Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 14:26   #61
cini mi se da ljudi sa lose izostrenim osjetilima i nedovoljno razvijenom mastom uzimaju drogu da bi se normalno osjecali.....sva ta sranja ja dozivljavam i bez droge........ kada sam jednoj frendici pricala o mojim zamislima, mastanjima, slikama i zvucima....rekla mi je da je to tocno to sto ona dozivljava kad uzme drogu...
Maria Callas is offline  
Old 08.12.2008., 15:26   #62
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
cini mi se da ljudi sa lose izostrenim osjetilima i nedovoljno razvijenom mastom uzimaju drogu da bi se normalno osjecali.....sva ta sranja ja dozivljavam i bez droge........ kada sam jednoj frendici pricala o mojim zamislima, mastanjima, slikama i zvucima....rekla mi je da je to tocno to sto ona dozivljava kad uzme drogu...
Možda kod nekih. Ja sam pušila travu da ne razmišljam, bar na koji sat. A onda sam shvatila da sam jako otupila, da previše spavam, da sam još pasivnija pa sam prestala. Ne skroz, zapalit ću ponekad, ali ne više svakodnevno.

Nikad nisam bila 'partijaner' tako da takve droge nisam probavala. Ali mi se trip sviđa.

No, mogu se kontrolirati. I u smislu da sam umjerena i u smislu da znam kad trebam prestati (barem na neko vrijeme) i u smislu da ne radim pizdarije pod utjecajem.
fat slut is offline  
Old 08.12.2008., 16:12   #63
Quote:
fat slut kaže: Pogledaj post
Možda kod nekih. Ja sam pušila travu da ne razmišljam, bar na koji sat. A onda sam shvatila da sam jako otupila, da previše spavam, da sam još pasivnija pa sam prestala. Ne skroz, zapalit ću ponekad, ali ne više svakodnevno.

Nikad nisam bila 'partijaner' tako da takve droge nisam probavala. Ali mi se trip sviđa.

No, mogu se kontrolirati. I u smislu da sam umjerena i u smislu da znam kad trebam prestati (barem na neko vrijeme) i u smislu da ne radim pizdarije pod utjecajem.
Meni je trava zabavna zato što me nasmije svaki puta kada zagovarači jointa misle da će me navući na istu pa se trude i turaju mi jointe pod nos. A ja ništa. Meni to obična smrdljiva zapaljena biljka. Povuko, ne povuko, ne odražava se na mene. A oni šize, kako to ja nisam "duhovan" i "osviješten" te mi je trava totalno bezveze.
DagDugpa is offline  
Old 08.12.2008., 16:26   #64
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Meni je trava zabavna zato što me nasmije svaki puta kada zagovarači jointa misle da će me navući na istu pa se trude i turaju mi jointe pod nos. A ja ništa. Meni to obična smrdljiva zapaljena biljka. Povuko, ne povuko, ne odražava se na mene. A oni šize, kako to ja nisam "duhovan" i "osviješten" te mi je trava totalno bezveze.
Ti ljudi su idioti. Ja pitam iz pristojnosti nekoga želi li zapaliti sa mnom, ali ga ne nagovaram ako neće. Više za mene, a nije ni jeftino.
fat slut is offline  
Old 08.12.2008., 16:55   #65
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
@Synth
E pa vidiš nikad se ne zna, trava je halucinogena droga i čula sam za podosta korisnika koje je odjednom počela pucati paranoja i takve stvari, epizode paničnih napadaja,a i svjedočila sam jednom takvom.
Osobu ne možeš urazumiti, ima neke sumanute ideje, a pušio je godinama i odjednom puko čovjek.
O tome zašto je taj čovjek pukao ti je napisala Miss Dee u ovom postu:

Quote:
Miss Dee kaže: Pogledaj post
Može, kognitivne funkcije slabe ako je korištenje marihuane dugotrajno.
A i marihuana povećava mogućnost razvijanja shizofrenije do 6 puta, ako za to postoje genetske predispozicije.



Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Otprilike kao i cigareta. Morala bi pušiti godinama da bi ti stradala pluća.
Dakle, marihuana nije štetna po zdravlje, ali djeluje na psihu. Ne onako kao jake opojne druge nego puno suptilnije: mijenja ti sociološke karakteristike, stvara psihičku ovisnost o miljeu uživaoca, ne o samoj drugi. Nema fizičke ovisnosti, ali psihička i sociološka su prisutne, osobito sociološka. Počinješ se družiti sa takvima koji to uzimaju, i na kraju svugdje gdje dođeš tražiš duvatore. Najčešće to vodi do životne pasivnosti, a onda su to otvorena vrata prema pravom narko miljeu i težim drogama. Iako mnogi ne vole kada se o travi govori kao o drogi koja vodi prema težim drogama, ona to ipak jest.

Kao i kod kocke. Možeš odlično funkcionirati, ali kada te u jednom času zgrabi, ode ti na dno. A kod trave je to problem. Slaba je, ilegalna je, dakle nabavljaš je kod dilera. U jednom času ti dosadi što je slaba, pa kupiš ono drugo što je u ponudi. Na primjer koku.


Karakter. Ne zdravlje.
Opet previše generaliziraš stvari, i jednostavno nije istina to šta pišeš, da te trava vodi ka propasti, jer jedino šta čovjeka može odvesti ka propasti je čovjek sam i njegov urođen samodestruktivni oblik karaktera, koji ga vuče na dno.
Jednostavno neki ljudi su psihički slabiji, labilniji i povodljiviji od drugih, a ako ćeš prema takvim ljudima postavljati stvari za sve ostale koji konzumiraju travu, onda možemo i sve ljude na prometnicama koji voze automobile, proglasiti ubojicama koji će svaki trenutak pogaziti nekoga, a isto tako znaš da to nije točno.

I još samo da razjasnim da ovdje stvari ne govorim samo iz svoga osobnog iskustva, nego zato šta poznajem bar 30-ak ljudi koji su pušili ili puše travu, a isto tako nikad nisu probali, niti imaju želju konzumirati bilo šta drugo osim trave, a isto tako su više manje uspješni u svojim područjima djelatnosti, bilo da imaju obitelji, dobar posao ili su uspješni na faksu
SynTh is offline  
Old 08.12.2008., 17:00   #66
Quote:
kalei kaže: Pogledaj post
@Synth
E pa vidiš nikad se ne zna, trava je halucinogena droga i čula sam za podosta korisnika koje je odjednom počela pucati paranoja i takve stvari, epizode paničnih napadaja,a i svjedočila sam jednom takvom.
Osobu ne možeš urazumiti, ima neke sumanute ideje, a pušio je godinama i odjednom puko čovjek.
trava nije halucinogena, osim onih posenbih vrsta koje se umjetno uzgajaju za tu svrhu, tzv skunk.

drugo, zbog strašno nabrijane antikampanje spram trave, labilniji ljudi imaju dosta negativnih popratnih efekata, tipa paranoje i sl, jer se radi i o placebo efektu.
znam tipa koji je jednom ušmrkao sol, pa ga je puklo sve i sva, jer je mislio da je nešto drugo
Innocent is offline  
Old 08.12.2008., 17:04   #67
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Opet previše generaliziraš stvari, i jednostavno nije istina to šta pišeš, da te trava vodi ka propasti, jer jedino šta čovjeka može odvesti ka propasti je čovjek sam i njegov urođen samodestruktivni oblik karaktera, koji ga vuče na dno.
Generalizacija omogućava da se ponešto i kaže a da post ne bude rasplinut na milijun slučajeva. Statistički gledano, moja generalizacija stoji.
Trava su vrata ka propasti, a svatko ponaosob bira.
No jedno je vrlo vjerojatno i generalno istinito: sviđa li ti se društvo duvatora trave, misliš li o njoj stalno, tražiš li je stalno, zagovaraš li je, i stavljaš li je u centar svog života, definitivno si na putu prema propasti. I tu više karakter ne igra ulogu, jer to je znak da si ga izgubio, tj. da ga je trava preuzela. Trava je otrov upravo za karakter. ne za tijelo, ne toliko ni za psihu, koliko upravo za karakter.


Quote:
onda možemo i sve ljude na prometnicama koji voze automobile, proglasiti ubojicama koji će svaki trenutak pogaziti nekoga, a isto tako znaš da to nije točno.
Svi ljudi koji vole divljati u automobilima jesu potencijalne ubojice/samoubojice.


Quote:
I još samo da razjasnim da ovdje stvari ne govorim samo iz svoga osobnog iskustva, nego zato šta poznajem bar 30-ak ljudi koji su pušili ili puše travu, a isto tako nikad nisu probali, niti imaju želju konzumirati bilo šta drugo osim trave, a isto tako su više manje uspješni u svojim područjima djelatnosti, bilo da imaju obitelji, dobar posao ili su uspješni na faksu
Ja također poznajem mnogo ljudi koji puno duvaju (puno znači barem 3 puta tjedno). Svi su isti. Generaliziram.
DagDugpa is offline  
Old 08.12.2008., 17:14   #68
molim lijepo ja sam jednom probala travu,razvila panicni poremecaj,depresiju,svasta
sad sam puno bolje,nemam npr depresije,panika me vata u obilku hipohondrije,i to je dobro,jer se stvarno sve to smanjilo na minimum
jedino me muci npr kad je mrak brzo,sve mi se nekad zna cinit nestvarno,ko da sam u nekom filmu,ko da nisam tu di jesam,ali odem brzo nesto raditi i prodje
zbog svega toga sam svasta propustila u zivotu,ali se ne dam
pila sam prozac jedno godinu dana,i prestala sam jer vise sam se sama izvukla,nego od tih tableta

bila sam osoba niskog samopouzdanja i prije toga,i tata mi je umro jedno 2 godine prije te marihuane,ali koliko to sve bilo nisko samopouzdanje ipak nisam zanemarivala se toliko,odlican ucenik bila,bavila se aktivnostima itd
kad je to pocelo,ajme,uzas,
sad sam dosta dobro,krenila na fax,i jos sam u procesu ciscenja zivota,od svih sranja sto su mi se nadesavala u tih 6 godina,uglavnom zbog te marihuane jedne,zaostala sam za svim vrsnjacima svojim

kad se sjetim koliko sam bila opsjednuta da sam luda,nekad to pomislim i sad,cisto da se uvjerim da nisam

jedno veliko NE DAM SE
Maddie is offline  
Old 08.12.2008., 17:20   #69
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
kad se sjetim koliko sam bila opsjednuta da sam luda,nekad to pomislim i sad,cisto da se uvjerim da nisam

jedno veliko NE DAM SE

Bez kompliciranja i objašnjenja, a za tvoje dobro:

Dobro je što si se toga ostavila, i ne dao ti Bog da ikada to više uzmeš. Na tebe djeluje loše. Ali bar znaš da djeluje.
Na druge djeluje puno perfidnije. I onda se samo nađu u čudu kao što ide ona poznata pjesma: "Svi me pitaju ča mi je, a ja im kroz pismu prićam: droga mi je, droga me je zela".

Zadnje uređivanje DagDugpa : 08.12.2008. at 17:33.
DagDugpa is offline  
Old 08.12.2008., 17:28   #70
ma daj
i sad me nervoza vata kad to pricam
ovi sto su prije to koristili,koriste to i sad
moj susjed je totalno odljepio,ali nije to bila samo trava,covjek ima sizofeniju u obitelji,a ima 20 godina
ovaj jedan totalno je tup,i glup,ajme majko

ja sma probala jednom i sjebala se na par godina,zaustavila

ne dam se
eto dok nisam vidila temu nisam se toga ni sjetila,vec sam pocewla zivit svoj zivot,na pdf psihologija ni ne svracam vise sad sam a kokosinjcu
a zbog pdf psihologija sma i dolsa na forum

nema psihickih bolesti u mojoj obitelji,tako da......i to je jedan plus
Maddie is offline  
Old 08.12.2008., 17:44   #71
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Generalizacija omogućava da se ponešto i kaže a da post ne bude rasplinut na milijun slučajeva. Statistički gledano, moja generalizacija stoji.
Trava su vrata ka propasti, a svatko ponaosob bira.
No jedno je vrlo vjerojatno i generalno istinito: sviđa li ti se društvo duvatora trave, misliš li o njoj stalno, tražiš li je stalno, zagovaraš li je, i stavljaš li je u centar svog života, definitivno si na putu prema propasti. I tu više karakter ne igra ulogu, jer to je znak da si ga izgubio, tj. da ga je trava preuzela. Trava je otrov upravo za karakter. ne za tijelo, ne toliko ni za psihu, koliko upravo za karakter.
Još jednom ponavljam, da sve to tvoje stoji, možda sam se malo gore nespretno izrazio rekavši da nije istina šta pišeš, ali isto tako mi je izgledao totalno netočan navod da trava svakoga vodi u propast bez ikakvog izuzetka.
Ovdje se već u ovo dijelu ispravljaš navodeći da je trava otrov za karakter, ali isto tako je i za psihu, jer ti de facto karakter utječe na psihu, ali jedina stvar koju i dalje ne spominješ su razlike između pojedinaca ponaosob i isto tako razlike između njihovh karaktera, a to nas hvala bogu sve razlikuje i jednostavno nemože biti istina da trava svakoga vodi u propast, jer si svatko sam određuje svoj životni put, a isto tako i određuje koliko će neke druge stvari (kao primjerice trava) utjecati na njegov život.

Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Svi ljudi koji vole divljati u automobilima jesu potencijalne ubojice/samoubojice.
Točno.
Ali ovdje više ne generaliziraš na sve koi voze auto, nego samo one koji su po svojim karakternim obilježljima preodređeni da se nerazumno ponašaju i inače, a i još više kad na cesti.
A isto tako je i stvar sa ljudima koji puše travu, nisi svi labilni i psihički samodestruktivni, da idu u propast.


Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Ja također poznajem mnogo ljudi koji puno duvaju (puno znači barem 3 puta tjedno). Svi su isti. Generaliziram.
Ovdje se samo potvrđuje pravilo po kojem svaki čovjek donosi zaključke prema nečemu prvenstveno uzimajući primjere iz vlastite okoline.
Mislim, glupo mi te je vrijeđati sad zbog ovako banalnih razloga, ali bilo bi uredu, da malo više otvoriš oči i ne prihvaćaš stvari samo onakvima kakve ih ti vidiš., no bad feelings.
SynTh is offline  
Old 08.12.2008., 20:06   #72
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Hmm, zanimljive se stvari tu pišu, samo mislim da nema smila da neku ljudi generaliziraju malo previše neke stvari (ovdje ne mislim na vrste droga, nego konkretno na ljude koji uzimaju bilo kakve vrste supstanci).

Dakle, da razjasnimo, kod droga postoje droge koje izazivaju psihičke ovisnosti i droge koje izazivaju fizičke ovisnosti, tako da ako već dođete na ove koje izazivaju fizičke ovisnosti onda ste blago rečeno naje..li...

Ali isto tako način konzumiranja, količina konzumiranja i učestalost konzumiranja droga koje izazivaju psihičke ovisnosti ovisi i samo i isključivo ovisi o urođenim psihičkim stanjem određene osobe, tako da tu jednostavno nema smila raspravljati o tome da li je trava štetna, ili vodi u put u propast ili pak stvara neke psihičke smetnje, jer to isključivo ovisi odd osobe do osobe i stvar je pojedninačnog psihičkog stanja, kako prije, tako i poslije uzimanje određene droge, i dalje o tome stvarno nema smisla raspravljati i generalizirati stvari, jer od svih na forumu koji su probali ili i dalje konzumiraju bilo kakve vrste supstanci, svatko će imati neko drugačije iskustvo ili neku drugu priču.

Evo primjerice moja, konzumiram marihuanu zadnje 2 i pol godine, s najvećim pauzama od mjesec dana, ali inače barem 1-2 tjedno zapalim joint, dakle može se reći da prilično redovitio i već duže vremensko razdoblje konzumiram marihuanu, idem na faks koji zahtjeva dosta mozganja i logičkog razumijevanja problema, uključujući sve prirodoslovne predmete (matematika, fizika...), sve ispite sam do sad dao u roku, jedan sam od studenata koji imaju najbolji prosjek ocjena, čak vikendom radim da zaradim novac za faks i sve tekuće troškove koji idu uz faks, možda još spomenuti da nepijem alkohol isto već skoro 2 godine,a neke druge droge ne koristim, nisam koristio niti imam potrebu korisiti.
Iz svega toga mogu i tvrdim da mi trava ne šteti niti mi je štetila, kako na psihičko, tako ni na fizičko stanje, čak ni nakon 2 i pol godine redovitog konzumiranja.


Mislim, nemojte me sad svi napasti, da veličam travu i navodim ljude da puše jer "trava nije loša", nego samo dajem jedan primjer kojim potkrepljujem svoje navode da je bilo kakvo upuštanje u kemijanjem s drogama, već unaprijed određeno psihičkim karakteristikama pojedinnca i produktom njegova kontakta s određenom vrstom supstance koju koristi.

Dakle za ljude koji nisu od prije sigurni u sebe i svoje sposobnosti da se kontroliraju u nečemu, ne da nebi jednostavno nebi preporučio da konzumiraju bilo koju vrstu droga, jer je upitno, kako će cijela priča završiti.


Nadam se da nisam bio prenaporan s ovoliko teksta i ispričavam se svima koji su se odlučili ovo sve čitati.
trava loše djeluje na nestabilne osobe, a na stabilne dijeluje dobro.
Trava je možda zabranjena jer država nebi mogla porez ubirati, nemogu kontrolirati prizvodnju kad se može doma uzgajati. Na alkohol i cigarete se lako može porez u birati, to nemožeš proizvoditi doma samo tako.
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
trava nije halucinogena, osim onih posenbih vrsta koje se umjetno uzgajaju za tu svrhu, tzv skunk.
Onda ti se može desiti da vidiš i medvjeda na ulici dok se voziš u autu, pa kad dođeš bliže vidiš da ipak nije medvjed nego dijete u medvjeđem kostimu, a kad dođeš još bliže dođe ti lakše i nemaš više potrebe za urlikanjem od straha jer vidiš da je to ipak samo pas.
papa štrumf is offline  
Old 08.12.2008., 20:27   #73
. Onda ti se može desiti da vidiš i medvjeda na ulici dok se voziš u autu, pa kad dođeš bliže vidiš da ipak nije medvjed nego dijete u medvjeđem kostimu, a kad dođeš još bliže dođe ti lakše i nemaš više potrebe za urlikanjem od straha jer vidiš da je to ipak samo pas


hahahaaha

jednu je moju frendicu zvao dečko i molio ju da mu dođe pomoći. da je on u malom šatoru i da ga žele ovce pojesti- ali ljudi moji, stvarna priča! neam pojma na čemu je bio!
Osmica88 is offline  
Old 08.12.2008., 20:58   #74
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
trava loše djeluje na nestabilne osobe, a na stabilne dijeluje dobro.
Ne shvaćam da li je ovo bio cinički osvrt na cijeli moju post ili stvarno tako misliš, ali svejdeno bila prva ili druga opcija, mislim da imaš pogrešno mišljenje o onome šta sam napisao.
Dakle nisam nigdje nikad napisao da trava dijelje na bilo koji način dobro, nego samo da zavisi od osobe do osobe kako će podnijeti duže ili kraće konzumiranje trave, i niti jedna osoba koja ima čvrsti karakter ne mora poblesaviti ili na bilo koji drugi način "otupiti" ili kako su neki pričali skroz otići u propast zbog trave.
Kao i sa mnogo drugih stvari, bitna je samokontrola.

A o medicinskom dijelovanju trave mi se neda ni pisati, a ako se netko pravi pametan, neka prvo malo pročita nešto o onome o čemu pametuje, pa se onda upušta u rasprave (ne mislim ovdje na tebe papa štrumf, nego na neke postove nekih drugih ljudi ovdje)...
No bad feelings...
SynTh is offline  
Old 08.12.2008., 23:07   #75
SynTh , zašto onda konzumiraš travu ako ne utječe dobro na tebe?
papa štrumf is offline  
Old 08.12.2008., 23:10   #76
kako objasniti,da meni npr,ta jedna konzumacija skoroo sjebala

i tko ce znati kako ce na koga djelovati???to je malo preriskantno

vidim govorite,snazne licnosti,karakteri,ali kakav je on meni karakter,kad se sopa time,bez obzira ludi li ili ne

ima puno pametnijih stvari za potrositi novce
Maddie is offline  
Old 09.12.2008., 00:52   #77
Talking

Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
kako objasniti,da meni npr,ta jedna konzumacija skoroo sjebala

i tko ce znati kako ce na koga djelovati???to je malo preriskantno

vidim govorite,snazne licnosti,karakteri,ali kakav je on meni karakter,kad se sopa time,bez obzira ludi li ili ne

ima puno pametnijih stvari za potrositi novce
sve je stvar ukusa
meni se alkohol npr gadi, pogotovo žestica...odvratan mi je osjećaj kojeg stvara u mojem tijelu i mozgu
a cigarete ...... e to je najveća droga koja postoji...ona doduše ne uništava čovjeka socijalno, kao npr alkohol...al da se čovjek navuče na to-to stoji
a nije baš ni jeftino, a ni miomirisno
I ko je sad veći drogeraš- on koji si tu i tamo zapali joks i to ga opušta i lijepo mu je
ili ja koja sam u stanju ko luđakinja vozit u 2 ujutro na benzinsku jer mi je ponestalo cigareta
xenart is offline  
Old 09.12.2008., 03:27   #78
Quote:
Frustry kaže: Pogledaj post
hahaha
nisu droge za seljake

Ima nekaj u ovom

Nije za svakoga..
TincH is offline  
Old 09.12.2008., 03:48   #79
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
SynTh , zašto onda konzumiraš travu ako ne utječe dobro na tebe?
Gledaj s medicinskog gledišta, nikako ne utjeće dobro na mene (dim koji unosiš u pluća), ali druga je stvar šta to mene psihički opusti od stresa na faksu, ispita itd...
I meni je to samo s te strane neki ispušni ventil, kojim se ponekd opustim, i sad naravno da je stvar koliko netko dugo i često konzumira, ali isto tako je poznata činjenica da se THC u mozgu pretvara u masne naslage koje prekrivaju određene dijolve mozga, odnosno neuroloških stanice i da se iste nakon jednog zapaljenog Jointa povlače nakon tjedan-dva i mozak opet sasvim normalno funkcionira, dakle za neupućene trava neostavlja nikakve trajne poslijedice na bilo koji dio ljudskog tijela (s medicinskog gledišta), a za psihički dio poslijedica sam već nekoliko puta ponovio da ovisi od čovjeka do čovjeka.

I evo ti sad odgovor na pitanje, pušim travu, zato jer nedjeluje loše na moju psihu, čak me dapače opušta i ponekad mi kad mi treba, na kratko otjera misli s nekih drugih problema, ali isto tako mi ne šteti na normalno biološko funkcioniranje zato jer konzumiram u normalnim količinama i nikad ne pretjerujem.

Quote:
xenart kaže: Pogledaj post
sve je stvar ukusa
meni se alkohol npr gadi, pogotovo žestica...odvratan mi je osjećaj kojeg stvara u mojem tijelu i mozgu
a cigarete ...... e to je najveća droga koja postoji...ona doduše ne uništava čovjeka socijalno, kao npr alkohol...al da se čovjek navuče na to-to stoji
a nije baš ni jeftino, a ni miomirisno
I ko je sad veći drogeraš- on koji si tu i tamo zapali joks i to ga opušta i lijepo mu je
ili ja koja sam u stanju ko luđakinja vozit u 2 ujutro na benzinsku jer mi je ponestalo cigareta
E pa to i kažem, ja recimo ne pušim cigarete isto kao i šta ne pijem alkohol, ali opet ako gledaš s druge strane više manje ti sve šta u današnje vrijeme radiš šteti na neki način na zdravlje: fast food, masna hrana, gazirana pića, cigarete, alkohol, sve vrste opojnih i teških droga, itd..
I ako ćeš tako gledati, teško je uoipće živjeti potpuno čisto i zdravo, ali isto tako s druge strane, ništa od navedenog nemora znatno utjecati na naš organizam, ako sve to konzumiramo u normalnim količinama
SynTh is offline  
Old 09.12.2008., 12:24   #80
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Ovdje se već u ovo dijelu ispravljaš navodeći da je trava otrov za karakter, ali isto tako je i za psihu, jer ti de facto karakter utječe na psihu, ali jedina stvar koju i dalje ne spominješ su razlike između pojedinaca ponaosob i isto tako razlike između njihovh karaktera, a to nas hvala bogu sve razlikuje i jednostavno nemože biti istina da trava svakoga vodi u propast...

Ovdje se samo potvrđuje pravilo po kojem svaki čovjek donosi zaključke prema nečemu prvenstveno uzimajući primjere iz vlastite okoline.
Mislim, glupo mi te je vrijeđati sad zbog ovako banalnih razloga, ali bilo bi uredu, da malo više otvoriš oči i ne prihvaćaš stvari samo onakvima kakve ih ti vidiš., no bad feelings.
Ponovit ću: trava ne djeluje na sve jednako. Ali oni, koji puno duvaju, koji o njoj maštaju, koji ju stavljaju u centar života, koji od nje grade filozofiju, koji u svakom gradu traže konzumente i prva im je stvar nabaviti...oni su SVI labilni, i SVI su pod vlašću trave. O njima više NE MOŽEMO govoriti kao o povremenim korisnicima, koji se prema njoj odnose razumno, već o sociološkim ovisnicima (o miljeu konzumenata), o psihološkim ovisnicima (s obzirom na učinak trave na njihovu psihu, na opuštanje, koncentraciju), pa čak i o filozofskim ovisnicima (koji smisao života vide kroz travu).

Dakle, ne generaliziram CIJELU populaciju uživaoca trave, ali generaliziram CIJELU populaciju intenzivnih zagovaratelja trave. Svi su labilni, i svi su pali pod njezinu vlast.

A tvoje razmišljanje je slično onome po kojem bi ovisnici o kocki ipak mogli biti različiti, pa tako ne trošiti milijune u kasinu nego samo stotine tisuća, ne prodavati kuće i pronevjerivati sredstva da dođu do novca, nego samo trošiti čitavu plaću. Nema toga. Svi kockari koji su ovisni o kocki, pali su pod utjecaj kocke.
DagDugpa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.