Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 17:06   #1
Gdje kupiti?

Gdje je najbolja cijena za karniše od svih ovih Bauhaus, Baumax itd?
Hvala
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:06   #2
Kad kupuješ karniše, kupi svakako aluminijske, ne plastične. Plastične se deformiraju i žabice teško klize po utorima. Kod alu takvih problema nema i nikada ne zapinju. Provjerio nekoliko puta...
Ja sam svoje alu kupovao u Martićevoj, u onom dućanu koji ima tapetarski pribor. Zove se Aktiv (čini mi se)...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:09   #3
Gdje kupiti?

Trebam više komada poklopaca za šaht, i to 60x60 pocinčane i 50x50 1.5T... Da li je netko kupovao u zadnje vrijeme da mi zna reći gdje u ZG/V. Gorici ima najpovoljnije? Hvala!

Zadnje uređivanje Majstor : 18.08.2016. at 13:51. Reason: Promjena naslova posta, radi naslova teme -Poklopci za šaht
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:49   #4
Ima neka firma u Stenjevcu, cesta uz prugu, bravarija i pocinčaonica. Bio sam tamo, ali ne znam im ime.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:51   #5
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Trebam više komada poklopaca za šaht, i to 60x60 pocinčane i 50x50 1.5T... Da li je netko kupovao u zadnje vrijeme da mi zna reći gdje u ZG/V. Gorici ima najpovoljnije? Hvala!
najpovoljnije je ti je direkt u Tomo Vinković Bjelovar...
E sad, probaj u Beton-radu,Rakitovec....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:04   #6
Aluminijske ljestve

Gdje u Zagrebu najpovoljnije kupiti kućne aluminijske ljestve (na dvije vode s podestom)?
perinho55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 20:45   #7
Quote:
perinho55 kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu najpovoljnije kupiti kućne aluminijske ljestve (na dvije vode s podestom)?
Nemoj postavljati takvo jednostavno pitanje!
Traži "kućne aluminijske ljestve (na dvije vode s podestom) sa atestom. Jer te čuvaju noge, ruke i glavu. Prouči upute i nosivost!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 23:21   #8
kakve veze ima atest?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:23   #9
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
kakve veze ima atest?
Daje neku garanciju da će izdržati navedenu nosivost u propisanom položaju.
I recimo, kad smo naručivali za firmu, to je bilo pod obavezno (čovjek padne sa ljestava i inspekcija traži atest za iste), a tek su dva dobavljača ispunila taj zahtjev!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 09:05   #10
OK, razumijem te za to ali za doma.... nije to malo previše??? inaće, postaviš lojtre malo krivo ili ih krivo nasloniš padaš s njih i da imaju sve ateste koji postoje...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:31   #11
Lampice za bor :D

Valjda je ovo prava tema za ovo pitanje. Radi se o lampicama za bor, unutarnjima, sa onom razvodnom kutijom i gumbom za 7 modova rada. Da li netko zna je li moguće prespojiti žice tako da se eliminira ta kutija, pa da lampice odma svijetle bez onih blinkanja?
Na 220 v su lampice, sad samo neznam da li je ta kutija ujedno i trafo, ako slučajno rade na istosmjernu.
Ima 2 ulazne žice, i 5 izlaznih, koje pak sve prolaze kroz žaruljice, pa mi nije bistro koje s kojima bi trebalo spojit, ako je to uopće izvedivo.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:45   #12
Thumbs up

Quote:
a1zg kaže: Pogledaj post
Valjda je ovo prava tema za ovo pitanje. Radi se o lampicama za bor, unutarnjima, sa onom razvodnom kutijom i gumbom za 7 modova rada. Da li netko zna je li moguće prespojiti žice tako da se eliminira ta kutija, pa da lampice odma svijetle bez onih blinkanja?
Na 220 v su lampice, sad samo neznam da li je ta kutija ujedno i trafo, ako slučajno rade na istosmjernu.
Ima 2 ulazne žice, i 5 izlaznih, koje pak sve prolaze kroz žaruljice, pa mi nije bistro koje s kojima bi trebalo spojit, ako je to uopće izvedivo.
lampice sumljam da su na 220 nego je trafo na 220 jer po zakonu nesmiju biti 220
5 izlaza imas jer su vezane u grupu svaka peta tj nisu sve na istom seriskom spoju
ali na kutiji mora biti modul da se namjesti da stalno gore zašto da makneš kutiju
Ante1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:49   #13
Quote:
Ante1967 kaže: Pogledaj post
lampice sumljam da su na 220 nego je trafo na 220 jer po zakonu nesmiju biti 220
5 izlaza imas jer su vezane u grupu svaka peta tj nisu sve na istom seriskom spoju
ali na kutiji mora biti modul da se namjesti da stalno gore zašto da makneš kutiju
Na 220 su sigurno, jer mi je par puta zarulja eksplodirala kad je nekak do kratkog spoja doslo.
Htio bi maknut kutiju jer na boru imamo više tih setova, a živcira me kad blinka, pa onda kad svaki put upalimo, treba sedam puta stiltat svaki gumb. Kad ih na boru imas 15 onda je tlaka.
Znaci mislis da je neizvedivo?
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:53   #14
Thumbs up

Quote:
a1zg kaže: Pogledaj post
Na 220 su sigurno, jer mi je par puta zarulja eksplodirala kad je nekak do kratkog spoja doslo.
Htio bi maknut kutiju jer na boru imamo više tih setova, a živcira me kad blinka, pa onda kad svaki put upalimo, treba sedam puta stiltat svaki gumb. Kad ih na boru imas 15 onda je tlaka.
Znaci mislis da je neizvedivo?
rađe daj nekome ko kuži na ti zbrika u kutiji i da ostane samo taj stalni spoj ili da vidi dali je trafo unutra, ako nije i ako su stvarni na 220 onda nevidim razloga zašto se nebi moglo samo treba tih 5 zica znati koje idu na fazu a koja na nulu. ponavljam ako su stvarno 220 .
Ante1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 16:24   #15
Taj netko bi mogao bit ja samo da znam koja se di mora spojit!
Za 220 sam siguran jer takvu eksploziju 12v nemoze prouzrocit.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 19:33   #16
Quote:
a1zg kaže: Pogledaj post
Taj netko bi mogao bit ja samo da znam koja se di mora spojit!
Za 220 sam siguran jer takvu eksploziju 12v nemoze prouzrocit.
Pričaš gluposti, napajanje je 230V ali ne i žaruljice. One su ti spojene u seriju i tako se smanjuje napon na njima.
Spojiš tako da polaze prema žaruljicama spojiš na jednu ulaznu žicu a povrat ili povrate na drugu. i onda ti kutija netreba jer u njoj nema nikakvog trafa...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 19:40   #17
malo čudno da su te lampice na 220V, al ak ti kažeš da jesu ok

otvori tu kutiju upravljačku ( ispitaj još jednom instrumentom na izlazu za svaki slučaj koji napon daje) ak je fakat 220, možeš direktno spojiti te žice preko prekidača ili na utikač
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 23:21   #18
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti, napajanje je 230V ali ne i žaruljice. One su ti spojene u seriju i tako se smanjuje napon na njima.
Spojiš tako da polaze prema žaruljicama spojiš na jednu ulaznu žicu a povrat ili povrate na drugu. i onda ti kutija netreba jer u njoj nema nikakvog trafa...
Bome one starije kineske jesu,znam posto su me tresle
danas se to jos rijetko moze nac..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 23:47   #19
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti, napajanje je 230V ali ne i žaruljice. One su ti spojene u seriju i tako se smanjuje napon na njima.
Spojiš tako da polaze prema žaruljicama spojiš na jednu ulaznu žicu a povrat ili povrate na drugu. i onda ti kutija netreba jer u njoj nema nikakvog trafa...
Ajd kad si tak pametan mi reci koji su to odlazi a koji povrati kad sve (svih 5) žice prolaze kroz sve lampice? Znači ni jedna žica nejde do kraja pa da se na kraju spaja sa ostalima.
Nisam mjerio sa unimerom, ali mi se par pura desilo da se žica izvukla iz lampice, i dotaknula masu, i bilo je onako, BUM i iskra od centimetra, i crni trag na mjestu di je probila. Nisam neki električar, ali znam da 12 v to nemože napraviti.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 00:14   #20
Quote:
a1zg kaže: Pogledaj post
Ajd kad si tak pametan mi reci koji su to odlazi a koji povrati kad sve (svih 5) žice prolaze kroz sve lampice? Znači ni jedna žica nejde do kraja pa da se na kraju spaja sa ostalima.
Nisam mjerio sa unimerom, ali mi se par pura desilo da se žica izvukla iz lampice, i dotaknula masu, i bilo je onako, BUM i iskra od centimetra, i crni trag na mjestu di je probila. Nisam neki električar, ali znam da 12 v to nemože napraviti.
stavi sliku pa bum ti rekao .....Pretežno imaš jednu nulu i 3-4 faze ovisno od broja boja na lampicama.
A što se tiče 12 V i bum preporučam ti da eto uzmeš + akumulatora i malo dodirneš lim auta (naravno pripremi vatrogasni aparat). Kad to napraviš onda ovdje pričaj kako 12 V ne radi bum.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.