na obitelji vojnika). Puno manje Amerikanaca će ići u vojsku, pa će morati nametnuti obavezni vojni rok, što se opet neće nikome svidjeti. Drugi razlog za visok budžet je ponos.

Kako da pomognu siromašnoj Indiji? Koji novac da ulože u razvoj Trećeg svijeta? Iako je to Amerika, ni oni ne mogu mahnuti štapićem i stvoriti novac. U Americi ima najviše organizacija koje financiraju istraživanje AIDS-a, a ionako se oko AIDS-a obrće ogromna lova. Nije da ja to ne podržavam, ali zašto još otkidati od američkog proračuna, koji je prema svima vama "na rubu propasti"
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 15:11   #40
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
To je istina, ali to je cjepidlačenje. Činjenica je da SAD ima daleko najveći vojni budžet na svijetu, mislim da je veći od svih drugih vojnih budžeta zajedno. Ostaje vrlo nejasno čemu takva lova? Protiv koga oni žele krenuti? Koji su pravi motivi za takav budžet i tko stoji iza toga?
Zašto nemaju duplo manji budžet, duplo manje vojnika (u skladu s brojem stanovnika) i zašto taj novac ne ulože u razvoj trećeg svijeta? Zašto ne podignu Afriku? Zašto ne tretiraju glad i AIDS u Africi ? Zašto ne pomognu siromašnoj Indiji? Tisuću zašto, a nema odgovora. Osim ako se ne spremaju za rat...
Pa ja sma duboko uvjeren da ce se ta pitanja svi tamo vrlo brzo ozbiljno zapitati, a ima ih vec masa koji si ih postavljaju.
Zasto - to im jendostavno nisu prioriteti. zasto im nisu? pa tu je u igri masa iluzija. Recimo da uvijek budes veci, jaci itd. To je jedan od velikih razloga zasto Amerika ima tolko vojnika. Zastoje je jendostavno otela New Meksiko od Meksika? Pa iz istog razloga.

Misle, imaju iluziju, da im je to u interesu. A kada shvate da nije, onda ce i djelovati tako. Nikome nije u interesu da na svijetu bude (takvog) siromastva. Ako i je neka korist nekome, to je kratkorocno, kada gledamo svjetska kretanja. A kada ih slom burze malo opali, onda ce im neke stvari bit jasnije (tako to ide), i o tome je ovdje bit.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.